جابجایی با کودکان نوپا چگونه انجام می شود؟

جابجایی با کودکان نوپا چگونه انجام می شود؟

جابجایی با کودکان نوپا ممکن ااست در نظر بسیار سخت و دشوار بیاید. با ارائه برخی از توصیه های عالی در مورد چگونگی جابجایی با یک کودک نوپا ، وقت آن است که در این زمان  در مورد چالش های اصلی صحبت کنیم. بر کسی پوشیده نیست که اسباب کشی با کودکان می تواند واقعا سخت باشد و نیاز به برنامه ریزی، سازماندهی و مدیریت دارد. اما اضطراب بیشتر برای اطمینان از اینکه کودک کوچک شما در طول این فرایند پر هرج و مرج سلامت بماند، به سختی های اثاث کشی را نیز اضافه کنید و ناگهان متوجه خواهید شد که کار سختی پیش روی خود دارید. اول از همه، قبل از اینکه بتوانید جابجایی را به یک ماجراجویی امن، بدون دردسر و به یاد ماندنی تبدیل کنید، شما نیاز به چند راهنمایی عالی برای جابجایی با کودکان نوپا دارید. 

اما چگونه می توان جابجایی با کودکان نوپا را به خوبی انجام داد؟

کودک را آماده کنید

هنگام جابجایی با کودکان نوپا به خانه جدید، بسیار مهم است که چگونه آنها را از تغییر مکان آینده مطلع سازید. بچه های کوچک معمولا در تغییر احساسات بسیار خوب هستند، بنابراین ممکن است فرزند پسر یا دختر شما پیش از این متوجه شود که چیزی تغییر کرده است. فقط اطمینان حاصل کنید که کودک شما آنچه در حال انجام است را درک می کند. به خاطر داشته باشید که هنگام جابجایی با کودکان نوپا ، بدترین دشمن آنها ترس از جا ماندن است. در صورت لزوم، کل فرایند جابجایی را با کودک بازی کنید البته با اسباب بازی های او تا بهتر بتواند جابجایی را درک نماید.
و فراموش نکنید که به آنها بگویید که همه اسباب بازی های آنها با شما به خانه جدید می آیند.

اسباب کشی و باربری با کودکان

پیش از جابجایی با کودکان نوپا آنها را به خانه جدید ببرید

برای کودکان نوپا، روال روزانه آنها بسیار مهم است
بنابراین شما باید همه چیز را در دست قدرت خود داشته باشید تا بتوانید این عدم آشنایی را تا حد امکان تغییر دهید. به عنوان یک قاعده کلی، انتظار می رود که کودکان نوپا به طور خاص تحت تاثیر تمام امور مربوط به حمل اثاثیه منزل قرار نگیرند. از نظر آنها، تا زمانی که مامان و بابا در اطراف هستند، همه چیز خوب خواهد بود. و در بیشتر موارد، همه چیز درست می شود. برای به حداقل رساندن اختلال ناگهانی در جابجایی با کودکان نوپا ، یک راه خوب برای سازماندهی سفرهایی به خانه جدید پیش از اثاث کشی است. به طور طبیعی، این ترفند به طور تدریجی کودک شما را برای آشنایی و ورود به جایی دور از خانه آماده می کند.
بنابراین، اگر شما در مسیر دوری اسباب کشی نمی کنید
و تنها به محل نسبتا نزدیکی به خانه فعلی تان می روید، انجام چنین بازدیدهایی را در نظر بگیرید.
به طوری که کودک شما می تواند به خانه جدید انس بگیرد.

اجازه دهید فرزند کوچک خود را به خوبی بشنود

راهنمایی های ما برای جابجایی با کودکان نوپا همچنان با اهمیت دادن به صحبت کردن با کودک در مورد رفتن به خانه جدید ادامه می یابد. علیرغم این واقعیت که بعضی از بزرگسالان، این ایده را بی معنی می شمارند و آن را به عنوان اتلاف وقت می بینند، بچه های کوچک نیاز به این مراسم عجیب دارند تا تغییرات پیش رو را بهتر درک نمایند. پیش از ورود شرکت های باربری و اتوبار با کودکتان تمام خانه را بگردید و بررسی کنید.  وارد تمام قسمت های خانه شوید تا او بتواند فرصتی برای ابراز احساسات داشته باشد.

 • گرفتن عکس
 •  کلیپ های ویدئویی
 • و تعریف داستان برای کودک

می تواند مفید باشد. اگر شما در حال رفتن به یک شهر جدید هستید،
ممکن است بخواهید از برخی از مکان های آشنا و مورد علاقه خود را در شهر عکس بگیرید.

