بهترین مدرسه را در محله جدید پس از جابجایی اینگونه بیابید

بهترین مدرسه را در محله جدید پس از جابجایی اینگونه بیابید

اسباب کشی با بچه‌های مدرسه‌ای داستانی بسیار پیچیده است. یافتن بهترین مدرسه در محل و یا شهر جدید به داستان اسباب کشی تان اضافه خواهد شد. اگر در دوره سال تحصیلی نیز جابجا شوید. که خب قطعاً پیچیدگی این داستان را چندین برابر نموده‌اید.
چگونه بهترین مدرسه را برای کودک خود پیدا کنیم؟ مهم‌ترین سؤال موجود در ذهن شما خواهد بود.
مهم‌ترین اقدام قبل از جابجایی‌تان این است. باید به دنبال مدرسه‌ای مناسب باشید.که بتواند نیازهای کودک شمارا پاسخگو باشد.
در ادامه نکات مهمی که در این زمینه می‌توانند به شما کمک نمایند را بیان می‌نماییم:

نیازهای کودک خود را به‌خوبی شناسایی کنید

به این نکته توجه داشته باشید. هیچ‌گاه مدارس شبیه به یکدیگر نیستند. به‌طور مثال نمی‌توانید مدرسه دولتی را با مدارس غیرانتفاعی مقایسه نمایید. ابتدا فهرستی از مدارس مناسب را تهیه نمایید. قطعاً مدرسه با در محدوده جدید زندگی‌تان باشد. تا هم رفت‌وآمد برای کودک آسان باشد و هم ثبت‌نام او انجام شود.
مدارس را به‌خوبی بسنجید. سطح علمی که دارند. معلم‌هایی که در حال تدریس در این مدارس هستند. این‌ها همگی نکات بسیار مهمی است. سطح علمی کودک خود را نیز حتماً موردبررسی قرار دهید.
قطعاً مدارسی با سطح علمی خیلی بالاتر و یا پایین‌تر از سطح علمی کودک شما نمی‌توانند مناسب باشند.
آیا بهترین مدرسه برای کودک شما مدرسه‌ای بزرگ است و یا کوچک؟
فعالیت‌ها اضافه مانند: کلاس‌های آموزشی، ورزشی و تربیتی چه میزان برای شما و کودکتان مهم هستند؟
با پاسخ به این موارد قطعاً یک سری از مدارس از لیست شما خط خواهند خورد. گلچینی از مدارس را در اختیار خواهید داشت. درنتیجه انتخاب برایتان راحت‌تر می‌شود.

بهترین زمان ممکن برای اسباب کشی را انتخاب کنید

تعطیلات تابستان بهترین زمان برای جابجایی‌تان خواهد بود. در این زمان، مدارس تعطیل می‌باشند. به‌هیچ‌عنوان لطمه‌ای به وضعیت تحصیلی کودک شما وارد نخواهد آمد.
از طرفی، جابجایی در سال تحصیلی نمی‌تواند مناسب باشد. چون این کار لطمه بزرگی به وضعیت تحصیلی کودک شما خواهد زد. قطعاً عادت کردن به محیط جدید برای بچه‌ها کمی زمان‌بر است. و وقتی جابجایی در تابستان انجام می‌شود. دیگر استرسی وجود نخواهد داشت. چراکه از ابتدای سال تحصیلی در محیط جدید آغاز به تحصیل می‌نمایند
.

بهتر است بخوانید: تاثیر اسباب کشی در کودکان در سنین مختلف

توصیه‌های قابل‌اعتماد دریافتن بهترین مدرسه

قطعاً شما مدارس جدید در محله جدید را نمی‌شناسید. پس تحقیق کنید. مشاوران املاک ، همسایه‌ها و حتی والدین دانش‌آموزانی که در مدارس منتخب شما درس می‌خوانند. همگی می‌توانند گزینه‌های خوبی در ارتباط با تحقیق درباره یافتن بهترین مدرسه باشند.
گرفتن مشاوره از خود مسئولین مدرسه می‌تواند کمک کند. از آن‌ها بخواهید تا در ارتباط با برنامه‌های درسی مدرسه‌شان برایتان توضیح ارائه نمایند.
درنتیجه دقت کنید که به بهترین نحو ممکن تحقیقات خود را انجام دهید. تا مبادا انتخابی نادرست در این زمینه داشته باشید.

حتماً به‌شخصه به مدارس مراجعه نمایید

قطعاً با در نظر گرفتن موارد بالا یک سری از مدارس از لیست شما خط‌ خورده‌اند. با مدارس منتخب باقی‌مانده تماس بگیرید. و با آن‌ها برای مراجعه حضوری هماهنگی‌های لازم را انجام دهید.
حتماً به این مدارس حضوری سر بزنید. در این زمان حتماً کودک خود را نیز به همراه ببرید. تا محیط را ببیند. قطعاً از واکنش کودکتان متوجه خواهید شد که از مدرسه جدید خوشش آمده یا خیر.
ملاقات معلمان نیز نکته بسیار مهمی خواهد بود. سعی کنید با معلمانی که قرار است به کودک شما تدریس کنند، صحبت کنید. این ارتباط می‌تواند اطلاعات زیادی را به شما ارائه نماید.

انتخاب بهترین مدرسه

آماده‌سازی مدارک لازم جهت ثبت‌نام در بهترین مدرسه

خب با استفاده از موارد بالا انتخاب بهترین مدرسه پس از اسباب کشی دیگر برای شما سخت نیست. حداقل این موارد به شما در داشتن انتخابی درست کمک می‌نمایند. پس از انجام انتخابتان دیگر می‌توانید به‌راحتی کارهای ثبت‌نام را انجام دهید.
حتماً تمامی مدارک تحصیلی کودک خود را از مدرسه قبلی دریافت نمایید. تا پس از اسباب‌کشی نیاز به مراجعه مجدد به مدرسه قبلی کودک نداشته باشید.
برای کودک شما در تمامی مراحل آرزوی موفقیت می‌نماییم.


فرم ثبت نظرات کاربران

گزینه های ستاره دار (*) را تکمیل کنید

ارسال پیام شما با موفقیت انجام شد