اصول خانه داری

ترفندهای زیباتر شدن خانه با ساده‌ترین نکات و وسایل اولیه

ترفندهای زیباتر شدن خانه با ساده‌ترین نکات و وسایل اولیه

در اینجا با ترفندهای زیباتر شدن خانه به سراغ شما آمده‌ایم. چیدمان وسایل خانه از کارهایی است که می‌تواند موردعلاقه بسیاری از ما باشد اما این چیدمان باید به‌گونه‌ای باشد که باعث شلوغی و بی‌نظم نشان دادن خانه نشود و بین اجزای منزل هماهنگی وجود داشته باشد. همه ما دوست داریم در خانه‌ای مرتب و زیبا با دکوراسیونی شیک زندگی کنیم.
خانه محلی برای آرامش و استراحت و دورهم جمع شدن اعضای خانواده است.
بنابراین باید این محل را از هر نظر برای این اهداف آماده نمود.

سقف‌های بلند از ترفندهای زیباتر شدن خانه

سقف‌های بلند همیشه یکی از ترفندهای دکوراسیون است که جذابیت زیادی به خانه می‌بخشد. اگر سقف شما کمی کوتاه‌تر است سعی کنید چوب‌پرده را نزدیک‌تر به سقف قرار دهید و از پرده‌های بلند آویزان تا کف زمین استفاده کنید تا سقف خانه‌تان کمی بلندتر به نظر آید. پرده‌ها باید تنها عرض پنجره‌ها را بپوشانند.
به‌این‌ترتیب خانه شما بزرگ‌تر ازآنچه هست به نظر می‌آید.

رنگ‌های زیبا از ترفندهای دکوراسیون

جسارت به خرج دهید و از رنگ‌های جدید و جذاب برای طراحی دکوراسیون منزلتان استفاده کنید. یکی از ترفندهای زیباتر شدن خانه استفاده از رنگ‌های مناسب برای دیوارهاست. تغییر رنگ یکی از تغییرات اساسی در طراحی دکوراسیون است که با هزینه کمی نیز قابل انجام است. جادوی رنگ‌ها را فراموش نکنید و از ترکیب رنگ‌های مختلف استفاده کنید تا محیط جدیدی برای زندگی‌تان خلق کنید
و یک تغییر و تحول بزرگ به وجود آورید.

چیدمان مبلمان

توجه به مبلمان و چیدمان وسایل

چیدمان مبلمان و اثاثیه خانه یکی دیگر از ترفندهای زیباتر شدن خانه به شمار می‌رود.
مبلمان مهم‌ترین عناصر در خانه‌های امروزی به شمار می‌رود.
چیدمان مبلمان را طوری انجام دهید که در هر سمت 50 سانتی‌متر فضا برای رفت‌وآمد افراد در نظر گرفته شود. همچنین از وسایل دیگری مثل آباژورها در میان مبلمان استفاده کنید تا ظاهر بهتری به این قسمت از خانه ببخشید. سعی کنید مبلمان خیلی به دیوار نچسبند. کوسن‌های روی مبل از دیگر نکات و ترفندهای زیباتر شدن خانه به شمار می‌روند. کوسن‌ها از عناصر مهم زیباتر شدن دکوراسیون خانه هستند. شما می‌توانید از کوسن‌های تزئینی استفاده کنید اما استفاده بیش‌ازحد کوسن نیز باعث می‌شود تا طرح و زیبایی مبلمان شما به‌خوبی دیده نشود.

ترفندهای زیباتر شدن خانه با آینه‌ها

یکی دیگر از عناصر که باعث زیباتر دیده شدن دکوراسیون خانه می‌شود آینه است. آینه‎ها از مهم‌ترین نکات و اصول ترفندهای زیباتر شدن خانه هستند. شما می‌توانید بخشی از خانه خود را با آینه‌ها تزئین کنید زیرا آینه‌ها هم وسایلی کاربردی به شمار می‌روند و هم از عناصر زیباسازی ...


