اصول خانه داری


ترفندهای زیباتر شدن خانه با ساده‌ترین نکات و وسایل اولیه

ترفندهای زیباتر شدن خانه با ساده‌ترین نکات و وسایل اولیه

در اینجا با ترفندهای زیباتر شدن خانه به سراغ شما آمده‌ایم. چیدمان وسایل خانه از کارهایی است که می‌تواند موردعلاقه بسیاری از ما باشد اما این چیدمان باید به‌گونه‌ای باشد که باعث شلوغی و بی‌نظم نشان دادن خانه نشود و بین اجزای منزل هماهنگی وجود داشته باشد. همه ما دوست داریم در خانه‌ای مرتب و زیبا با دکوراسیونی شیک زندگی کنیم.
خانه محلی برای آرامش و استراحت و دورهم جمع شدن اعضای خانواده است.
بنابراین باید این محل را از هر نظر برای این اهداف آماده نمود.

سقف‌های بلند از ترفندهای زیباتر شدن خانه

سقف‌های بلند همیشه یکی از ترفندهای دکوراسیون است که جذابیت زیادی به خانه می‌بخشد. اگر سقف شما کمی کوتاه‌تر است سعی کنید چوب‌پرده را نزدیک‌تر به سقف قرار دهید و از پرده‌های بلند آویزان تا کف زمین استفاده کنید تا سقف خانه‌تان کمی بلندتر به نظر آید. پرده‌ها باید تنها عرض پنجره‌ها را بپوشانند.
به‌این‌ترتیب خانه شما بزرگ‌تر ازآنچه هست به نظر می‌آید.

رنگ‌های زیبا از ترفندهای دکوراسیون

جسارت به خرج دهید و از رنگ‌های جدید و جذاب برای طراحی دکوراسیون منزلتان استفاده کنید. یکی از ترفندهای زیباتر شدن خانه استفاده از رنگ‌های مناسب برای دیوارهاست. تغییر رنگ یکی از تغییرات اساسی در طراحی دکوراسیون است که با هزینه کمی نیز قابل انجام است. جادوی رنگ‌ها را فراموش نکنید و از ترکیب رنگ‌های مختلف استفاده کنید تا محیط جدیدی برای زندگی‌تان خلق کنید
و یک تغییر و تحول بزرگ به وجود آورید.

چیدمان مبلمان

توجه به مبلمان و چیدمان وسایل

چیدمان مبلمان و اثاثیه خانه یکی دیگر از ترفندهای زیباتر شدن خانه به شمار می‌رود.
مبلمان مهم‌ترین عناصر در خانه‌های امروزی به شمار می‌رود.
چیدمان مبلمان را طوری انجام دهید که در هر سمت 50 سانتی‌متر فضا برای رفت‌وآمد افراد در نظر گرفته شود. همچنین از وسایل دیگری مثل آباژورها در میان مبلمان استفاده کنید تا ظاهر بهتری به این قسمت از خانه ببخشید. سعی کنید مبلمان خیلی به دیوار نچسبند. کوسن‌های روی مبل از دیگر نکات و ترفندهای زیباتر شدن خانه به شمار می‌روند. کوسن‌ها از عناصر مهم زیباتر شدن دکوراسیون خانه هستند. شما می‌توانید از کوسن‌های تزئینی استفاده کنید اما استفاده بیش‌ازحد کوسن نیز باعث می‌شود تا طرح و زیبایی مبلمان شما به‌خوبی دیده نشود.

ترفندهای زیباتر شدن خانه با آینه‌ها

یکی دیگر از عناصر که باعث زیباتر دیده شدن دکوراسیون خانه می‌شود آینه است. آینه‎ها از مهم‌ترین نکات و اصول ترفندهای زیباتر شدن خانه هستند. شما می‌توانید بخشی از خانه خود را با آینه‌ها تزئین کنید زیرا آینه‌ها هم وسایلی کاربردی به شمار می‌روند و هم از عناصر زیباسازی ...

اصول رنگ ‌آمیزی خانه و نکات مهم در انتخاب رنگ‌ها

اصول رنگ ‌آمیزی خانه و نکات مهم در انتخاب رنگ‌ها

اصول رنگ‎آمیزی خانه در زمان رنگ کردن کمک بسیار بزرگی برای ما هستند. رنگ‌آمیزی یکی از کارهای هیجان‌انگیزی است که می‌تواند تنوع بزرگی به وجود آورد. احتمالاً شما قصد جابجایی اثاثیه به خانه جدید را دارید و از رنگ خانه جدید خوشتان نمی‌آید و یا از رنگ‌های دیوارها و دکوراسیون خانه خود خسته شده‌اید و دوست دارید خانه خود را با رنگ‌های زنده و شاد رنگ آمیزی کنید باید بدانید که انتخاب رنگ برای دکوراسیون اهمیت زیادی دارد. یک رنگ‌آمیزی مناسب و با قیمت مقرون‌به‌صرفه می‌تواند تغییر خوب و بسیار بزرگی برای خانه شما باشد به شرط اینکه در رنگ کردن خانه خود دقت و توجه کافی را به کار ببرید شما می‌توانید از رنگ‌های خنثی یا دیگر رنگ‌ها استفاده کنید انتخاب رنگ قوانینی دارد.
که توجه به آن‌ها می‌تواند در زیبایی نهایی دکوراسیون خانه شما بسیار اثرگذار باشد.
با ما همراه باشید و با اصول رنگ‎آمیزی خانه آشنا شوید.

