اقدامات بعد از جابجایی (خریدها را بعد از جابجایی انجام دهید)

اقدامات بعد از جابجایی (خریدها را بعد از جابجایی انجام دهید)

اثاث کشی یکی از مراحل دشوار در زندگی است اما اقدامات بعد از جابجایی نیز می تواند به همان اندازه مهم و مشکل باشد و نیاز به برنامه ریزی و زمانبندی داشته باشد. انتقال به یک فضای جدید می تواند خرید برخی از وسایل و چیزها را سبب شود و هزینه هایی را روی دست ما می گذارد که اغلب  اجتناب ناپذیر می باشند. یکی از کارهایی که ما پس از اسباب کشی به خانه جدید انجام می دهیم خرید وسایل جدید است. از انواع لوازم خانگی , فرش و سایر لوازمی که می تواند فهرستی طولانی داشته باشد. اما شما نسبت به خرید این وسایل باید آگاهانه اقدام کنید و خرید این وسایل را  تنها به بعد از جابجایی موکول نمایید.  انجام این اقدامات بعد از جابجایی به شما در مدیریت کارها و هزینه های بالای حمل بار کمک می نماید.
در اینجا دلایلی وجود دارد که شما را از خرید پیش از جابجایی برحذر می دارد:

چرا قبل از جابجایی خرید نکنیم

خرید کردن از کارها و اقدامات بعد از جابجایی است.
وسوسه جمع آوری و انتقال همه وسایل به خانه جدید می تواند شما را وادار کند چیزهایی غیر ضروری را با خود به خانه جدید ببرید و یا حتی بدتر از آنها در روزهایی که قرار است به زودی اثاث کشی انجام دهید نسبت به خرید وسایل اقدام نمایید. تصمیم گیری در این مورد سخت است اما شما باید بدانید که اگر تنها برای چند روز صبر کنید و خرید وسایل جدید را به بعد از جابجایی موکول نمایید نفع بسیار زیادی می برید و در خیلی از موارد از جمله قیمت باربری می توانید صرفه جویی نمایید. مشکلات زیادی با خرید وسایل جدید پیش از باربری اسباب منزل به خانه جدید برای شما به وجود می آید.
یک ضربه یا خراش در هنگام جابجایی اثاثیه می تواند وسیله جدید شما را به راحتی از بین ببرد و یا حتی ممکن است این وسیله جدید اصلا به دکوراسیون خانه جدید شما نیاید. اگر قصد خرید کردن برای خانه را دارید تنها وسایل ضروری مثل:

  • مواد شوینده و تمیز کننده
  • شیرآلات
  • خوراکی ها

و ... را خریداری کنید
و خرید وسایل تان را زمانی انجام دهید که کار جابجایی وسایل به پایان رسیده است و شما تمامی اثاثیه تان را در جای خود چیده اید. اکنون نوبت آن است که ببینید به چه چیزهایی نیاز دارید مطمئنا صبر کردن برای این کار کمی مشکل است اما به نتیجه و بازدهی نهایی آن می ارزد. شما دیگر نیازی نیست نگران حمل اثاثیه جدید و گرانقیمت خود باشید و با کوچکترین آسیبی رویاهای خود را برباد رفته ببینید زیرا شما می توانید خرید آنها را در خانه جدید انجام دهید و حمل و نصب وسایل خریداری شده توسط شرکت مربوطه انجام می شود.

اقدامات بعد از جابجایی و خرید آثار هنری

یکی از چیزهای مهمی که خرید آن از مراحل و  اقدامات بعد از جابجایی به شمار می رود خرید آثار هنری است.  به طور کلی، شما باید آثار هنری را در طول زمان بدست آورید، و با افزودن قطعاتی که دوست دارید مجموعه خود را تکمیل نمایید. این گفته می شود گاهی اوقات شما فقط می دانید که برای پر کردن فضای خود به چیزی نیاز دارید و می خواهید مطمئن شوید که چیزی برای پر کردن فضاهای خالی دارید. اما اگر می دانید که قصد دارید این فضا را به یک آثار هنری زیبا و اصیل اختصاص دهید احتمالا شما ذوق و سلیقه بسیار زیادی دارید و این اثر هنری می تواند نقطه کانونی دکوراسیون داخلی شما باشد. هنر فضای اطراف محیط زندگی شما را تکمیل می کند.
اما برای خرید این گونه آثار حساس و زیبا بهتر است صبر کنید تا بسته بندی و حمل اثاثیه شما به پایان برسد
و شما در خانه جدید جایگزین شوید.
پس از آن متناسب با دکوراسیون منزل جدیدتان اقدام به خرید وسایل دکوراتیو و آثار هنری نمایید.

