حمل و نقل بین شهری و چالش های جابجایی بار به سایر شهرها

حمل و نقل بین شهری و چالش های جابجایی بار به سایر شهرها

حمل و نقل بین شهری نیز شکلی از جابجایی کالا و اثاثیه است. سفارشات جابجایی اثاثیه و کالا همیشه به صورت درون شهری نیست و ممکن است این سفارشات به صورت باربری بین شهری درخواست گردد. بسیاری از شرکت ها می توانند کالاهای مختلف را در مسافت های طولانی و به خارج از شهر محل خود ارسال نمایند و آن را در شهری دیگر به مشتری تحویل دهند. این روش از جابجایی به حمل و نقل بین شهری موسوم است و از آنجا که بار قرار است مسافتی طولانی را تا مقصد طی نماید بسیار مهم است که ایمنی در این شکل از حمل بار به خوبی رعایت شود.

حمل کالا و بار

حمل و نقل کالا و جابجایی بار موضوعی است که همیشه بشر با آن روبرو بوده و به اشکال مختلف آن این کار را انجام داده است. اگر نگاه دقیق تری به پروسه حمل بار بیندازیم متوجه خواهیم شد که این کار نیاز به استفاده از سرویس های مناسب و داشتن یک آمادگی اولیه برای انجام بهتر کار دارد. سرویس هایی که می توانند به ما کمک کنند تا جابجایی را در هر شکل و اندازه ای بهتر و آسان تر انجام دهیم. ما اموال و وسایل مختلفی داریم و وظیفه ما محافظت از آنهاست و این مسئولیت در زمان جابجایی اثاثیه و تغییر محل زندگی حساسیت بیشتری پیدا می کند. در این میان ممکن است ما تصمیم بگیریم محل زندگی خود را به شهری دیگر انتقال دهیم.
بنابراین با مسئله ای به نام حمل و نقل بین شهری مواجه خواهیم شد.

چالش های حمل و نقل بین شهری

حمل بار و کالا یا اثاثیه منزل به خودی خود یکی از کارهای سخت و دشوار است و نیاز به زمان بندی و استفاده از تجهیزات مناسب خود دارد اما حمل و نقل بین شهری به مراتب از  حمل اثاثیه درون شهری بسیار مشکل تر است و به چیزی بیشتر و بالاتر از یک برنامه ریزی ساده دارد. شرایط موجود برای ارسال بار به شهرستانی دیگر نسبت به ارسال بار درون شهری مشکل تر است و موفقیت در این کار توجه و دقت زیادی می طلبد و تمامی موارد ممکن و احتمالی باید در این زمینه بررسی شده و در نظر گرفته شود.
از این رو ما تصمیم گرفتیم در این مقاله به چالش های حمل و نقل بین شهری بپردازیم و نگاهی موشکافانه تر به این مسئله داشته باشیم. امروزه حمل و نقل چه درون شهری و چه بین شهری توسط اتحادیه باربری و به وسیله کامیون حمل اثاثیه انجام می شود. شرکت های زیادی زیر نظر اتحادیه فعالیت می کنند و هر کدام قوانین و سیاست های خاص خود را دارند. اما به صورت کلی خدمات این شرکت ها از نظر موارد زیر مورد بررسی قرار می گیرند:
زمان و ساعت کاری شرکت باربری
کارگر اسباب کشی و باربر برای حمل بار
خدمات بسته بندی با سرویس های متنوع
بیمه باربری در مقابل خسارت های احتمالی
وسایل نقلیه مناسب برای حمل و نقل بین شهری و داخل شهری
در ادامه با چالش های حمل و نقل بین شهری بیشتر آشنا می شویم:

برنامه ریزی و زمانبندی

اولین و اساسی ترین اصل موفقیت در هر کاری برنامه ریزی است.
حمل و نقل بین شهری یکی از کارهایی است که برنامه ریزی و توجه به زمان برای موفقیت در آن اهمیت زیادی دارد. زمانی که شما بخواهید مکان زندگی خود را تغییر دهید و از نقطه ای در شهر خود به نقطه ای دیگر در همان شهر جابجا شوید مسلما کار سختی پیش رو دارید اکنون تصور کنید که بخواهید محل زندگی خود را از شهری به شهر دیگر تغییر دهید.
در این مورد جای ریسکی وجود ندارد.
و شما باید از قبل تمامی شرایط , مشکلات , موانع و ... را مورد بررسی قرار دهید و پیش از اقدام به جابجایی لوازم منزل خود تمامی این موانع را حل کرده باشید. خانه و محل زندگی جدید شما باید کاملا مشخص باشد. و شرایط زندگی در محل جدید مهیا باشد تا زمانی که شما از راه طولانی به خانه جدیدتان نقل مکان می کنید با مشکل خاصی مواجه نشوید. آماده سازی خانه پیش از اسباب کشی و توجه به موارد امنیتی و رفاهی آن باید در اولویت کارهای شما جهت حمل و نقل بین شهری باشد.

