نقل مکان و جابجایی از شهرستان ها به تهران بزرگ

نقل مکان و جابجایی از شهرستان ها به تهران بزرگ

جابجایی از شهرستان به تهران و عکس آن خدمات حمل و نقل بین شهری در ایران را شکل می دهد. بار و اثاثیه می تواند از شهری به شهر دیگر منتقل شود و در این بین میزان ارسال به تهران به عنوان پایتخت کشور بیش از سایر شهرهاست. ایران کشوری بزرگ و پهناور است و به دلیل موقعیت جغرافیایی خاصی که دارد برای ارسال بار از تهران به سایر شهرهای کشور باید موقعیت شهر مقصد را در نظر گرفت. زیرا هر شهر شرایط اقلیمی خاص خود را دارد که نوع حمل و نقل مناسب خود را می طلبد. اگر قصد  حمل و نقل اسباب و اثاثیه از تهران به شهرهای دیگر کشورمان را داشته باشید و یا باری را از تهران به دیگر شهرها ارسال نمایید باید با در نظر گرفتن موقعیت شهر مقصد نوع حمل بار را انتخاب کنید.

روشهای حمل بار به دیگر شهرها ازجمله اسباب کشی و جابجایی از شهرستان به تهران می تواند شامل:

  • زمینی
  • هوایی
  • دریایی

باشد.

همچنین نوع وسیله نقلیه که برای اسباب کشی و باربری از شهرستان به تهران و عکس آن انتخاب می شود نیز بسیار مهم است. زیرا در سلامت رسیدن بار به مقصد نقش بسیار با اهمیتی را ایفا می کند.
در این جا ما قصد داریم در مورد نحوه ارسال بار از شهرستان به تهران صحبت کنیم.
از این نظر ما جابجایی وسایل و اثاثیه به تهران را به بخش های زیر تقسیم بندی می کنیم:

  • از شمال کشور به تهران
  • از جنوب کشور به تهران
  • از شرق کشور به تهران
  • از غرب کشور به تهران
  • از شهرهای همسایه به تهران

اسباب کشی و باربری بین شهری

اسباب کشی و جابجایی از شهرستان به تهران از شمال کشور

در باربری از شمال کشور به تهران بسته به اینکه از کدام یک از شهرهای شمالی کشور ارسال بار انجام گرفته است و نیز میزان بار یا اثاثیه در قیمت موثر است. شمال کشور به سه استان تقسیم بندی می شود که در حاشیه دریای خزر امتداد یافته اند.  این سه استان شامل  استان های گیلان , مازندران و گلستان می شود. طبیعت بسیار متنوعی از دریا, جنگل , رودخانه وحتی کوهپایه و مناطق بیابانی را می توان در این قسمت از کشورمان دید. بارش باران و رطوبت فراوان در این منطقه باعث می شود تا برای بسته بندی وسایل در اسباب کشی دقت زیادی به کار ببریم. همچنین کامیون که برای حمل بار در شمال کشور و از شمال به تهران مورد استفاده قرار می گیرد باید مسقف باشد تا اثاثیه از بارش باران در امان بماند.

نکات و شرایط بسته بندی

رطوبت ممکن است به کارتن اسباب کشی نفوذ  کند و باعث اسیب دیدن وسایل شود.
از این رو ماشین اسباب کشی باید از این نظر کاملا مجهز بوده
و هیچ گونه راه نفوذی برای رسیدن رطوبت به داخل ماشین حمل بار نداشته باشد.
پس اگر قصد حمل اثاثیه از شهرستان به تهران و یا به عکس را دارید
و مبدا یا مقصد شما یکی از شهرهای شمالی کشور است
به این نکات توجه کنید و وسایل خود را با سلفون بپوشانید تا از نفوذ رطوبت به داخل آنها جلوگیری کنید و از ماشین مسقف و سرپوشیده استفاده کنید. راننده ای که باید بار شما را از شمال به تهران و یا برعکس جابجا نماید با تسلط خوبی بر رانندگی داشته باشد زیرا با توجه به وضعیت جاده ها و شرایط جوی ممکن است در طول مسیر راننده با مشکلات زیادی مواجه شود. همچنین بیمه باربری نیز در اسباب کشی و باربری از شهرستان به تهران و به عکس بسیار موثر است.

