دکوراسیون اتاق خواب

چهار ایده ی طراحی داخلی اتاق خواب با بودجه ی مناسب

 
 دکوراسیون اتاق خواب
 

 

زمانیکه شما به اتاق خواب خودتان فکر می کنید , چه چیزی به ذهن شما می آید؟

آیا اتاق خواب مکانی است که شما می توانید بعد از یک روز پر کار و پر تنش به آن پناه برده و استراحت کنید؟ و یا آنجا مکانی است پر از لباس های نامرتب  , پوسترهای معمولی و وسایل خسته کننده؟

اتاق خواب نسبت به بقیه جاهای خانه, معمولا مکانی است که کمتر مورد توجه قرار می گیرد.میهمانان به ندرت به اتاق خواب شما می آیند و شما بیشتر برای استراحت کردن و خوابیدن به اتاق خواب می روید.

بنابراین در بیشتر خانه ها  , اتاق خواب یک مکان بی روح , کسل کننده و نامرتب است به همین دلیل اتاق خواب باید یک مکان جالب و وسوسه انگیز باشد. اتاق خواب جایی است که شما برای استراحت به آنجا رفته و انرژی از دست رفته ی خود را بدست می آورید. زمانیکه اتاق خواب تمیز مرتب و پر از وسایل مورد علاقه ی شما باشد شما از بودن در اتاق لذت بیشتری می برید.

اگر شما تصمیم دارید که دکوراسیون اتاق خوابتان را تغییر دهید و بودجه ی شما کافی نمی باشد ایده های خلاقانه زیر را در نظر بگیرید تا برای شروع به شما کمک کند.

(ایده های طراحی داخلی اتاق خواب)

1- تغییر رنگ

اولا:شما تصمیم بگیرید که اتاق را رنگ کنید رنگ جدید می تواند حس شما را  نسبت به اتاق خوابتان تغییر دهد و این چیزی نیست که شما آن را دست کم بگیرید. برای مثال  , زمانیکه من به خانه ی جدیدم  اسباب کشی کردم  , اتاق خواب اصلی به رنگ سبز بود ولی من این رنگ را دوست نداشتم .بدلیل رنگ اتاق  , من حتی با جا به جا کردن وسایلم در اتاق هم نمی توانستم آنجا را تحمل کنم. اما زمانیکه رنگ سبز اتاق را به رنگ آبی تغییر دادم  , تمام احساسات من نسبت به اتاق کاملا تغییر کرد.

زمانیکه شما می خواهید برای اتاق خوابتان یک رنگ انتخاب کنید اولا در نظر بگیرید نسبت به اون رنگ چه حسی دارد. من می خواستم که اتاق خوابم بسیار آرامبخش باشد بنابراین آبی  را انتخاب کردم .

اگر می خواهید که اتاق خوابتان به شما حس شخصی و دنج بدهد, رنگ قرمز با سایه های بنفش برای دیوارها انتخاب کنید زیرا زمانیکه این دو رنگ با هم استفاده شوند یک جور رمانتیک  و پر انرژی به فضا می دهد. برای احساس آرامش داشتن رنگ سبز بسیار مناسب است.

اگر می خواهید اتاقتان احساس انرزی بودن را به شما القاء کند بدنبال رنگ زرد یا نارنجی باشید.

هم چنین , سقف و حاشیه های تزیینی را فراموش نکنید, این قسمت ها نباید سفید باقی بمانند!

2- یافتن اثر هنری خوب

تا به حال هیچ اثر هنری در اتاق خوابتان آویزان کرده اید؟بیشتر مردم این کار را انجام نمی دهند ,اما استفاده کردن از آثار هنری که برای شما مهم است یک راه فوق العاده است که می توان از دیدن اتاق خوابتان به شخصیت شما پی برد.

