ماشین باربری و اسباب کشی و انتخاب بهترین ماشین

ماشین باربری و اسباب کشی و انتخاب بهترین ماشین

ماشین باربری یکی از مهم ترین ملزومات در جابجایی است.

زمانی که شما قصد دارید از جایی به جای دیگر نقل مکان کنید باید از یک وسیله نقلیه برای اسباب کشی و جابجایی اثاثیه تان استفاده نمایید. انتخاب مناسب آن نیاز به توجه و دقت زیادی دارد و این کار باید متناسب با حجم و اندازه بار باشد. هر وسیله باید مطابق با حجم , اندازه و جنس خود جابجا شود. شرکت های اتوبار برای جابجایی وسایل مختلف از ماشین های مخصوصی استفاده می کنند و متناسب با هر نوع بار وسیله نقلیه مخصوصی را در نظر می گیرند.

انواع خودرو های مخصوص حمل بار

خودروها ی باربری به دو دسته سبک و سنگین یا بزرگ و کوچک تقسیم بندی می شوند. وسایل سنگین را با ماشین های بزرگ جابجا می کنند و برای حمل و نقل وسایل سبک تر و ظریف تر از ماشین های کوچک استفاده می کنند.

ماشین های بزرگ شامل:

  1. تریلی
  2. کامیون

بوده و ماشین های کوچک به ماشین های زیر اطلاق می شود

  1. خاور
  2. نیسان بار
  3. وانت بار

فاکتورهای دخیل در انتخاب ماشین

برای انتخاب نوع خودرو حمل بار باید فاکتورها و عوامل زیادی را در نظر گرفت.

این فاکتورها شامل:

  • وزن وسیله در مقایسه با وزن ماشین
  • نوع و جنس وسایل
  • حجم وسایل
  • تعداد وسایل
  • میزان مسافت

می باشد.

وزن وسایل

یکی از فاکتورهای مهم در انتخاب ماشین وزن وسایل است.

وزن وسیله ای که داخل ماشین قرار می گیرد باید متناسب با وزن ماشین باربری باشد. وسایل سنگین را نمی توان داخل ماشین های باربری کوچک قرار داد. وسایل سبک را نیز بهتر است برای کاهش هزینه ها با ماشین های کوچک جابجا کرد.

جنس وسایل

جنس وسیله نیز از فاکتورهای بسیار مهم در انتخاب ماشین حمل بار است.

برای مثال برای جابجایی وسایل شیشه ای و شکستنی و ظریف بهتر است از ماشینی استفاده کرد که بتواند از بار در مقابل آسیبها محافظت نماید. وسایل ظریف و حساس را در ماشینی قرار دهید که از انواع حفاظ ها و ضد ضربه ها استفاده نماید. همچنین برای جابجایی مواد غذایی یخ زده نیز بهتر است از ماشینی استفاده کرد که دارای یخچال باشد.

حجم وسایل

حجم وسایل از دیگر معیارهای انتخاب ماشین باربری است.

برای مثال برای حمل تخت خواب و یا مبلمان بزرگ نمی توان از ماشین های کوچک مثل وانت یا نیسان استفاده کرد. هر چه حجم وسایل بیشتر باشد فضای بیشتری اشغال می کند و اگر برای حمل این وسایل از ماشین های کوچک استفاده کنیم تمام فضای ماشین پر می شود و مجبوریم سایر وسایل را داخل ماشین دیگری قرار دهیم و این باعث می شود که هزینه های باربری افزیش یابد.

تعداد وسایل در اسباب کشی

تعداد وسیله های باربری معیار دیگری در انتخاب ماشین اثاث کشی است.

تعداد وسایل در اسباب کشی نیز در منازل مختلف متفاوت است. برخی از افراد ممکن است در خانه های بزرگ زندگی کنند و وسایل زیادی در منزل خود داشته باشند اگر برای انتقال این حجم از وسایل از ماشین های کوچک استفاده شود مجبوریم در چند نوبت اثاث کشی را انجام دهیم که هم هزینه باربری افزایش پیدا می کند و هم خستگی زیاد در پی دارد.

