حمل اسباب منزل و جابجایی مواد شیمیایی

حمل اسباب منزل و جابجایی مواد شیمیایی

حمل اسباب منزل و باربری اسباب منزل توسط شرکت های اتوبار و باربری دارای محدودیت هایی است که حمل مواد شیمیایی از آن جمله می باشد. جابجایی مواد شیمیایی یکی از استثنائات در حمل و نقل اسباب و اثاثیه منزل و اثاث کشی می باشد. جابجایی مواد شیمایی نیاز مند شرایط ویژه ای از نظر دمایی , عدم وارد شدن ضربه و .... می باشد که بسیاری از شرکت های باربری و حمل بار از عهده این شرایط برنمی آیند.
کارخانه ها ، آزمایشگاه ها و شرکت های تولیدی برای تولید محصولات یا انجام آزمایش های خود به مواد شیمیایی مختلفی نیاز دارند و این مواد شیمیایی باید از جای دیگری برای این تولیدی ها یا آزمایشگاه فراهم شود. اما حمل و نقل این گونه مواد نیاز به مهارت خاصی دارد و شرایط ویژه ای را می طلبد همچنین افرادی که در حمل اسباب منزل و اثاثیه محل کار به خصوص مواد شیمیایی فعالیت می کنند باید آموزش های لازم را در این خصوص دیده باشند.

رعایت اصول ایمنی در جابجایی مواد شیمیایی

رعایت اصول ایمنی در جابجایی و حمل و نقل مواد شیمیایی مختلف ، یکی از مهم ترین ضروریات در این زمینه است و بهتراست برای انتقال مواد شیمیایی از متخصصین این کار بهره گرفته شود.
برای حمل و نقل مواد شیمیایی مختلف باید  اصول آیین نامه ای وضع شده را به طور کامل رعایت کرده و مطابق با استانداردهای اولیه این کار انجام شود. شرکت های باربری و اتوبار ساده نمی توانند برای جابجایی مواد شیمیایی مناسب باشند و شما بهتر است برای انتقال این گونه مواد که گاهی می توانند خطرناک نیز باشند به دنبال شرکت های متخصص در این زمینه باشید.  حمل و نقل مواد شیمیایی غیر سمی ، مواد سمی ، قابل اشتعال ، خطرناک و سایر مواد مورد نظرشما نیاز به شرایطی دارد که در طول جابجایی بتواند به دقت از این گونه مواد محافظت نماید. زیرا کوچکترین سهل انگاری در این زمینه می تواند باعث بروز خسارت های جبران ناپذیری برای افراد و مواد شیمیایی شود.
همچنین بسیاری از مواد شیمیایی گرانقیمت هستند
و در حین جابجایی به مراقبت های خاصی نیاز دارند.

 • حمل انواع مواد شیمیایی
 • گازهای صنعتی
 • و محصولات پتروشیمی

 باید به وسیله تانکر های مخصوص استنلس استیل و پلی اتیلن انجام شود.
تا احتمال بروز حادثه در صورت ضربه و آتش سوزی به حداقل برسد.

حمل اسباب منزل و جابجایی مواد شیمیایی

حمل اسباب منزل و حمل مواد شیمیایی خانگی

اگر به دنبال جابجایی اثاثیه و حمل اسباب منزل یا محل کارتان هستید.
و در میان اشیای خود مقداری از مواد شیمیایی خطرناک نیز وجود دارد.
می توانید به صورت جداگانه این مواد شیمیایی را به شرکت هایی که در این زمینه تخصص دارند بسپارید تا برای شما جابجا نمایند. حمل مواد شیمیایی در کنار سایر وسایل منزل یا محل کار قانونی نیست و باید به صورت جداگانه بسته بندی و حمل شود. شرکت های اتوبار و حمل اسباب منزل معمولی چنین تخصصی ندارند از این رو شما نمی توانید این مواد شیمیایی را در کنار سایر وسایل منزل تان جابجا نمایید. به خصوص زمانی که قصد باربری بین شهری را دارید.
این مسئله کمی بغرنج تر می شود زیرا مسافت طولانی است
و احتمال بروز حادثه در مسافت های زیاد بسیار بیشتر است.

نحوه جابجایی مواد شیمیایی

برای نگهداری و جابجایی مایعات شامل:

 • مواد پتروشیمی و شیمیایی خطرناک
 • مواد اولیه مختلف
 • محصولات و مواد غذایی مانند کنسانتره

انواع روغن ، گلوکوز و ... از مخازن مختلفی استفاده می شود.

این مخازن به عنوان یک مخزن جابجایی و نگهداری از مایعات در طول حرکت و جابجایی اثاثیه استفاده می گردد. این مخزن ها دارای حفاظ  فلزی ، پالت ، شیر تخلیه و درب پیچی می باشد. و مناسب برای نگهداری انواع مختلف مایعات و مواد شیمیایی است. این مخزن ها در ابعاد مختلف وجود دارند و حجمی بالغ بر 1000 لیتر یا کمتر را فراهم می سازند.در زیر این مخزن ها پالتی وجود دارد که  این اجازه را می دهد تا جابجایی مخزن و انبار توسط لیفتراک به راحتی انجام پذیرد و مخازن از2 تا 4 ردیف روی هم گذاشته شوند تا سطح کمتری از انبار را اشغال کنند. برای حمل مواد شیمیایی مختلف همچنین از تانکر های بزرگ و کوچک بسته به نوع و حجم مواد شیمیایی استفاده می کنند.

