اسباب کشی افراد سالمند

اسباب کشی افراد سالمند

اسباب کشی برای افراد سالمند می‌تواند تجربه بسیار سختی باشد.
جابجایی در دوران جوانی هیجان‌انگیز و جالب است. اما زمانی که شما پا به سن می‌گذارید. خواهید دید این می‌تواند یک تجربه بسیار استرس‌زا و نگران‌کننده برایتان باشد. سالمندان خیلی سخت با جابجایی کنار می‌آیند. به‌خصوص اگر قرار است از دیگر افراد خانواده جدا زندگی کنند. این زندگی مستقل می‌تواند تنش‌های زیادی برای افراد سالمند به وجود آورد. اگر می‌خواهید در اسباب کشی به افراد سالمند کمک کنید بهتر است صبور و شکیبا باشد. زیرا در این جابجایی مطمئناً با مشکلاتی مواجه خواهید شد. برای راحتی کار در حین اسباب کشی افراد سالمند می‌توانید توصیه های قبل و بعد از جابجایی زیر را در نظر بگیرید.

مهربانی در اثاث کشی برای افراد سالخورده

مهربان و باملاحظه باشید

در اثاث کشی افراد سالمند سعی کنید مهربان‌تر و باملاحظه‌تر رفتار کنید.
در هنگام مرتب کردن و بسته بندی وسایل و اثاثیه برای اثاث کشی از آن‌ها کمک بگیرید.
عدم کمک آن‌ها می‌تواند حس ناتوانی را در آن‌ها القا نماید. و روحیه آن‌ها را تضعیف کند.
به آن‌ها پیشنهاد کنید تا با هم بسته بندی کردن وسایل را انجام دهید و از آن‌ها ایراد نگیرید. تغییر نگرش افراد سالمند بسیار سخت است. جابجایی برای همه یک تغییر بزرگ است. پس بهتر است بدخلقی و بداخلاقی را کنار بگذارید.به شیوه آن‌ها در بسته بندی و حمل وسایل منزلشان احترام بگذارید. اگر به چیزی دل‌بستگی خاصی دارند سعی نکنید آن وسیله را به هر قیمتی دور بریزید.
توجه نمایید که آن‌ها صاحب‌اختیار واقعی هستند. باید مدیریت کار را بر عهده بگیرند. شما می‌توانید به آن‌ها مشاوره و آگاهی در زمینه‌های مختلف مثل استخدام یک شرکت باربری خوب برای اسباب کشی یا روش‌های بسته بندی و انتخاب وسایل برای بسته بندی و ... دهید.

مرتب کردن وسایل در اسباب کشی با سالمندان

در اسباب کشی با سالمندان آن‌ها را با روش‌های مرتب کردن وسایل آشنا کنید.
آن‌ها شاید از روش‌های ذخیره‌سازی وسایل آگاه نباشند. سالمندان نیز مانند همه‌ی ما می‌خواهند وسایلی را که لزوماً زیاد از آن استفاده نمی‌کنند و یا وسایلی که همیشه استفاده می‌کنند را نگه دارند. به آن‌ها بگوئید بهتر است که چه وسایلی را دور بریزید. چه وسایلی را به خیریه اهدا کنید. اگر در خانه‌ی جدید جایی برای وسیله‌ی محبوب و موردعلاقه‌شان نیست. پیشنهاد دهید که یکی از فرزندان از آن نگه‌داری می‌کند.

حمل اثاثیه افراد سالمند و چیدمان خانه جدید :

در حمل اثاثیه افراد سالمند سعی کنید تا جایی که ممکن است چیدمان وسایل در خانه‌ی جدید مانند خانه‌ی قبل باشد.
به جزئیات مانند:
•    محل قرار گرفتن تخت و کمدها
•    و یا حتی محل نصب عکس‌های خانوادگی
•    جای اثاثیه آشپزخانه
دقت کنید.
انجام این کارها در اسباب کشی افراد سالمند باعث می‌شود تا آن‌ها در خانه‌ی جدید احساس راحتی بیشتری داشته باشند. وسایل آشپزخانه را طوری بچینید که آن‌ها به‌راحتی بتوانند وسایل موردنیازشان را پیدا کنند.

زمان کافی برای انجام کارها اختصاص دهید

افراد سالمند توانایی انجام کارهای سخت و یا کار در مدت‌زمان طولانی را ندارند. زود خسته می‌شوند این نکته را در نظر داشته باشید. زمان کافی برای انجام اموری مثل جمع‌آوری و بسته بندی وسایل اختصاص دهید. در این حین به حفظ سلامتی افراد سالمند در جابجایی نیز توجه کافی داشته باشید.مراقب سلامت آنها باشید. اگر آن‎ها داروی خاصی مصرف می‌کنند حتماً آن را به همراه دیگر وسایل ضروری‎شان در یک جعبه همیشه در دسترس داشته باشید. تا اگر در طول جابجایی به آن نیاز شد بتوانند از آن استفاده کنند.

بررسی ویژگی‌های خانه در اثاث کشی با افراد سالخورده

بهتر است قبل از اثاث کشی با افراد سالخورده از متراژ خانه‌ی جدید باخبر شوید.
اگر اسباب کشی افراد مسن و سالخورده از یک آپارتمان سه‌خوابه به یک آپارتمان یک‌خوابه انجام می‌شود. باید با مشورت با آن‌ها تصمیم بگیرید. که چه وسایلی را با خود به خانه‌ی جدید ببرید.
و در مورد چیدمان آن نیز با هم صحبت کنید.

خدمات اسباب کشی برای سالمندان

نکات اسباب کشی برای افراد مسن

از نکات مهم اسباب کشی برای افراد مسن این است. که قبل از جابجایی اثاثیه افراد مسن و سالخورده با آن‌ها درباره‌ی اثاث کشی و انتظاراتشان صحبت کنید.
مسئولیت کارهای سبک را در حمل و نقل اسباب و اثاثیه به افراد سالمند بدهید.
اجازه دهید تا آن‌ها خودشان تصمیم بگیرند که دوست دارند چه کاری را انجام بدهند.
و انجام دادن چه کاری برای آن‌ها سخت است.

خدمات اسباب کشی برای سالمندان در شرکت‌های باربری

شرکت‌های باربری و اتوبار روند انجام جابجایی و حمل اثاثیه برای افراد سالمند را بسیار ساده‌تر می‌کنند. به‌ویژه اگر قصد جابجایی وسایل برای افراد مسن را داشته باشید. این شرکت‌ها دارای خدمات اسباب کشی برای سالمندان هستند.
و تمامی کارهای سخت مثل:

  • حمل وسایل سنگین
  • بسته بندی اثاث

و ... را برای شما انجام می‌دهند.
با انتخاب اتوبار با افراد سالمند به‌سادگی تمامی لوازم و جعبه‌های موردنظرتان را می‌توانید به خانه جدید انتقال دهید. همچنین به خرید بیمه از شرکت‎های باربری نیز توجه داشته باشید.


فرم ثبت نظرات کاربران

گزینه های ستاره دار (*) را تکمیل کنید

ارسال پیام شما با موفقیت انجام شد