چیدمان رسمی میز شام

چیدمان رسمی میز شام

زمانی که شما میخواهید یک میز شام بچینید گزینه های مختلف زیادی وجود دارد اما لازم است که بدانید که این گزینه ها به شرایط و دلیل میهمانی بستگی دارند.

این شرایط برای شام رسمی است که ممکن است  با دوستان یا خانواده داشته باشید.

انجام این کار نسبتا آسان است در صورتی که شما نکات کلیدی کوچکی را دنبال کنید که به شما کمک می کند تا یک میز شام فوق العاده داشته باشید .گزینه و انتخاب های مختلف زیادی وجود دارد که شما می توانید  در چیدمان میز شام اضافه  یا کم کنید . چیدمانی که در تصویر دیده می شود یکی از گزینه های نسبتا ساده است .همانطور که در بالا ذکر شد

مهم ترین چیز برای چیدمان رسمی یک میز شام شرایط و دلیل مهمانی است.

نوع رومیزی ,دستمال سفره, وسایل لازم,طراحی میز به نوع شامی که شما دارید بستگی دارد .

دانش و خلاقیت به تنهایی می تواند به شما در چیدن یک میز فوق العاده و زیبا کمک کند.

گام اول :

چیدمان میز شام
 

لوازم ضروری : لیست لوازم ضروری برای چیدمان یک میز ساده

بشقاب                     دستمال سفره

بشقاب سالاد              لیوان آبخوری

فنجان و نعلبکی         چنگال سالاد

کارد غذا خوری          قاشق غذا خوری

قاشق سوپ خوری

در صورت لزوم می توانید بشقاب نان و کارد کره خوری به میز اضافه کنید.

برای مهمانی های خیلی رسمی تر لوازم زیر را به لیست کنید.

قاشق دسر                 چنگال دسر

گام دوم :

 
چیدمان میز شام
 

2-بشقاب ها در قدم اول لازم است که بشقاب های شام را به ترتیب (کوچک به بزرگ) داخل هم قرار دهید.

بشقاب ها باید کاملا در جلوی هر صندلی قرار بگیرند.

هر کدام از بشقاب ها باید به اندازه ی یک بند انگشت شصت از لبه میز به سمت مرکز میز قرار گیرد. یک بند انگشت شصت خود بر روی لبه ی میز قرار داده و سپس بشقاب را در انتهای انگشت خود بگذارید . برای همه ی بشقاب ها این کار را انجام دهید. در تصویر شماره 2 انجام این کار نشان داده شده است. در گام دوم همانطور که در تصویر شماره 3 می بینید بشقاب سالاد را در داخل بشقاب غذا خوری قرار دهید. شاید به نظر عجیب باشد که یک بشقاب را در داخل بشقاب دیگری قرار دهیم اما لازم است که این کار را انجام دهیم زیرا سالاد قبل از غذا سرو می شود.

در صورتی سالاد با غذای اصلی با هم سرو شود شما باز هم این کار را انجام دهید میهمان می تواند در هنگان سرو بشقاب سالاد را در کنار بشقاب غذا خوری خود قرار دهید.

گام سوم :

 
چیدمان میز شام
 

گام چهارم : (ظروف نقره:(قاشق و چنگال))

گام بعدی ظروف نقره است , در اینجا ما از 4 نوع اصلی ظروف نقره که برای چیدمان رسمی مورد نیاز است استفاده می کنیم.

اگر مهمانی شما رسمی تر است شما می توانید ظروف ضروری را اضافه کنید. این ظروف را در یک خط قرار دهید . می توانید از انگشت شصت خود کمک بگیرید و مطمئن باشد که این ظروف در یک خط مستقیم قرار دارند. بنابراین با چنگال ها شروع کنید .چنگال ها در سمت چپ قرار می گیرند و چنگال غذا خوری اول از هم قرار دارند . با استفاده از انگشت شصت خود از لبه ی میز اندازه گیری کنید همانطور که  این کار را برای بشقاب انجام دادید این روش برای همه ی ظروف استفاده می شود. و به قرار دادن ظروف در یک خط مستقیم کمک می کند.

