اسباب کشی بدون کمک از دیگران

اسباب کشی بدون کمک از دیگران

اسباب کشی و باربری را می توان به دو روش انجام داد.
در روش اول شما می توانید بدون نگرانی تمامی امور اسباب کشی و باربری را به شرکت اتوبار مطمئن بسپارید و در روش دوم خودتان مسئولیت این کارتان را بر عهده بگیرید. اگر قصد دارید کار  جابجایی تان را خود بر عهده داشته باشید لازم است پیش از آن یک سری اقدامات اولیه انجام دهید. انجام و رعایت این نکات به شما در یک جابجایی آسان تر کمک می کند. جابجایی کار سخت , دشوار و پر استرسی است و مانند هر کار دیگری به برنامه ریزی و زمانبندی نیاز دارد. پس اگر می خواهید هزینه های جابجایی را کاهش دهید و خودتان اثاث کشی کنید باید به این دو مقوله توجه ویژه ای داشته باشید. تهیه چک لیست  اولین کاری است که باید انجام دهید و سپس وسایل اضافه ای که به آنها نیاز ندارید باید شناسایی شوند.
این کار به شما این امکان را می دهد تا مدیریت بهتری روی وسایل تان داشته باشید و دور و برتان را خلوت تر کنید. هر چه وسایل کمتری داشته باشید راحت تر می توانید آن ها را بسته بندی کنید و سر و سامان دهید.

می توانید با فروش این وسایل پول خوبی به دست آورده و در جابجایی تان از آن خرج کنید. می دانید که برای فروش وسایل می توانید از وب سایت دیوار استفاده نمایید.

محاسبه هزینه های اسباب کشی و باربری

برای صرفه جویی در هزینه و قیمت اسباب کشی ، لازم است تا همه هزینه ها را کامل حساب کنید. اغلب مردم فکر می کنند که اگر خودشان بدون کمک شرکتهای اتوبار اقدام به جابجایی نمایند می توانند در هزینه های خود صرفه جویی کنند.
اما باید بدانیم که:
•     اجاره کامیون حمل اثاثیه
•    بسته بندی وسایل
•    گرفتن کارگر باربری
•    غذا و غیره
شامل قیمت باربری شما می شود.
همچنین تهیه لوازم بسته بندی مثل خرید:

  •     جعبه یا کارتن حمل بار
  •     چسب و نوار
  •     و سایر وسایلی که می تواند اضافه شود.

اسباب کشی و باربری با کمک دوستان

نیز باید محاسبه گردد.
با کمک گرفتن از دوستان و یا بازیافت کارتن ها ممکن است مقداری از هزینه ای که کردیم به ما برگردد اما این احتمال نیز وجود دارد که یکی از دوستان یا آشنایان حین حمل بار آسیب ببیند. و این ما هستیم که باید او را به درمانگاه ببریم. آسیب دیدن وسایل حساس مثل تلویزیون را نیز به این احتمالات اضافه کنید. به هر حال در وهله اول یک صورتحساب کامل تهیه نمایید. برای هزینه های اضافی نیز مقداری پول کنار بگذارید و در این کار حتما با یک مشاور آگاه و یک فرد حرفه ای مشاوره نمایید. مشاوره می تواند شما را در زمینه بسته بندی و بارگیری وسایل داخل ماشین و چیدمان دوباره آن کمک نماید و از آسیب دیدن وسایل تان پیشگیری کند.

داشتن برنامه ای منظم و همه جانبه

برای انجام جابجایی تان نیاز به یک برنامه ریزی حساب شده دارید این برنامه ریزی شامل:
•    اجاره ماشین حمل بار
•    خرید لوازم بسته بندی اثاثیه
•    استخدام کارگر
و سایر هزینه ها می شود.
برای این کار حداقل از دو ماه قبل از اثاث کشی برنامه ریزی کنید.
این برنامه ریزی شامل موارد زیر می شود:
•    زمان مناسب برای جمع کردن وسایل و بسته بندی آنها مشخص شود
•    فکری برای وسایل اضافی شود
•    نیازهای منزل جدید لیست شود
•    لوازم مورد نیاز در حین اسباب کشی لیست شود
•    و ..
وقت و زمان از نکات بسیار مهم است و رمز موفقیت در این کار داشتن برنامه ریزی همراه با زمان مناسب است. اگر ساکن شهر بزرگی مثل تهران هستید و قصد دارید از شرکت های باربری و اتوبار در تهران کمک بگیرید می توانید با شعبه های مختلف آن اعم از اتوبار در شمال تهران و باربری در شرق تهران , غرب تهران و مرکز تهران تماس بگیرید بسته به محدوده ای که قصد جابجایی در آن را دارید. این شعبه ها در تمامی نقاط مختلف تهران اعم از اتوبار نیاوران , اتوبار پونک , اتوبار یوسف آباد و ... جهت خدمات رسانی سریع دائر می باشند.

