جابجایی لوازم منزل به آپارتمان های بلند

جابجایی لوازم منزل به آپارتمان های بلند

جابجایی لوازم منزل و انتقال آنها به یک آپارتمان مرتفع می تواند سخت همراه با مشکلاتی مانند جابجایی مبلمان بزرگ و جعبه های مقوایی سنگین تا نصب لوازم خانگی بزرگ ، حمل وسایل توسط آسانسور و یا بدتر از همه قوانین و مقررات سخت تحت کنترل مدیریت ساختمان باشد. اگر قرار است به یک آپارتمان بروید جابجایی لوازم منزل چالش برانگیز است و می تواند هزینه های اضافی به شما تحمیل نماید، اگر به جزئیات (جابجایی اسباب منزل) توجه نداشته باشید. همچنین اگر شما پیش از این در یک خانه ویلایی زندگی می کردید تغییر محل سکونت و جابجایی لوازم منزل به یک آپارتمان بلند می تواند برای شما بسیار مشکل ساز باشد. از این رو برای جابجایی به یک آپارتمان شما باید شرایط زندگی خود را بسنجید تا بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید.

مزیت ها و معایب آپارتمان نشینی

افراد مختلف دلایل مختلفی برای رفتن به یک آپارتمان دارند.

همچنین تفاوت زیادی بین زندگی در یک آپارتمان و زندگی در یک خانه حیاط دار وجود دارد

زیرا روش زندگی در این دو کاملا با هم متفاوت است.

یک خانه ویلایی به صورت دربست در اختیار شما قرار دارد و شما می توانید از حیاط , پارکینگ و بخش های مختلف به تنهایی استفاده کنید بدون اینکه نیاز به اجازه گرفتن از مدیر ساختمان داشته باشید و یا بخواهید هزینه اضافی پرداخت نمایید. همچنین فضای زندگی شما در یک خانه ویلایی می تواند بسیار مناسب تر از یک آپارتمان مرتفع در طبقه چندم از یک برج مثلا 30 طبقه باشد. اما این مسئله را نیز باید بدانید که هزینه زندگی در خانه های ویلایی می تواند بسیار بیشتر از یک آپارتمان باشد. مصرف انرژی در خانه های ویلایی بسیار بیشتر است از این رو اگر شما به فضای اضافی نیاز ندارید می توانید با زندگی در یک آپارتمان کوچک هزینه های زندگی تان را به میزان زیادی کاهش دهید.

اما باید بدانید که زندگی و جابجایی لوازم منزل به یک آپارتمان نیز مشکلات خاص خود را دارد برای مثال وضعیت پارکینگ , عدم دسترسی به فضای باز , پیروی از قوانین خاص مجتمع ها و برج های مسکونی , محدودیت در رفت و آمد و ... از مسائلی است که در هنگام جابجایی اسباب منزل به یک آپارتمان باید به آن توجه داشته باشید.

آپارتمان مرتفع چیست؟

طبق گزارش انجمن ملی حفاظت از آتش، مهندسین، بازرسان و معماران، یک ساختمان بلند بالا، حداقل یا بیشتر از 75 فوت / 23 متر یا تقریبا 7 طبقه است. در بیشتر موارد، دانستن جزئیات نحوه جابجایی لوازم منزل به یک آپارتمان مرتفع می تواند تفاوت بین یک جابجایی خوب و بد را مشخص نماید یک جابجایی که در آن همه چیز با توجه به برنامه و بودجه بندی انجام می شود و زمان و اعصاب شما را مدیریت نماید. آپارتمان واحد هایی از یک مجموعه ساختمان است که دارای پلاک ثبتی خاص اما واحدهای مستقل با سند تفکیکی مجزا می باشند

روش جابجایی لوازم منزل به سطح آمادگی شما بستگی دارد.