اصول رنگ ‌آمیزی خانه و نکات مهم در انتخاب رنگ‌ها

اصول رنگ ‌آمیزی خانه و نکات مهم در انتخاب رنگ‌ها

اصول رنگ‎آمیزی خانه در زمان رنگ کردن کمک بسیار بزرگی برای ما هستند. رنگ‌آمیزی یکی از کارهای هیجان‌انگیزی است که می‌تواند تنوع بزرگی به وجود آورد. احتمالاً شما قصد جابجایی اثاثیه به خانه جدید را دارید و از رنگ خانه جدید خوشتان نمی‌آید و یا از رنگ‌های دیوارها و دکوراسیون خانه خود خسته شده‌اید و دوست دارید خانه خود را با رنگ‌های زنده و شاد رنگ آمیزی کنید باید بدانید که انتخاب رنگ برای دکوراسیون اهمیت زیادی دارد. یک رنگ‌آمیزی مناسب و با قیمت مقرون‌به‌صرفه می‌تواند تغییر خوب و بسیار بزرگی برای خانه شما باشد به شرط اینکه در رنگ کردن خانه خود دقت و توجه کافی را به کار ببرید شما می‌توانید از رنگ‌های خنثی یا دیگر رنگ‌ها استفاده کنید
انتخاب رنگ قوانینی دارد.
که توجه به آن‌ها می‌تواند در زیبایی نهایی دکوراسیون خانه شما بسیار اثرگذار باشد.
با ما همراه باشید و با اصول رنگ‎آمیزی خانه آشنا شوید.

انتخاب آگاهانه رنگ‌ها مهم‎ترین اصول رنگ‎آمیزی خانه

هرگونه تغییر در ظاهر و دکوراسیون خانه هرچند که کوچک و اندک باشد باید با دقت و آگاهی انجام شود و پیش از انجام هر کاری خوب در مورد آن فکر کرده و اطلاعات کافی به دست آورید. رنگ کردن خانه نیز از کارهای مهمی است که نیاز به مطالعه و جمع‌آوری اطلاعات دارد. انتخاب آگاهانه رنگ‌ها از مهم‌ترین و اساسی‌ترین اصول رنگ‎آمیزی خانه است بنابراین از خود بپرسید که به چه رنگی علاقه دارید؟ و چه رنگ‌هایی بیشتر به خانه و دکوراسیون آن می‌آید؟
انتخاب رنگ سفید یا کرم یکی از ساده‌ترین و رایج‌ترین انتخاب‌ها است اما شما می‌توانید رنگ‌های جذاب دیگری را نیز انتخاب کنید. همیشه لازم نیست همه‌جا سفید و کرم باشد. رنگ‌های جدید و رنگ‌های سرد یا گرمی که در تضاد با رنگ‌های دکوراسیون شما هستند می‌توانند یک انتخاب خوب باشند. برای برجسته‌تر کردن بخشی از فضا  از رنگ متفاوتی نسبت به دیگر بخش‌ها استفاده کنید.

انتخاب رنگ برای خانه جدید

اصول رنگ‎آمیزی خانه و انتخاب رنگ مناسب برای خانه جدید به میزان زیادی به سلیقه شما بستگی دارد رنگ موردعلاقه شما ممکن است همان رنگی نباشد که در چیدمان فضا و دکوراسیون استفاده کرده‌اید. به احساسات خود اعتماد کنید و اگر به رنگ خاصی علاقه دارید می‌توانید از آن برای رنگ‌آمیزی خانه استفاده کنید.
اگر قصد ...


جلوگیری از ورود حشرات به خانه جدید پس از جابجایی

جلوگیری از ورود حشرات به خانه جدید پس از جابجایی

برای جلوگیری از ورود حشرات به خانه جدید راهکارهایی وجود دارد که رعایت آن‌ها می‎تواند خانه جدید را نسبت به این حشرات موذی ایمن نماید. اسباب‌کشی به خانه نو تحول بزرگی در زندگی به شمار می‎آید و معمولاً با خوشحالی و هیجان زیادی همراه است بنابراین هیچ‌کس دوست ندارد لذت ورود به خانه جدید را با دیدن حشرات موذی کوچک زایل کند. زیرا دیدن این حشرات در خانه به‌ویژه برای خانم‎ها بسیار منزجرکننده است و یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‎های ما از بین بردن این حشرات و پاک‌سازی خانه از وجود آن‎هاست.
با ما همراه باشید.
و راهکارهای جلوگیری از ورود حشرات به خانه جدید را با ما دنبال کنید:

جلوگیری از ورود حشرات به خانه جدید با تمیز کردن اثاثیه پیش از بسته‌بندی

شما برای رفتن به خانه جدید باید وسایلتان را بسته‌بندی کنید اما نکته مهمی که باید مدنظر داشته باشید این است که وسایل شما باید کاملاً تمیز و عاری از آلودگی داخل ...