بسته بندی از چالش های اسباب کشی

بسته بندی دومین چالش حمل و نقل بین شهری

از دیگر چالش هایی که در حمل و نقل بین شهری و حمل اثاثیه منزل به شهرستان دیگر پیش روی شماست استفاده از روش های مناسب بسته بندی اثاثیه منزل است. بسته بندی در هر اسباب کشی و باربری اهمیت زیادی دارد اما باربری بین شهری موضوعی است که اهمیت آن بسیار بیشتر از باربری داخل شهری است و بسته بندی برای حمل و نقل بین شهری بسیار مهم و حیاتی است و تضمین کننده موفقیت و جلوگیری از خسارت به وسایل و اثاثیه می باشد. هر گونه سهل انگاری در بسته بندی وسایل منزل برای حمل بار بین شهری می تواند موجب خسارت های هنگفتی به مشتری شود. از این رو انتخاب روش بسته بندی درست به ویژه بسته بندی وسایل حساس و شکستنی و گرانقیمت یکی از موارد و چالش های مهم در حمل و نقل بین شهری است.

انتخاب شرکت حمل و نقل خوب

مسئله مهم دیگری که باید به آن توجه نمایید این است که شما برای جابجایی بار بین شهری نیاز به یک شرکت باربری خوب و معتبر دارید. شرکت های جابجایی تخصصی در این مورد به شما در بسته بندی اثاثیه , اجاره ماشین باربری و سایر امور کمک می کنند و شما می توانید با این خدمات به خوبی از عهده حمل و نقل بین شهری اثاثیه خود برآیید. اما انتخاب یک شرکت باربری مطمئن و حرفه ای بسیار مهم است. زیرا شرکت های بی تجربه و ناوارد می توانند مشکلات و زحمت بسیاری برای مشتری به وجود آورند که از آن جمله می توان به:

  • هزینه های اضافی
  • خسارت های مختلف به اثاثیه
  • خستگی و سردرگمی
  •  عدم برنامه ریزی و زمانبندی مناسب

و ... اشاره نمود.

شرایط آب و هوای و جغرافیایی

چالش دیگری که بر سر راه حمل و نقل بین شهری وجود دارد شرایط آب و هوایی و موقعیت جغرافیایی شهر مقصد و مبدا است. توجه به شرایط آب و هوایی برای ارسال بار بین شهری اهمیت زیادی دارد. در این مورد بهتر است اطلاعات کافی به دست آورید و از میزان رطوبت , گرما و سرما و شرایط آب و هوایی شهر مقصد خود مطمئن شوید. همچنین شرایط جوی مسیر را نیز در نظر داشته باشید. اگر در بین راه نیاز به لباس گرم دارید بهتر است برای خود و اعضای خانواده یک دست لباس گرم در دسترس داشته باشید. استفاده از ماشین حمل بار مسقف و سرپوشیده مهمترین و اصلی ترین کاری است که در حمل و نقل بین شهری باید به آن توجه داشته باشید.
این کار برای محافظت از اثاثیه شما بسیار اهمیت دارد.
و از سرما و گرما آنها را محافظت می کند.

راه ها و جاده ها

ایمنی راه ها و جاده ها نیز مسئله مهم دیگری در حمل و نقل بین شهری است.
توصیه می کنیم حتما قبل از حرکت از امنیت جاده ها و مسیر حرکت خود مطمئن شوید و بهترین و مناسب ترین و امن ترین مسیر را برای حمل و نقل بین شهری و حمل بار به شهرستان مقصد انتخاب نمایید. از وضعیت جاده ها و راه های عبوری مطلع باشید تا در صورت نیاز بتوانید بین راه مسیر خود را تغییر دهید. کامیون باربری و وسیله نقلیه شما حتما باید دارای زنجیر چرخ باشد و پیش از حرکت حتما از نظر نقص فنی و مشکلات دیگر مورد بررسی قرار گیرد.

هزینه ها

حمل و نقل بین شهری هزینه متفاوتی نسبت به باربری داخل شهری دارد.
در این مورد:

  • مسافت های طولانی
  • اهمیت بسته بندی
  • و سایر سرویس ها

ممکن است باعث شود قیمت باربری و هزینه جابجایی بار به شهرستان برای مشتری افزایش پیدا کند همچنین میزان بار و اثاثیه از نظر حجم , وزن و اندازه نیز روی این قیمت تاثیرگذار است. اما به طور کلی مشتریان برای مسیرهای بین شهری و حمل و نقل بار به شهرستان باید هزینه بیشتری پرداخت نمایند. شهر مقصد نیز روی قیمت نهایی موثر است و معمولا شرکت های باربری در تهران برای حمل بار از تهران به شهرستان های مختلف هزینه های متفاوتی را در نظر دارند که با توجه به دوری و نزدیکی شهر مورد نظر و مشکلات و موانعی که در آن وجود دارد نرخ ها تفاوت پیدا می کند.
در صورت نیاز به خدمات حمل اثاثیه از تهران به شهرستان های مختلف کشور می توانید با اطلس بار با مناسب ترین تعرفه باربری بین شهری تماس بگیرید.فرم ثبت نظرات کاربران

گزینه های ستاره دار (*) را تکمیل کنید

ارسال پیام شما با موفقیت انجام شد