جابه جایی در مسافت های طولانی

 جابه جایی در مسافت های طولانی

جابجایی و اسباب کشی در مسافت های طولانی نوعی باربری بین شهری محسوب می شود که طبیعتا زمان زیادی را باید در مسیر سپری نمایید.

در این نوع جابجایی ها اصولا لوازم و اثاثیه شما از شهری به شهری دیگر جابجا می شوند. حتی ممکن است اسباب کشی داخل شهری انجام شود ولی فاصله بین مبدا و مقصد بسیار زیاد باشد.

در این مطلب قصد داریم تا سه توصیه مهم را برای انجام هرچه بهتر باربری بین شهری و اسباب کشی در مسافت های طولانی را برای شما عزیزان ارائه نماییم.

در وهله اول باید به این مسئله واقف باشید که جابجایی ها در مسافت های بسیار طولانی می تواند به میزان بسیار چشمگیری برای شما دلهره آور باشد. و این دلهره و استرس می تواند به میزان بسیار چشمگیری به شما آسیب رساند.

شما به راحتی و تنها با رعابت برخی راهکارها می توانید این استرس و دلهره را به میزان بسیار زیادی کاهش دهید و از طرفی نیز می توانید خاطره ای خوش از این جابجایی برای خود و خانواده تان به یادگار گذارید.

نهایت تلاش خود را نمایید تا بهترین شرکت باربری را انتخاب نمایید چراکه این انتخاب می تواند تاثیر بسزایی در امر جابجایی شما داشته باشد.

و اما نکات اصلی و مهم در جابجایی هایی بین شهری و با مسافت زیاد را در زیر می توانید مطالعه نمایید:

اسباب کشی در مسافت های طولانی با برنامه ریزی مناسب

اگر قصد اسباب کشی در مسافت های طولانی را دارید.

بهتر برای این کار یک برنامه ریزی مناسب داشته باشید.

این شامل انجام چند کار ساده و آسان اما موثر است.

 • تهیه نقشه کامل از مسافت جابجایی
 • بررسی مقصد از نظر آب و هوا , سبک زندگی و فضا
 • بررسی خانه جدید از نظر امکانات و محدودیت ها

برنامه ریزی در هر کاری بسیار مفید و موثر است به خصوص کارهایی که زمان بر است و نیاز به دقت و توجه بالا دارد.

یکی از این کارها اسباب کشی در مسافت های طولانی است. خانه جدیدتان را بررسی نمایید تا بدانید چه وسایلی را می توانید با خود ببرید و چه وسایلی را نمی توانید. مثلا اگر محل جدید زندگی تان گاراژ یا انبار ندارد وسایل اضافه را بفروشید یا دور بریزید یا ببخشید. حمل وسایل سنگین و زیاد در جابجایی های طولانی می تواند بسیار مشکل باشد. پس اگر واقعا به چیزی نیاز ندارید بهتر است آن را از لیست اسباب کشی در مسافت های طولانی حذف نمایید.

زیرا در خانه جدید جایی برای نگهداری از این وسایل ندارید.

تقسیم وظایف

توجه داشته باشید که شما نمی توانید همه کارهای مربوط به جابجایی و اثاث کشی به  را به تنهایی انجام دهید. برای این کار از بقیه اعضای خانواده کمک بخواهید. هر کسی را مسئول انجام کاری قرار دهید و از آنها بخواهید وظایف شان را به درستی انجام دهند. برای مثال بچه ها می توانند وسایل اتاق شان را خودشان بسته بندی کنند و وسایل اضافی شان را دور بریزند.

در بسته بندی لوازم منزل نیز می توانید از دوستان و آشنایان کمک بخواهید.

به ازای این کار می توانید از آنها با نوشیدنی و یک خوراکی خوشمزه پذیرایی کنید.

اگر فرد خاصی برای کمک در بسته بندی برای اسباب کشی در مسافت های طولانی را ندارید می توانید با شرکت های باربری و اتوبار قرارداد ببندید و کار حمل بار و بسته بندی را به این شرکت ها بسپارید. به این ترتیب استرس و نگرانی شما از بابت بسته بندی و حمل بارهای سنگین و نیز کمبود وقت برطرف خواهد شد. استفاده از خدمات شرکت های اتوبار و باربری می تواند تا حد زیادی استرس و نگرانی شما از بابت اسباب کشی در مسافت های طولانی را برطرف نماید.

به شرطی که از یک شرکت متخصص کمک بگیرید.

جابجایی و باربری در مسافت های طولانی

نحوه صحیح بسته بندی وسایل برای اسباب کشی در مسافت های طولانی

پس از مشخص کردن یک برنامه ریزی مناسب برای اسباب کشی در مسافت های طولانی می توانید کار بسته بندی را شروع نمایید. بسته بندی اثاثیه تنها پر کردن کارتن های حمل بار نیست. اگر چنین اعتقادی دارید کاملا اشتباه می کنید. بسته بندی اصولی و اساسی کاری زمان بر است و نیاز به تجهیزات و لوازم مناسب خود دارد. بهتر است برای جلوگیری از سردرگمی قبل از بسته بندی وسایل اضافی را جدا کنید. دلیلی ندارد تمامی وسایل تان را به خانه جدید ببرید. برخی از این وسایل اصلا کارایی ندارند و شما مدت های طولانی است که از آنها استفاده نمی کنید. پس این وسایل را کنار بگذارید و بسته بندی نکنید.

