باربری و حمل بار و روش های بسته بندی در باربری

باربری و حمل بار و روش های بسته بندی در باربری

باربری و حمل بار یکی از مسائلی است که امروزه زیاد با آن روبرو هستیم.

باربری و حمل بار گستره وسیعی دارد و شامل حمل و نقل وسایل و اسباب مختلف منزل , تجاری , صنعتی و ... می باشد. به طور کلی جابجایی هر نوع بار و اثاثیه در ردیف باربری و حمل بار قرار می گیرد. اولین نکته ای که در هنگام باربری و حمل بار به ذهن می رسد نحوه بسته بندی بار است. زیرا بسته بندی استاندارد می تواند نیمی از نگرانی ها و استرس ما از بابت جابجایی را کاهش دهد. زیرا احتمال شکستن و آسیب دیدن بار و وسایل با یک بسته بندی خوب به حداقل می رسد.

امکانات خوب و تخصصی رمز موفقیت در بسته بندی برای باربری و حمل بار است.

تجهیزات مورد نیاز برای بسته بندی لوازم

برای اینکه یک بسته بندی خوب و ایده آل در باربری و حمل بار داشته باشیم باید تجهیزات مورد نیاز آن را فراهم کنیم.

مهم ترین لوازمی که برای بسته بندی نیاز داریم را می توان در دسته بندی زیر خلاصه کرد:

  • جعبه یا کارتن در اندازه های مختلف
  • انواع ضربه گیر که می تواند شامل پلاستیک های حباب دار و یا حتی کاغذ و روزنامه باشد
  • چسب و طناب برای محکم کردن درب کارتنها

نوع جعبه و کارتنی که برای باربری و حمل بار استفاده می کنیم با توجه به نوع بار و لوازم انتخاب می شود. به عنوان مثال اگر وسایل ما حساس , ظریف و قیمتی است بهتر است از کارتن هایی که دارای پوشش مخصوصی از فوم و پنبه است و ضخامت مناسبی دارد استفاده شود. این برای محافظت بیشتر از وسایل حساس و شکستنی بسیار ضروری است. برای وسایل غیر حساس می توان از کارتن های معمولی استفاده کرد. ضربه گیر داخل کارتن و در لابلای وسایل استفاده می شود تا در حین حرکت و تکان به وسایل آسیب نرسد. طناب و چسب نیز برای بستن درب جعبه ها و کارتن ها به کار می آید. در بسته بندی وسایل از کارتن های مقاوم و سالم استفاده کنید تا وسایل تان در حین باربری و حمل بار بیرون نریزد.

برای بسته بندی به نکات زیر توجه نمایید

پیش از بلند کردن کارتن از محکم بودن آن اطمینان حاصل کنید.

هر کارتنی را برای بسته بندی در باربری و حمل بار به کار نبرید و دور کارتن را حتما با چسب های پهن محکم کنید. کارتن ها را خیلی سنگین نکنید می توانید ته کارتن را با وسایل حساس پر کنید و روی آن را وسایل سبک و خرده ریز قرار دهید تا کارتن بیش از حد سنگین نشود. زیرا ممکن است در هنگام جابجایی و باربری و حمل بار ته کارتن باز شود و محتویات آن بیرون بریزد. برای جلوگیری از به هم خوردن وسایل شکستنی همه آنها را به صورت جداگانه داخل روزنامه بپیچید. وسایل ارزشمند و سبک مثل:

  • پول 
  • جواهرات 
  • سکه
  • و ...

را خودتان بسته بندی کنید.

و داخل کیف شخصی تان قرار دهید و آن را با ماشین خودتان جابجا کنید هرگز این گونه وسایل را در میان سایر لوازم منزل بسته بندی نکنید. برای راحتی کار پس از اسباب کشی و باز کردن جعبه ها روی هر جعبه را با ماژیک علامت بزنید و محتویات داخل آن را بنویسید. به عنوان مثال وسایل اتاق خواب و یا وسایل آشپزخانه اسمی است که می توانید روی جعبه ها یادداشت کنید تا بدانید هر کارتن مربوط به کدام بخش خانه می شود.

تعداد بسته بندی ها را بشمارید و در هنگام تخلیه بار از درست بودن این تعداد مطمئن شوید.

باربری و حمل بار به صورت درون شهری

باربری و حمل بار به دو صورت درون شهری و بین شهری انجام می شود.