چیدمان جهیزیه عروس (بهترین راهکارها برای چیدمان بهتر)

چیدمان جهیزیه عروس (بهترین راهکارها برای چیدمان بهتر)

یکی از کارهای لذت بخشی که بسیاری از خانم‌ها علاقه زیادی به انجام آن دارند زمانی است که به چیدمان جهیزیه عروس می‌پردازیم. چیدمان وسایل جهیزیه نیاز به سلیقه زیادی دارد اما دانستن چند نکته باعث زیبایی بیشتر منزل در پایان کار می‌شود. اینکه خانه شما بزرگ است یا کوچک و یا چه مبلغ برای خرید وسایل صرف کرده‌اید اهمیت زیادی ندارد مهم این است که بتوانید وسایل را به‌گونه‌ای چشمگیر و زیبا بچینید.
در اینجا به نکاتی کاربردی برای خرید و چیدمان جهیزیه عروس پرداخته‌ایم:

به ابعاد فضا توجه کنید

پیش از اینکه نسبت به خرید وسایلتان اقدام کنید نگاهی به فضایی که قرار است جهیزیه‌تان را در آن بچینید داشته باشید. بسیاری از وسایل ممکن است در نظر شما زیبا و چشم‌نواز آیند اما شما در منزلتان جایی برای نگهداری از آن‌ها ندارید بنابراین اولین قدم این است که خرید وسایل را با توجه به نیاز و میزان فضای محل زندگی‌تان انجام دهید. محیط‌های زندگی امروز معمولاً کوچک و جمع‌وجور است بنابراین باید به دنبال چیزهایی باشید که فضای شما را بزرگ‌تر از آنچه هست نشان دهد و از خرید وسایل دست‌وپا گیر نیز خودداری کنید. از شلوغ کردن فضاها پرهیز کنید زیرا باعث سردرگمی شما و مهمانان شده و فضای شما را کوچک‌تر از آنچه هست نشان می‌دهد.
همچنین شما می‌توانید از فضاهای پرت مثل راهرو بهترین استفاده را داشته باشید.
  برای خرید مبلمان , وسایل آشپزخانه و سایر تجهیزات دکوراسیون خانه عروس متراژ فضا را نیز در نظر بگیرید
و بهترین انتخاب را داشته باشید.

لیست تهیه کنید

اگر هنوز نسبت به خرید وسایلتان اقدام نکرده‌اید پیش از هر کاری یک لیست از وسایل موردنیازتان تهیه نمایید. ابعاد وسایلتان را با توجه به ابعاد محیط انتخاب کنید برای مثال اگر آشپزخانه شما کوچک است خرید یک یخچال بزرگ می‌تواند برای شما مشکل‌ساز باشد. در لیست خود ابتدا وسایل ضروری و اولیه را یادداشت کنید. شما می‌توانید ابتدا این وسایل ضروری را تهیه کنید و آن‌ها را بچینید سپس با توجه به حجم و رنگ و ظاهر وسایلتان اقدام به خرید و چیدمان وسایل تزئینی و خرده‌ریزها نمایید.
بهرنگ‌های به‌کاررفته در لیست وسایل نیز دقت داشته باشید.

چیدمان جهیزیه عروس را از کجا شروع کنیم

یک‌خانه از بخش‌های مختلفی تشکیل‌شده است.
و برای چیدمان جهیزیه عروس باید این بخش‌ها را از هم تفکیک کنیم.
این بخش‌ها شامل موارد زیر می‌باشد:

چیدمان جهیزیه عروس در آشپزخانه

چیدمان جهیزیه در آشپزخانه

چیدمان جهیزیه عروس در سالن پذیرایی

چیدمان جهیزیه عروس در سالن پذیرایی

چیدمان جهیزیه عروس در اتاق‌خواب

چیدمان جهیزیه عروس در اتاق خواب

چیدمان جهیزیه عروس در سرویس بهداشتی و حمام

چیدمان جهیزیه عروس در سرویس بهداشتی و حمام

این‌ها از بخش‌های اصلی هستند که برای چیدمان اثاثیه و وسایل باید آن‌ها را در اولویت قرار دهید. برای خرید وسایل هرکدام از این بخش‌ها را تفکیک کنید می‌توانید از رنگ‌های متفاوت برای هر بخش استفاده کنید این کار زیبایی خانه شما را چندین برابر می‌کند و هر قسمت بیشتر و بهتر دیده می‌شود. چیدمان هر بخش را به‌صورت مجزا انجام دهید توجه داشته باشید که این کار نیز مثل ...


