توصیه هایی درباره دکوراسیون منزل

دوازده توصیه ی کلیدی که دکوراسیون هر اتاقی را بهتر می کند.

با دنبال کردن دستورالعمل های اساسی طراحی بدون داشتن هیچ تجربه ای در دکوراسیون بهترین نتیجه را بگیرید.

طراحان قانون سری را دنبال نمی کنند.هیچ قانون سریع و سختی حاکم نیست که بگویید که ما چه کاری را باید انجام دهیم. ما به طور طبیعی انسانهایی خلاق هستیم و دوست داریم که تصور کنیم ,رویا بسازیم ,کشف کنیم و الهامات خود را دنبال کنیم.تعداد اصول کلی وجود دارد که با راهنمایی کردن به ما در گرفتن بهترین نتیجه در هر زمانی اطمینان خاطر می دهد.

این دستوالعمل ها قبلا امتحان و درستی آنها ثابت شده است.این دستوالعمل ها ترفند و یا مهارتی نیستند که سالها طول بکشد تا در آن استاد شویم. هر کسی می تواند یک روزی آن را انجام دهد.

در نظر داشته باشید که اینها پایه و اساس برای گسترش الهامات خلاقانه و خارق العاده شما است.

 
دکوراسیون منزل
 

1-در آخر رنگ را انتخاب می کنیم .

همیشه صاحب خانه ها قبل از اسباب کشی در مورد اینکه چه رنگی برای خانه انتخاب کنند با من تماس می گیرند. من منطقی هستم .چرا به دیوارهای خانه رنگ جدید نمی زنید؟

البته که شما می توانید این کار را انجام بدهید اما به نظر من این ایده آل نیست .

هزاران رنگ نقاشی با ته رنگ , تون و سایه های مختلف وجود دارد .

هر کدام از این رنگها در هر خانه ای فرق می کند .زبرا منبع نور متفاوت است به این معنی که ممکن است رنگی که در خانه تان خوب به نظر می رسد در خانه جدیدتان به این خوبی نباشد.

شما به دنبال رنگی که بهترین مکمل برای مبلمان , وسایل تزئینی , قالیچه و اسباب های دیگر باشد هستید.

 
دکوراسیون منزل
 
 
 
 

2-تعدادی از اسباب های اضافی خود را به انباری ببرید .

من با شلوغی اتاق مخالف هستم زندگی اشرافی یعنی فضایی که به راحتی در آن مانور بدهید.این یک خبر خیلی خوب است اگر که بودجه ی شما کم باشد.

لازم نیست که شما فضای خود را با تعداد زیادی اثاثیه پر کنید. بودجه ی خود را صرف خرید اسبابی با بهترین کیفیت و کمترین قیمت بکنید. مبلمانی با پشت بلند که به عنوان نمونه در اینجا نشان داده شده ات به دلیل بلندشان مرکزتوجه هستند .

 
دکوراسیون منزل
 
 
 
 

3-تابلو ها و آثار هنری را در ارتفاع مناسب آویزان کنید.

در گالری و موزه ها فاصله کف تا وسط تابلو 57 تا 60 اینچ است.(میانگین سطح چشم انسان 57 اینچ است) شما نیز باید به همین شکل  تابلو را آویزان کنید, در یک اتاق شبیه این جائیکه سقف بلند است ممکن است که شماتمایل داشته باشید که تابلو را بالاتر آویزان کنید اما به خاطر داشته باشید لازم به مقیاس انسان مربوط باشد نه  مقیاس ساختار اگر مطمئن نیستید عکس بگیرید. به طور باور نکردنی یک عکس می تواند این موضوع را روشن  کند شما می توانید نسخه چاپی بگیرید یا از فتوشاپ استفاده کنید , این کار حسی را که نیاز دارید را به شما می دهد .

 
دکوراسیون منزل
 
 
 
 

4-با چگونگی مرتب کردن مبلمان بر روی فرش آشنا شوید.

شما با سه روش می توانید مبلمان خود را بر روی قالیچه بچینید.

الف)قالیچه به حد کافی بزرگ است که همه ی مبلمان بر روی آن قرار گیرد.در این صورت چیدمان خیلی شیک و لوکس می باشد.

بنابراین قالیچه بزرگ بهتر است فقط مطمئن باشید که حداقل 8 تا 12اینچ از سطح کف در چهارگوشه قالیچه خالی باشد.

ب) اگر اتاق شما کوچک است قرار دادن همه  پایه های مبلمان در خارج از قالیچه یک انتخاب خیلی اقتصادی است. هر چند که شما نمی خواهید یک قالیچه خیلی کوچک انتخاب کنید چون ممکن است که آن خیلی ناچیز به نظر بیاید . قالیچه باید به اندازه ای باشد که پایه های جلویی هر یک از مبلمان نشیمن را بر روی خود جا بدهد.

 
دکوراسیون منزل
 

ج) همه ی پایه های جلویی مبلمان را بر روی قالیچه قرار دهید تا چیدمان ظاهری مناسب داشته باشد و یک فضای مشخصی به وجود می آورد در حالیکه به شما یک حس سادگی می دهد.

 
دکوراسیون منزل
 
 
 

5-با تاکید بر روی موضوع مخالف هستم .