اما چگونه می توان به یک آپارتمان مرتفع اسباب کشی کرد؟

اطلاع از آنچه که از حرکت بعدی در جابجایی لوازم منزل انتظار می رود، یک راه عالی برای شروع آماده سازی خود جهت جابجایی لوازم منزل است. در اینجا 5 نکته برتر برای آشنایی با جابجایی لوازم منزل به یک آپارتمان مرتفع وجود دارد. رعایت این نکات به شما کمک می کند تا راحت تر و بهتر به یک آپارتمان فکر کنید و با آن کنار بیایید. اما پیش از آن باید بدانید که چگونه می توانید با شرایط آپارتمان نشینی کنار بیایید به ویژه اگر برای اولین بار است که قصد اسباب کشی و جابجایی به یک آپارتمان را دارید.

جابجایی لوازم منزل در اسباب کشی ها

کنار آمدن با آپارتمان نشینی

تغییر محل زندگی همیشه یکی از کارهای پر استرس و دشوار در زندگی است به خصوص زمانی که شما برای اولین بار قصد دارید از یک خانه ویلایی به یک آپارتمان نقل مکان کنید شاید در نظر اول برای شما بسیار مشکل باشد که با زندگی در یک آپارتمان کوچک کنار بیاید اما احتمالا شما دلایل خاص خود را برای جابجایی اسباب منزل از یک خانه به یک آپارتمان را دارید. همانطور که گفتیم زندگی در خانه یا آپارتمان معایب و مزایایی خاص خود را دارد و هر کسی با توجه به شیوه زندگی خود می تواند برای ادامه یکی از این دو را انتخاب نماید.

اسباب کشی یکی از هیجانات زندگی است و ورود به یک خانه جدید می تواند جذابیت های خاص خود را داشته باشد. پیش از جابجایی لوازم منزل به آپارتمان بهتر است در مورد روش و قوانین زندگی در چنین فضاهای تحقیق کنید و اطلاعات بیشتری به دست آورید تا در بدو ورود به آپارتمان با مشکلی مواجه نشوید زیرا اصولا بی اطلاعی از قوانین حاکم بر مجتمع ها و برج های مسکونی باعث ایجاد تنش هایی میان ساکنین آنها می شود. یکی از مهمترین دلایل رشد زندگی آپارتمانی رشد جمعیت است و این تغییری اساسی و بنیادی در زندگی مردم ایجاد کرده است.

اگر همچنان بخواهید پیرو قوانین سنتی زندگی در خانه های بزرگ و ویلایی باشید مسلما با زندگی در آپارتمان مشکلات زیادی برای شما به وجود می آید و اصولا بیشترین مشکلات آپارتمان نشینی نیز ناشی از این مسئله است که افراد هنوز به دنبال استفاده از قوانین زندگی در خانه های سنتی می باشند. حقوق همسایه ها در این موارد نادیده گرفته می شود و این به ایجاد مزاحمت برای سایر همسایه ها منجر می شود.

جابجایی اسباب با شرکت های اتوبار و باربری

موارد زیر برای جابجایی اسباب منزل به آپارتمان به شما کمک می کند:

1. قوانین آپارتمان در جابجایی لوازم منزل و زندگی

ساختمان های بلند معمولا پر جمعیت هستند

و همه می دانند زمانی که افراد زیادی را در یک مکان قرار می دهید، گاهی اوقات رشته امور می تواند به راحتی از دست خارج شود. خوشبختانه قوانین و مقرراتی وجود دارد که بسیاری از افراد می توانند در زیر سقف یک ساختمان زندگی کنند. توافق نداشتن ساکنین یکی از مشکلات اساسی در آپارتمان هاست و برای اجتناب از چنین مشکلاتی باید همیشه تلاش کنید تا حقوق همسایه را به خوبی رعایت کنید و در انتظار رعایت قوانین از جانب دیگران نباشید. یکی از موارد مهم در این زمینه هنگام جابجایی لوازم منزل به آپارتمان جدید است. در این زمان شما نباید کاری کنید که مخالف با قوانین ساختمان باشد از این رو در هنگام اثاث کشی به یک ساختمان بلند، در مورد قوانین آنجا تحقیق کنید.