انتخاب آگاهانه رنگ‌ها مهم‎ترین اصول رنگ‎آمیزی خانه

هرگونه تغییر در ظاهر و دکوراسیون خانه هرچند که کوچک و اندک باشد باید با دقت و آگاهی انجام شود و پیش از انجام هر کاری خوب در مورد آن فکر کرده و اطلاعات کافی به دست آورید. رنگ کردن خانه نیز از کارهای مهمی است که نیاز به مطالعه و جمع‌آوری اطلاعات دارد. انتخاب آگاهانه رنگ‌ها از مهم‌ترین و اساسی‌ترین اصول رنگ‎آمیزی خانه است بنابراین از خود بپرسید که به چه رنگی علاقه دارید؟ و چه رنگ‌هایی بیشتر به خانه و دکوراسیون آن می‌آید؟
انتخاب رنگ سفید یا کرم یکی از ساده‌ترین و رایج‌ترین انتخاب‌ها است اما شما می‌توانید رنگ‌های جذاب دیگری را نیز انتخاب کنید. همیشه لازم نیست همه‌جا سفید و کرم باشد. رنگ‌های جدید و رنگ‌های سرد یا گرمی که در تضاد با رنگ‌های دکوراسیون شما هستند می‌توانند یک انتخاب خوب باشند. برای برجسته‌تر کردن بخشی از فضا  از رنگ متفاوتی نسبت به دیگر بخش‌ها استفاده کنید.

انتخاب رنگ برای خانه جدید

اصول رنگ‎آمیزی خانه و انتخاب رنگ مناسب برای خانه جدید به میزان زیادی به سلیقه شما بستگی دارد رنگ موردعلاقه شما ممکن است همان رنگی نباشد که در چیدمان فضا و دکوراسیون استفاده کرده‌اید. به احساسات خود اعتماد کنید و اگر به رنگ خاصی علاقه دارید می‌توانید از آن برای رنگ‌آمیزی خانه استفاده کنید.
اگر قصد ...

جلوگیری از ورود حشرات به خانه جدید پس از جابجایی

جلوگیری از ورود حشرات به خانه جدید پس از جابجایی

برای جلوگیری از ورود حشرات به خانه جدید راهکارهایی وجود دارد که رعایت آن‌ها می‎تواند خانه جدید را نسبت به این حشرات موذی ایمن نماید. اسباب‌کشی به خانه نو تحول بزرگی در زندگی به شمار می‎آید و معمولاً با خوشحالی و هیجان زیادی همراه است بنابراین هیچ‌کس دوست ندارد لذت ورود به خانه جدید را با دیدن حشرات موذی کوچک زایل کند. زیرا دیدن این حشرات در خانه به‌ویژه برای خانم‎ها بسیار منزجرکننده است و یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‎های ما از بین بردن این حشرات و پاک‌سازی خانه از وجود آن‎هاست.
با ما همراه باشید.
و راهکارهای جلوگیری از ورود حشرات به خانه جدید را با ما دنبال کنید:

جلوگیری از ورود حشرات به خانه جدید با تمیز کردن اثاثیه پیش از بسته‌بندی

شما برای رفتن به خانه جدید باید وسایلتان را بسته‌بندی کنید اما نکته مهمی که باید مدنظر داشته باشید این است که وسایل شما باید کاملاً تمیز و عاری از آلودگی داخل ...

چیدمان جهیزیه عروس (بهترین راهکارها برای چیدمان بهتر)

چیدمان جهیزیه عروس (بهترین راهکارها برای چیدمان بهتر)

یکی از کارهای لذت بخشی که بسیاری از خانم‌ها علاقه زیادی به انجام آن دارند زمانی است که به چیدمان جهیزیه عروس می‌پردازیم. چیدمان وسایل جهیزیه نیاز به سلیقه زیادی دارد اما دانستن چند نکته باعث زیبایی بیشتر منزل در پایان کار می‌شود. اینکه خانه شما بزرگ است یا کوچک و یا چه مبلغ برای خرید وسایل صرف کرده‌اید اهمیت زیادی ندارد مهم این است که بتوانید وسایل را به‌گونه‌ای چشمگیر و زیبا بچینید.
در اینجا به نکاتی کاربردی برای خرید و چیدمان جهیزیه عروس پرداخته‌ایم:

