اتوبار و اسباب کشی و بهترین راه برای جابجایی وسایل

اتوبار و اسباب کشی و بهترین راه برای جابجایی وسایل

اتوبار و اسباب کشی مهم ترین مسئله ای است که در جابجایی منزل با آن روبرو هستیم. زمانی که قصد داشته باشیم محل زندگی یا کار خود را تغییر دهیم به ناچار باید تمامی وسایل اطراف مان و تمامی لوازمی که از آنها استفاده می کنیم را به نحوی جابجا نماییم. وقتی به دور و بر خود نگاه می کنیم و انواع وسایل ریز و درشت را می بینیم دچار استرس و نگرانی خواهیم شد و از خود می پرسیم که چطور می شود این همه وسیله را جابجا کرد

اما خوب است بدانیم که هر کاری راهی دارد و اتوبار و اسباب کشی نیز از این قانون مستثنی نیست. اگر روش درست انجام هر کاری را بدانیم می توانیم با وجود سختی ها و مشکلات به خوبی از پس آن برآییم. اتوبار و اسباب کشی یک کار تکنیکی است و پر از ریزه کاری هایی است که به هیچ وجه نباید آن را نادیده بگیریم. در نظر گرفتن این کارهایی کوچک و ساده می تواند نتایجی را به دنبال داشته باشد که اتوبار و اسباب کشی را به یکی از شیرین ترین خاطرات ما تبدیل کند.

نظارت بر کار کارگران در بارگیری و حمل بار

هنگامی که با شرکت های اتوبار و اسباب کشی قرارداد امضا می کنید این شرکت ها تعدادی کارگر برای:

اعزام می کنند.

برای افزایش کارایی و نرفتن کلاه بر سرتان بهتر است به کار این کارگران نظارت کافی داشته باشید زیرا برخی افراد از غفلت مشتریان سوء استفاده می کنند و با چیدمان نادرست وسایل داخل ماشین باعث می شوند باری که می تواند با یک بار حمل و نقل جابجا شود را با چندین بار حمل و نقل جابجا می کنند تا بتوانند پول بیشتری از شما بگیرند.

برای حل این مشکل فردی را مسئول نظارت بر کار کارگاران در هنگام بارگیری نمایید.

چیدمان درست و اصولی پشت وسیله نقلیه و نیز نظارت بر وسایلی که از منزل شما خارج می شود تا بار ماشین شود وظیفه ای بسیار مهم است با یک نظارت ساده می توانید هزینه های اتوبار و اسباب کشی را به صورت معقول و مناسبی کاهش دهید.

از وسایل سنگین شروع کنید

مسئله مهم در حین اتوبار و اسباب کشی این است که اول از وسایل سنگین و بزرگ شرع کنید. هیچ وقت جعبه های کوچک را اول انتخاب نکنید اگر کارگر استخدام کرده اید آنها را نیز متقاعد کنید که اول از جعبه های بزرگ و وسایل بزرگ شروع کنند. زیرا کارگرها معمولا اول به سراغ جعبه های کوچک می روند و از آنجا که نمی توان وسایل سنگین مثل یخچال و گاز را درون ماشین اتوبار و اسباب کشی و روی وسایل کوچکتر قرار داد وسایلی که می تواند با یک خاور و در یک بار حمل و نقل جابجا شود نیاز به چندین بار حمل و نقل پیدا می کند و ای یعنی افزایش هزینه های اتوبار و اسباب کشی و حمل بار برای شما!.

در اتوبار و اسباب کشی حتما روی این نکته دقت و نظارت کافی داشته باشید و کارگران را متقاعد نمایید تا اول وسایل سنگین را داخل ماشین اتوبار و اسباب کشی قرار دهند.

پس از چیدن وسایل سنگین نوبت به وسایل سبک تر می رسد.

وسایل سبک تر به راحتی روی وسایل سنگین و کنار آنها قرار می گیرد

و فضای خالی ماشین اتوبار و اسباب کشی را پر می کند.

