دکوراسیون


چیدمان اثاثیه پس از جابجایی به خانه جدید

چیدمان اثاثیه پس از جابجایی به خانه جدید

یکی از مشکل ترین و آزاردهنده ترین قسمت های هر جابجایی چیدمان اثاثیه است. پس از هر جابجایی به خانه یا دفتر کار جدید اولین کاری که باید بکنید این است که بسته بندی ها را  باز کنید و وسایل را در جای مشخص خود بچینید. شاید در نگاه اول این کار کمی ساده به نظر برسد اما زمانی که نوبت به بازکردن کارتن های بسته بندی می رسد تازه متوجه خواهید شد که با چه کار سخت و دشواری روبرو هستید. مسلما شما زمان زیادی صرف کرده اید تا وسایل تان را از گوشه و کنار خانه جمع کنید و در کارتن های بسته بندی قرار دهید و حالا نوبت آن است که دوباره آنها را به گوشه کنار خانه جدید منتقل کنید
اما باید بدانید که همیشه چیدمان اثاثیه سخت تر از بسته بندی آنهاست.
اما نکاتی هست که اگر در هنگام بسته بندی وسایل آنها را رعایت کنید می توانید چیدمان وسایل تان را بهتر و سریع تر انجام دهید. پس اگر دوست دارید این کار هر چه سریع تر انجام شود با ما همراه باشید و این نکات را مطالعه نمایید:

چیدمان اثاثیه بزرگ تر

برای چیدمان اثاثیه ابتدا از وسایل سنگین و بزرگ شروع کنید.
اینها وسایلی هستند که معمولا جای مشخصی دارند و شما به سادگی می توانید آنها را در جای خود قرار داده و به دنبال چیدمان سایر وسایل باشید. برای مثال شما می توانید:

  • یخچال
  • لباسشویی
  • ماشین ظرفشویی
  • مبلمان و سرویس خواب
  • بوفه و کمد ها و ...

را به جاهای مشخص آن در آشپزخانه , اتاق خواب یا سالن پذیرایی منتقل کنید.
و آنها را در جای خود قرار دهید. 

با این کار قسمت بزرگی از کار چیدمان اثاثیه را انجام داده اید.
هنگامی که وسایل بزرگ در جای خود قرار داشته باشند متناسب با آنها می توانید وسایل کوچکتر را نیز بچینید و مرتب نمایید. برای مثال با قرار دادن بوفه و کمد ها در جای خود می توانید وسایل داخل آنها را نیز بچینید. توصیه می کنیم برای جلوگیری از سردرگمی هنگام چیدمان اثاثیه تان پیش از اسباب کشی از خانه جدید بازدید کنید و جای هر وسیله را مشخص نمایید. به این ترتیب در روز ...

چیدمان و حمل اثاثیه اتاق خواب

چیدمان و حمل اثاثیه اتاق خواب

یکی از مهم ترین اقدامات پس از اسباب کشی و جابجایی و ورود به خانه جدید می توان به حمل و چیدمان اثاثیه و وسایل اتاق خواب ها اشاره نمود.
اتاق خواب یکی از اصلی ترین بخش های منزل می باشد که باید بتوانیم در فضای آن آرامش بگیریم و استرس از ما دور شود. برای همین برای چیدمان و حمل اثاثیه های اتاق خواب ها به شما پیشنهاد می نماییم که از یک فرد متخصص در زمینه دکوراسیون و یک دکوراتیو متخصص کمک بگیرید.
در این مطلب ما نهایت تلاش خود را نموده ایم تا بتوانیم اصلی ترین نکات را در این زمینه ارائه نماییم تا بتوانید با هزینه ای مقرون به صرفه اتاق خوابی شیک داشته باشید.

چگونه چیدمان اثاثیه اتاق خواب را انجام دهیم؟

از آنجایی که در اتاق های خواب وسایل بسیاری وجود دارد بهتر است در زمان اثاث کشی و قبل از ورود به خانه جدید وسایلی که نیازی به آن ها ندارید را از طریق سایت های فروش آنلاین مانند ...

تغییر دکور پس از اسباب کشی با تغییر فصل

تغییر دکور پس از اسباب کشی با تغییر فصل

تغییر دکور با تغییر فصل یکی از هیجان‌انگیزترین کارهایی است که می‌توانید برای ایجاد تغییر و تحول مثبت در خانه داشته باشید. آمدن فصل نو می‌تواند حال و هوای تازه‌ای در زندگی شما داشته باشد و شما می‌توانید این حال خوب را با تغییر چیدمان وسایل منزل نشان دهید. اگر تصمیم دارید دستی به دکوراسیون خانه‌تان بزنید و تغییر و تحولی ایجاد کنید با توجه به تغییرات فصل این کار را انجام دهید به‌ویژه حالا که در حال آماده شدن برای فصل زیبای بهار هستیم.
پس با ما همراه شوید.