مسافت

از دیگر عوامل تاثیر گذار در این انتخاب مسافت است.

برای مسافت های طولانی از جمله در باربری بین شهری و ارسال بار به شهرستان بهتر است از ماشین های مسقف برای جلوگیری از آسیب های احتمالی و حفاظت در مقابل باد و باران استفاده کرد.

در مسافت های طولانی از ماشینی استفاده کنیم که بتواند از بارهای مختلف محافظت نماید.

چینش درست بار

چیدمان و بارگیری از دیگر نکات مهم در اثاث کشی است.

اگر وسایل را به خوبی در ماشین بارگیری بچینیم به راحتی می توانیم در هنگام تخلیه بار آنها را از ماشین خارج نماییم این کار همچنین ایمنی بار را در حین جابجایی اثاثیه افزایش می دهد. برای این کار بهتر است اثاثیه در بسته بندی های مناسب قرار بگیرند و از افراد متخصص در چینش بار استفاده شود.

اطمینان از سلامت ماشین پیش از اسباب کشی

پیش از اینکه ماشین اسباب کشی را برای اتوبار و حمل بار به کار بریم باید از سلامت ماشین اطمینان حاصل کنیم. هر گونه نقص فنی در ماشین اسباب کشی ممکن است باعث بروز مشکلاتی اعم از خرابی ماشین و اتلاف زمان و نیز افزایش احتمال بروز حوادثی مثل تصادف , انحراف از جاده و ... به خصوص در باربری بین شهری گردد. از این رو حتما پیش از اسباب کشی ماشین به مراکز تخصصی برده و از کارکرد درست آن اطمینان حاصل نمایید. 

انتخاب رانندگان ماهر

نکته مهم دیگر در اسباب کشی به کارگیری افراد حرفه ای و کارآزموده و برای راندن ماشین است. برای این کار از رانندگانی که مهارت کافی در رانندگی دارند و با مسیرها و جاده ها آشنا هستند استفاده نمایید. این امر در اتوبار بین شهری از اهمیت بیشتری برخوردار است. زیرا در این نوع حمل بار مسافت طولانی است و احتمال بروز حواث بیشتر است از این رو ماشین باید به دست افرادی سپرده شود که تخصص و تسلط کافی روی رانندگی دارند.

انتخاب اتوبار مناسب در اجاره ماشین اسباب کشی

به دنبال اجاره ماشین برای اسباب کشی هستید ؟

می توانید یک شرکت حمل بار و اتوبار خوب پیدا کنید و از ماشین های حمل بار این شرکت جهت اثاث کشی استفاده نمایید. این شرکت ها مجموعه ای از انواع خودروها را برای حمل انواع بار دارند و از رانندگان متخصص استفاده می نماید. همچنین با شرکتی همکاری نمایید که به شما در زمینه انتخاب ماشین باربری مشاوره رایگان ارائه نماید. این کار باعث می شود تا زمان باربری کاهش یابد و هزینه های باربری نیز به میزان چشمگیری کسر شود. سرویس دهی منظم در این شرکت ها بسیار مهم است و شرکت های باربری موظف اند ماشین را در موقع مقرر به محل اسباب کشی ارسال نمایند.

اتوبار اطلس بار با بهترین ماشین باربری

اگر در حمل بار و اثاث کشی نیاز به مشاوره دارید و برای باربری اسباب منزل خود نیاز به ماشین دارید کافیست با شرکت باربری و اتوبار اطلس بار تماس بگیرید. این شرکت از بهترین ماشین های حمل بار و بهترین رانندگان جهت حمل و نقل اسباب و اثاثیه شما استفاده می کند. این شرکت خدمات خود اعم از اجاره ماشین را نیز به صورت شبانه روزی ارائه می نماید.فرم ثبت نظرات کاربران

گزینه های ستاره دار (*) را تکمیل کنید

ارسال پیام شما با موفقیت انجام شد