چگونه بهترین مکان را برای فرش انتخاب کنیم؟

انتخاب بهترین مکان برای فرش(قالیچه)

مشخص کردن شکل و اندازه قالیچه با توجه به مکان آن در خانه می تواند متفاوت باشد . توصیه تخصصی زیر می تواند به شما پس از یک اسباب کشی و جابه جایی و حمل بار  به وسیله  باربری یا اتوبار   در مکان جدید در انتخاب بهترین قالیچهمتناسب با فضا کمک کند.

وجود یک اتاق خود دلیلی بر آن است که آنجا را باید فرش کرد . فرش گرما و راحتی به کفپوش های سرامیکی و چوبی می دهد. هم چنین فرش به طراحی اتاق ارزش هنری اضافه می کند. فرش به عنوان اثری هنری برای کف است که می تواند به عنوان یک قاب در نظر گرفته شود همواره بزرگترین نگرانی صاحب خانهها این است که چگونه مطمئن شوند که سایز و فرم فرش درون اتاق آیا مناسب است یا خیر.

بنابراین طراحان می گویند که اولین کار انتخاب مکان فرش است .

بعد از آن شما می توانید رنگ دیوارها را انتخاب کنید و در نهایت وسایل لازم و تزئینی را متناسب با رنگ فرش و دیوارها انتخاب کنید.

لازم است که این قانون کلی را دنبال کنید :

فرش باید حداقل 6 اینچ و نه بیشتر از دوفیت از دیوار فاصله داشته باشد . عرض فرش باید مطابق با فضای درب باشد و یا حداقل چند اینچ کمتر (نه خیلیکوتاه و نه خیلی بلند ) باشد . اگر شما می خواهد از فرش گرد برای یک لابی بزرگ استفاده کنید مرکز فرش باید در زیر لامپ قرار بگیرد.

برای دفتر کار در منزل بهتر است که فرش را طوری پهن کنید که میز و صندلی کاملا بر روی آن قرار گرفته و فضای گرمی را ایجاد کرده و شما در محیط کاری خود کاملا احساس راحتی کنید

فرش را بایستی طوری توی اتاق پهن کنید که از آن به عنوان نقطه ی کانونی استفاده شود و فضای لازم برای قرار دادن مبلمان در بالای اتاق را ایجاد کند .برای اتاق نشیمن بهتر است که از دو فرش استفاده کنید تا به شما دو فضای مجزا (جداگانه) بدهد فرشی را انتخاب کنید که کوچک نباشد و مطمئن باشید حداقل پایههای جلویی مبلمان و میز و صندلی بر روی آن قرار می گیرد.

شما می توانید حس تعادل را مطابق با خطوط مشابه و اتاق ایجاد کنید اگر ترجیح می دهید که قالیچه در جلوی کاناپه قرار بگیرد عرض قالیچه باید با کاناپه برابر یا یک کمی عریض تر باشد

برای اتاق نشیمن بهتر است فرشی را انتخاب کنید که با فرم میز مبلمان اتاق متناسب باشد برای مثال اگر میز گرد است  شما می توانید فرش گرد را انتخاب کنید. استفاده از شکل (گرد) در یک اتاق مربعی شکل به فضا جذابیتی خاص می دهد.

 
فرش
 

 

 
فرش
 

 

 
فرش
 

 

 
فرش
 

 

 
فرش