ترفندها و نکاتی که چیدمان منزل و اسباب‌کشی شما را راحت‌تر می‌کند!

ترفندها و نکاتی که چیدمان منزل و اسباب‌کشی شما را راحت‌تر می‌کند

یکی از مسائلی که در اسباب‌کشی بعد از نقل‌مکان به منزل یا شرکت جدید بسیار سخت و گیج‌کننده است . سرگردانی در بین کارتن‌ها و وسایل مختلفی است که در گوشه و کنار خانه قرار داده‌شده است. بعد از مرحله پراسترس و خسته‌کننده جابه‌جایی و رسیدن به خانه جدید،

اگر دوست دارید هرچه سریع‌تر و راحت‌تر هر چیزی را در جای مناسب قرار دهید می‌توانید از نکات و ترفندهای زیر استفاده کنید:

 1. ابتدا وسایل حجیم‌تر و بزرگ‌تر را به اتاق و جای مشخص در نظر گرفته‌شده برای آن  قرار دهید. به‌عنوان‌مثال در خصوص هال و پذیرایی تصمیم بگیرید که مبلمان ،میز ناهارخوری،در کجا باید قرار گیرند . آن‌ها را در جای خود قرار دهید یا در خصوص آشپزخانه یخچال ، ماشین لباس‌شویی را در جای خود قرار دهید.. به‌طورکلی ابتدا تصمیم بگیرید وسایل بزرگ بهتر است در کجا قرار بگیرند؟ آن‌ها را در جای خود قرار دهید و خودتان را از شر آن‌ها خلاص کنید.                                                           
 2. کارتن‌های هر قسمت را به اتاق خود منتقل کنید و در کنار دیوار به‌طور مرتب قرار دهید به‌عنوان‌مثال وسایل و کارتن‌ها با برچسب آشپزخانه را در گوشه‌ای از آشپزخانه بچینید.
 3. هیچ‌وقت بدون مشخص کردن جای وسایل، آن‌ها را باز نکنید. این کار باعث می‌شود ماه‌ها در داخل جعبه‌های بازشده به دنبال وسایل متفرقه و مختلف بگردید.
 4. برای باز کردن برنامه‌ریزی داشته باشید. بهترین حالت باز کردن وسایل در مدت یک هفته خواهد بود. این فرایند را از وسایل اصلی و بزرگ‌تر تا وسایل جزئی و کوچک‌تر که باید در کمدها قرار گیرند مثال لباس‌ها و پوشاک انجام دهید.
 5. .می‌توانید در بازنمودن وسایل از اعضای خانواده کمک بگیرید و کارها و بازنمودن کارتن‌ها و بسته‌بندی وسایل  را، بین اعضاء خانواده تبدیل به کاری سرگرم‌کننده کنید. با یک برنامه‌ریزی مطمئن باشید هریک از اعضاء خانواده در این راه به شما کمک خواهند کرد. از آن‌ها بخواهید هرروز دو یا سه جعبه را باز کنند. و در خصوص وسایل خود این مسئولیت را بپذیرند. مثلاً از فرزندان  بخواهید بعد از قرار گرفتن کمد و تخت به‌عنوان وسایل بزرگ‌تر در وهله اول توسط شما وسایل کمدها و لباس‌های خود را از بسته‌بندی بازنموده درجای در نظر گرفته‌شده قرار دهند.
 6. جعبه‌های پرکارتر مانند ظروف غیرضروری آشپزخانه یا وسایل گاراژ را به آخرین مراحل بازنمودن بسته‌بندی‌ها و چیدمان موکول کنید.
 7.  فراموش نکنید وسایل موردنیاز و ضروری را ابتدا بازکنید. موقع بسته‌بندی، کارتن‌هایی که ابتدا باید بازشوند را مشخص کنید و روی آن‌ها بنویسید: ضروری یا اول باز شود یا با زدن علامتی خاص اولویت آن‌ها را مشخص کنید. وسایل ضروری شامل ملحفه‌ها، وسایل حمام و آشپزخانه و بعضی از لباس‌ها خواهند بود.. باز شدن وسایل لازم، زندگی را در طول مدتی که در خانه جدید کاملاً مستقر شوید، کمی راحت‌تر می‌کند.
 8. هنگام باز کردن کارتن‌ها، فهرستی از محتویات داخل آن را با خود به همراه داشته باشید تا وسایل را راحت‌تر پیدا کنید.
 9. قبل از باز کردن وسایل، لوازم ضروری مانند چاقو، پیچ‌گوشتی، میخ، چکش و سطل آشغال را آماده کنید تا به‌راحتی چسب‌ها را بازکرده، تابلوها را به دیوار زده و کارتن‌های خالی را دور بریزید.
 10. به‌محض این‌که هر کس به وسایل شخصی خود دسترسی پیدا کرد، سراغ وسایل بقیه جاها مثلاً اتاق پذیرایی، راهرو و ... بروید. بار دیگر تأکید می‌کنیم که از سایر اعضاء خانواده کمک بگیرید و خانه جدید را با کمک هم و در کنار هم بسازید.
 11. اگر طرح خاصی از چیدمان در ذهن داشته باشید، قرار دادن وسایل در جای خود راحت‌ترین کار خواهد بود.. تأکید اینکه قبل از بازنمودن وسایل هر اتاق ابتدا طرحی ذهنی از جای وسایل داشته باشید تا بین وسایل سردرگم نشوید.
 12. قبل از باز کردن وسایل، لوازم ضروری مانند چسب، چاقو، پیچ‌گوشتی، میخ، چکش و پاکت‌های زباله را آماده  کنید تا به‌راحتی چسب‌ها را بازکرده، تابلوها را به دیوار زده و کارتن‌های خالی را دور بریزید.