خرید دستگاه هوشمند از اقدامات بعد از جابجایی

خرید دستگاه های هوشمند از اقدامات بعد از جابجایی

برخی از دستگاه های هوشمند مثل دوربین های امنیتی تقریبا با هر خانه ای سازگار است و می توانید قبل از حرکت خود آن ها را خریداری کنید اگر سعی می کنید هزینه های جابجایی خود را گسترش دهید. اما هنگامی که به دنبال خرید وسایل پس از جابجایی اسباب منزل هستید، احتمالا به دنبال خرید اثاثیه ای هستید که نیاز به نصب خاصی دارند. وسایل و تجهیزات گرانقیمت هوشمند برای همه خانه ها طراحی نشده است و شما مسلما نمی خواهید هزینه زیادی برای خرید آنها بپردازید در حالی که نمی توانید از آنها استفاده نمایید. از این رو از اقدامات بعد از جابجایی خرید وسایل هوشمند متناسب با نیاز همان خانه است. باید بدانید که دستگاهی که خریداری می کنید با سیم کشی های خانه جدید سازگار است یا خیر و آیا اصولا چنین وسیله ای در منزل جدید مورد نیاز می باشد یا نه؟
موارد تایید سازگاری چنین وسایلی را می توانید در وب سایت تولید کنندگان آنها مشاهده نمایید.

خرید اثاثیه منزل

برنامه ریزی برای خرید اثاثیه جدید برای منزل یکی از اقدامات بعد از جابجایی باید باشد.
شما احتمالا در هنگام بسته بندی اثاثیه خود به این فکر می کنید که وسایل جدیدی را خریداری کرده و جایگزین آنها نمایید به ویژه زمانی که به یک خانه جدید و بزرگتر می روید و فضای کافی برای خرید مبلمان و انواع اثاثیه دارید. اما باید بدانید که این کارها از اقدامات بعد از جابجایی باید به شمار بیایند و اگر در فکر تعویض یا جایگزینی اثاثیه تان هستید بهتر است صبر کنید و پس از باربری اثاثیه منزل به خانه جدیدتان این کار را انجام دهید. خرید هرگونه اثاثیه جدید باعث می شود زحمت شما در هنگام جابجایی دو چندان شود زیرا شما اکنون نیاز دارید تا این وسایل جدید را بسته بندی کنید و با نگرانی خاصی آنها را به دست باربران می سپارید تصور کنید که جابجایی اثاثیه جدید چقدر می تواند دلهره آور و استرس زا باشد.

خرید وسایل و نکات مربوط به آن

همچنین این مسئله نیز ممکن است پیش آید که شما پس از ورود به خانه جدید متوجه شوید که این مبلمان و اثاثیه از نظر رنگ , شکل , اندازه و سایر ویژگی ها با خانه جدید همخوانی ندارد. حتی گاهی ممکن است مجبور به تعویض این اثاثیه شوید که این کار هزینه زیادی به شما تحمیل می کند و شما مسلما این را دوست ندارید.
برای خرید هرگونه وسایل شما باید وضعیت:

  • درب ها
  • راهروها
  • ورودی ها

و ... را مشخص نمایید
و ببینید که وسیله جدید می تواند با فضای شما هماهنگی و سازگاری داشته باشد یا خیر
و سپس اقدام به خرید آن نمایید.
این مسئله زمانی که شما قصد خرید مبلمان گران قیمتی را دارید حساس تر می شود.
توصیه اکید داریم که خرید وسایل را به بعد از اثاث کشی موکول نمایید
زیرا خرید ها و اقدامات بعد از جابجایی همیشه بهتر و عاقلانه تر انجام می شود
و شما آگاهی بیشتری از آنچه در فضای جدید نیاز دارید به دست آورده اید.