در حقیقت، قوانین سختگیرانه برای مستاجران یا صاحبان برای جابجایی لوازم منزل و زندگی می تواند به تجربه ای متفاوت از آنچه تا کنون به آن عمل می کردید منجر شود. به عنوان مثال، برخی از قوانین اجازه داشتن حیوانات خانگی را به شما نمی دهد. درک آنچه که از شما انتظار می رود، کارها را آسانتر می کند و از بروز مشکلات با دیگر مستاجرین و مدیریت ساختمان نیز پیشگیری می نماید. ممکن است قوانین به شما اجازه استفاده از آسانسور برای حمل اثاثیه و جابجایی لوازم منزل را ندهد

پس قبل از اینکه ذهن خود را به سمت جابجایی لوازم منزل به یک آپارتمان مرتفع سوق دهید.

از قوانین حاکم بر آن آگاه شوید.

2. رزرو خدمات باربری

این یک نکته مهم در جابجایی اثاثیه است.

قبل از جابجایی لوازم منزل به ساختمان های بلند، مجبور به رزرو خدمات شرکت های اتوبار و باربری هستید. اگر شما این کار را نکنید، ریسک جریمه را باید به جان بخرید. زیرا سیاست برخی از ساختمان های مسکونی بلند بیان می کند که قبل از حمل اثاثیه به آنجا، باید با مدیریت ساختمان تماس بگیرید. هدف این است که به مدیران ساختمان اطلاع دهید که روز دقیق جابجایی لوازم منزل چه روزی است تا بتوانید اقدامات لازم را انجام دهید.

این اقدامات شامل موارد زیر است:

    رزرو فضای پارکینگ برای کامیون حمل اثاثیه :
    هر چه وسیله نقلیه نزدیک تر به ساختمان باشد، روند تخلیه بار سریعتر خواهد شد.
    • رزرو آسانسور ساختمان برای حمل اثاثیه :
    اگر شما خوش شانس باشید،

یک آسانسور ویژه حمل و نقل جهت جابجایی لوازم منزل به طبقات بالا در دسترس شما خواهد بود.

استفاده از خدمات باربری باعث می شود سازماندهی امور برای شما آسان تر شود زیرا کارگران اسباب کشی این شرکت های جابجایی لوازم منزل بهتر می دانند هنگام جابجایی لوازم منزل به یک آپارتمان چه کارهایی انجام دهند و چه کارهایی را نباید انجام دهند. همچنین در صورتی که نتوانید آسانسور را برای جابجایی لوازم منزل رزرو نمایید این باربران به سادگی می توانند وسایل شما را به طبقات بالا انتقال دهند.

3. فضای بیشتری ایجاد کنید

یکی از مشکلات شایع هنگام جابجایی لوازم به آپارتمان مشکل فضا است.

احتمالا فضای زندگی در خانه جدید شما محدود است.

زیرا اکثر ساختمان های بلند فضای زندگی محدود و دسترسی محدودی دارند، بنابراین مهم است که به یاد داشته باشید که مکان جدید شما به احتمال زیاد به اندازه خانه های حیاط دار فضا ندارد. پس مواردی که در آینده نزدیک نیازی به آن ها ندارید را از لیست جابجایی لوازم منزل خارج کنید.

راه حل در جابجایی لوازم منزل به اندازه کافی ساده است.

