اسباب کشی گیاهان و جابجایی گل و گلدان

یکی از دغدغه های اصلی کسانیکه مجبورند زیاد اثاث کشی کنند ،جابه جایی گلدان ها یا گیاهان خانگی و آپارتمانی است که گاهی ممکن است بسیارحساس به حرکت و جابه جایی و گاه بسیاربزرگ و بد بار  یا بسیارگران قیمت باشند و سالیان سال از عمر انها بگذرد . از دغدغه های اکثر افراد حفظ شادابی گیاهان مورد علاقه شان در اسباب کشی و جابه جایی است بطوریکه کوچکترین اسیبی به آنها وارد نشود. اغلب اوقات در هنگام برنامه ریزی برای اسباب کشی  ناگهان متوجه چیز جدیدی میشویم؟ گیاهانهیچ چاره ای نداریم مگر جابجایی آنها به همان شکل که هستند! که این خود ممکن است باعث پیدایش استرس های گوناگونی شود. اما نکاتی وجود دارد که باعث میشوند گیاهان شما بدون آسیب دیدگی به محل جدید منتقل شوند. در ادامه برخی از موارد مهم  در اسباب کشی گیاهان و گل های آپارتمانی  که رعایت آن میتواند به شما یاری رساند برشمرده شده است.

  1. دو ساعت قبل از حرکت ماشین به گیاهان آب بدهید. خاک گلدان در هنگام حرکت ماشین نباید گِل و شُل باشد و درعین حال نباید خشک باشد.
  2. برای گلدان‌های بزرگ و سنگین چاره‌ای نیست جز اینکه به همان ترتیب در کامیون قرار دهید و حمل کنید. ولی درباره گلدان‌های کوچک، می‌توانید مجموعه‌ای از آنها را در یک جعبه محکم مقوایی، چوبی یا پلاستیکی قرار داده و داخل هر یک از گلدان‌ها چوبی به بلندی ارتفاع بلندترین گیاه فرو کنید. سپس پلاستیکی نازک را روی سطح دهانه و طرفین جعبه و همچنین پایه‌های چوبی فرو رفته در گلدان‌ها قرار داده و با چسب محکم کنید و منافذی را برای تنفس گیاه باز بگذارید. گلدان های ریز و فانتزی را در جعبه های محکم و مناسبی قرار دهید و مطمئن شوید جای آنها در جعبه محکم است. فضای خالی بین گلدانها را با روزنامه پر کنید تا تکان نخورند. درب جعبه در فقط در زمان بارگیری ببندید و منافذی برای تنفس گیاه ایجاد کنید.
  3. گلدان های بزرگ را قبل از هر کاری از محوطه اسباب کشی خارج کنید و در گوشه ای که مزاحمتی برای شما ایجاد نکنند قرار دهید.سپس گلدان های بزرگ را به آرامی در گوشه های امنی از کامیون های حمل بار قرار دهید تا آسیب نبیند، چون راه چاره دیگری برای حمل این گلدان ها وجود ندارد.
  4. سعی کنید گلدانها جزو اخرین بارهایی باشند که در ماشین اتوبار یا کامیون حمل اثاثیه قرار میدهید. گیاهان آخرین چیزی هستند که در ماشین های باربری قرار میگیرند و اولین در هنگام تخلیه ماشین باید باشند. انها را در کنارهم قرار دهید و بین انها را با روزنامه یا پلاستیک پر کنید.
  5. تکانهای ماشین باربری در هنگام حرکت ممکن است آسیب های جدی به گیاهان بلند وارد کند. در صورت ممکن آنها را به وسیله بندهای نازک به جایی متصل کنید.
  6. اگر قصد اسباب کشی از شهری به شهر دیگر را دارید زمانی را برای حرکت انتخاب کنید که دمای داخل بارگیر در اثر آفتاب ( گرما ) و سرما نوسان چندانی نداشته باشد.
  7. با شرکتهای باربری معتبر تماس بگیرید. می توانید از باربری ها یا اتوبارهای معتبر که دارای نمادهای استاندارد و یا تجارب زیاد درزمینه اسباب کشی ( اثاث کشی ) یا باربری هستند کمک بگیرید .

 

گروه اطلس بار پاسارگاد پیشرو در ارائه خدمات اسباب‌کشی، جابه‌جایی و باربری در تهران و همینطور شهرستان‌ها و حتی سطوح بین‌المللی برای کمک و ارائه مشاوره رایگان به شما هم‌وطنان گرامی می‌باشد.