اسباب کشی مبلمان و جابجایی مبلمان

 یکی از اصلی ترین قسمتهایی که در اسباب کشی با ان مواجه میشویم. جابه جایی مبلمان هال و پذیرایی است که میتواند شامل مبل راحتی مبل کلاسیک مبل سلطنتی میز نهارخوری  بوفه و غیرو باشد. آنچه مسلم است جابه جایی این اشیا نیازبه تجربه و تبحر خاص دارد و از آنجا که این وسایل اکثرا چوبی هستند و دارای فرم و حجم متفاوتی میباشند باید حداکثر دقت و تخصص را در جابه جایی آنها بکارگرفت. درادامه برخی از مهمترین پیشنهادهای باربری و اتوبار اطلس بارپاسارگاد در زمبنه جابه جایی مبلمان ارایه شده است.اولین مرحله تهیه کارتن ها و بسته بندی است . داخل هر یک از کشوهای کمدها یا بوفه را تمیز  و لوازم داخل آن را به طور مرتب بچینید. سپس کشوی حاوی وسایل را در داخل کیسه زباله بزرگ و ضخیمی قرار دهید. به منظور جلوگیری از ریختن لوازم به بیرون، در پلاستیک را با چسب محکم کنید (اگر کشو بزرگ باشد از دو کیسه زباله استفاده کنید).

برای تمیز ماندن و محافظت از مبلمان حتما آنها را با لفاف بندی مناسب بپوشانید. اگر از روکش مخصوص مبل استفاده می کنید هنگام اسباب کشی آنها را از مبل جدا نکنید. به هنگام اسباب کشی، وسایل چوبی دارای گوشه های زاویه دار مانند میزها، بیشتر در معرض صدمه قرار می گیرند . لذا برای مراقبت و نگهداری از این قبیل لوازم چوبی، ابتدا روی زوایا را با پلاستیک حباب دار و یا حتی پلاستیک ساده یا روزنامه پوشانده سپس لایه دیگری از مقوای ضخیم بر روی پوشش قبلی قرار دهید. برای این منظور از چسب های محکم نواری استفاده کنید. هنگامی که برای محکم کردن پوشش های حفاظتی برای لوازم، چسب های نواری را به کار می برید، مراقب باشید که چسب به طور مستقیم با سطح لوازم چوبی تماس پیدا نکند.

 به منظور جلوگیری از ایجاد هرگونه صدمه ای برای رنگ و روکش چوب و پایه صندلی ها و به طور کلی مبلمان نیز از روزنامه های باطله، پارچه یا پلاستیک استفاده کنید. به این ترتیب که آنها را به صورت چند لایه به دور محل مورد نظر بپیچید.  

اگر مبلمان شما دارای روکش پارچه ای است، به هنگام اسباب کشی همه مبل ها را با روکش مخصوص شان پوشانده و سپس حمل کنید. پایه‌های مبل و اتصالات وسایل را جداگانه بسته‌بندی کنید. هنگام جابه‌جایی ممکن است چرخ‌‌های مبل‌ها کنده شوند. بنابراین قبلا آن‌ها را جدا کرده، بسته‌بندی و برچسب بزنید. این که مربوط به کدام مبل هست را هم یادداشت کنید.