از شهرستان به تهران از جنوب کشور

جنوب کشور شامل نواحی جنوبی کوه های زاگرس و نواحی شمالی خلیج فارس می باشد.
که شامل استان های فارس , کهکیلویه و بویراحمد , هرمزگان و بوشهر می شود. در یک تقسیم بندی استان های خوزستان و کرمان نیز جزء استان های جنوبی کشور تلقی می شوند. بخش بزرگی از جنوب ایران آب و هوای گرم و خشک دارد. از مهم ترین شهرهای این منطقه می توان به شیراز، بوشهر، یاسوج، لار، آباده، بندر عسلویه، بندرعباس و کیش اشاره کرد. این شهرها همچنین به لحاظ موقعیت سیاسی و شغلی حساسیت بیشتری نسبت به سایر شهرهای جنوبی کشور دارند و میزان ارسال بار از این شهرها به تهران و یا حمل بار از تهران به جنوب کشور به خصوص این شهرها بسیار زیاد است.
اما همانطور که ذکر شد جنوب کشور دارای آب و هوای گرم و خشک است. تابش شدید آفتاب و آب وهوای گرم و شرجی و بعضا مرطوب از خصوصیات بارز جنوب کشور است. از این رو توجه و دقت فراوان در نوع بسته بندی بار برای اسباب کشی یا حمل بار بسیار مهم است همچنین توجه به نوع وسیله نقلیه نیز از اهمیت زیادی دارد. مسقف بودن ماشین باربری از تابش شدید آفتاب به وسایل جلوگیری می کند به خصوص اگر این وسایل حساس به گرما یا تابش نور باشند استفاده از کامیون مسقف لازم است.

از شهرستان به تهران از غرب کشور

در یک تقسیم بندی استان های غربی کشور شامل البرز، چهار محال و بختیاری،همدان، ایلام، کرمانشاه، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، کردستان، لرستان، مرکزی و قزوین می باشد. همچنین مهم ترین شهرهای این منطقه از کشورما اراک، همدان، قزوین، اهواز، کرمانشاه، و سایر شهرهای مهم این منطقه  بروجرد،  ایلام،  خرم‌آباد،  ملایر، شوش، آبادان، مسجدسلیمان، ایذه، سنندج، بوکان، یاسوج، مهاباد، ساوه و شهرکرد هستند.
از نظر آب و هوایی تنوع زیادی در شهرهای غربی کشور وجود دارد که برخی از آنها همچون شهرهای جنوبی دارای آب و هوای گرم و شرجی و برخی دارای آب و هوای سرد و کوهستانی هستند. ارسال به شهرستان های این منطقه و یا از این شهرها به سمت تهران نیازمند توجه به شرایط آب و هوایی , بارش باران برف , تابش آفتاب , مسیرها و جاده و ... دارد. و با توجه به آنها کیفیت بسته بندی و نوع ماشین اسباب کشی نیز مشخص می شود.
این کار به توجه و دقت خاصی دراین مسائل دارد.

مسیرهای حمل و نقل در غرب کشور

اراک، اهواز و کرمانشاه دارای فرودگاه بین‌المللی می‌باشند
که پروازهای مختلفی به کشورهای خلیج فارس و عراق دارند.
سایر مراکز استان‌ها دارای فرودگاه با پروازهای داخلی بیشتر به تهران و مشهد می‌باشند. 
برای حرکت به سمت بیشتر شهرستان های این منطقه می توان از اتوبوس استفاده کرد. 
راه آهن ملی تهران به خلیج فارس متصل است. بزرگراه خلیج فارس استان مرکزی، لرستان و خوزستان را به تهران متصل می‌کند. بزرگراه سراسری تهران - بغداد که به نام بزرگراه راه کربلا نیز نامیده می‌شود دسترسی به ساوه، همدان و کرمانشاه و از آنجا به کشور عراق را ممکن می‌کند. می‌توان از طریق این جاده به این مناطق دسترسی یافت.