به عنوان مثال , copecod یک تقاضای رایج و پرطرفدار است.

شما hallmark را می شناسید: رنگ آمیزی سفید و آبی دریانوردی وبادبانی. اما این کار بیشتر وقتها انجام می شود و فاقد مزیت است. در این اتاق حس و حال ساحلی در بین رنگ آمیزیها آثار هنری و اسبابی بود که بدون ترسیم کلیشه ای اثر خود را داشت .

 
دکوراسیون منزل
 
 
 
 

6-نقطه کانونی ایجاد کنید. 

نقش های هدایتی و اعضای حمایتی در هر کاری وجود دارد. کار طراحی نیز همین طور است. راستار خود را انتخاب کنید و آن را به عنوان نقطه کانون در اتاق قرار دهید.اجازه بدهید که آیتم های دیگر نقش ثانویه داشته باشند. توقع نداشته باشید که هر چیزی نقش هدایتی داشته باشد. آن فقط در ظاهر نتیجه خواهد داشت.

نقطه کانون ممکن است یک هود چشمگیر در آشپزخانه , آثار هنری در اتاق نشیمن یا بالای تخت در اتاق خواب باشد. هر چیزی که هست چیزی را انتخاب کنید که مورد توجه باشد.

در این اتاق شومینه  و نورپردازی همه به عنوان نقطه کانونی مشترک کار می کند و هم چشم شما را درست در مرکز اثر تکیه گاه قرار می دهد.

 
دکوراسیون منزل
 
 
 
 

7-خط های دید را بررسی کنید .

نقطه کانونی باید در یک اتاق تا اتاق بعدی روشن و آزاد باشد تا جائیکه شما دوست داشته باشید آنها را تصور کنید. به همین دلیل بهترین نقطه برای نقطه ی کانون معمولا به طور مستقیم در طول ورودی اتاق است.

 
دکوراسیون منزل
 
 
 
 

8-اگر چیزی جایش مناسب نیست آن را آویزان نکنید .

مهم نیست به عنوان مثال اگر آن چیز یک هدیه باشد . و شاید بهتر باشد که در اتاقی دیگر جایی مناسب برایش پیدا کنید. با استفاده از رنگ سیاه  در وسایل کاربردی تم اینجا را یکدست کرده اند . غالبا تعادل کامل است.

 
دکوراسیون منزل
 
 
 
 

9-میزان درجه بندی را گسترش دهید.

چیزی که در مغازه خود به نظر می رسد ممکن است زمانیکه آن را به خانه می آورید به اون خوبی به نظر نرسد یا اینکه اون خیلی کوچک باشد که به چشم نیاید . بنابراین همشه میزان درجه بندی  و دید خود را گسترش دهید .آینه ی برنز خیلی بزرگ به خوب فضای روی دیوار را پر کرده است در حالیکه دلارهای شنی در زیر آن تجمع جالبی را ایجاد کرده است. در صورتی که آنها به طور جداگانه اهمیتی ندارد . اعداد 3 و 5 در چیدمان از اعداد دیگر دوست داشتنی تر هستند .

 
دکوراسیون منزل
 

10-نور پردازی را بیشتر کنید.

در قسمت نشیمن این آشپزخانه, لکه های سیاه  آرام و ظریف و وسایل تزئینی چشم نواز هستند. حرفه ایها لایه های نور پردازی را برای ایجاد تنوع جذابیت و گیرایی درست می کنند.

در یک اتاق جائیکه همه چیز به طور یکنواخت مناسب است هیچ چیزی خارج از جایگاه خودش نیست . یک نقطه ی کانونی انتخاب کنید و شاید یک نقطه ی کانونی ثانویه و آن را برجسته کنید. نورپردازیهای کلی و در بعضی جاها نورپردازی کمتر و برای جذابیت بیشتر لامپ های رومیزی را اضافه کنید.

 
دکوراسیون منزل
 
 
 
 

11-شخصیت است که یک فضای خوبی را ایجاد می کند.

نظر خود را اعمال کنید و سرگرمی داشته باشد با تلاش بیشتر شما می توانید ببینید که چه کارهایی بهتر است و چه کارهایی نه برای شور و حال بیشتر وسایل غیر مرسوم را و امر نظر خود قرار دهید.

صندلی های نامتعارف , کتابخانه و لوستر خیلی بزرگ همه  در این اتاق نشیمن معمولی غیر مرسوم هستند اما اثری جادویی دارد . اگر شما واقعا یک اتاق حیرت انگیز می خواهید از وسایل مرسوم و رایج استفاده نکنید.

 
دکوراسیون منزل
 
 
 
 

12-برای اسباب کشی و چیدمان خانه در دست داشتن تعدادی دستورالعمل راهنمایی نقطه شروع خوبی می باشد .

حتی اگر تعدادی از آنها برای فضای خاص کاربردی (عملی) نباشد. از وسایل شخصی استفاده کنید که با دیدن آنها لبخند می زنید و با آنها راحت هستید اتاق خیلی طراحی شده در زندگی مدرن تعریف شده نیست . یک مجموعه ای از بالش و یک اثر هنری که اتفاقی به نظر می رسد همانطور که در عکس نشان داده است به حد کفایت دارای سبک و استایل است.