لازم نیست که حتما برای  خرید یک اثر هنری هزینه ی زیادی صرف کنید شما می توانید با رفتن به هنرکده آموزشگاه هنری یک اثری هنری  خریداری کنید. در بیشتر آموزشگا ها در پایان هر ترم یک نمایشگاه از کار های هنر جوهای خود ترتیب می دهند . در بیشتر اوقات هنر جوها آثار خود را با قسمت مناسب برای فروش می گذارند. این می تواند یک راه خیلی خوبی باشد که هم شما اثر هنری مورد نظرتان را با قیمت مناسب تهیه کنید و هم اینکه هنر جو ها را مورد حمایت قرار دهید.

 
 دکوراسیون اتاق خواب
 

3- امانت فروشی

اگر شما توانایی خریدن یک ست خواب جدید را ندارید, پس قناعت پیشه کرده و اجناس دست دوم مناسب بخرید.

امانت فروشی یک مکان فوق العاده برای خریدن وسایل دست دوم مناسب است. زمانیکه شما به دنبال میز صندلی و قفسه لباس هستید نگران رنگ آنها نباشید. به خاطر داشته باشید این وسایل می توانند تعمیر و دوباره رنگ شوند. دستگیره های در کمد قفسه ها را می تواند با دستگیره های جدید تعویض کرد.

4- در مورد تهیه لوازم جانبی اتاق خلاق باشید

به عنوان مثال من در اتاقم یک لیوان قهوه خوری دارم که گلهای تازه را داخل آن می گذارم. دوست هنرمندم به من یک ظرف سرامیکی خیلی زیبا هدیه داد که جواهراتم را داخل آن نگه می دارم.

 
 دکوراسیون اتاق خواب
 

 

راهنمایی(توصیه) بیشتر برای طراحی اتاق خواب

1- اگر شما میخواهید که اتاق خوابتان واقعا آرامشبخش باشد , در اتاقتان تلویزیون نگذارید .یکی از بهترین کار هایی که شما می توانید انجام دهید این است در اتاقتان تلویزیون باشد و شما از آن استفاده کنید چرا؟ زیرا شما وسوسه می شوید که تا دیر وقت تلویزیون تماشا کنید و این باعث می شود که شما ساعات بیشتری را بیدار بمانید که این کار اثرات منفی بر روی خواب شما می گذارد.

2- اگر شما پوستر های مورد علاقه ی زیادی دارید, به طور نامنظم آنها را به دیوارها نزنید. شما می توانید آنها را به طور منظم بر روی یک دیوار بزنید که به صورت کاغذ دیواری به نظر بیاید. برای این کار می توانید از پوستر های بافتی , طرح گرافیکی و پوستر فیلم های قدیمی استفاده کنید که بسیار مناسب و خوب است.

3-شما می توانید از گل و گیاهان سبز طبیعی در اتاقتان استفاده کنید . گیاهان بسیار مفید هستند زیرا هوای اتاق را مرطوب و تمیز نگه می دارند.

4- بیشتر مردم دوست دارند که عکس هایی از خانواده ی خود بر روی دیوار اتاق بزنند.

قبل از انجام این کار فکر کنید. اتاق خواب به معنی یک مکان خصوصی برای شما و همسرتان است .نگه داشتن عکسهای خانوادگی در هر جایی از اتاق به طور ناخودآگاه باعث می شود که شما احساس ناراحتی و معذب بودن داشته باشید.

5- شما می توانید چیزهای بسیار آنتیک و معرکه ای (خارق العاده ای ) در بازار کهنه فروش و حراجیها پیدا کنید . در این مکان شما می توانید شمعدان ,  آباژور و زلمبو زیمبوهای آنتیکی پیدا کنید که می تواند اتاق شما بسیار زیبا کند.

 

اتوبار اطلس بار پاسارگاد با ارایه خدمات اتوبار ، باربری و جابه جایی در تهران و تمام شهرستان های کشور خوشحال است که بتواند شما هموطنان عزیز را در یک جابه جایی و حمل و نقل امن و چیدمان وسایل ، بسته بندی یاری کند.

میتوانید ببینید!

15 ویژگی یک باربری

انتخاب بهترین اتوبار

چگونه بالکن های کوچک آپارتمانی را طراحی کنیم؟

رنگ اتاق و اثرات آن بر روحیه شما