اقدامات بعد از جابجایی و خرید فرش و موکت

همین منطق که در مورد خرید مبلمان کاربرد دارد، در مورد فرش کردن خانه نیز صادق است.
خرید فرش و موکت بر اساس فضاهایی که در خانه فعلی دارید انجام می شود
این در حالی است که شما قصد جابجایی و انتقال خانه را دارید و نمی دانید که در خانه جدید فضاها چگونه است و شما به چه میزان فرش یا موکت نیاز دارید. از اقدامات بعد از جابجایی که بسیار مهم است حتما بعد از اسباب کشی انجام شود خرید فرش و موکت است زیرا این کار باید بر اساس نیاز فضاهای موجود در خانه شما انجام شود و شما می توانید اطمینان حاصل کنید که رنگ و طرح فرش و موکت با خانه جدیدتان سازگار تر است. ممکن است فرشی که برای پوشش پله ها در خانه قبلی خریداری نموده اید اکنون در خانه جدید اصلا به کار شما نیاید و یا شما نتوانید اندازه های آن را با پله های خانه جدید هماهنگ کنید
پس عاقلانه است این کار را نیز به بعد از حمل و نقل اسباب و اثاثیه به خانه جدید موکول نمایید.

خرید مواد غذایی بعد از ساکن شدن در خانه جدید

یکی از اقدامات بعد از جابجایی که بسیار مهم است خرید مواد غذایی می باشد.
یک خانه واقعا خانه نیست تا زمانی که مواد غذایی و خوراکی در کابینت هایش نداشته باشد،
اما بسته بندی و انتقال مواد غذایی می تواند یک چالش اضافی در هنگام جابجایی اسباب و اثاثیه منزل باشد. به جای اضافه کردن به مواد غذایی که شما مجبور به حمل و نقل آن می شوید، صبر کنید تا زمانی که جابجا می شوید و پس از آن می توانید به خرید مواد غذایی مورد نیاز خود اقدام کنید.  در حقیقت، هر چه غذای کمتری در یخچال، فریزر و کابینت های تان داشته باشید بهتر و آسان تر می توانید آنها را بسته بندی و مدیریت نمایید و حتی گاهی تا زمان رسیدن روز اسباب کشی تمامی این مواد غذایی را مصرف می کند
و نیازی نیست برای بسته بندی آنها نگران باشید.
البته باید پیش از حرکت در مورد آنچه در چند روز اول زندگی در خانه جدید باید مصرف کنید فکر کنید اگر واقعا هیچ چیز که برای مصرف در روزهای اول مناسب باشد در خانه ندارید یک فروشگاه در نزدیکی خانه جدید خود پیدا کنید و در اولین فرصت مایحتاج ضروری و اولیه را تهیه نمایید. آماده کردن غذا در روزهای اول بعد از جابجایی می تواند مشکل باشد از این رو شما می توانید از مواد غذایی که نیاز به آماده سازی آسان تری دارند استفاده کنید.
برای این کار قبل از جابجایی برای خرید چنین وسایلی برنامه ریزی نمایید.