به ابعاد فضا توجه کنید

پیش از اینکه نسبت به خرید وسایلتان اقدام کنید نگاهی به فضایی که قرار است جهیزیه‌تان را در آن بچینید داشته باشید. بسیاری از وسایل ممکن است در نظر شما زیبا و چشم‌نواز آیند اما شما در منزلتان جایی برای نگهداری از آن‌ها ندارید بنابراین اولین قدم این است که خرید وسایل را با توجه به نیاز و میزان فضای محل زندگی‌تان انجام دهید. محیط‌های زندگی امروز معمولاً کوچک و جمع‌وجور است بنابراین باید به دنبال چیزهایی باشید که فضای شما را بزرگ‌تر از آنچه هست نشان دهد و از خرید وسایل دست‌وپا گیر نیز خودداری کنید. از شلوغ کردن فضاها پرهیز کنید زیرا باعث سردرگمی شما و مهمانان شده و فضای شما را کوچک‌تر از آنچه هست نشان می‌دهد.
همچنین شما می‌توانید از فضاهای پرت مثل راهرو بهترین استفاده را داشته باشید.
  برای خرید مبلمان , وسایل آشپزخانه و سایر تجهیزات دکوراسیون خانه عروس متراژ فضا را نیز در نظر بگیرید
و بهترین انتخاب را داشته باشید.

لیست تهیه کنید

اگر هنوز نسبت به خرید وسایلتان اقدام نکرده‌اید پیش از هر کاری یک لیست از وسایل موردنیازتان تهیه نمایید. ابعاد وسایلتان را با توجه به ابعاد محیط انتخاب کنید برای مثال اگر آشپزخانه شما کوچک است خرید یک یخچال بزرگ می‌تواند برای شما مشکل‌ساز باشد. در لیست خود ابتدا وسایل ضروری و اولیه را یادداشت کنید. شما می‌توانید ابتدا این وسایل ضروری را تهیه کنید و آن‌ها را بچینید سپس با توجه به حجم و رنگ و ظاهر وسایلتان اقدام به خرید و چیدمان وسایل تزئینی و خرده‌ریزها نمایید.
بهرنگ‌های به‌کاررفته در لیست وسایل نیز دقت داشته باشید.

چیدمان جهیزیه عروس را از کجا شروع کنیم

یک‌خانه از بخش‌های مختلفی تشکیل‌شده است.
و برای چیدمان جهیزیه عروس باید این بخش‌ها را از هم تفکیک کنیم.
این بخش‌ها شامل موارد زیر می‌باشد:

چیدمان جهیزیه عروس در آشپزخانه

چیدمان جهیزیه در آشپزخانه

چیدمان جهیزیه عروس در سالن پذیرایی

چیدمان جهیزیه عروس در سالن پذیرایی

چیدمان جهیزیه عروس در اتاق‌خواب

چیدمان جهیزیه عروس در اتاق خواب

چیدمان جهیزیه عروس در سرویس بهداشتی و حمام

چیدمان جهیزیه عروس در سرویس بهداشتی و حمام

این‌ها از بخش‌های اصلی هستند که برای چیدمان اثاثیه و وسایل باید آن‌ها را در اولویت قرار دهید. برای خرید وسایل هرکدام از این بخش‌ها را تفکیک کنید می‌توانید از رنگ‌های متفاوت برای هر بخش استفاده کنید این کار زیبایی خانه شما را چندین برابر می‌کند و هر قسمت بیشتر و بهتر دیده می‌شود. چیدمان هر بخش را به‌صورت مجزا انجام دهید توجه داشته باشید که این کار نیز مثل ...

تمیز کردن اثاثیه آشپزخانه و آماده سازی خانه برای جابجایی

تمیز کردن اثاثیه آشپزخانه و آماده سازی خانه برای جابجایی

تمیز کردن اثاثیه آشپزخانه جهت جابجایی یکی از کارهای اساسی و غیر قابل اجتناب به شمار می رود. آشپزخانه بخش مهمی از خانه هر یک از ما به حساب می آید و هر چند روز یک بار نیاز به یک نظافت کلی دارد اما در زمان جابجایی این کار اهمیت بیشتری پیدا می کند. شما قصد دارید به منزل جدید بروید بنابراین چه خوب است که اثاثیه شما تمیز و درخشان باشد به این ترتیب شما به سادگی می توانید در بدو ورود خود به خانه جدید وسایل تان را به راحتی بچینید.
چیدمان وسایل آشپزخانه نیز یکی از بخش های مهمی است که باید در زمان اثاث کشی انجام دهید. زمانی که این بخش از خانه تکمیل شود شما می توانید ادعا کنید که بخش بزرگی از پروسه جابجایی اسباب منزل را به اتمام رسانده اید و نفسی به آسودگی بکشید.
بنابراین خود را از همین الان برای آشپزخانه تکانی آماده کنید.