فقط آنچه را که واقعا نیاز دارید و در آینده قابل پیش بینی از آن استفاده می کنید را برای جابجایی اسباب منزل آماده کنید. تعداد وسایل کمتر شما را قادر به لذت بردن از یک خانه بزرگتر و منحصر به فرد خواهد نمود. زیرا انرژی فنگ شویی از اتاقی به اتاق دیگر آزادانه جریان می یابد. اما این تنها بخشی از فرآیند سودمند کاهش جابجایی لوازم منزل به یک ساختمان بلند با تنها موارد ضروری است،

زیرا شما با این کار، پول و زمان را نیز در هنگام جابجایی لوازم منزل صرفه جویی خواهید کرد.

4. جابجایی وسایل و مبلمان بزرگ

با توجه به فضای محدود، یکی از جنبه های مشکل ساز جابجایی لوازم منزل به آپارتمان های بلند، مبلمان است.

اگر تصمیم به جابجایی اسباب و مبلمان به آپارتمان گرفته اید. به ویژه در مورد مبلمان بزرگ و سنگین بهتر است کمی تجدید نظر کنید. این مبلمان فضای زیادی از آپارتمان شما را می گیرد و حمل آن به طبقات بالا بسیار مشکل است. بهترین راه برای رسیدگی به مسائل مربوط به باربری اثاثیه منزل به ویژه حمل و جابجایی مبلمان سنگین، فروش برخی از قطعات قبل از جابجایی لوازم منزل برای کسب پول و صرفه جویی در هزینه حمل اثاثیه به صورت همزمان است. بهترین کار بعدی این است که طرح بردن مبلمان و جابجایی لوازم منزل به طبقات بالا را از قبل ایجاد کنید. طرح طبقه به شما کمک می کند محل دقیق هر یک از وسایل و مبلمان خود را در جابجایی لوازم منزل پیدا کنید تا آنها تنها یک بار جابجا شوند.

این زمان و انرژی شما را ذخیره می کند.

برای این کار نور آپارتمان را در نظر بگیرید

و جای هر یک از وسایل را مشخص نمایید.

سپس اقدام به جابجایی لوازم منزل به آپارتمان بلند خود کنید.

5. جابجایی لوازم منزل به آپارتمان های بلند

هنگام جابجایی لوازم منزل به یک آپارتمان بلند، ایمنی مسئله اساسی است که نمی توان آن را نادیده گرفت. در اینجا چند اقدام ضروری برای اطمینان از ایمنی وسایل و اعضای خانواده هنگام جابجایی لوازم منزل ارائه شده است. اطمینان حاصل کنید که اقدامات امنیتی لازم را برای جلوگیری از دسترسی غیر مجاز به خانه جدید خود انجام داده اید. شما می دانید، امنیت کافی برابر با آرامش ذهن است، که به نوبه خود برابر با شرایط زندگی خوب است.

از این رو در هنگام جابجایی لوازم منزل به آپارتمان ابتدا به موارد ایمنی دقت کنید.

علاوه بر تعویض قفل درب اصلی، به تجهیزات ضد سرقت نیز توجه داشته باشید.
به:
• راه اندازی سیستم های اعلام حریق
• قرار دادن یک کپسول آتش نشانی در یک نقطه استراتژیک انتخاب شده
• و همچنین حفاظت از کودک و حیوانات خانگی در آپارتمان جدید خود
توجه کافی داشته باشید.

انجام هر کاری که باید انجام شود حتی اگر لازم باشد که کل خانه را تمیز کنید. در اکثر موارد، تمیز کردن آپارتمان گامی است که شما احتمالا نمی توانید از آن اجتناب کنید. به دنبال یک برنامه ریزی برای جابجایی لوازم منزل در چک لیست کارهای تان برای تمیز کردن فضای زندگی در خانه جدید نیز اقدام کنید. اگر زمان و یا توانایی لازم برای این کار را ندارید.

می توانید یک شرکت تمیز کننده حرفه ای را استخدام کنید تا این کار را برای شما انجام دهد.

البته، این به هزینه های نهایی جابجایی لوازم منزل شما افزوده خواهد شد.