مزایای تغییر دکور خانه با تغییر فصل

هر فصل تغییرات خاصی را در زندگی ما به وجود می‌آورد.
پس چرا ما با این تغییرات همراه نشویم و چیدمان وسایل خانه‌مان را بر اساس آن تغییر ندهیم؟ ممکن است تغییر دکور خانه شما با دلایل مختلفی انجام شود اما به هر دلیل که باشد در تغییر دکور خود با تغییر فصل نیز همراه شوید. تغییر دکور با تغییر فصل یکی از کارهایی است که می‌توانید برای افزایش روحیه خود و اعضای خانواده‌تان انجام دهید. تغییرات فصلی معمولاً با تغییر در دمای هوا, تغییر نور و روشنایی و تغییر رنگ همراه است. این‌ها مواردی هستند که می‌توانیم برای تغییر دکور با تغییر فصل در منزل خود انجام دهیم. همچنین تغییرات دکوراسیون در منزل می‌تواند به دلیل اسباب کشی و جابجایی اثاثیه منزل نیز انجام شود. این کار می‌تواند روحیه افراد خانواده را پس از اثاث کشی تقویت کرده و آن‌ها را آماده زندگی در خانه جدید نماید.
 در اینجا ما توصیه‌هایی برای دست‌یابی به یک دکور خوب و مناسب داریم.

تغییر دکوراسیون در فصل بهار

تغییر دکوراسیون با تغییر فصل زمستان به بهار

بهار یکی از فصل‌های زیبای طبیعت است.
بهار آمدن آن مژده تازه شدن و نو شدن را می‌دهد.
همچنین بهار از فصل‌های پرنور و روشن است و گرما به دنبال دارد.
همه ما با خانه‌تکانی خود را برای فصل زیبای بهار آماده می‌کنیم اما تغییر دکوراسیون با تغییر فصل زمستان به بهار نیز می‌تواند یکی از کارهای مثبتی باشد که می‌توانیم انجام دهیم. بهار فصلی با گل‌های زیبا و تازه است و ما می‌توانیم از گل‌ها برای تغییر چیدمان منزل خود استفاده کنیم. استفاده از طرح‌های گل‌دار برای کوسن , بالش‌ها , پرده‌ها و قالیچه‌های کوچک می‌تواند ایده جالبی باشد. مزایای استفاده از گیاه در خانه نیز بسیار زیاد است و فصل بهار گل‌ها و گیاهان زیادی برای ما به ارمغان می‌آورد بنا برای استفاده از چند گلدان گل در منزل ایده خوبی برای تغییر دکور با تغییر فصل است.

تغییر دکور با تغییر فصل بهار به تابستان

فصل‌های بهار و تابستان ازنظر ویژگی‌ها خیلی به هم نزدیک هستند بنابراین شما می‌توانید از شباهت‌های ظاهری میان این دو فصل استفاده کنید و بسیاری از المان‌ها در دکوراسیون بهاری خود را نگه دارید و تنها با اضافه کردن چند مورد کوچک خود را برای رسیدن تابستان آماده نمایید. استفاده از رنگ‌های خنک در این فصل می‌تواند حس خنکی را برای شما به ارمغان آورد. اکثر افراد دکوراسیون پرنور و روشن را برای تابستان می‌پسندند. برای این کار می‌توانید از رنگ‌های گرم و سنگین استفاده نمایید.
رنگ‌هایی نظیر:
•     زرد
•    نارنجی روشن
•    و سبز کم‌رنگ
مناسب‌ترین رنگ‌ها برای تغییر دکور با تغییر فصل تابستان می‌باشند.
برای مثال می‌توانید از رنگ کردن دیوارها شروع نمایید.
اگر قصد جابجایی دارید پیش از حمل اثاثیه ابتدا دیوارهای منزل جدیدتان را رنگ‌آمیزی نمایید. و سپس با کمک شرکت‌های خدمات باربری وسایلتان را به منزل جدید بیاورید. توجه کنید که انتخاب یک رنگ شاد منزلتان را روشن‌تر نشان می‌دهد. به‌علاوه به شما نیز انرژی بیشتری می‌دهد.