زمانی که مقصد نهایی ما جایی در داخل شهر است جابجایی و اتوبار به صورت درون شهری انجام می شود اما اگر بخواهیم بار و وسایل خود را به شهری دیگر بفرستیم باربری و اسباب کشی به صورت بین شهری انجام می شود. نوع بسته بندی وسایل در دو نوع باربری و حمل بار متفاوت است. در باربری بین شهری به دلیل حساسیت بیشتر به جهت مسافت طولانی بهتر است از یک بسته بندی بسیار مستحکم  و غیر قابل نفوذ استفاده کرد. بسته بندی ها ممکن است ساعات طولانی در معرض تابش آفتاب , باد یا باران قرار بگیرد از این رو باید به گونه ای بسته بندی انجام شود که کوچکترین امکان خطر برای وسایل وجود نداشته باشد.

 صرف نظر از انوع باربری و حمل بار بسته بندی باید جدی گرفته شود

زیرا بسته بندی محافظت کننده وسایل است و برای افزایش سرعت کار اثاث کشی بسیار ضروری است.

نکات لازم در باربری و حمل بار

در اثاث کشی به یاد داشته باشید که خانه جدید شما سمساری نیست.

پس  وسایلی که نیاز ندارید و یا غیر قابل استفاده هستند را از چرخه بسته بندی و اسباب کشی خارج نمایید. جابجایی این گونه وسایل علاوه بر زمان بر بودن هزینه اسباب کشی و بسته بندی را نیز افزایش می دهد. خیلی راحت می توانید این وسایل را به نیازمندان ببخشید و یا در صورتی که غیر قابل استفاده هستند آن ها را دور بریزید. این مسئله به خصوص زمانی که قصد اسباب کشی از یک خانه بزرگ به خانه ای کوچکتر را داریم بیشتر نمایان می شود.

پس شجاعت داشته باشید و لوازم غیر قابل استفاده را جا بگذارید.

انتخاب اتوبار مناسب جهت باربری و حمل بار

مسئله مهم در باربری و حمل بار انتخاب یک شرکت اتوبار مناسب است.

یکی از مهم ترین نکاتی که در انتخاب اتوبار و باربری باید به آن دقت کرد مسئله بعد مسافت است. مثلا اگر جایی در شرق تهران زندگی می کنیم بهتر است از میان شرکت های باربری و حمل بار که در شرق فعالیت دارند شرکتی را انتخاب کنیم تا هم سرعت کار را افزایش دهیم و هم زمان را صرفه جویی کنیم و هم بابت باربری و حمل بار و اجاره ماشین اسباب کشی و استخدام کارگر هزینه کمتری بپردازیم. شرکت های مختلف باربری و حمل بار و اتوبار در تهران بسیار متعدد است و در نقاط مختلف شهر تهران در حال فعالیت هستند. نزدیک ترین باربری به محل زندگی تان را انتخاب کنید البته در این کار حتما معیارهای دیگر را نیز بررسی کرده و سپس اقدام به انتخاب شرکت باربری و حمل بار نمایید.

باربری و حمل بار اطلس بار در سراسر تهران

اتوبار و باربری اطلس بار در سراسر تهران خدمات باربری و حمل بار ارائه می نماید.

این شرکت از نزدیک ترین محل به شما اقدام به ارسال لوازم , تجهیزات و پرسنل نموده و به دلیل پوشش دهی خوب تمامی مناطق مختلف تهران در باربری درون شهری خود به عنوان سریعترین باربری شناخته می شود. این شرکت به شما پیشنهاد می کند در هر منطقه ای که ساکن هستید با نزدیک ترین باربری به محل زندگی تان تماس بگیرید.

دفاتر باربری و حمل بار اطلس بار در سراسر تهران

اتوبار آجودانیه، اتوبار و باربری صاحبقرانیه، باربری و حمل بار شهرک غرب و ... از دفاتر باربری و حمل بار در شمال تهران

اتوبار تهرانپارس، اتوبار و باربری وحیدیه،باربری کالاد،اتوبار و باربری مجیدیه و ... در شرق تهران

اتوبار گیشا،اتوبار و باربری تهرانسر، باربری و حمل بار حصارک، اتوبار و باربری آزادی و ... در غرب تهران

باربری و حمل بار اطلس بار همچنین در تمامی مناطق مرکز و جنوب تهران نیز سرویس دهی ویژه دارد.فرم ثبت نظرات کاربران

گزینه های ستاره دار (*) را تکمیل کنید

ارسال پیام شما با موفقیت انجام شد