تمیز کردن اثاثیه آشپزخانه و آماده سازی خانه برای جابجایی

تمیز کردن اثاثیه آشپزخانه و آماده سازی خانه برای جابجایی

تمیز کردن اثاثیه آشپزخانه جهت جابجایی یکی از کارهای اساسی و غیر قابل اجتناب به شمار می رود. آشپزخانه بخش مهمی از خانه هر یک از ما به حساب می آید و هر چند روز یک بار نیاز به یک نظافت کلی دارد اما در زمان جابجایی این کار اهمیت بیشتری پیدا می کند. شما قصد دارید به منزل جدید بروید بنابراین چه خوب است که اثاثیه شما تمیز و ...


بعد از جابجایی دکوراسیون خود با کمترین هزینه تغییر دهید

بعد از جابجایی دکوراسیون خود با کمترین هزینه تغییر دهید

تغییر دکوراسیون بعد از جابجایی یکی از چالش های بزرگ دیگر در جابجایی وسایل و اثاثیه منزل است. در نهایت روز اسباب کشی به پایان رسیده است، بیشتر جعبه های بسته بندی شده باز شده اند، تعدادی از تصاویر و قاب عکس ها را آویزان کرده اید و خانه جدید شما کم کم برای شروع یک زندگی آماده می شود.اما اکنون متوجه می شوید که وسایلی که برای خانه قبلی تان کاملا مناسب بود، برای سالن خانه جدید شما خیلی کوچک است و یا بخشی از خانه قدیمی است و نیاز به تغییرات دارد. یا شاید فقط احساس خوشایندی به شما دست می دهد اگر تنها چند تغییر کوچک در خانه جدید خود انجام دهید.
به هر حال رفتن به خانه جدید همیشه با تغییراتی هر چند کوچک در اثاثیه و دکوراسیون همراه است. زیرا همیشه آنچه داریم با خانه جدید هماهنگ نیست و امکان دارد مبلمان زیبایی که شما بسیار دوستش دارید کاربردی در خانه فعلی تان نداشته باشد. بنابراین فکر کردن به تغییر دکوراسیون بعد از جابجایی مسئله ای است که ممکن است برای همه پیش آید.

راهکارهای ارزان تغییر دکوراسیون بعد از جابجایی

ما در اینجا راهنمایی هایی برای خرید وسایل جدید با کمترین میزان هزینه جهت تغییر دکوراسیون بعد از جابجایی به شما ارائه می کنیم.
1-    ارزان ترین روش تغییر دکوراسیون منزل بعد از ...


لغو خدمات جابجایی از شرکت های باربری و ارائه دهنده خدمات حمل بار

لغو خدمات جابجایی از شرکت های باربری و ارائه دهنده خدمات حمل بار

لغو خدمات جابجایی یکی از دغدغه های مهم مشتریان شرکت های باربری است. همه ما می دانیم که اسباب کشی همیشه از برنامه ریزی ما پیروی نمی کند. در حقیقت، گاهی اوقات می تواند به شدت از برنامه خارج شود و جابجایی حتی ممکن است اصلا رخ ندهد (مثلا اگر قصد دارید در همین خانه بمانید و خرید خانه تان نیز لغو شده است). این مسئله نادر است اما خب گاهی اوقات ممکن است اتفاق بیفتد و اگر شما در حال جابجایی با یک شرکت اتوبار و باربری حرفه ای هستید، بسته به اینکه چقدر تا زمان حرکت شما وقت باقی مانده است و شما مجبور به لغو خدمات جابجایی هستید، شاید مجبور باشید هزینه زیادی به شرکت بپردازید.
حتی با برنامه ریزی دقیق تر، گاهی اوقات اتفاقات مختلف بر تاریخ حرکت شما تاثیر می گذارند که خارج از کنترل شما هستند. اگر نگران این هستید که چیزی ممکن است مانع از جابجایی و اثاث کشی شما در هنگام برنامه ریزی شود و یا اگر فکر می کنید ممکن است زمانبندی و برنامه ریزی شما تغییر کند، از شرکت اتوبار و حمل بار در مورد نحوه کنسل کردن خدمات جابجایی سوال کنید و این مسئله را با شرکت حل نمایید. هزینه ای که شما برای رزرو خدمات باربری به شرکت های حمل بار می پردازید کمی شبیه به پیش پرداختی است که برای رزرو هتل ارائه می کنید که به شما امکان لغو یا تغییر تاریخ در آخرین لحظه را می دهد. هزینه ای که شما بابت خدماتی که استفاده نمی کنید باید پرداخت کنید.
و زمانی که واقعا قصد استفاده از این خدمات را دارید نیز مجبور به پرداخت دوباره این هزینه ها هستید.

