جابجایی بار و اثاث و نکات ضروری در چک لیست اسباب کشی

جابجایی بار و اثاث و نکات ضروری در چک لیست اسباب کشی

هنگام آماده شدن برای جابجایی بار و اثاث در اسباب کشی، مهم است بدانید که موفقیت شما تقریبا به طور کامل بستگی دارد به این که چگونه برنامه ریزی کنید و زمان خود را برای تکمیل تمام وظایف اساسی قبل از روز حرکت سازماندهی نمایید. تنها واقعیت این است که شما بدانید چه کاری باید انجام دهید و چه زمانی آن را انجام دهید، این استرس شما را نسبتا کاهش می دهد، زیرا شما می دانید که برای روز جابجایی چگونه آماده خواهید شد.
اکنون که شما یک چک لیست کامل و عالی اسباب کشی در اختیار دارید. یک چک لیست پیشرفته برای انجام نیازهای اثاث کشی شما قادر خواهید بود دوره سختی را قبل از جابجایی بار و اثاث آسان تر نمایید و حتی کوچکترین اهداف تان را نیز به سرانجام برسانید. در نتیجه جابجایی بار و اثاث به خانه جدید بسیار آسان تر و بسیار کارآمدتر خواهد بود.
تهیه چک لیست اسباب کشی بسیار مهم است زیرا شما می توانید انجام هر یک از وظایف واقعا مهم را فراموش کنید. اما اگر شما  تا روز اثاث کشی زمان بسیار محدودی دارید، یا اگر کارهایی که باید انجام دهید از توان شما خارج است باید بدانید که در این زمان حساس چه تصمیماتی بگیرید و چه کاری باید انجام دهید. برای کمک به شما در انجام همه گزینه ها، در اینجا نکات مهم که باید در چک لیست جابجایی بار و اثاث خود قرار دهید را خواهید یافت. این کارها را انجام دهید تا شانس شما برای داشتن جابجایی بار و اثاث خانه موفق افزایش یابد.

گزینه های جابجایی بار و اثاث را بررسی کنید

یک چیز روشن است: شما در حال رفتن به یک خانه جدید هستید. شما باید وسایل تان را حرکت دهید و هیچ راه برگشت یا انتخاب دیگری ندارید. با این حال این که چطور می خواهید کار جابجایی بار و اثاث تان را انجام دهید ممکن است برای تان روشن نباشد. آیا جابجایی بار و اثاث تان را خودتان سازماندهی می کنید یا اینکه به دنبال استفاده از خدمات یک شرکت باربری و اتوبار خوب خواهید بود تا این کار را برای شما انجام دهد؟ این قطعا یک پازل است که شما باید خیلی زود آن را آماده سازی و حل کنید.
صرف نظر از اینکه چقدر وقت دارید،
اولین چیزی که باید در هنگام جابجایی بار و اثاث به خانه جدید انجام دهید،
این است که گزینه های اسباب کشی خود را بررسی کنید.
و یکی از بهترین ها را انتخاب کنید.

در چه صورتی می توانید کار جابجایی بار و اثاث را خود تان انجام دهید

در صورتی که فاصله میان خانه جدید تا خانه قدیمی تان زیاد نیست می توانید خودتان اقدام به بسته بندی اثاثیه و جابجایی بار و اثاث تان نمایید. با این کار به میزان زیادی در هزینه های خود صرفه جویی می کنید. همچنین اگر دوستان خوبی دارید که در این مورد به شما کمک می کنند و برای جابجایی بار و اثاث سنگین و بد بار و دیگر وسایل منزل تان در کنار شما هستند می توانید کار جابجایی بار و اثاث را خودتان انجام دهید. در صورتی که تعداد وسایل و اثاثیه شما برای بسته بندی و باربری کم است و خودتان از عهده انجام آن برمی آیید می توانید خودتان جابجایی بار و اثاث را انجام دهید.
در صورتی که هیچ وسیله خاص و حساسی برای بسته بندی و باربری ندارید.
می توانید خودتان دست به کار شوید.
اگر در منزل تان:
•    پیانو
•    وان حمام
•    میز بیلیارد
•    گاوصندوق
•    عتیقه جات و وسایل گرانبها
و ... ندارید
اسباب کشی می توانید تجربه خوبی برای شما باشد
و شما می توانید جابجایی بار و اثاث را خود به عهده بگیرید.

جابجایی اثاثیه و بار با شرکت باربری

لزوم استفاده از خدمات شرکت های باربری

توجه داشته باشید که استخدام شرکت های باربری و اتوبار لازم است اگر شما
در حال جابجایی از شهری به شهر دیگر یا باربری بین شهری هستید که مسافت جابجایی تان طولانی است
اگر فرد خاصی را ندارید که در جابجایی بار و اثاث به شما کمک نماید
اگر وسایل خاص و حساسی در میان لوازم تان دارید که نمی توانید جابجایی آنها را اداره کنید
اگر تا کنون اسباب کشی نکرده اید و بار اول است که قصد جابجایی بار و اثاث تان را دارید
توصیه می کنیم در صورت هر یک از موارد بالا حتما با یک شرکت باربری معتبر مشورت نمایید
و از کمک آنها استفاده کنید.