تغییر دکور مناسب با تغییر فصل به پاییز

برای تغییر دکور مناسب با تغییر فصل تابستان به پاییز می‌توانید از طبیعت الهام بگیرید. پاییز جشنواره رنگ‌ها است. برای مثال رنگ نارنجی پررنگ برگ‌ها در پاییز می‌تواند یک رنگ مناسب برای دکوراسیون جدید شما باشد. همچنین استفاده از رنگ‌های گرم و تیره برای دکور پاییزی می‌تواند بسیار مناسب باشد. رنگ‌هایی مثل زرد خردلی , قهوه‌ای, خرمایی , قرمز برای این فصل بسیار جذاب هستند.

تغییر دکور و چیدمان اثاثیه با تغییر فصل به زمستان

برای تغییر ...

پرده کردن اتاق ها پس از اسباب کشی و باربری

پرده کردن اتاق ها پس از اسباب کشی و باربری

پرده کردن اتاق ها در زمان اسباب کشی و جابجایی منزل محیطی ایده آل و جذاب برای زندگی در محل جدید ایجاد می‌نماید. مهم نیست که لوازم دکوراسیون شما چقدر خوب و جدید است مسئله اینجاست که وسایل و اثاثیه شما پس از جابجایی در خانه جدید تا چه اندازه باهم هماهنگی دارند. این نکته به‌ویژه در مورد پرده‌های خانه اهمیت زیادی دارد. پنجره‌ها و درب‌ها با پرده‌ها زیباتر و شکیل‌تر به نظر می‌رسند همچنین میزان نور و روشنایی خانه را نیز تنظیم می‌نمایند.
ایده‌های جالب برای پرده کردن اتاق ها را از ما بخواهید.

ترفندهای پرده کردن اتاق ها برای جابجایی

خانه جدید شما به پرده نیاز دارد.
در بیشتر موارد پرده‌های قبلی کارایی لازم را در خانه جدید ندارند زیرا یا ازنظر سایز و ابعاد به پنجره‌ها یا درب‌ها نمی‌خورند و یا ازنظر رنگ و طرح با دکوراسیون خانه جدید مطابقت ندارند. بنابراین نیاز به انتخاب پرده جدید برای خانه جدید لزومی به نظر می‌رسد.
اولین قدم در انتخاب پرده و خرید پارچه پرده‌ای برای اتاق ها توجه به دیگر وسایل منزل است.
در این راستا توجه به رنگ دیوارها , کفپوش , مبلمان و دیگر وسایل اهمیت زیادی دارد.
اثرات دراماتیک و زیباسازی بر فضای داخلی از مهم‌ترین تأثیرات انتخاب پرده مناسب است. شما می‌توانید یک یا چند ایده طراحی پرده را باهم به‌طور خلاقانه و  زیبا ترکیب کنید. استفاده از ایده‌های جالب برای پرده کردن اتاق ها در زمان حمل‌ونقل بار به مکان جدید می‌تواند یک تجربه دلپذیر باشد.
در انتخاب پرده برای اتاق نشیمن به چند نکته دقت نمایید.
•        اندازه‌گیری پنجره‌ها
•        انتخاب طرح پرده متناسب با اندازه پنجره‌ها
•        در نظر گرفتن بودجه برای خرید پرده
•        انتخاب جنس مناسب برای طراحی و دوخت پرده
•        انتخاب طرح و رنگ پرده متناسب با طراحی دکوراسیون و مبلمان

مدل پرده پذیرایی و نشیمن و ترفندهای پرده کردن اتاق ها

انتخاب پرده برای اتاق نشیمن و مدل پرده پذیرایی بسیار مهم است.
دکوراسیون اتاق نشیمن و پذیرایی نشان‌دهنده شخصیت و سلیقه صاحب‌خانه است.
اما توجه نمایید هم در شب و هم در روز باید به نور پذیرایی توجه شود. پرده کردن اتاق ها و طراحی پرده برای اتاق نشیمن یکی از شیوه‌های مهم و اساسی در طراحی دکوراسیون داخلی است و طراحان به این نکته بسیار توجه دارند. اولین نکته برای انتخاب پرده و پرده کردن اتاق ها این است که این نوع پرده می‌تواند برای حفظ حریم خصوصی ما مناسب باشد یا نه ؟ پرده کردن اتاق‌های خواب نیز به همین اندازه مهم و حیاتی است.
پرده تنها یک عنصر تزئینی در منزل ما نیست بلکه می‌تواند زیبایی , حریم شخصی و روشنایی منزل ما را نیز تحت تأثیر قرار دهد. یکی از تغییرات مثبت در جابجایی پرده کردن اتاق ها است. این کار می‌تواند روحیه افراد را در حین اثاث کشی و پس‌ازآن حفظ نماید.