تمیز کردن اثاثیه آشپزخانه پیش از بسته بندی

یکی از نکاتی که در اثاث کشی و بسته بندی اثاثیه باید به آن توجه نمایید تمیز کردن اثاثیه آشپزخانه و بخش های مختلف خانه است. وسایل شما باید تمیز و عاری از هر آلودگی باشد و سپس به داخل کارتن بسته بندی قرار داده شود. اگر از کثیف شدن دوباره وسایل خود نگران هستید و تصور می کنید که تمیز کردن آنها را باید به بعد از اسباب کشی و جابجایی موکول نمایید باید بدانید که برای تمیز کردن اثاثیه آشپزخانه و سایر قسمت های منزل پس از نقل مکان به خانه جدید کار بسیار سختی در پیش رو دارید.
زیرا در این زمان شما کارهای زیادی برای انجام دادن دارید و این باعث آشفتگی و سردگمی بیشتر شما می شود. کافیست وسایل تان را تمیز کنید و سپس آنها را با پلاستیک های حباب دار کاملا بسته بندی کنید. حتی برای این کار از کیسه های پلاستیکی معمولی نیز می توانید استفاده کنید. با این کار از ورود گرد و غبار و آلودگی به داخل بسته بندی اثاثیه جلوگیری می نمایید.
در اینجا با گام های اساسی در تمیز کردن اثاثیه آشپزخانه با شما همراه می شویم:

تمیز کردن یخچال برای اسباب کشی و جابجایی

تمیز کردن یخچال و فریزر

اولین مرحله مهم در تمیز کردن اثاثیه آشپزخانه این است که به سراغ یخچال و فریزر برویم. جایی که مواد غذایی فاسد شدنی زیادی داریم. یکی از توصیه های مهم پیش از ...

بعد از جابجایی دکوراسیون خود با کمترین هزینه تغییر دهید

بعد از جابجایی دکوراسیون خود با کمترین هزینه تغییر دهید

تغییر دکوراسیون بعد از جابجایی یکی از چالش های بزرگ دیگر در جابجایی وسایل و اثاثیه منزل است. در نهایت روز اسباب کشی به پایان رسیده است، بیشتر جعبه های بسته بندی شده باز شده اند، تعدادی از تصاویر و قاب عکس ها را آویزان کرده اید و خانه جدید شما کم کم برای شروع یک زندگی آماده می شود.اما اکنون متوجه می شوید که وسایلی که برای خانه قبلی تان کاملا مناسب بود، برای سالن خانه جدید شما خیلی کوچک است و یا بخشی از خانه قدیمی است و نیاز به تغییرات دارد. یا شاید فقط احساس خوشایندی به شما دست می دهد اگر تنها چند تغییر کوچک در خانه جدید خود انجام دهید.
به هر حال رفتن به خانه جدید همیشه با تغییراتی هر چند کوچک در اثاثیه و دکوراسیون همراه است. زیرا همیشه آنچه داریم با خانه جدید هماهنگ نیست و امکان دارد مبلمان زیبایی که شما بسیار دوستش دارید کاربردی در خانه فعلی تان نداشته باشد. بنابراین فکر کردن به تغییر دکوراسیون بعد از جابجایی مسئله ای است که ممکن است برای همه پیش آید.

راهکارهای ارزان تغییر دکوراسیون بعد از جابجایی

ما در اینجا راهنمایی هایی برای خرید وسایل جدید با کمترین میزان هزینه جهت تغییر دکوراسیون بعد از جابجایی به شما ارائه می کنیم.
1-    ارزان ترین روش تغییر دکوراسیون منزل بعد از ...

لغو خدمات جابجایی از شرکت های باربری و ارائه دهنده خدمات حمل بار

لغو خدمات جابجایی از شرکت های باربری و ارائه دهنده خدمات حمل بار

لغو خدمات جابجایی یکی از دغدغه های مهم مشتریان شرکت های باربری است. همه ما می دانیم که اسباب کشی همیشه از برنامه ریزی ما پیروی نمی کند. در حقیقت، گاهی اوقات می تواند به شدت از برنامه خارج شود و جابجایی حتی ممکن است اصلا رخ ندهد (مثلا اگر قصد دارید در همین خانه بمانید و خرید خانه تان نیز لغو شده است). این مسئله نادر است اما خب گاهی اوقات ممکن است اتفاق بیفتد و اگر شما در حال جابجایی با یک شرکت اتوبار و باربری حرفه ای هستید، بسته به اینکه چقدر تا زمان حرکت شما وقت باقی مانده است و شما مجبور به لغو خدمات جابجایی هستید، شاید مجبور باشید هزینه زیادی به شرکت بپردازید.
حتی با برنامه ریزی دقیق تر، گاهی اوقات اتفاقات مختلف بر تاریخ حرکت شما تاثیر می گذارند که خارج از کنترل شما هستند. اگر نگران این هستید که چیزی ممکن است مانع از جابجایی و اثاث کشی شما در هنگام برنامه ریزی شود و یا اگر فکر می کنید ممکن است زمانبندی و برنامه ریزی شما تغییر کند، از شرکت اتوبار و حمل بار در مورد نحوه کنسل کردن خدمات جابجایی سوال کنید و این مسئله را با شرکت حل نمایید. هزینه ای که شما برای رزرو خدمات باربری به شرکت های حمل بار می پردازید کمی شبیه به پیش پرداختی است که برای رزرو هتل ارائه می کنید که به شما امکان لغو یا تغییر تاریخ در آخرین لحظه را می دهد. هزینه ای که شما بابت خدماتی که استفاده نمی کنید باید پرداخت کنید.
و زمانی که واقعا قصد استفاده از این خدمات را دارید نیز مجبور به پرداخت دوباره این هزینه ها هستید.