لغو خدمات جابجایی

زمانی که شما خدمات حمل و نقل اسباب و اثاثیه را از یک شرکت باربری رزرو می کنید شرکت برای انجام خدمات خود برنامه ریزی می کند و خدماتی را برای شما رزرو می نماید به این معنی که برای:

 • اعزام نیروها و کارگر اسباب کشی
 • خرید مواد بسته بندی
 • مجوزهای پارکینگ
 • ...


فوت و فن بسته بندی ( بهترین روش برای بسته بندی وسایل در اسباب کشی)

فوت و فن بسته بندی ( بهترین روش برای بسته بندی وسایل در اسباب کشی)

به کارگیری فوت و فن بسته بندی برای اسباب کشی کار را تا اندازه زیادی آسان می کند. بسته بندی برای حرکت به سختی بازی یک کودک است.  این کار سخت ترین، وقت گیرترین و مستعد خطاترین کاری است که شما باید در هنگام برنامه ریزی برای جابجایی آن را انجام دهید. با این حال، هنوز هم می تواند سرگرم کننده باشد - به ویژه اگر شما اگر در این فرایند تمام اعضای خانواده را درگیر کنید یا دوستان نزدیک خود را برای کمک به مرتب کردن و  ...


دستمزد کارگر اسباب کشی چگونه محاسبه می شود؟

دستمزد کارگر اسباب کشی چگونه محاسبه می شود؟

یکی از خدماتی که شرکت های حمل بار ارائه می کنند اعزام باربران است اما دستمزد کارگر اسباب کشی و حمل بار در این شرکت ها به چه صورت محاسبه می شود؟حتما تا کنون با کلمه ای مثل کارگر خالی و یا کارگر باربر و کلماتی مشابه مواجه شده اید. زمانی که شما قصد جابجایی وسایل تان را دارید می توانید از خدمات مختلف شرکت های ...


سریعترین باربری در بسته بندی و اسباب کشی

سریعترین باربری در بسته بندی و اسباب کشی

سریعترین باربری به شرکتی اطلاق می شود که بتواند خدمات بسته بندی و اسباب کشی را در کمترین زمان ممکن به مشتریان ارائه نماید و در عین حال به هیچ وجه از کیفیت کار نکاهد. زمان در اسباب کشی یکی از موضوعاتی است که باید به آن دقت شود. اتلاف وقت موجب خستگی , دلهره , نگرانی و سردرگمی می شود. فشارهای ناشی از اسباب کشی های طولانی و سخت می تواند باعث بروز استرس و بیماری در افراد شود. از این رو بسیار مهم است که ...


مزایای استفاده از گیاه پس از باربری

مزایای استفاده از گیاه پس از باربری

مزایای استفاده از گیاه پس از ...


نورپردازی پس از اسباب کشی و باربری در محل جدید

نورپردازی پس از اسباب کشی و باربری در محل جدید

نورپردازی پس از اسباب کشی یکی از مسائلی است که می تواند فضایی روح بخش و زیبا به محیط جدید شما ببخشد استفاده از نورپردازی پس از اسباب کشی و طراحی دکوراسیون مناسب پس از انجام عملیات جابجایی می تواند تا اندازه ای استرس های ناشی از اثاث کشی و نقل مکان به محل جدید را کاهش دهد.

نورپردازی پس از اسباب کشی و نکات مهم آن

نور پردازی پس از اسباب کشی از این مواردی است که شاید کمتر کسی به آن توجه نماید. حس خوبی که یک نور پردازی ایده آل به ما می دهد تاثیرات مثبتی در روحیه افراد به خصوص پس از گذراندن یک اسباب کشی و جابجایی طولانی و سخت دارد. زمانی که در تلاش برای انجام کاری هستید و نمی توانید به خوبی از فضای اطرف تان حس بگیرید به سرعت متوجه می شوید که مشکل از نورپردازی ضعیف محیط است.