گام بعدی کارد غذا خوری است که در سمت راست بشقاب غذا خوری قرار می گیرد.چنگل سالاد باید در سمت چپ چنگال غذا خوری قرار گیرد سعی کنید فاصله ی بین دو چنگال خوب باشد زیرا فاصله ی بین بشقاب غذا خوری و چنگال غذا خوری نه خیلی زیاد نه خیلی کم است.

مطمئن باشید که همه ی ظروف  را کاملا می بینید و هیچ کدام در زیر بشقاب  غذا خوری پنهان نیستند و در آخر قاشق غذا خوری در سمت راست کارد غذا خوری قرار می گیرند.

 
چیدمان میز شام
 

 دستمال سفره :  با نزدیک شدن به زمان سرو شام , استفاده از دستمال سفره می تواند به میز شام رسمیت بیشتری ببخشد . راهای زیادی برای تا کردن دستمال سفره وجود دارد. یک

نمونه مرسوم که در عکس نشان داده شده است : دستمال سفره  به شکل یک مستطیل ساده است که در سمت چپ بشقاب ها و بعد از چنگال ها قرار می گیرد . یک نمونه ی دیگر

اینکه می توانیم دستمال سفره را به شکل مثلث تا کنیم که در تصاویر بالا در قسمت گام اول نشان داده شده است.

هم چنین می توانید  حلقه های دستمال سفره را تهیه کرده و دستمال سفره را داخل آن قرار دهید. و سپس آن را به صورت عمودی در بالای بشقاب های غذا خوری و سالاد قرار دهید.

دستمال سفره تنوع رنگی زیادی دارند که شما میتوانید متناسب با رنگ رومیزی و بشقاب  آن را انتخاب کنید.

 
چیدمان میز شام
 

گام پنجم :

لیوان ها : لیوان ها از آخرین وسایلی هستند که لازم است روی میز قرار دهیم .باید اول لیوان آب خوری را روی میز قرار دهیم. لیوان بدون پایه برای نوشیدنیهای بدون الکل مناسب است .

به طور معمول آب همراه با نوشیدنی بر روی میز در یک مهمانی رسمی سرو می شود با ی لیوان آب خوری را مستقیم در بالای کارد غذا خوری قرار دهیم.

تصویر 2 از گام پنجم محل قرار گرفتن لیوان که به خوبی نشان داده است . دومین لیوانی ضروری و لازم برای روی میز لیوان نوشیدنی است لیوان نوشیدنی پایه دار است اگر شما هر دو نوشیدنی را سرو کنید لازم است دو لیوان پایه دار به صورت جداگانه روی میز قرار دهید. سومین نوع لیوان فنجان و نعلبکی است..

برای سرو قهوه  یا چای بعد از شام فنجان و نعلبکی روی میز مورد استفاده قرار می گیرد.

فنجان در سمت راست قاشق قرار می گیرد.

در تصاویر چهارم و پنجم محل قرار گرفتن فنجان ها مشخص است. چیدمان میز کامل است. در صورتی که مهمانی شما رسمی تر است می توانید از وسایل دیگر استفاده کنید.

وسایل دیگر :

 
چیدمان میز شام
 

وسایل مختلف زیادی وجود دارد که میتواند بر روی میز شام رسمی قرار گیرد. با توجه به نوع غذایی که سرو می شود می توانید از این وسایل استفاده کنید و مطمئنا تا چه اندازه بخواهید که چییدمان میز تان رسمی باشد . در تصویر اول ظرف نان و کارد کره خوری به میز اضافه شده است . دومین وسیله ی دیگری که میز اضافه شده است کاسه و قاشق سوپ خوری است.