اسباب کشی و باربری

از شهرستان به تهران از شرق کشور

استان های شرقی کشور شامل خراسان رضوی , خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان است. بیرجند , مشهد و زابل از مراکز این استان ها و مهم ترین شهرهای شرق کشور می باشند. در این منطقه نیز آب و هوای گرم و خشک و تابش شدید آفتاب را شاهد هستیم و برای حمل و نقل از شهرستان به تهران توجه به وضعیت آب و هوا و وضعیت جاده ها در انتخاب نوع بسته بندی و نوع ماشین اسباب کشی اهمیت زیادی دارد.

از شهرستان به تهران از مرکز کشور

مرکز ایران قلب ایران است که در راس آن تهران و اصفهان و قم واقع اند.
مرکز ایران شامل استان های اصفهان , قم , سمنان , یزد و کرمان می باشد. فاصله این شهرها تا تهران به نسبت سایر شهرهای کشورمان کمتر است و از این نظر برای جابجایی از شهرستان به تهران قیمت کمتری باید بپردازیم. از مهم ترین شهرهای مرکز ایران می توان تهران ، نجف آباد، اصفهان،  کاشان،  شیراز،  شهرضا،  نطنز، فیروزآباد (فارس)، کازرون، آباده، مرودشت، جهرم، فسا، بوشهر،  برازجان،  کرج،  کرمان،  اصفهان،  یزد،  قزوین،  شاهرود، سمنان، بندر عباس، ابرکوه، بافق، اشکذر، فیروزکوه و بوئین‌زهرا می باشد.

عوامل تاثیرگذار بر قیمت

مسافت یکی از مهم ترین عوامل در تعیین قیمت باربری و یا هزینه اسباب کشی است.
برای تعیین قیمت مسافت شهر مورد نظر تا تهران بررسی می شود که مسافت های بیشتر قیمت بیشتر و مسافت های کمتر قیمت کمتری در پی دارند از دیگر عوامل موثر بر هزینه ها انتخاب نوع و روش حمل بار و یا حمل اثاثیه است. این بسته به شرایط ارسال کننده بار , سرعت ارسال بار و شرایط و موقعیت جغرافیایی شهر مبدا دارد.
همانطورکه گفتیم این روشها شامل : زمینی , هوایی و دریایی است
برای مثال جهت ارسال بار از کیش به تهران بخشی از جابجایی به صورت دریایی انجام می شود
و بخش دیگر ممکن است به صورت زمینی یا هوایی صورت گیرد.
که این به نظر ارسال کننده بار یا دریافت کننده بستگی دارد.
وزن و حجم بار نیز در قیمت نهایی اثرگذار است.

بیمه باربری

از آنجا که ورود به تهران و عکس آن از نوع باربری بین شهری است.
و مسافت اسباب کشی در این روش طولانی و زیاد است.
بیمه اهمیت دوچندانی پیدا می کند.
می دانیم که مسافت تا رسیدن به تهران زیاد است

و در طول مسیر ممکن است اتفاقات زیادی رخ دهد که منجر به آسیب وسایل می شود از این رو استفاده از یک بیمه معتبر برای انجام بهتر آن بسیار مهم است. در مورد بیمه جابجایی اثاثیه با شرکت خدمات اسباب کشی به توافق برسید.  ارسال بار به شهرستانی دیگر همیشه یکی از مشکل ترین نوع بوده است اما استفاده از خدمات جابجایی بین شهری اطلس بار که یک شرکت کم هزینه و معتبر و درجه یک می باشد اثاث کشی از شهرستان به تهران و عکس آن را برای شما بسیار ساده تر می نماید.فرم ثبت نظرات کاربران

گزینه های ستاره دار (*) را تکمیل کنید

ارسال پیام شما با موفقیت انجام شد