نورپردازی پس از اسباب کشی برای ایجاد محیط زیبا و بهتر دیده شدن خانه لازم است.

روحیه خود و خانواده تان را بعد از اسباب کشی و جابجایی با یک نورپردازی ایده آل تقویت کنید. مطمئن شوید که آیا خانه ی شما تمام ویژگی های نورپردازی که شما دوست دارید را دارد یا نه؟ اگر پاسخ شما به این سوال خیر است ما چند توصیه برای انتخاب نورپردازی پس از اسباب کشی به خانه جدید شما داریم.

تعیین هدف از نورپردازی پس از اسباب کشی

نورپردازی پس از اسباب کشی می تواند به صورت مستقیم یا غیر مستقیم انجام شود.

نورپردازی در فضایی که شما در آن زندگی می کنید متمرکز شده است.

هدف از نورپردازی پس از اسباب کشی می تواند تغییر روحیه منزل یا محل کار جدید باشد. ایجاد فضایی با روحیه باز و روشنانی ایده آل می تواند از اهداف نورپردازی پس از اسباب کشی و ...


چگونه از مهمان خود پذیرایی کنیم؟

چگونه از مهمان خود پذیرایی کنیم؟

آماده کردن خانه برای مهمانی یکی از خسته کننده ترین و دشوارترین کارهایی است که ممکن است برای همه ما پیش آید. به خصوص زمانی که خانه بزرگ و پر از وسایل و اثاثیه باشد. پذیرایی کردن از مهمان می تواند پر از خوشی و لذت و در عین حال سخت و دشوار باشد . اگر میزبان یک دور همی دوستانه یا میزبان یک مهمانی بزرگ شده اید، با یک برنامه ریزی و تدارک مناسب جهت آماده کردن خانه برای مهمانی می توانید با اعتماد به نفس کامل از مهمانان خود پذیرایی کنید. سعی کنید تا میزبانی با ملاحظه و خوب باشید و به این فکر کنید که چگونه می توانید فضایی راحت و زمان شادی را به مهمانان خود هدیه دهید. در اینجا برای میزبانی هر چه بهتر و روش های  آماده کردن خانه برای مهمانی پیشنهاد می کنیم نکات مهم زیر را از نظر بگذرانید.

آماده کردن خانه برای مهمانی اولین گام میزبانی

جهت آماده کردن خانه برای مهمانی از تمیز کردن خانه شروع نمایید.

یک خانه تمیز، فضایی گرم و صمیمی را به وجود می آورد.  روی قسمت هایی از منزل که مهمانان زمان بیشتری را در آن سپری می کنند مانند سرویس بهداشتی، آشپزخانه، راهرو و اتاق پذیرایی دقت و تمرکز بیشتری داشته باشید. این مکان ها باید تمیز و عاری از گرد و خاک باشد. در صورتی که میهمانی شما تا نیمه های شب طول می کشد بهتر است وسایل رفاه میهمانان خود را فراهم نمایید این وسایل شامل:

 • جای استراحت و وسایل لازم برای استراحت
 • وسایل بهداشتی از جمله حوله در سرویس بهداشتی
 • و ...

می باشد.

پیشنهاد ما قرار دادن وسایل پذیرایی در دسترس میهمانان می باشد تا بتوانند به راحتی انتخاب نمایند.

قطعا داشتن حق انتخاب یکی از بهترین و دلچسب ترین حس ها می باشد. پس این حس را به میهمان خود دهید. تا میهمانی شما برای این عزیزانم از بهترین مهمانی ها شود.

آماده کردن خانه برای مهمانی و تهیه ملزومات

در راستای آماده کردن خانه برای مهمانی نیاز به یک سری وسایل و مواد اولیه دارید.

برای این کار لیستی از مواد و وسایلی که نیاز دارید را تهیه نمایید.  وسایل و مواد لازم برای  آماده کردن خانه برای مهمانی  :

 • مواد غذایی
 • نوشیدنی ها
 • دستمال کاغذی به تعداد کافی
 • دستمال توالت
 • صابون
 • دستمال سفره
 • حوله تمیز برای میهمان
 • ظروف یکبار مصرف در صورت نیاز
 • گل و شمع به دلخواه

و سایر لوازمی که فکر می کنید برای یک میزبان عالی بودن نیاز دارید.