لغو خدمات جابجایی

زمانی که شما خدمات حمل و نقل اسباب و اثاثیه را از یک شرکت باربری رزرو می کنید شرکت برای انجام خدمات خود برنامه ریزی می کند و خدماتی را برای شما رزرو می نماید به این معنی که برای:

  • اعزام نیروها و کارگر اسباب کشی
  • خرید مواد بسته بندی
  • مجوزهای پارکینگ
  • ...

برخورد با انتقادات و نظرات منفی از شرکت های باربری در زمان انتخاب آنها

برخورد با انتقادات و نظرات منفی از شرکت های باربری در زمان انتخاب آنها

ما به عنوان یک شرکت باربری و جابجایی اثاثیه اعتراف می کنیم که گاهی اوقات انتقادات بدی را دریافت می کنیم. اگر شرکت های خدمات اسباب کشی به شما می گویند که هرگز شکایتی دریافت نمی کنند، من واقعا تحت تاثیر قرار می گیرم (و کمی مشکوک می شوم ...). جابجایی وسایل همیشه با ریسک بسیار بالایی همراه است، بیایید در مورد آن فکر کنیم، انواع و اقسام وسایل مختلف در طی یک اثاث کشی باید جابجا شود که برخی سنگین، شکننده و یا بدبار می باشند. همچنین این وسایل باید از خانه ها و ساختمان هایی که هرگز کاملا یکسان نیستند، با درب های گوناگون، راهرو ها، موانع مختلف و چالش های فراوان هر روزه جابجا می شود.
این کار در انواع شرایط آب و هوایی مختلف از گرمای تابستان تا عمق سرمای زمستان انجام می شود.
گاهی اوقات در زمستان مجبور به استفاده از نمک برای کمک به پاک کردن برف مسیر می شویم.
مورد دیگر این است که یک شرکت خدمات جابجایی از انسانها برای انجام خدماتی مثل ...

فوت و فن بسته بندی ( بهترین روش برای بسته بندی وسایل در اسباب کشی)

فوت و فن بسته بندی ( بهترین روش برای بسته بندی وسایل در اسباب کشی)

به کارگیری فوت و فن بسته بندی برای اسباب کشی کار را تا اندازه زیادی آسان می کند. بسته بندی برای حرکت به سختی بازی یک کودک است.  این کار سخت ترین، وقت گیرترین و مستعد خطاترین کاری است که شما باید در هنگام برنامه ریزی برای جابجایی آن را انجام دهید. با این حال، هنوز هم می تواند سرگرم کننده باشد - به ویژه اگر شما اگر در این فرایند تمام اعضای خانواده را درگیر کنید یا دوستان نزدیک خود را برای کمک به مرتب کردن و  ...

دستمزد کارگر اسباب کشی چگونه محاسبه می شود؟

دستمزد کارگر اسباب کشی چگونه محاسبه می شود؟

یکی از خدماتی که شرکت های حمل بار ارائه می کنند اعزام باربران است اما دستمزد کارگر اسباب کشی و حمل بار در این شرکت ها به چه صورت محاسبه می شود؟حتما تا کنون با کلمه ای مثل کارگر خالی و یا کارگر باربر و کلماتی مشابه مواجه شده اید. زمانی که شما قصد جابجایی وسایل تان را دارید می توانید از خدمات مختلف شرکت های باربری استفاده نمایید. شما می توانید از:

  • سرویس بسته بندی
  • وسایل مورد نیاز برای بسته بندی
  • کامیون حمل بار
  • و همینطور ...

مزایای استفاده از گیاه پس از باربری

مزایای استفاده از گیاه پس از باربری

مزایای استفاده از گل و گیاه پس از اسباب کشی به خانه جدید موضوع این مقاله است.
از مهم‌ترین مزایای استفاده از گیاه در منزل ایجاد روحیه تازه و فضایی دلپذیر است. گیاهان در هر خانه‌ای که باشند می‌توانند تأثیر بسیار مثبتی در زندگی افراد داشته باشند. اما مزایای استفاده از گیاه پس از باربری و اثاث کشی در ایجاد روحیه در افراد خانه بسیار مهم است.