جابجایی با کودکان نوپا و کمک گرفتن از آنها

بسته به سن دقیق کودک شما، او در واقع می تواند در طول روند بسته بندی اثاثیه به شما کمک کند.
البته، شما نباید خدمات بسته بندی مانند افراد حرفه ای را از بچه کوچک خود انتظار داشته باشید. در عوض، ایده اصلی در اینجا این است که آنها درک کنند که اسباب بازی های دوست داشتنی آنها به جایی که خانواده در حال حرکت به آنجا هستند، نیز می آیند.
آنها را اطمینان دهيد که در این دوره جابجایی چیزی از دست نخواهند افتاد (امیدوارم!)
و تمام گنجینه های آن، همانند:

 • اسباب بازی ها
 •  هدیه ها

و سایر وسایلی که برای کودک مهم است.
در اتاق جدید شان ظاهر خواهند شد.
به یاد داشته باشید که در بسته بندی و جابجایی با کودکان نوپا ، یک جعبه ضروری تهیه کنید که از مهمترین چیزهای مورد نیاز کودک باید پر شود. این وسایل می توانند شامل:

 • اسباب بازی مورد علاقه
 • داروهای کودک
 • غذای کودک
 • وسایل خواب کودک
 • وسایل نقاشی یا کار مورد علاقه ای که باید انجام دهد
 • چند دست لباس مناسب فصل

و ... می باشند.
با توجه به این که وسایل مورد نیاز در جابجایی با کودکان نوپا  و در 24 ساعت اول در خانه جدید بسیار مفید خواهد بود، با استفاده از این کیت زنده بمانید. به طور واضح همه جعبه های بسته بندی حاوی وسایل کودک نو پای خود را برچسب بزنید زیرا اولین کاری که شما می کنید این است که اتاق کودکتان را در خانه جدید بچینید.

جابجایی با کودکان نوپا و دور نگه داشتن آنها از هرج و مرج

یکی از مفید ترین راهنمایی ها برای جابجایی با کودکان نوپا  به خانه جدید است که کودکتان را از هرج و مرج ناشی از حمل و نقل و باربری اسباب منزل حفظ کنید. روز جابجایی خود بیش از حد استرس زا و غیرقابل پیش بینی حتی برای بزرگسالان است، بنابراین تصور کنید که در این روز برای کودک کوچک و بی دفاع شما چقدر می تواد خطرناک باشد. 

برای نگه داشتن کودک خود از آسیب های جابجایی با کودکان نوپا ، از یک عضو خانواده یا یک دوست بخواهید که مواظب او باشد و یا یک پرستار بچه را برای مراقبت از فرزندتان در حالی که خودتان مشغول بسته بندی وسایل و جابجایی اثاثیه هستید استخدام نمایید. فرزندتان را در اتاق ایمن دور از اسباب کشی نگه دارید تا آرامش خود را حفظ نماید. البته، اگر شما کار درستی را انجام می دهید و کارهای معتبر و باتجربه را استخدام می کنید، خودتان قادر به صرف وقت با یک عزیز خود هستید، در حالی که حرفه ای ها کارهایی را انجام می دهند که بدون نیاز به راهنمایی یا نظارت شما انجام می شود.

کودک شما در خانه جدید

هنگام ورود به خانه جدید، وسوسه  باز کردن جعبه ها و بسته بندی ها می تواند بیش از حد قوی باشد تا بتوانید مقاومت کنید. حتی اگر طور دیگری برنامه ریزی کرده باشید. پس از جابجایی با کودکان نوپا  اکنون نوبت آن است تا در خانه جدید مراقب کودک باشید و او را اولیت کارهای خود قرار دهید تا در خانه جدید زودتر احساس راحتی نماید. اطمینان حاصل کنید که اتاق کودک اولین جایی است که پس از جابجایی با کودکان نوپا آماده می شود و تمام جعبه های ضروری که حاوی وسایل کودک هستند، با حس فوریت بسته بندی شده اند. هنگامی که اتاق آماده است، کاری که باید انجام دهید این است که اطمینان حاصل کنید که این اتاق برای کودک کاملا بی خطر است. علاوه بر اتاق کودک، کل خانه جدید باید بدون امن و بی خطر باشد.
زیرا هیچ چیز مهمتر از ایمنی و رفاه فرشته کوچک شما نیست.

محافظ از کودک

برای اطلاع شما باید گفت که محافظت از کودک، بازی نیست.
پس اولین نکته ای که در جابجایی با کودکان نوپا  باید به یاد داشته باشید ایمنی فرزند شماست.
اثرات جابجایی با کودکان نوپا  بستگی به تعدادی از عوامل پیش بینی شده و غیر قابل پیش بینی دارد. برای شما به عنوان  پدر و مادر، دو تا از مهمترین نکات راهنمایی جابجایی با کودکان نوپا نگه داشتن کودک در طول جابجایی با کودکان نوپا  در جایی امن و مطمئن می باشد تا آسیبی به وی وارد نشود. توجه کنید که با استخدام یک شرکت باربری و حمل بار مطمئن می توانید بهترین روش را در جابجایی با کودکان نوپا به کار برید. زیرا این شرکت ها کار بسته بندی و حمل اثاثیه را به خوبی انجام می دهند
و شما نیازی به انجام کار در طول جابجایی با کودکان نوپا نیستید.
و می توانید با خیال راحت مراقب فرزند خود باشید.فرم ثبت نظرات کاربران

گزینه های ستاره دار (*) را تکمیل کنید

ارسال پیام شما با موفقیت انجام شد