تهیه لیست وسایل و شروع بسته بندی

پیش از شروع باربری وسایل تمامی خانه را بررسی کنید.
لیست کاملی از وسایلی که قصد دارید به خانه جدید ببرید را تهیه نمایید.
همچنین مشخص کنید که چه وسایلی را نیاز ندارید و باید فروخته شوند و یا دور انداخته شوند. بر اساس لیستی که تهیه کرده اید وسایل بسته بندی را نیز تهیه نمایید. وسایلی را که در این زمان به آنها نیاز ندارید مثل وسایل فصلی و یا وسایلی که به ندرت از آنها استفاده می کنید را زودتر از موعد بسته بندی نمایید. پس از تهیه جعبه و کارتن برای اسباب کشی و باربری داخل آنها را با وسایل پرکنید و در میان آنها از روزنامه یا پارچه یا هر وسیله دیگری که در دسترس دارید استفاده نمایید.
برای چسباندن درب جعبه ها الزاما از نوارچسب های بسیار محکم استفاده نمایید. و بر روی هر جعبه برچسبی بزنید و نام وسایل موجود در آن را قید نمایید.
وسایل نرم مانند کوسن ها را می توانید در کیف های پلاستیکی بسته بندی نمایید و یا حتی می توانید در کارتن ها و در بین وسایل آن ها را قرار دهید.
لباس ها را از داخل کمد و درآور خارج کرده و آنها را داخل چمدان یا ساک قرار دهید. یا می توانید در داخل کمد هایتان آن را بگذارید الته باید گیره های لباس ها را به هم محکم کنید و سپس درب کمد را نیز محکم ببندید.

بارگیری در ماشین باربری

بارگیری در ماشین های باربری

در زمان اثاث کشی نیاز است تا وسایل بسته بندی شده را داخل ماشین های حمل بار جایگیری نماییم. برای اینکار ابتدا کف ماشین تمیز کرده و با موکت , پتو , مقوا یا پلاستیک کف آن را بپوشانیم تا وسایل مان کثیف نشوند. به چیدمان وسایل در ماشین اتوبار و حمل اثاثیه توجه نمایید و به آن فکر کنید سپس به بهترین شکل ممکن وسایل را داخل ماشین بچینید.
برای این کار از وسایل خیلی سنگین مثل:
•    مبلمان
•    کاناپه
•    کمد
•    یخچال
•    و ...
شروع کنید.
این وسایل را ته ماشین بگذارید.
وسایل سبک تر را پس از وسایل سنگین بار ماشین کنید.
و بعد از آن نوبت به وسایل خیلی سبک و کوچک می رسد. با استفاده از:

  •     بالشت های کوچک
  •     انواع پارچه یا لباس های قدیمی
  •     و پتو

فضای خالی میان اثاثیه را بپوشانید تا هنگام حرکت ماشین به وسایل آسیبی نرسد. وسایل را کاملا کیپ هم قرار دهید و میان آنها فضایی را باز نگذارید زیرا احتمال روی هم افتادن وسایل وجود دارد. برای چیدمان وسایل داخل ماشین هنگام  اتوبار کاملا صبور باشید و این کار را با حوصله و دقت زیاد انجام دهید. برای بارگیری وسایل سنگین از دیگران کمک بگیرید. پس از بار کردن تمامی وسایل دور آنها را طناب بکشید و مطمئن شوید که در طول مسیر از کامیون بیرون نمی ریزند و منجر به تصادف نمی شوند.
بارگیری مناسب داخل ماشین اسباب کشی و باربری باعث می شود تا تخلیه وسایل به سادگی انجام شود و به این ترتیب شما می توانید وسایل تان را بدون مشکل از ماشین خارج کنید و در خانه جدید بچینید. در صورتی که برای چیدمان وسایل تان نیز نیاز به کمک دارید می توانید با شرکت اتوبار و باربری اطلس بار تماس بگیرید.فرم ثبت نظرات کاربران

گزینه های ستاره دار (*) را تکمیل کنید

ارسال پیام شما با موفقیت انجام شد