مزایای استفاده از گیاه پس از جابجایی به محل جدید

گیاهان مزایای زیادی برای ما دارند.
نگهداری از گیاهان نیز تقریباً هزینه‌ای در بر ندارد.
اگر به محل جدیدی نقل‌مکان کرده‌اید برای تغییر روحیه خود می‌توانید از گیاهان استفاده کنید. یکی از مزایای استفاده از گیاه و گل‌های مختلف دلپذیر کردن فضای منزل جدید برای شروع یک زندگی است. همه ما ممکن است حداقل یک‌بار به کسی گل هدیه داده باشیم و یا به‌عنوان کادوی منزل جدید , گلدان‌های گل یا گیاهان آپارتمانی را هدیه برده باشیم. علاوه بر سنت این کار مزایایی نیز به دنبال دارد و روی سلامت افراد نیز تأثیرگذار است. از مزایای استفاده از گیاه‌های مختلف در خانه سلامتی فیزیولوژیک و روانی است.

مزایای استفاده از گیاهان پس از باربری

مزیت‌های وجود گیاه در خانه

تحقیقات نشان داده است که حضور گیاهان در خانه منجر به:
•    کاهش استرس و اضطراب
•    افزایش احساسات آرام
•    بهبود قابل‌توجه در خلق‌وخو و اعتمادبه‌نفس
•    افزایش احساسات خوش‌بینی و کنترل
می‌گردد.
مسلماً پس از یک اسباب کشی سخت و طولانی افراد خانواده ازنظر روانی و عاطفی دچار مشکلاتی می‌شوند و نیاز دارند تا با استفاده از راهکارهایی این مشکلات را کم‌رنگ‌تر نمایند.
ایجاد تغییرات و انرژی مثبت در منزل جدید از مزایای استفاده از گیاه است.

8 تا از مزیت‌های استفاده از گل‌ها در پیشگیری از بیماری‌ها

از مزیت‎های استفاده از گل‌ها و گیاهان رهایی از حس افسردگی افراد خانواده است.
1-کاهش فشارخون
2-بازیابی سریع‌تر از بیماری (دوران نقاهت)
3-بی‌اثر کردن دود سیگار
4-رطوبت هوا
5-بهبود خواب(داشتن خواب آرام)
6-بهبود سلامت روان
7-تمرکز دقیق‌تر وحدت ذهنی
8-کاهش تأثیر امواج اعم از امواج تلفن‌های همراه و اینترنت
از مهم‌ترین مزایای استفاده از گیاه و داشتن گیاهان در منزل است.
شما می‌توانید با حداقل سرمایه‌گذاری اولیه و بدون هیچ‌گونه هزینه‌ی جاری از مزایای استفاده از گیاه در منزل خود استفاده نمایید.
اگر برای اسباب کشی گیاهان و گل‌های خود نیاز به کمک دارید اتوبار و باربری اطلس بار در این زمینه آماده همکاری با شما می‌باشد.

چیدمان گل‌ها و استفاده از گیاهان در دکوراسیون منزل

همه ما به گل‌ها  گیاهان علاقه داریم.
یکی از مزیت‌های آن‌ها استفاده از گیاهان در دکوراسیون منزل است. چیدمان گل‌های طبیعی در منزل می‌تواند زیبایی و نشاط خانه را چندین برابر نماید و به آن روح تازه‌ای ببخشد. یکی از رایج‌ترین موارد استفاده از گل‌های آپارتمانی در ...

نورپردازی خانه و ایده ها و نکات تأثیرگذار یک نورپردازی حرفه ای

نورپردازی خانه و ایده ها و نکات تأثیرگذار یک نورپردازی حرفه ای

تصمیم‌گیری در مورد نورپردازی دکوراسیون خانه یکی از بخش‌های اساسی در طراحی داخلی به شمار می‌رود. در طراحی داخلی، فضاهای مختلف خانه نیاز به نورپردازی‌های متفاوتی دارد برای مثال نورپردازی اتاق‌خواب با نورپردازی سالن پذیرایی تفاوت‌های اساسی دارد اما یکی از اشتباهات ما عدم توجه به این مسئله مهم است. طراحی دکوراسیون تنها مختص به انتخاب اثاثیه و مبلمان شیک، کاغذدیواری،کابینت و یا فرش نیست بلکه انتخاب نور مناسب برای روشنایی فضا اهمیت بسزایی دارد و این کار را نباید تنها با انتخاب چند منبع نوررنگی و لامپ‌های متعدد و تزئینی اشتباه گرفت.

اهمیت نورپردازی دکوراسیون خانه

روشنایی و نورپردازی دکوراسیون خانه یکی از مهم‌ترین عناصر طراحی خانه شماست.
وظایف زیادی را انجام می‌دهد که از آن جمله می‌توان به ایمنی، کمک به انجام کارهای خانه، ایجاد فضایی برای سرگرمی و دور هم نشستن‌ها و ... اشاره نمود.
مهم‌تر از همه، روشنایی زیبا است و نورپردازی عالی زندگی را به خانه شما می‌آورد.
همچنین یکی از روش‌های خوبی که به‌وسیله آن می‌توانید یک تغییر اساسی در دکوراسیون خود به وجود آورید تغییر نورپردازی خانه است.
در این راستا به چهار نکته اساسی باید توجه کنیم:
1.    انتخاب منابع مناسب نور
2.    تعیین میزان نور موردنیاز
3.    انتخاب محل مناسب برای نصب منابع
4.    چگونگی استفاده از منابع نور در طراحی دکوراسیون داخلی
پیش از اقدام به هر کاری ابتدا باید هدف خود را از نورپردازی هر بخش از خانه مشخص نماییم.

