راهنمای بسته بندی وسایل ظریف و شکننده

راهنمای بسته بندی وسایل ظریف و شکننده

بسته بندی وسایل حساس در اسباب کشی یکی از بخش های مهم جابجایی اثاثیه و حمل بار است. که نیاز به توجه خاص دارد. طبیعی است که نگران شکستن وسایل ظریف و شکننده در طول اثاث کشی باشید. بنابراین مهم است که از این وسایل مراقبت بیشتری کنیم. تا در طول اثاث کشی و حمل اثاثیه توسط شرکت های باربری و اتوبار صحیح و سالم به مقصد برسند. برای این کار اول از همه باید بدانیم که روش بسته بندی وسایل حساس در اسباب کشی چگونه است. هنگام استفاده از ابزارها و تکنیک ها باید مراقب باشید. اگر در هنگام بسته بندی وسایل حساس در اسباب کشی دقت بیشتری کنید. احتمال سالم ماندن آنها در حین پروسه حمل بار و باربری بسیار زیاد است. در این جا ما در اتوبار و باربری اطلس بار توصیه هایی برای بسته بندی وسایل حساس در اسباب کشی بیان می کنیم.

توصیه های بسته بندی وسایل حساس در اسباب کشی

 برای بسته بندی وسایل حساس در اسباب کشی و اتوبار در صورتی این که این وسایل سنگین هستند از کارتن حمل بار کوچک استفاده کنید. زیرا هم راحت تر در دست قرار می گیرند. و هم در طول جابجایی اثاثیه کمتر در جعبه تکان می خورند. هرگز از جعبه های نازک در بسته بندی وسایل حساس در اسباب کشی استفاده نکنید. جعبه های ضخیم تر و محکم تر برای این کار مناسب تر است. همچنین اگر قصد دارید از جعبه هایی که قبلا یکبار استفاده شده دوباره استفاده کنید حتما بررسی کنید که کارتن برای اسباب کشی خراب نشده باشد. و از مقاومت خوبی برخوردار باشد.  کف جعبه ها را با یک لایه اضافی بپوشانید 2 یا 3 لایه کمک می کند تا جعبه ها محکم تر شده و بهتر بتواند وزن وسایل داخل جعبه را تحمل کند

 برای بسته بندی وسایل حساس در اسباب کشی داخل جعبه از:

 • کاغذ بسته بندی یا روزنامه باطله
 • فوم ضربه گیر
 • حوله یا پارچه استفاده کنید.

سعی کنید با این ها فضای بین وسایل داخل جعبه را پر کنید.

 وسایل سنگین تر را در ته جعبه بگذارید.

وسایل را به ترتیب از بزرگ به کوچک داخل جعبه قرار دهید. به این ترتیب وسایل کوچک تر توسط وسایل بزرگتر محافظت شده و در طول اسباب کشی خرد و شکسته نمی شوند.

بسته بندی وسایل حساس

سایر نکات در بسته بندی وسایل حساس در اسباب کشی

در بسته بندی وسایل حساس در اسباب کشی می توانید وسایل داخل جعبه را با مقوا یا وسایل مناسب از یکدیگر جدا کنید. یا می توانید از جعبه های مخصوص استفاده کنید. تا در زمان جابجایی اثاثیه، ظروف شکستنی به هم برخورد نکنند.

 وسایل شکستنی تو خالی را با کاغذ بسته بندی پر کنید.

 • لیوان ها 
 • پارچ
 • کاسه ها

و یا هر چیز دیگر که فضای توخالی دارد با کاغذ بسته بندی پر کنید.

تا در حین اسباب کشی لرزش نداشته باشند.

هر وسیله را جداگانه بسته بندی کنید.

 • لیوان 
 • بشقاب

و هر گونه وسایل شکستنی تزئینی باید به صورت جداگانه براساس:

 • اندازه 
 • شکل
 • و نوع جنس

بسته بندی شود.

ظریف ترین وسایل مانند چینی ها باید در کاغذ های بسته بندی پیچیده شده و برای اطمینان با نوار چسب بسته شوند. و سپس آنها را داخل جعبه های کوچک تر و نسبتا ضخیم تر از جعبه های دیگر قرار دهید. از نوار چسب های پهن , زیاد استفاده کنید. برای ایمنی در بسته بندی وسایل حساس در اسباب کشی آنها را با کاغذ های بسته بندی و حبابی با مقدار زیاد نوار چسب بسته بندی کنید تا محکم شود. نوار چسب , بسته ها را محکم تر نگه می دارد و باعث می شود که در طول اسباب کشی باز نشود.

اسباب کشی و باربری و اتوبار

برچسب زنی روی جعبه های شکستنی

باید بر روی تمام جعبه های شکستنی به طور کاملا مشخص برچسب بزنید. جعبه های شکستنی را در یک مکان بگذارید و از کارگران شرکت های باربری و حمل بار بخواهید تا در حمل آنها بیشتر مراقبت کنند.  صبر و حوصله داشته باشید. برای بسته بندی وسایل حساس در اسباب کشی وقت بیشتری بگذارید وسایل را با دقت تمام و حوصله زیاد بسته بندی کنید. زیرا ممکن است در اثر یک اشتباه کوچک در روز اسباب کشی خسارت زیادی را متحمل شوید. بهتر است برای اطمینان بیشتر از کارگران با تجربه شرکت خدمات اسباب کشی و اتوبار بخواهید تا در بسته بندی وسایل حساس در اسباب کشی به شما کمک نمایند.

برای بسته بندی وسایل حساس در اسباب کشی می توانید با ما در اتوبار اطلس بار تماس بگیرید. اطلس بار یک شرکت بسته بندی لوازم منزل است. کلیه لوازم بسته بندی اثاثیه را نیز در اختیار شما قرار می دهد.


فرم ثبت نظرات کاربران

گزینه های ستاره دار (*) را تکمیل کنید

ارسال پیام شما با موفقیت انجام شد