به این ترتیب می توان تمام وسایل را به یک بار حمل و نقل جابجا نمود.

اتوبار و اسباب کشی و استقبال مشتریان از شرکت های باربری

تا چند سال پیش اسباب کشی را اعضای خانواده انجام می دادند.

با گرفتن یک وانت در چندین نوبت وسایل خانه را به محل جدید منتقل می کردند.

البته این روش سختیهای خاص خود را داشت و اتوبار و اسباب کشی همیشه با خسارت و شکستن برخی وسایل روبرو بود. همچنین در این روش اتوبار و اسباب کشی ممکن بود جابجایی چندین روز طول بکشد.  اما این روزها افراد در پی این هستند که کمترین خسارت و آسیب به وسایل شان وارد نشود. بسته بندی های محکم , خدمات ویژه و کارگران مجرب از جمله شعارهای تبلیغاتی است که برخی شرکت های باربری و حمل اثاثیه به کار می برند اما باید دید که آیا واقعا چنین است؟ باید گفت که این روزها شرکتهای باربری و اثاث کشی ترفندهایی را به کار می برند که کمترین خسات در زمان اتوبار و اسباب کشی به وجود نیاید.

ترفندهای شرکت های باربری در اسباب کشی و اتوبار

استفاده از تجهیزات محافظتی مثل:

  • کیسه های پلاستیکی حباب دار
  • کارتن های خاص ,ضخیم و چند لایه
  • چسب های پهن
  • و انواع ضربه گیر ها

باعث می شود تا اثاثیه از امینت بیشتری در حین اتوبار و اسباب کشی برخوردار باشد.

همچنین کارگرانی که برای این کار آموزش دیده اند و اثاثیه سنگین را طوری جابجا می کنند که انگار یک وسیله سبک را روی دست بلند کرده اند. به این ترتیب هم لوازم منزل شما در حین اتوبار و اسباب کشی سالم می ماند و هم شما احیانا در حین بلند کردن یک وسیله صدمه نمی بینید. شرکتهای باربری زیادی وجود دارد که در زمینه اتوبار و اسباب کشی فعالیت می کنند و خدمات و سرویس هایی که ارائه می کنند می تواند یک اسباب کشی آسان را برای مشتری به همراه داشته باشد تنها مشتری کمی هوشیار باشد و نظارت کافی روی کار داشته باشد تا از هزینه های اضافی جلوگیری نماید.

اتوبار و اسباب کشی در کشورهای خارجی

در کشور ما برای حمل بار به منزل جدید باید تمامی وسایل را بار کنیم و به محل جدید منتقل نماییم. اما در کشورهای خارجی شیوه اتوبار و اسباب کشی به این صورت نیست. در بسیاری از کشورها افراد خانه را با تمامی وسایل و مبلمان خریداری یا اجاره می کنند. این خانه ها مبله است و تمامی امکانات زندگی را دارد و از این رو نیازی به اتوبار و اسباب کشی ندارند. در این صورت فقط کافیست وسایل شخصی را به محل جدید منتقل نمایند و برای اتوبار و اسباب کشی دردسری ندارند. این کار باعث صرفه جویی در هزینه ها و وقت و انرژی افراد خواهد شد.

به هر حال این هم شیوه از زندگی است و ممکن است بسیاری از افراد این روش را نپسندند.

و تمایل داشته باشند خانه خود را با سلیقه خودشان دکوراسیون نمایند.

در صورت نیاز به مشاوره اسباب کشی و دریافت خدمات اتوبار و اسباب کشی کافیست با اتوبار و باربری اطلس بار تماس بگیرید.

این شرکت دارای مراکز مختلف سرویس رسانی در سراسر شهر تهران اعم از

  • اتوبار پاسداران
  • اتوبار ستارخان
  • اتوبار تهرانسر
  • و ...

می باشد.


فرم ثبت نظرات کاربران

گزینه های ستاره دار (*) را تکمیل کنید

ارسال پیام شما با موفقیت انجام شد