 ایده‌های جالب و خلاقانه برای پرده‌های خانه

خانه جدید ما ممکن است تعداد زیادی پنجره و در داشته باشد که برای این پنجره‌ها و درها باید پرده مناسب تهیه شود. توصیه می‌کنیم پیش از ...

طراحی دفتر کار خانگی با چند ایده الهام بخش

طراحی دفتر کار خانگی با چند ایده الهام بخش

شاید طراحی دفتر کار خانگی از نظر بسیاری از افراد چندان ضروری به نظر نرسد اما اگر شما از آن دسته افرادی هستید که گاهی کارهای عقب‌مانده خود را در خانه انجام می‌دهید. که این می‌تواند شامل پرونده‌های متعدد باشد یا اینکه ترجیح می‌دهید کارتان را با لپ‌تاپ شخصی‌تان انجام دهید. همچنین برای مرتب کردن صورت‌حساب‌های خانواده , انجام تکالیف توسط بچه‌ها و کارهایی از این قبیل شما در منزل به یک مکان مشخص نیاز دارید تا تمرکز بیشتری روی کارها داشته باشید.

بنابراین اختصاص دادن بخشی از خانه به‌عنوان یک اتاق کار خانگی در هر منزل می‌تواند یکی از ضروریات باشد.
اینکه شما یک اتاق کامل را برای این کار اختصاص دهید و یا گوشه‌ای از منزلتان را برای این کار آماده کنید بسته به شرایط و میزان بودجه و فضای خانه شما دارد هر چه که هست ما در اینجا چند ایده جالب و الهام بخش برای طراحی یک دفتر کار ایده آل در خانه داریم:

طراحی دفتر کار خانگی در فضای مجزا

در طراحی دفتر کار خانگی اگر فضای کافی در اختیار دارید می‌توانید محل کار خود را به یک اتاق مجزا انتقال دهید. در این صورت امکانات اتاق کار شما به‌طور فزاینده‌ای بی‌پایان است. شما می‌توانید رنگ دیوار دفتر کارتان , رنگ پرده‌ها , میزان نور , تزئینات و مبلمان دفترتان را به‌دلخواه انتخاب کنید و آن را به‌طور اختصاصی تنها برای دفتر کار در نظر داشته باشید. این‌یک محیط آرام و امن برای انجام کارهای شما خواهد بود.
اگر بودجه کافی در اختیار دارید می‌توانید اثاثیه اتاق کارتان را به‌صورت سفارشی طراحی کنید به‌این‌ترتیب یک فضای کاری هماهنگ و یکپارچه خواهید داشت که درست مانند یک اداره به نظر می‌آید منتها راحت‌تر و دنج‌تر. در بیشتر مواقع ما بودجه یا فضای کافی برای طراحی دفتر کار خانگی در یک اتاق مجزا را نداریم اما اصلاً نگران نباشید شما با این ایده‌ها می‌توانید از فضاهای پرت و غیرقابل استفاده یک اتاق کار بسیار زیبا و راحت بسازید.
تنها کافیست با ما همراه باشید.

استفاده از تورفتگی‌ها برای طراحی دفتر کار در منزل

طراحی دفتر کار در منزل هنگامی‌که شما در یک آپارتمان کوچک زندگی می‌کنید و نیاز به استفاده از تمام فضا دارید شاید ...

چند کاری که نباید با ورود به خانه جدید انجام دهیم

چند کاری که نباید با ورود به خانه جدید انجام دهیم

تغییر دکوراسیون در خانه جدید و یا طراحی آپارتمان تازه یک اتفاق بزرگ است.
این کار می‌تواند آن‌قدر وسوسه‌انگیز باشد تا باعث شود بار دیگر تمام وسایلتان را نو کنید. احتمالاً شما برای اسباب کشی و چیدمان اثاثیه  از شرکت‌های اتوبار متخصص کمک گرفته‌اید بنابراین تقریباً می‌توان گفت که وسایل شما بدون آسیب و سالم به شما تحویل داده شده است به همین جهت حس خوبی دارید و کمتر احساس خستگی می‌کنید. بااین‌همه پس از همه کارهایی که برای جابجایی وسایل انجام دادید اول از همه شما نیاز به؛
•    جایی برای نشستن
•    جایی برای خوابیدن
•    و جایی برای خوردن
دارید بنابراین اولین کاری که پس از رسیدن به خانه جدید باید انجام دهید این است که سروسامانی به اوضاع بدهید و کم‌کم آن را برای شروع یک زندگی جدید آماده نمایید. کارهایی مثل چیدمان مبل و سرویس خواب و دیگر اثاثیه منزل و طراحی دکوراسیون در خانه جدید از جمله کارهایی است که باید انجام شود. اما شما نمی‌توانید در اولین لحظات پس از ورود به فضای خانه همه کارها را هم‌زمان با هم انجام دهید. در این مورد صبور باشید. حتی این کار ممکن است وسوسه‌انگیز باشد اما تغییر دکوراسیون و وسایل پس از جابجایی در خانه جدید با این سرعت مطمئناً با پشیمانی همراه خواهد بود.

