ایده جالب برای پرده کردن اتاق ها پس از اسباب کشی و باربری

ایده های جالب برای پرده کردن اتاق ها پس از اسباب کشی و باربری

پرده ی اتاق نشیمن به خصوص برای فضای داخلی بسیار مهم است زیرا اثرات دراماتیک و زیبا سازی بر فضای داخلی دارد.مهمترین قسمت این است که شما می توانید  یک یا چند ایده ی طراحی پرده برای دکوراسیون را با هم به طور زیبایی ترکیب کنید . همچنین استفاده از این ایده ها پس از یک اسباب کشی و جابه جایی و حمل بار  به وسیله  باربری یا اتوبار   در مکان جدید میتواند تجربه ای دلپذیر باشد.

قبل از اینکه شما برای اتاق نشیمن خود پرده انتخاب کنید بهتر است که چند عامل مهم را در نظر بگیرید .  برای شروع اندازه ی پنجره های خود را در نظر بگیرید و ببینید که آیا پرده ی مورد نظر شما برای دکوراسیون اتاق نشیمن مناسب است یا نه؟ اگر بودجه ی شما محدود است ,  شما می توانید خودتان پرده را طراحی کرده و دوخت بزنید . اگر شما پارچه ی خاصی را در نظر دارید مراقب باشید که جنس آن برای پرده مناسب باشد بهتر است برای انتخاب یک الگو اول مطمئن شوید که رنگ و طرح پارچه با طراحی و مبلمان اتاق نشیمن  هم خوانی داشته باشد.

 
پرده
 

توصیه های مهم برای انتخاب پرده ی اتاق نشیمن

فضای داخلی اتاق نشیمن شخصیت صاحب خانه را نشان می دهد علاوه بر این که اتاق نشیمن  باید راحت باشد از نظر نور نیز باید هم در شب و هم روز مورد توجه باشد. به همین دلیل طراحانی که به دنبال طراحی استادانه هستند نباید طراحی پرده را نادیده بگیرند. اگر شما به پرده ی اتاق نشیمن فکر می کنید , شما باید آن را به عنوان اولین فاکتور مهم در طراحی اتاق نشیمن در نظر بگیرید هدف شما از داشتن پرده خیلی مهم است. آیا شما می خواهید که پرده تضمینی برای حفظ حریم خصوصی شما باشد یا شما فقط برای دکوراسیون برآن ها نیاز دارید؟ فاکتور مهم دیگر جنس پارچه است .

اگر شما می خواهید که پرده به عنوان یک عنصر تزئینی در اتاق نشیمن قرار داشته باشد , پارچه با رنگ های روشن و با مدل های  پیچیده انتخاب کنید. با این حال , اگر شما یک طرح ساده تر را ترجیح می دهید  پرده هایی از پارچه های شفاف در رنگ خنثی انتخاب کنید. به یاد داشته باشید که دانستن ابعاد دقیق پنجره بسیار مهم است.

 
پرده
 

پرده ی اتاق نشیمن – ایده های جالب و خلاقانه

اگر شما می خواهید که پنجره های اتاق نشیمن منزلتان مورد توجه قرار بگیرید , پرده های با رنگ های قابل توجه به عنوان مثال راه راه انتخاب کنید . پارچه های ابریشمی با رنگ روشن ظرافت خاصی به طرح پرده می دهد . پرده هایی با طرح شطرنجی و راه راه برای اتاق نشیمن با مبلمان سنتی و طراحی کلاسیک مناسب می باشد اگر شما به دنبال پرده ای با مدل و ظرافت بیشتر هستید یک مدل پرده ی دوخته شده از پارچه های شفاف انتخاب کنید.

این مدل پرده ها در اکثر موارد در نور سایه های خنثی دارند. در هنگام انتخاب رنگ و طرح برای پرده , اول از همه به  طراحی کلی توجه کنید .لازم است که نور انتخاب و ارتفاع سقف را در نظر داشته باشید . اگر اتاق خیلی بزرگ نباشد رنگ های جیغ و مدل های پیچیده مناسب نیست و بالعکس در اتاق بزرگ با سقف بلند پرده هایی با طرح ساده و نازک جالب به نظر نمی رسد.

 
پرده
 

اگر شما پنجره های کوچک دارید , پرده یک راه حل بسیار مناسب است

پرده ها باید کاملا اندازه ی پنجره باشند تا جزئیات تزئینی و وسایل دکوری کنار پنجره را نپوشاند. اگر شما به دنبال یک نتیجه و اثر دراماتیک هستند پرده های اتاق نشیمن را از سقف تا روی زمین انتخاب کنید. اتاق به نظر بلند تر و پرده ها چشمگیر تر به نظر خواهد آمد. و در طول روز می توانید با وسایل تزئینی پرده ها رادر یک طرف یا دو طرف جمع کنید.

 
 
پرده