توصیه هایی برای اسباب کشی در زمستان

توصیه هایی برای اسباب کشی در زمستان

اگر تصمیم دارید که در فصل زمستان اسباب کشی کنید، به احتمال زیاد هزینه کمتری پرداخت می کنید و نسبت به فصل های دیگر اسباب کشی راحت تری خواهید داشت. همچنین، شرکت های باربری (اتوبار) در زمستان قیمت های پیشنهادی خود را کم میکنند بنابراین شما میتوانید حتی در مورد قیمت خدمات مذاکره کنید.

با این حال بهتر است برخی از جزییات را در نظر بگیرید تا برای اسباب کشی در ماه های سرد سال آماده باشید.

 1. وسایل لازم و مجهز را در دسترس خود بگذارید.
 2. از نظر جسمی در سلامت کامل باشید.
 3. اگر اسباب کشی تا شب طول می کشد چراغ های خانه جدید را چک کرده و از درستی و سالمی آنها مطمن شوید.
 • پارکینگ و راهرو را تمیز کنید، پیاده روهای خانه جدید و قدیم را تمیز کرده و مطمن شوید که لامپ ورودی خانه روشن می شود. همچنین فضای پارکینگ باید روشن و تمیز باشد به طوریکه کامیون شرکت باربری (اتوبار) بتواند به راحتی در جلوی پارکینگ ماشین را پارک کند. قبل از روز حرکت، به خانه جدید رفته و اطمینان حاصل کنید که آن منطقه روشن و خالی از یخ است.
 • کیسه های ماسه و نمک را تهیه کنید تا در صورتیکه کامیون در برف گیر کرد بتوانید از آنها استفاده کنید.
 • دایما از شرایط آب و هوایی خبر بگیرید تا بر طبق آن برنامه ریزی کنید.
 • اگر آب و هوای بد اسباب کشی شما را مختل کرد یک راه حل و استراتژی جدید در ذهن داشته باشید. اگر با شرکت باربری (اتوبار) مورد نظر درباره اسباب کشی در مسافت طولانی قرارداد بسته اید، حتما درباره خدمات باربری و گزینه های آنها در مورد اسباب کشی در هوای سرد صحبت کنید.بعضی از شرکت های باربری (اتوبار) تجربیات زیادی درباره اسباب کشی در زمستان و آب و هوای سرد دارند و هرگز جابجایی را به تعویق نمی اندازند، در حالی که بعضی از شرکت های باربری به دلیل نبود تجربه وسایل را بار کامیون می کنند ولی آنها را طبق قرارداد تحویل نمی دهند.
 • اگر خودتان اسباب کشی می کنید و یا اینکه شرکت های باربری (اتوبار) این کار را برای شما انجام می دهند در هر دو صورت نوشیدنی گرم آماده کنید. قهوه، چای، شکلات داغ می تواند در طول مسیر در هوای سرد بسیار دلپذیر باشد.
 • ماشین خود را برای شرایط زمستانی (سرد و یخی) مجهز کنید، روغن ماشین، لاستیک ها و ترمز را چک کنید.
 • تمام شماره تلفن های مهم مانند گشت زنی بزرگراه، کمک جاده ای و خدمات ایران خودرو را داشته باشید.

برای اسباب کشی در زمستان چه چیزهایی لازم دارید؟

اسباب کشی در زمستان به توجه زیادی نیاز دارد زیرا در هیچ فصل دیگری اسباب کشی به این صورت نیست.

در اینجا فهرستی از مواردی که باید در طول مسیر انجام دهید  را یادآور می شویم:

 • برای حفاظت از وسایل در اطراف آنها از ورقه های کارتن یا پلاستیکی استفاده کنید و بیشتر در جاهایی بگذارید که کارگران باربری (اتوبار) در آن جاها در حال رفت و آمد هستند. این ورقه های پلاستیکی می تواند از وسایل برقی، مبلمان چوبی و گیاهان شما محافظت کند.
 • لباس گرم بپوشید و لباس گرم اضافی نیز در ساک دستی خود داشته باشید ممکن است که هر لحظه جوراب و یا دستکش خشک لازم داشته باشید.
 • نمک و ماسه. ممکن است در طول مسیر اسباب کشی برای جلوگیری از لغزندگی جاده به نمک و ماسه احتیاج پیدا کنید. یک کیسه ی اضافی نمک در ماشین خود داشته باشید زیرا ممکن است تا قبل از رسیدن به مقصد به آن احتیاج پیدا کنید. باید پارو و دیگر تجهیزات در دسترس باشد حتی اگر پیاده رو کاملا تمیز باشد. شاید زمانیکه به خانه جدید می رسید به آن ها نیاز داشته باشید.
 • برای کارگران شرکت باربری (اتوبار) و افرادی که به شما کمک می کنند مانند دوستان نوشیدنی داغ مثل قهوه، چای و شکلات داغ و ساندویچ آماده کنید.
 • بعد از بارگیری وسایل و رفتن کامیون حمل اثاثیه خانه قدیمی را به خوبی تمیز کنید و صحیح و سالم تحویل دهید.
 • مطمنا شما در فصل زمستان می توانید یک آپارتمان خوب و با قیمت مناسب خریداری کنید. همین موضوع در مورد قرارداد با شرکت های باربری نیز صدق می کند. به ندرت مردم در فصل زمستان جا به جا می شوند بنابراین شما می توانید با شرکت های باربری (اتوبار) یک قرارداد خوب ببندید و با کمترین قیمت بهترین خدمات را دریافت کنید.

فرم ثبت نظرات کاربران

گزینه های ستاره دار (*) را تکمیل کنید

ارسال پیام شما با موفقیت انجام شد