اعتماد به نفس خود را با تهیه مایحتاج مهمانی افزایش دهید.

لیست خود را از چند روز قبل تهیه نمایید و هر روز آن را چک کنید تا اگر چیزی از قلم افتاده بود فرصت داشته باشید که آن را تهیه نمایید.

چگونه بهترین انتخاب را داشته باشیم؟

در این مرحله از آماده کردن خانه برای مهمان نهایت تلاش خود را نمایید که بسته به سلیقه مهمان خود اقدام کنید.

در نظر گرفتن فصل و زمان مهمانی نیز تاثیر بسیار زیادی در انتخاب این مایحتاج خواهند داشت.

اگر قبلا با میزبان خود در مهمانی شرکت کرده باشید قطعا بهتر می توانید تصمیم بگیرید.

که مهمان شما به چه مواد غذایی ، نوشیدنی و خوراکی علاقه بیشتری دارد. مهمان های خود را شگفت زده کنید.

قطعا این موضوع  که همه چیز مطابق خواسته ، سلیقه و میلشان باشد آن ها را خوشحال خواهد کرد.

بررسی جزئیات جهت  آماده کردن خانه برای مهمانی

قبل از شروع میهمانی و در راستای  آماده کردن خانه برای مهمانی به صورت با شکوه تر و بی نقص حتما جزئیات لوازم منزل را بررسی نمایید. به عنوان مثال لامپ ها و لوستر ها را چک کرده تا مطمن شوید که مشکلی ایجاد نمی کنند، ریموت ها باطری داشته باشند و ساعت درست کار کند. بررسی روشنایی تمامی فضاهای منزل از جمله سرویس بهداشتی , اتاق ها و سالن پذیرایی بسیار مهم است اگر وسایل خرابی در منزل دارید اکنون بهترین فرصت است تا آن را تعمیر کنید. برای جلوه بهتر در میهمانی و  آماده کردن خانه برای مهمانی حتما کلیه لوازم و جزئیات منزل تان را بررسی نمایید.

 آماده کردن خانه برای مهمانی با آماده کردن اتاق میهمان

مهمانان شما با هدیه برای میزبان، کت، کیف و چمدان (اگر برای تعطیلات آخر هفته بیایند) از راه میرسند. اتاق مناسبی برای مهمانان خود آماده کنید تا بتواند وسایل خود را در آنجا گذاشته و به راحتی به آنها دسترسی داشته باشند و همچنین بتوانند در هنگام خستگی در آنجا استراحت کنند. آماده کردن اتاق مهمان یکی از بخش های مهم  آماده کردن خانه برای مهمانی است.

 • انتخاب یک جای مناسب برای چمدان میهمان ها
 • اختصاص کمک و جالباسی مناسب برای میهمان ها

تنظیم لیست مهمان ها

اگر شما میخواهید مهمانی بگیرید افرادی را دعوت کنید که در ارتباط با دیگران مشکل نداشته و لیاقت دعوت داشته باشند و بتوانند از مهمانی لذت ببرند. به اندازه ای مهمان دعوت کنید که آنها بتوانند در منزل شما احساس راحتی داشته باشند. همچنین برای رهایی از استرس از قبل نسبت به  آماده کردن خانه برای مهمانی اقدام نمایید.

به مهمانان خود اعلام کنید که دقیقا چه مدت میزبان آنها خواهید بود. اگر شما یک دورهمی دوستانه گرفته اید و نگران این هستید که تا نیمه های شب طول بکشد بهتر است که برای مهمانی خود زمان در نظر بگیرید.

محدودیت ها در آماده کردن خانه برای مهمانی

اگر دوست ندارید که مهمانان به مکان های خصوصی شما مانند حمام یا اتاق خوابتان بروند بهتر است در آنجاها را قفل کنید. همچنین می توانید از آنها عذرخواهی کرده و بگویید که آمادگی نشان دادن اتاق خواب خود را به آنها ندارید. مهمانان خود را تشویق کنید تا به جاهای دیگری که از نظر شما مشکل ندارد بروند به عنوان مثال : به آنها بگویید که اتاق خوابتان طبقه بالاست و بهتر است که شما از حیاط و یا گلخانه دیدن کنید من فکر میکنم که شما لذت بیشتری از دیدن آنها خواهید برد.

در صورتی که برای ...