اگر هزینه اسباب کشی برای شما مهم است و قصد صرفه جویی در هزینه جابجایی لوازم منزل را دارید می توانید کار تمیز کردن خانه جدید را خودتان انجام دهید

این کار را پیش از جابجایی لوازم منزل و جابجایی اثاثیه خانه انجام دهید.

بسته بندی اثاثیه و جمل بار

بسته بندی و حمل اثاثیه به آپارتمان

یکی از مسائل مهمی که در جابجایی لوازم منزل به آپارتمان باید به آن توجه نمود بسته بندی اثاثیه منزل است. بسته بندی مطمئن اثاثیه و لوازم منزل از اساسی ترین اقدامات قبل از هر اسباب کشی حرفه ای و مدیریت شده است اما جابجایی لوازم منزل به آپارتمان می تواند حساسیت بیشتری داشته باشد. احتمالا واحد مسکونی شما در طبقات بالای یک ساختمان چندین ده طبقه قرار دارد و اگر امکان استفاده از آسانسور نیز در زمان اسباب کشی وجود نداشته باشد کار جابجایی و حمل اثاث به طبقات بالا بسیار مشکل می شود اگر وسایل شما در بسته بندی های مناسب قرار نداشته باشد انتقال بار با مشکل برمی خورد. سرعت باربری وسایل منزل در جابجایی لوازم منزل به آپارتمان بسیار مهم است و بسته بندی لوازم منزل به سادگی می تواند سرعت انتقال وسایل را به میزان زیادی افزایش دهد.

جابجایی لوازم منزل به آپارتمان های بلند با خدمات شرکت باربری

در حال حاضر شما باید آگاه باشید که جابجایی اسباب منزل به یک آپارتمان بلند بالا شوخی نیست.

به طور کلی، به خاطر وجود تعدادی از دلایل آشکار شامل:

  • دسترسی محدود
  • فضای محدود
  • و قوانین سختگیرانه

جابجایی لوازم منزل به آپارتمان های بلند پیچیده تر از اثاث کشی به خانه ویلایی است.

یک خانه ویلایی فضای خوبی برای انبار کردن کارتن حمل بار دارد و شما به سادگی می توانید لوازم بسته بندی شده را در گوشه ای خانه قرار داده و س فرصت تک تک آنها را باز کنید و همچنین برای پارکینگ ماشین حمل بار و جابجایی لوازم منزل به داخل کامیون با مشکل زیادی مواجه نخواهید بود اما وضعیت برای جابجایی لوازم منزل به آپارتمان کمی متفاوت است. کمک گرفتن از یک شرکت خدمات اسباب کشی می تواند به شما در حمل و نقل اسباب و اثاثیه به ویژه به یک آپارتمان بلند کمک نماید. یک باربری معتبر می تواند مدیریت اثاث کشی به آپارتمان را در دست بگیرید و حتی اگر شما برای اولین بار است که قصد باربری اسباب منزل به آپارتمان را دارید با کمک یک شرکت باربری متخصص به سادگی می توانید از عهده انجام جابجایی اسباب منزل به آپارتمان برآیید.

فشار و استرس تان را با اعتماد به یک شرکت حرفه ای اتوبار و حمل بار برای انجام سخت ترین جنبه های انتقال و جابجایی لوازم منزل کاهش دهید. جای تعجب نیست زیرا آنها تجربه، تجهیزات تخصصی و رویکرد درست برای بسته بندی اثاثیه منزل و جابجایی لوازم منزل به آپارتمان های بلند را دارند. مدیریت کامل جابجایی به یک آپارتمان را یک شرکت اتوبار و حمل بار به سادگی می تواند انجام دهد از این رو استرس ناشی از جابجایی اسباب منزل به آپارتمان به میزان زیادی کاهش پیدا می کند.فرم ثبت نظرات کاربران

گزینه های ستاره دار (*) را تکمیل کنید

ارسال پیام شما با موفقیت انجام شد