برای تغییر دکوراسیون در خانه جدید آیا باید لوازم منزل را نو کنیم؟

رفتن به خانه جدید همیشه با خرید وسایل تازه هر چند کم و کوچک همراه است زیرا به هر حال دکوراسیون خانه جدید ممکن است تفاوت‌های زیادی با خانه قبلی شما داشته باشد به‌ویژه اگر خانه فعلی بزرگ‌تر و زیباتر از خانه قبلی باشد حتماً به این مسئله فکر کرده‌اید که دست به خرید وسایل جدید بزنید.
خرید مبلمان , فرش , لوستر , لوازم آشپزخانه و لوازمی از این قبیل مثال‌هایی خوبی هستند. اما توصیه ما به شما این است که دست نگه دارید و در همان بدو ورود به خانه جدید دست به خرید لوازم و دکوراسیون نزنید. شما می‌توانید در روزهای اول ابتدا لوازم قبلی خود را در خانه بچینید و سپس بررسی کنید که دکوراسیون در خانه جدید چطور است آیا وسایل و رنگ‌ها و مدل‌ها با هم همخوانی دارد یا خیر؟ پس‌ازآن هر چیزی را که حس کردید به درد خانه جدید نمی‌خورد حذف کنید و به دنبال تهیه جایگزین آن باشید.
برای این کار می‌توانید یک لیست تهیه کنید.

تمام مبلمان را یکجا خریداری نکنید

برای چیدمان دکوراسیون در خانه جدید و یا یک آپارتمان بزرگ‌تر مطمئناً نیاز به مبلمان بیشتری دارید مانند کاناپه یا یک میز ناهارخوری، میز قهوه، میزهای جانبی، صندلی راحتی و یا حتی یک تخت. این نکته قابل‌درک است که بخواهید در سریع‌ترین زمان این وسایل را تهیه کنید. اما خرید این وسایل در کمترین زمان می‌تواند یکی از بزرگ‌ترین و گران‌ترین اشتباهات شما در اسباب کشی و ...

قبل از استخدام دکوراتور باید چه کاری انجام دهیم

قبل از استخدام دکوراتور باید چه کاری انجام دهیم

استخدام دکوراتور می‌تواند به شما در نظم بخشیدن به خانه جدید کمک کند. طراحان داخلی به‌صورت حرفه‌ای در زمینه طراحی دکوراسیون فعالیت می‌نمایند بنابراین می‌توانند بهترین مشاوران برای انتخاب سبک مناسب دکوراسیون و لوازم موردنیاز و نیز جدیدترین ایده‌ها در این زمینه باشند. یکی از زمان‌هایی که شما به یک طراح داخلی نیاز دارید زمانی است که قصد جابجایی به خانه جدید را دارید و تمایل دارید خانه جدیدتان را مطابق با خواست و سلیقه شخصی‌تان بازسازی و دکور کنید.

لزوم استخدام دکوراتور

دکوراتورها به شما کمک می‌کنند تا خانه‌ای مطابق با سلیقه و افکار خود داشته باشید. آن‌ها به شما خواهند گفت که دکوراسیون شما اکنون با افکار و خواسته‌هایتان هماهنگ هست یا خیر. همان‌طور که برای جابجایی به خانه‌ی جدید به کمک یک شرکت باربری مدرن و معتبر نیاز دارید استخدام دکوراتیو حرفه‌ای نیز می‌تواند یک سرمایه‌گذاری عالی برای شما باشد.
استخدام یک دیزاینر حرفه‌ای می‌تواند ایده‌های شما را به زیبایی به سرانجام برساند. اگرچه استخدام طراح داخلی پیش از اسباب کشی می‌تواند یک راه‌حل عالی برای مشکلات تزئینی شما باشد ولی آن‌ها نمی‌توانند جادو کنند و یک‌روزه همه‌چیز را حل کنند. لازم است که شما نیز برای بهتر انجام شدن این کار وظایف خود را به‌خوبی انجام دهید. برای اطمینان بیشتر قبل از استخدام ...