استفاده از متریال بسته بندی و شروع بسته بندی

هنگامی که چک لیست شما تاکید می کند که زمان بسته بندی کردن است، پس در این زمان باید شروع به بسته بندی برای جابجایی بار و اثاث تان نمایید. این مهم است که بسته بندی بیشترین زمان و وقت را در چک لیست اسباب کشی و باربری از شما می گیرد، بنابراین شما باید خیلی زود برای بسته بندی اثاثیه خود جهت جابجایی بار و اثاث اقدام نمایید تا وقت کم نیاورید. جالب است که کمبود زمان لازم برای بسته بندی کل وسایل و اثاث خانه یکی از شایع ترین اشتباهات جابجایی بار و اثاث است که مردم مرتکب می شوند.
انتخاب کنید که چه وسایلی را با خود بیاورید تا به اندازه کافی بتوانید پول تان را ذخیره کنید - پولی که به جایپرداخت به شرکت های بسته بندی حرفه ای می توانید در جیب خود نگهداری کنید. اما قبل از اینکه شما بتوانید ماراتن بسته بندی را آغاز کنید، به مواد و تجهیزات بسته بندی مناسب برای این کار نیاز خواهید داشت.

تهیه جعبه برای بسته بندی

جعبه های مقوایی هزینه های زیادی را متحمل می شوند، بنابراین شما باید به طور جدی جعبه حمل بار و باربری را در نظر بگیرید یا حداقل آنهایی که ارزان قیمت تر هستند را به نحوی پیدا کنید. از دوستان، همکاران و همسایگان بپرسید که آیا آنها کارتن های بسته بندی مقوایی دارند که واقعا نیازی به آن ها ندارند. همچنین، انواع فروشگاه ها نیز می توانند در این مورد به شما کمک کنند و کارتن های خالی برای جابجایی بار و اثاث را رایگان یا با قیمت بسیار ارزان در اختیار شما قرار دهند . در صورتی که برای تهیه کارتن از شرکت های اتوبار و باربری باید پول زیادی پرداخت کنید.
با تهیه وسایل بسته بندی برای جابجایی بار و اثاث زودتر به بسته بندی وسایل تان اقدام کنید تا زمان را در این مرحله بتوانید صرفه جویی کنید و در پایان فرا رسیدن روز جابجایی بار و اثاث وقت کم نیاورید.

اطمینان از ایمنی در جابجایی بار و اثاث

چک لیست اسباب کشی به شما هشدار می دهد که در طول روز جابجایی مراقب باشید.
هنگام جابجایی بار و اثاث به خانه دیگر، برای کسب ایمنی بیشتر راهنمایی های اثبات شده را دنبال کنید تا ایمنی خود و عزیزان و اطرافیانتان را تضمین کنید. همچنین، با توجه بیشتر به قوانین ایمنی، احتمال وقوع حوادث ناگوار مانند آسیب های شخصی یا آسیب های مادی به وسایل را تا حدی زیادی کاهش دهید. اطمینان حاصل کنید بچه ها و حیوانات خانگی کوچک در روز جابجایی بار و اثاث از محل دور باشند و یا اگر آنها در محل وجود دارند، آنها را از هرج و مرج دور نگه دارید.
در صورت امکان،از یک دوست یا فامیل برای مراقبت از آنها در روز جابجایی تقاضا کنید به شما کمک نماید.

نکات ایمنی در جابجایی

اطمینان حاصل کنید که تمام راه های خروج در داخل یا خارج از خانه از هر نوع موانع  پاکسازی شده است. پیاده روها را از گلدان ها، برف یا یخ پاکسازی نمایید و آنها را ایمن نگه دارید. در صورتی که انتخاب کردید وسایل تان را خودتان جابجا کنید، از وسایل جابجایی مناسب و تجهیزات بسته بندی خوب استفاده کنید. نکته ی بسیار مهم این است که چرخ های متحرک بهترین دوست شما در زمان جابجایی بار و اثاث می تواند باشد.
از تکنیک های مناسب بلند کردن برای جلوگیری از آسیب های بد، به ویژه به کمر خود استفاده کنید.
لباس مناسب برای روز جابجایی بار و اثاث شامل:
پوشیدن کفش های بسته که کف راحت و غیر لغزنده دارند.
و لباس راحتی که انعطاف پذیر بوده
و ارائه دهنده سطح خوبی از حفاظت برای شماست.
می باشد. این گام ها را بررسی کنید که آیا آنها را در نظر گرفته اید یا خیر
و هرگز این نکات گفته شده را فراموش نکنید.


فرم ثبت نظرات کاربران

گزینه های ستاره دار (*) را تکمیل کنید

ارسال پیام شما با موفقیت انجام شد