بارداری در زمان اسباب کشی

بارداری در زمان اسباب کشی

اسباب کشی در بارداری می‌تواند یکی از تجربه‌های سخت برای مادران جوان باشد. درصورتی‌که قصد جابجایی لوازم منزل خود را دارید بهتر است آن را به قبل از تولد نوزادتان موکول نمایید.

زیرا در این زمان فرصت کافی برای مرتب کردن اتاق کودک خواهید داشت.پس از آن هیچ کاری به‌جز انتظار برای تولد نوزادتان نخواهید داشت.همچنین حمل وسایل منزل با کودکان می‎تواند کار دشوارتری باشد.

سختی کارها را با راهکارهایی ساده در هنگام اسباب کشی در زمان بارداری می توانید آسان کنید. اما اثاث کشی در زمان حاملگی می‌تواند دوره‌ای سخت و پرتنش باشد. زیرا استرس ناشی از جابجایی و دلواپسی برای سلامت مادر و نوزاد بسیار شدید می باشد. البته با استفاده از راهکارهای ارائه شده می توان این مطئله را حل کرد. باید بتوانید با مسئله اسباب کشی و بارداری کنار بیایید و آن را به خوبی انجام دهید.
با ما باشید و خود را برای حمل اسباب و اثاثیه در بارداری آماده نمایید.
سعی کنید در دوره‌ی پرتنش و پراسترس اسباب کشی در بارداری استراحت کنید.هرگز برای بلند کردن وسایل سنگین اقدام نکنید. برای حمل وسایل سنگین می‌توانید از خدمات شرکت باربری کمک بگیرید.

اسباب کشی در بارداری با برنامه‌ریزی مناسب

استرس در زمان اسباب کشی در بارداری بسیار زیاد است. زیرا تولد یک نوزاد خود مشکلات و دغدغه‌های خود را دارد. تصور کنید که استرس ناشی از جابجایی لوازم منزل نیز به آن اضافه شود. اما می‌توان شرایط را طوری تغییر داد که از هر دو این کارها لذت برد. با ما همراه باشید تا بهتر متوجه شوید.
اثاث کشی در این زمان بیش از هر زمان دیگری نیازمند برنامه‌ریزی است. بنابراین آنچه باید انجام دهید را روی کاغذ بیاورید. برای هر کاری برنامه‌ریزی و زمان‌بندی مناسب تنظیم کنید. تمامی کارهایی که باید انجام دهید به‌صورت کلی شامل:

می‌باشد. رعایت نکات زیر کاملاً ضروری می‌باشد.

اسباب کشی در حاملگی

حفظ سلامتی هنگام اسباب کشی در دوران بارداری

هنگام اسباب کشی در دوران بارداری توجه به سلامتی مادر اهمیت زیادی دارد.

  • استراحت کافی
  • غذای مناسب
  • پرهیز از انجام کارهای دشوار

از مواردی است که در این زمان باید رعایت کنید.
هر زمان که احساس خستگی کردید کار را رها کنید و استراحت نمایید. فراموش نکنید که شما در شرایط عادی نیستید.بنابراین به خودتان سخت نگیرید. تمامی کارهایی که شما می‌توانید انجام دهید بسته‌بندی لوازم منزل و جابجایی اثاثیه سبک می‌باشد. جابجایی لوازم سنگین کار شما نیست و شما نباید اصلاً وارد این مقوله شوید.

دریافت کمک و اسباب کشی کردن در بارداری

اسباب کشی کردن در بارداری به‌تنهایی امری محال است. بنابراین برنامه‌ریزی کنید که از افراد دیگر در این زمینه کمک بگیرید. اگر زمان کافی داشته باشید. برای بسته بندی وسایل , جمع‌آوری و دور ریختن اثاثیه اضافه می‌توانید از دیگران کمک بگیرید. از آن‌ها بخواهید که در یک یا چند روز به خانه شما بیایند.با کمک آن‌ها وسایلتان را بسته بندی کنید. خجالت نکشید و برای کمک گرفتن پیش‌قدم شوید.
برای بسته بندی و جابجایی اثاثیه سنگین مثل:

با یک شرکت‌های متخصص وارد مذاکره شوید.یک روز را برای انجام این کار مشخص نمایید.

اسباب کشی در ماه‌های آخر بارداری

توجه کنید که اسباب کشی در ماه‌های آخر بارداری با ماه‌های ابتدایی تفاوت زیادی دارد. در این زمان شما سنگین شده‌اید.به‌سختی راه می‌روید همچنین ممکن است گاهی کمردردهای مقطعی نیز داشته باشید.بنابراین در این شرایط اگر مجبور به جابجایی هستید موارد زیر را رعایت نمایید:
1 به‌صورت مرتب زیر نظر پزشک مخصوص وضعیت خود را چک کنید
2 کیف نوزاد شامل وسایل ضروری خود و نوزادتان را آماده کنید. این کیف جدا از دیگر وسایل منزل و همیشه باید در دسترستان باشد. آن را نباید داخل ماشین باربری جای دهید. این کیف حاوی تمامی وسایلی است که شما برای زایمان و چند روز اول پس از آن به آن‌ها نیاز دارید.
3 جعبه ضروری حاوی وسایل موردنیاز در شب‌های اولیه پس از اثاث کشی را بسته بندی کنید و در دسترس داشته باشید.

تجربیات اسباب کشی در بارداری

تجربیات اسباب کشی در بارداری و یافتن دوستان جدید

بارداری و مراقبت از نوزاد در کنار دوستان می‌تواند ساده‌تر و هیجان‌انگیزتر باشد.
شما می‌توانید از تجربیات اسباب کشی در بارداری آن‌ها بهره‌مند شوید.از کمک آن‌ها لذت ببرید و استفاده کنید. می‌توانید در کانال مادران باردار حضور داشته باشید. یا در کلاس‌هایی که در این زمینه وجود دارد شرکت کنید. با محل جدید خود آشنا شوید. پیش از حمل اثاثیه در بارداری به خانه جدید سعی کنید با دوستان و همسایه‌ها آشنا شوید. تا بتوانید در صورت لزوم از آن‌ها کمک بگیرید. داشتن دوستانی که در این زمان هوای شما را داشته باشند می‌تواند بهترین دلگرمی برای شما باشد.
و شما با انرژی بیشتری جابجایی اثاثیه در بارداری را ادامه دهید.

اثاث کشی در حاملگی با دریافت خدمات پزشکی مناسب

پیش از جابجایی و اثاث کشی در حاملگی سعی کنید از خدمات پزشکی محله جدید مطلع شوید.درصورتی‌که مسافت زیادی جابجا می‌شوید یک پزشک جدید و یک بیمارستان مناسب برای دریافت خدمات پزشکی در بارداری و زایمان خود پیدا کنید. تا به سلامت بتوانید نوزاد خود را به دنیا بیاورید.

الناز دادخواه 1397/05/28 09:41:40 ق.ظ

سلام جابجایی در بارداری کار بسیار مشکلیه و من تجربه اون رو داشتم.

پاسخ

فرم ثبت نظرات کاربران

گزینه های ستاره دار (*) را تکمیل کنید

ارسال پیام شما با موفقیت انجام شد