این مسئله به خصوص در جابجایی های طولانی اهمیت بیشتری پیدا می کند. احتمال بروز هرگونه مشکل در مسافت های دور وجود دارد از این رو وسایل تان را با بسته بندی مناسب حفاظت کنید و خیال تان را از بابت آنها آسوده کنید. توجه نمایید که قرار دادن وسایل در ماشین حمل بار با بسته بندی خوب بسیار ساده تر انجام می شود.

 • نظم و هماهنگی بیشتری ایجاد می کند.
 • و امنیت وسایل را افزایش می دهد.
 • پس به این بخش از کار توجه ویژه ای داشته باشید.

دقت در بسته بندی مساوی ایمنی در اسباب کشی

در اسباب کشی و جابجایی با مسافت بالا قطعا بسته بندی نمودن وسایل اهمیت بسیار زیادی یدا خواهد کرد. به این موضوع توجه نمایید که وسایل شما باید زمان طولانی در درون خودرو حمل بار باشد و ممکن است در طی مسیر جاده چندان هموار و صاف نباشد پس اگر بسته بندی را به درستی انجام نداده باشید قطعا به مشکل خواهید خورد.

 • در بسته بندی وسایل از برچسب های رنگی استفاده کنید.
 • روی کارتن حمل بار از برچسب استفاده کنید.
 • یا محتویات آن را با ماژیک روی آن بنویسید.

سپس لیستی تهیه کنید که نشان دهد هر برچسب رنگی متعلق به کجاست بدین ترتیب همه می توانند به شما در قرار دادن جعبه ها در جای خود کمک کنند. برای جلوگیری از شکستگی و خراب شدن وسایل همه آن را بسته بندی کنید. بسته بندی ظروف شکستنی با بسته بندی کفش مسلما تفاوت دارد پس بهتر است در انتخاب نوع بسته بندی به خصوص در اسباب کشی در مسافت های طولانی دقت بیشتری داشته باشید. یک راهکار ساده و آسان در بسته بندی برای جابجایی ها این است که از یک شرکت حمل بار و اتوبار کمک بگیریم. شرکت خدمات بسته بندی لوازم منزل و اسباب کشی می تواند کلیه نیازهای ما در بسته بندی و حمل بار را برطرف نماید.

باربری خوب جهت جابجایی مسافت های طولانی

انتخاب یک شرکت باربری خوب

شرکت های باربری و اتوبار همه مثل هم نیستند.

برخی شرکت ها نمی توانند انتظارات شما را در اسباب کشی در مسافت های طولانی برآورده نمایند. از این رو بسیار مهم است که قبل از انتخاب شرکت خدمات اسباب کشی و حمل اثاثیه در مورد آن تحقیق کنید و خدماتی که ارائه می نمایند را بررسی نمایید. زیرا با انتخاب یک شرکت کاربلد و متخصص می توانید تمامی نگرانی ها و دلهره های تان از بابت جابجایی بین شهری تان را دور بریزید.

•    محدودیت ها در حمل اثاثیه و باربری

•    نرخ اسباب کشی در مسافت های طولانی

•    نوع بسته بندی و لوازم مورد مصرف

•    تجهیزات مورد نیاز

از مواردی است که در انتخاب شرکتی مناسب باید به آن توجه کرد.

اگر وسیله خاصی دارید که حساس است یا از قیمت بالایی برخوردار است.

باید آن را با شرکت باربری مربوطه در میان بگذارید.

زیرا وسایل حساس معمولا به بسته بندی حرفه ای به ویژه در اسباب کشی در مسافت های طولانی نیاز دارند.

نکات مهم در انتخاب شرکت باربری

به صورت تلفنی با چند شرکت معتبر تماس گرفته از خدمات, سابقه و قیمت های آن با خبر شوید. قیمت پیشنهادی شرکت را بخواهید.

و مواردی که جزء قرارداد آنها محسوب می شود را بررسی کنید.

از:

 • نرخ‌های فصلی
 • محدودیت‌های وزنی
 • و نرخ اسباب کشی در مسافت‌های طولانی

شرکت مطلع شوید.

پیش از امضای قرارداد مطمئن شوید که برای چه خدماتی قرار است هزینه پرداخت کنید.

شرکت‌های باربری و اتوبار نرخ‌های خود را بر اساس وزن اثاثیه اعلام می‌کنند. پس از بارگیری اثاثیه در کامیون قیمت نهایی باربری و اسباب کشی با توجه به وزن اثاثیه مشخص خواهد شد.

همکاری با شرکت‌های جدید به دلیل استفاده از خدمات و سرویس‌های پیشرفته و آپشن های مناسب و پشتیبانی بهتر به‌خصوص در اسباب کشی در مسافت‌های طولانی مناسب‌تر است. به‌این‌ترتیب شما مطمئن خواهید شد که می‌توانید اثاثیه‌تان را سالم تحویل بگیرید. این شرکت‌ها قیمت‌های حمل بار را بر اساس تعداد جعبه‌های بسته‌بندی‌شده اعلام می‌نمایند.

با رزرو اینترنتی خدمات می‌توانید از تخفیفت این شرکت‌ها استفاده نمایید.

 

مطمئناً بهره‌مندی از تخفیف به‌خصوص در اسباب کشی در مسافت‌های طولانی بسیار شیرین است.

محمد سعیدی 1397/05/22 11:49:01 ق.ظ

سلام ممنون بابت مطالب مفیدتون برای رزرو حمل بار به ساری چیکار کنم و چقدر هزینه می بره

پاسخ
تینا 1396/04/10 04:04:06 ب.ظ

مطالب آموزنده ای در سایتتون دارید بسیار عالی موفق باشید

پاسخ

فرم ثبت نظرات کاربران

گزینه های ستاره دار (*) را تکمیل کنید

ارسال پیام شما با موفقیت انجام شد