در پایان ضمن آرزوی موفقیت برای همگی شما عزیزان گروه اتو بار اطلس بار پاسارگاد  مفتخر است با در دست داشتن سال‌ها تجربه در امر اسباب‌کشی، اثاث‌کشی، باربری و جابجایی تهران و شهرستان‌ها و حتی در سطوح بین‌المللی با در اختیار داشتن  کادری مجرب  شامل نیروهای متخصص مفتخر است در امر اسباب‌کشی ،بسته بندی و جابجایی شما عزیزان را یاری دهد. برای انجام مشاوره‌های رایگان و در صورت نیاز می‌توانید با ما تماس بگیرید. درصورتی‌که فکر می‌کنید کار جابه‌جایی وقت و انرژی زیادی از شما خواهد گرفت شرکت اطلس بار پاسارگاد شما در این حیطه یاری می‌کند با این کار در وقت خود صرفه‌جویی کرده، این روزها را راحت‌تر می‌گذرانید.


آخرین مطالب وبلاگ

اسباب کشی افراد سالمند

اگر می خواهید که به افراد سالمند در زمان اسباب کشی به خانه ی جدید کمک کنید صبور باشید توصیه های زیر را در نظر بگیرید زیرا مطمئنا اسباب کشی سختی خواهید داشت .

مهربان باشید.

سعی کنید مهربان تر باشید. در هنگام مرتب کردن و بسته بندی وسایل از آن ها کمک بگیرید زیرا عدم کمک آنها ب ...

بارداری در زمان اسباب کشی

بهترین کار این است که قبل از به دنیا آمدن بچه اسباب کشی کنید. زیرا شما می توانید در فرصت مناسب بعد از اسباب کشی خانه را مرتب کرده و به آن نظم دهید، اتاق کودک خود را آماده کرده و بدون هیچ استرسی در انتظار به دنیا آمدن او باشید. اول اینکه سعی کنید بیشتر در دوره ی پرتنش و پر استرس اسباب کشی استراحت کنید و 

چگونه در اسباب کشی کودکانی شاد داشته باشیم؟

این روزها در حال اسباب کشی هستید و فعالیت شما بسیار زیاد است. شما باید بتوانید کل وسایل خانه را بسته بندی کرده , اسباب کشی کنید,جعبه ها را باز کرده و وسایل را جا به جا کنید و هم چنان والدینی مسئول و فداکار باشید. پس می توانید از شرکت های باربری (اتوبار) کمک بگی ...

آخرین نظرات کاربران

بله افراد آموزش دیده برای باز کردن و چیدمان وسایل هستند که میتونن در این زمینه فعالیت کنند و رضایت شما رو جلب کنند


شرکت شما کار چیدمان وسایل رو هم انجام میده؟


سایتتون واقعا مطالب مفیدی داره موفق باشید


خسته نباشید مطالبتون واقعا جالب و مفیده موفق باشید


مطالب آموزنده ای در سایتتون دارید بسیار عالی موفق باشید