نورپردازی دکوراسیون خانه

هدف از نورپردازی خانه

اهداف زیادی می‌توان برای نورپردازی خانه در نظر گرفت.
اصلی‌ترین و ابتدایی‌ترین آن‌ها می‌تواند دلایلی باشد که ما چرا از نور در منزل خود استفاده می‌کنیم. روشنایی به‌ویژه در ساعت‌های شب به ما در انجام بهتر کارها کمک می‌کند. در واقع بدون نور مناسب بسیاری از کارها انجام نمی‌شود بنابراین از نورپردازی برای بهبود دید استفاده می‌شود. همچنین روشنایی نوعی احساس امنیت در خانه به وجود می‌آورد.
انسان‌ها تاریکی را دوست ندارند
و احساس ترس در تاریکی افزایش پیدا می‌کند.
برجسته‌سازی یک فضا از دیگر اهداف نورپردازی است.
شما می‌توانید با یک نورپردازی مناسب جو دلخواهتان را در فضای موردنظر به وجود آورید. ازاین‌رو تغییر روحیه و فضای منزل یکی دیگر از اهداف نورپردازی منزل است. اگر شما بودجه کافی برای تغییرات اساسی در دکوراسیون منزل خود را ندارید به‌سادگی با تغییر روشنایی منزل می‌توانید تغییرات بسیار جالب‌توجهی در فضای منزل به وجود آورید.  ما در اینجا به دو دلیل مهم و اساسی که دربرگیرنده نکات اساسی نورپردازی گفته‌شده در بالا نیز هست اشاره می‌کنیم:

1- تأمین امنیت منزل

حفظ امنیت منزل یکی از موارد مهمی است که باید توجه اساسی به آن داشته باشید با یک نورپردازی مناسب می‌توانید تا اندازه‌ای امنیت را به خانه خود بیاورید. اگر به‌تازگی به خانه جدیدتان ...

چگونه از مهمان خود پذیرایی کنیم؟

چگونه از مهمان خود پذیرایی کنیم؟

آماده کردن خانه برای مهمانی یکی از خسته‌کننده‌ترین و دشوارترین کارهایی است که ممکن است برای همه ما پیش آید. به‌خصوص زمانی که خانه بزرگ و پر از وسایل و اثاثیه باشد. پذیرایی کردن از مهمان می‌تواند پر از خوشی و لذت و درعین‌حال سخت و دشوار باشد . اگر میزبان یک دور همی دوستانه یا میزبان یک مهمانی بزرگ شده‌اید، احتمالاً از خود می‌پرسید چگونه از مهمان پذیرایی کنیم
اما شما با یک برنامه‌ریزی و تدارک مناسب جهت آماده کردن خانه برای بهترین روش پذیرایی از مهمان می‌توانید با اعتمادبه‌نفس کامل از مهمانان خود پذیرایی کنید. سعی کنید تا میزبانی باملاحظه و خوب باشید و به این فکر کنید که چگونه می‌توانید در آماده کردن فضایی راحت و زمان شاد در خانه خود برای مهمانی ساعاتی خوش به مهمانان خود هدیه دهید. در اینجا برای میزبانی هر چه بهتر و روش‌های  آماده کردن خانه برای مهمانی پیشنهاد می‌کنیم
نکات مهم زیر را جهت آماده کردن خانه برای مهمانی از نظر بگذرانید.
توجه نمایید که برای آماده کردن هر چه بهتر خانه خود برای روز مهمانی باید چند کار مهم را انجام دهید. این کارها برای یک پذیرایی خوب از مهمان در خانه کاملاً ضروری است:
1.    روز اول ارزیابی وضعیت و انتخاب یک استراتژی مناسب برای مهمانی
2.    نظافت و تمیز کردن بخش‌های مختلف خانه
3.    تهیه لیست از مهمانان و بررسی وسایل پذیرایی و اطمینان از خوب و کافی بودن آن‌ها
4.    تعیین نوع غذا و تهیه لیست مواد غذایی موردنیاز بر اساس تعداد مهمان

1- ارزیابی وضعیت و انتخاب استراتژی جهت بهترین پذیرایی از مهمان

برای داشتن بهترین پذیرایی از مهمان خود اولین قدم  این است که وضعیت را ارزیابی کنید و یک استراتژی مناسب برای انجام کارها پیش بگیرید. یک کاغذ بردارید و کلیه کارهایی که باید برای آماده کردن خانه برای مهمانی انجام دهید را یادداشت نمایید. کارهای زمان‌بر و سخت‌تر را در ابتدای لیست قرار دهید تا با انجام آن‌ها خیالتان آسوده‌تر شود.  شناسایی نقص‌ها و کمبودها قدم مهمی است خانه را بررسی کنید و هر چیزی که باید تعویض یا تعمیر شود یادداشت کنید لامپ‌های سوخته , تلنبار بودن زباله یا خاکروبه در ورودی خانه یا حیاط, نظافت بخش‌هایی که ممکن است به چشم آید مثل روی یخچال و ... از مشکلاتی است که احتمالاً با آن‌ها روبرو می‌شوید.