نصب مخازن روی ماشین باربری

به منظور سهولت در امر حمل و نقل یا ذخیره مواد شیمیایی انواع مخازن حمل مایعات با ظرفیت های مختلف 1000 , 2000 لیتری و ... روی وانت نیسان قابل نصب است و برداشتن از روی آن و استفاده به عنوان مخزن ثابت می باشد.
از مهم ترین مشخصاتی که یک تانک و مخزن حمل مواد شیمیایی باید داشته باشد شامل

 • بدنه ی قوی – ضد فرسایش
 • مقاومت بالا در مقابل انواع اسید ها و مواد شیمیایی
 • سطوح داخلی و خارجی کاملا صیقلی
 •  ضخامت پیشرفته
 • گارانتی و طول عمر طولانی
 • و کاملا بهداشتی

می باشند.

لیست ممنوعه در شرکت های باربری در حمل اسباب منزل

بسیاری از وسایل و مواد هستند که نباید توسط شرکت های حمل اسباب منزل و باربری جابجا شوند
در این جا با این لیست ممنوعه آشنا می شویم:
مواد شیمیای تاریک خانه ، کپسول غواصی پر شده ، مواد شیمیایی استخر، کپسول آتش نشانی، قوطی های آئروسل ، باطری های خانگی ، حلال های شوینده، باتری های خودرو،ذغال، بنزین فندک، مایعات سفید کننده ، وسایل آتش بازی، مشروبات الکلی ، رقیق کننده های رنگ، انواع سوخت یا روغن ، مهمات اسلحه ، سوخت سترون ، آفت کش ها ، نفت سفید، آمونیاک، اسلحه، کبریت، سم، کود و ...
به خاطر داشته باشید که این وسایل خطرناک هستند

و پنهان کردن آنها در هنگام حمل اسباب منزل یا محل کار و قرار دادن آنها در میان سایر وسایل و اثاثیه یک عمل غیر قانونی است و می تواند بسیار خطرناک باشد.
به گونه ای که باعث به خطر افتادن جان و سایر اموال شما می شود.

خطرات حمل مواد ممنوعه در کنار حمل اسباب منزل

باید بدانید که در صورت انجام چنین کاری هرگونه خسارت وارد به اثاثیه شما ناشی از این سهل انگاری شما مشمول جبران خسارت و بیمه در شرکت های اتوبار و حمل بار نمی شود. این قبیل وسایل معمولا در انباری و گاراژ پیدا می شود توصیه می کنیم پیش از شروع حمل اسباب منزل و اسباب کشی به خوبی محیط انباری و گاراژ را بررسی کنید
و اگر از این گونه مواد دارید آنها را از دیگر وسایل تان جدا نمایید.
تا به اثاثیه شما آسیب وارد نشود.

باید بدانید که حمل کردن این مواد خطرناک در ماشین حمل بار و اثاث کشی  به همراه دیگر وسایل  تحت هیچ شرایطی امن نیست و این کار توسط شرکت های باربری و اتوبار انجام نمی شود. برای امنیت خانواده و سایر وسایل تان  وسایل خطرناک از جمله مواد منفجره،گازهای قابل اشتعال و مواد سمی را در با سایر لوازم بسته بندی و حمل نکنید. این مواد نیازمند شرایط ویژه ای برای نگهداری و حمل هستند و شرکت های باربری اجازه حمل این گونه مواد را ندارند. اگر نیازی به این  گونه مواد ندارید بهتر است اصلا آنها را با خود جابجا نکنید. می توانید این وسایل را از لیست وسایلی که قرار است در حمل اسباب منزل جابجا شوند حذف نمایید. البته برای دور انداختن این وسایل نباید آنها را وارد طبیعت کنید زیرا باعث آسیب رساندن به محیط زیست می شود.

می توانید این مواد را به کسانی که به آن نیاز دارند و با آنها کار می کنند بفروشید.

اتوبار و باربری اطلس بار متخصص حمل اسباب منزل

اگر در زمان حمل اسباب منزل نیاز به کمک داشته باشید
و برای حمل برخی از وسایل دچار شک و تردید هستید
که آیا حمل این گونه وسایل با دیگر وسایل در حمل اسباب منزل خطرناک هست یا نه؟
می توانید با ما در اتوبار و باربری اطلس بار تماس بگیرید.
کارشناسان ما به شما کمک می کنند تا این گونه مواد خطرناک را بشناسید.

زیرا در صورت حمل این مواد با سایر لوازم منزل و بروز هر گونه حادثه بیمه باربری و حمل اسباب منزل شامل حال شما نمی شود. قرار دادن این وسایل در معرض نور خورشید , رطوبت , تکان و ضربه می تواند بسیار خطرناک باشد. اگر ناگزیر از جابجایی این مواد هستید می توانید از وسایل مخصوص بسته بندی مواد شیمیایی مثل:

 • انواع کیسه های مخصوص
 • مخازن ویژه حمل مواد شیمیایی

و ... استفاده نمایید.
جهت بهترین حمل اسباب منزل و حمل اثاثیه منزل با ما تماس بگیرید.فرم ثبت نظرات کاربران

گزینه های ستاره دار (*) را تکمیل کنید

ارسال پیام شما با موفقیت انجام شد