اقدامات بعد از جابجایی در خرید گیاهان

یکی از اقدامات بعد از جابجایی که بسیار مهم است حتما بعد از جابجایی انجام شود خرید گل ها و گیاهان خانگی است. گیاهان یکی از آسیب پذیرترین موارد در هنگام باربری و حمل بار است. گیاهان به سادگی می توانند در این زمان آسیب ببینند و از بین بروند زیرا این موجودات زنده بسیار حساس می باشند و هر گونه تغییر و تحول می تواند در زیبایی و طراوت آنها اثرگذار باشد. اگر در منزل فعلی تان گل ها و گیاهانی دارید باید برای حمل و نقل آنها اقدامات لازم را انجام دهید و با حفظ ایمنی آنها را انتقال دهید این کار می تواند بسیار مشکل باشد.
در صورتی که در مورد اسباب کشی با گیاهان نیاز به راهنمایی دارید از مقاله ما استفاده نمایید.
اگر مسافت اسباب کشی کوتاه است می توانید گیاهان را با وسیله نقلیه خود  انتقال دهید تا کمتر دچار آسیب شوند و بهترین کار در زمانی که مسافت جابجایی طولانی است مثل باربری بین شهری و یا اسباب کشی به شهرستان این است که گیاهان را به کسی ببخشید زیرا جابجایی آنها بسیار ریسک بالایی دارد. خرید گیاهان جدید نیز از اقدامات بعد از جابجایی باید به شمار آید و هر گونه خرید گل ها و  گیاهان پیش از اسباب کشی تنها هزینه های شما را افزایش می دهد
زیرا احتمال حفظ گیاهان در جابجایی بسیار مشکل است
و انتقال آنها نیز کاری خطرناک و با هزینه بالا می باشد.

انتخاب رنگ و اقدامات بعد از جابجایی

انتخاب رنگ برای خانه جدید از اقدامات بعد از جابجایی است
زیرا شما برای تصمیم گیری نیاز دارید تا با فضای خانه جدید آشنا شوید.
اگر قصد خرید رنگ را دارید بهتر است ابتدا رنگ را روی قسمت کوچکی از دیوار تست نمایید و سپس اقدام به خرید آنها نمایید. اگر بخواهید قبل از اسباب کشی خانه جدیدتان را رنگ کنید بهتر است قبل از این که اقدام به جابجایی نمایید رنگ زدن دیوارها تمام شده باشد اما اگر به دنبال آن هستید که خرید رنگ را انجام دهید و سر فرصت رنگ آمیزی دیوارها را تمام کنید بهتر است بدانید که خرید رنگ از اقدامات بعد از جابجایی باید باشد زیرا انتقال قوطی های بزرگ رنگ و سایر تجهیزات مربوط به آن تنها کار شرکت اتوبار و هزینه حمل بار شما را بیشتر می کند.

هزینه های حمل بار با شرکت های اتوبار و باربری


حیوانات خانگی جدید


باربری اثاثیه و جابجایی آنها به خانه جدید به اندازه ای حساس است که برای انتقال حیوانات خانگی نیز باید برنامه ریزی نمود اما اگر شما قصد خرید یک حیوان خانگی جدید را دارید باید بدانید که خرید هرگونه حیوان خانگی جدید از اقدامات بعد از جابجایی است و شما بهتر است صبر کنید تا به خانه جدید نقل مکان نمایید سپس حیوان خانگی مورد علاقه تان را خریداری نمایید. این کار باعث می شود شما نگران جابجایی حیوان در طول اسباب کشی نباید همچنین می توانید در خانه جدید محل مناسبی برای نگهداری از این حیوان در نظر بگیرید و سپس به خرید آن اقدام نمایید.
داشتن حیوانات خانگی به ویژه برای بچه ها می تواند هیجان انگیز باشد.
اگر آنها اصرار دارند که قبل از جابجایی حیوان خانگی خود را داشته باشند.
شما می توانید از خطراتی که یک جابجایی برای حیوان مورد علاقه آنها می تواند به وجود آورد با آنها صحبت نمایید. توجه نمایید که خرید وسایل از اقدامات بعد از جابجایی است هرگونه خرید جدید می تواند کار و زحمت شما در حمل اثاث منزل را بیشتر و بیشتر نماید. هر چه اثاثیه شما کمتر باشد شما ساده تر و سریع تر می توانید به خانه جدید نقل مکان کنید و پس از آن نسبت به خرید چیزهایی که دوست دارید اقدام کنید. احتمالا این برای شما خوشحال کننده تر خواهد بود که اقدامات بعد از جابجایی را در خانه جدیدتان با خیال آسوده انجام دهید.فرم ثبت نظرات کاربران

گزینه های ستاره دار (*) را تکمیل کنید

ارسال پیام شما با موفقیت انجام شد