نظافت جهت پذیرایی از مهمان

2- نظافت اولین گام در آماده کردن خانه برای مهمانی

جهت آماده کردن خانه برای مهمانی از تمیز کردن خانه شروع نمایید.
یک خانه تمیز، فضایی گرم و صمیمی را به وجود می‌آورد. آماده کردن فضای مناسب در خانه برای مهمانی اهمیت زیادی دارد بنابراین روی قسمت‌هایی از منزل که مهمانان زمان بیشتری را در آن سپری می‌کنند مانند سرویس بهداشتی، آشپزخانه، راهرو و اتاق پذیرایی به‌ویژه ورودی خانه دقت و تمرکز بیشتری داشته باشید. این مکان‌ها باید تمیز و عاری از گردوخاک باشد.
اما نظافت منزل همیشه با چالش‌های زیادی روبرو است و زمان زیادی از میزبان می‌گیرد به‌نحوی‌که بیشتر افراد در مهمانی‌های خود احساس خستگی می‌کنند اما با یک برنامه‌ریزی مناسب می‌توان نظافت خانه را به بهترین شکل ممکن جهت آماده کردن خانه برای مهمانی انجام داد. برای این کار از چند روز پیش از مهمانی شروع کنید.

کارهای لازم در نظافت خانه و پذیرایی کردن از مهمان

کارهایی که برای نظافت و آماده کردن خانه برای پذیرایی کردن از مهمان باید انجام دهید شامل:
1.    روز اول ورودی خانه , شیشه‌ها و پنجره‌ها را تمیز کنید
2.    روز دوم سرویس بهداشتی و حمام را حسابی نظافت نمایید
3.    روز سوم سالن پذیرایی خود را تمیز کنید و آن را برای ورود مهمانان آماده نمایید
4.    روز چهارم نوبت به نظافت اساسی آشپزخانه می‌رسد
5.    روز پنجم گردگیری کنید
6.    روز آخر آماده کردن نهایی خانه برای مهمانی
می‌باشد.
به‌این‌ترتیب در روز قبل یا صبح روز مهمانی می‌توانید یک نظافت ساده در سرویس بهداشتی , سالن پذیرایی و ... داشته باشید که برای شما اصلاً خستگی ندارد.

تهیه لیست پذیرایی از مهمان ها

3- تهیه لیست و بررسی وسایل پذیرایی از مهمان

ابتدا فهرستی از مهمانان خود تهیه کنید.
تعداد مهمانان را دقیق مشخص کنید.
تعداد افراد بزرگ‌سال و بچه‌ها را نیز مشخص نمایید.
سپس وسایل پذیرایی از مهمان که برای گروه‌های مختلف مهمان نیاز دارید را تهیه کنید.
در راستای آماده کردن خانه و وسایل پذیرایی برای مهمانی نیاز به یک سری وسایل و مواد اولیه دارید.
برای این کار فهرستی از مواد و وسایلی که نیاز دارید را تهیه نمایید.
 وسایل و مواد لازم جهت آماده کردن خانه برای مهمانی  :
•    دستمال‌کاغذی به تعداد کافی
•    دستمال توالت
•    صابون
•    دستمال‌سفره
•    حوله تمیز برای مهمان
•    ظروف پذیرایی موردنیاز مثل بشقاب به تعداد کافی و ...
•    خرید ظروف یک‌بارمصرف در صورت نیاز
•    گل و شمع به‌دلخواه
و سایر لوازمی که فکر می‌کنید برای یک میزبان عالی بودن نیاز دارید.
درصورتی‌که مهمانی شما تا نیمه‌های شب طول می‌کشد بهتر است وسایل رفاه مهمانان خود را فراهم نمایید این وسایل شامل:
•    جای استراحت و وسایل لازم برای استراحت
•    وسایل بهداشتی از جمله حوله در سرویس بهداشتی
•    و ...
می‌باشد.

مهمانی دوستانه

4- پذیرایی مهمانی دوستانه و تهیه ملزومات غذا

موضوع مهم و اساسی در آماده کردن خانه برای پذیرایی مهمانی دوستانه و باشکوه، غذا است. این به سلیقه شما بستگی دارد که چه غذایی برای پذیرایی از مهمانان خود انتخاب کنید. اما توجه کنید که غذای شما موردپسند همه باشد. پس از انتخاب غذا نوبت به مواد غذایی موردنیاز می‌رسد.
•    مواد غذایی برای غذای اصلی
•    سالادها و سس‌ها (برای مشاهده انواع سس ها ...