مناسب ترین ساعت و روز برای اسباب کشی و جابجایی

مناسب ترین ساعت و روز برای اسباب کشی و جابجایی

انتخاب بهترین روز و ساعت برای اسباب کشی یکی از مسائل مهمی است که باید به آن توجه نمایید. زمانی که در حال برنامه‌ریزی برای جابجایی هستید کاملاً طبیعی است که استرس داشته باشید و به تاریخ حرکت به عنوان جزئیات بی‌اهمیت نگاه کنید اما باید بدانید که این نکته یکی از جنبه‌های کوچک اما مهم در جابجایی است که به شما در صرفه‌جویی زمان و هزینه کمک زیادی می‌کند و از استرس شما به میزان زیادی کم می‌کند.

اگر می‌توانید جابجا نشوید

همه ما ممکن است تجربه یک اثاث کشی منزل را داشته باشیم که مشکلات و سختی‌های خاص خود را دارد. اصولاً افرادی که مستأجر هستند همیشه استرس و اضطرابی خاص برای روزهای پایانی قرارداد خود خواهند داشت. در این تاریخ‌ افراد دو انتخاب بیشتر ندارند ماندن در خانه قبلی و یا نقل‌مکان به خانه جدید که این بستگی به میزان رضایت افراد از خانه , نرخ اجاره و دیگر موارد دارد.
بیشتر افراد ترجیح می‌دهند در همان خانه بمانند و تن به جابجایی نمی‌دهند زیرا جابجایی دشواری‌های زیادی دارد و می‌تواند بسیار پیچیده باشد و معمولاً افراد تجربیات اسباب کشی خوبی ندارند این در حالی است که با تمدید قرارداد به‌سادگی می‌توان از این مشکلات دور ماند. اگر قراردادتان رو به اتمام است با صاحب‌خانه صحبت کنید اگر تمایل به ماندن دارید بر سر قیمت اجاره به توافق برسید در غیر این صورت چاره‌ای جز جابجایی ندارید. بنابراین پیش از انجام هر کاری ابتدا از خود بپرسید که جابجایی به نفع شماست یا خیر؟
در این مرحله شما باید یک زمان مناسب برای اسباب کشی انتخاب کنید.

انتخاب بهترین زمان اسباب کشی

این کاملاً درست است!
انتخاب دقیق و هوشمندانه تاریخ جابجایی اعم از روز، هفته، ماه و حتی سال، می‌تواند از لحاظ راحتی و هزینه،برای شما بسیار مناسب‌تر باشد
و استرس جابجایی را کاهش دهد. (برای اطلاع از نحوه کاهش استرس در جابجایی ها به مطلب چگونه استرس روز اسباب کشی را کم کنیم؟ مراجعه نمایید )
در اینجا چیزهایی است که شما برای انتخاب بهترین زمان اثاث کشی باید بدانید:

زمان مناسب برای اسباب کشی

بهترین ساعت اسباب کشی در طول روز

برخیز و بدرخش!
بهترین ساعت برای اسباب کشی شما صبح زود است.
ساعت‌های ابتدایی صبح، به‌خصوص در ماه‌های تابستان، خنک‌تر هستند.
و این برای انجام کارهای فیزیکی سخت مثل جابجایی لوازم منزل بسیار خوب است.
شروع زودتر به معنی زمان بیشتر برای سازمان‌دهی کارها، باز کردن بسته بندی‌ها و داشتن زمان کافی برای لذت بردن از محل جدید است! از سوی دیگر، اگر شما چندان سحرخیز نیستید، حرکت شبانه نیز می‌تواند در زمانی که بودجه شما برای جابجایی کم است مقرون‌به‌صرفه باشد.
توجه کنید که ساعت جابجایی شما باعث ایجاد مزاحمت برای همسایه‌ها نشود.

بهترین روز اسباب کشی در هفته

هنگام تعیین تاریخ حرکت و انتخاب بهترین روز اسباب کشی ، سعی کنید یک روز در هفته را انتخاب کنید. جابجایی بین روزهای شنبه تا چهارشنبه برای اجتناب از افزایش درخواست‌ها و سفارش‌ها در روزهای تعطیل مانند پنج‌شنبه و جمعه بهترین نتیجه برای شماست. افراد معمولاً زمانی که از محل کار یا دانشگاه خارج می‌شوند، اثاث کشی را برای تعطیلات آخر هفته برنامه‌ریزی می‌کنند، بنابراین یک روز در هفته روزی است که شرکت‌های خدماتی نیز مشتری کمتری دارند.
و شما می‌توانید بهترین باربری برای اسباب کشی را پیدا کنید.

بهترین روزهای جابجایی در ماه

انتخاب روزهای جابجایی در ماه نیز اهمیت زیادی دارد.
برنامه‌ریزی برای حرکت در اواسط ماه بهترین زمان ممکن برای اجتناب از شلوغی جاده‌ها و خیابان‌ها خواهد بود! سعی کنید روزهای ابتدا یا انتهایی ماه را انتخاب نکنید چون این زمانی است که اکثر مردم در حال جابجایی به محل جدید هستند زیرا معمولاً روزهای ابتدا و انتهای ماه زمان اتمام اجاره‌نامه‌ها است. بنابراین توجه به بهترین روز اسباب کشی در ماه بسیار مهم است.

بهترین ماه اسباب کشی در طول سال

بهترین ماه اسباب کشی و فصل مناسب جابجایی را نیز فراموش نکنید.
آمارها حکایت از جابجایی‌های میلیونی در طول سال دارد که تقریباً 62 درصد از این جابجایی‌ها از ماه‌های خرداد تا شهریور اتفاق می‌افتد. این زمانی است که شرکت‌های خدمات باربری شلوغ‌ترین روزهای خود را سپری می‌کنند، به ویژه خانواده‌هایی که بچه مدرسه‌ای دارند، جابجایی در فصل تابستان را ترجیح می‌دهند. بنابراین برای اجتناب از این شلوغی لزومی ندارد حتماً در تابستان اثاث کشی کنید به‌ویژه اینکه هزینه‌های اسباب کشی در این زمان گران‌تر از مواقع دیگر است. همچنین به‎دلیل درخواست‌های زیاد مشتریان ممکن است شما نتوانید خدمات خوبی دریافت کنید.
بنابراین به اسباب کشی در فصل پاییز , زمستان یا بهار نیز می‌توانید فکر کنید.
با صرف کمی زمان برای انتخاب زمان مناسب اسباب کشی و تعیین تاریخ و زمان مناسب جابجایی شما می‌توانید یک تفاوت بزرگ را در این روز ایجاد کنید. تاریخ حرکت خود را عاقلانه انتخاب کنید، تا در زمان، استرس و پول خود صرفه‌جویی کنید.

سهیل 1396/02/27 10:12:32 ب.ظ

مطلب مفیدی بود در رابطه با نحوه کار بسته بندی و خدمات اتوبار بیشتر مطلب بگزارید

پاسخ

فرم ثبت نظرات کاربران

گزینه های ستاره دار (*) را تکمیل کنید

ارسال پیام شما با موفقیت انجام شد