نه مورد از بزرگترین اشتباهات اسباب کشی

نه مورد از بزرگترین اشتباهات اسباب کشی

آگاهی از اشتباهات اسباب کشی که همیشه برای ما مشکلات زیادی به وجود آورده است می‌تواند به ما در پیدا کردن راه‌هایی برای اجتناب از آن‌ها کمک نماید. در اینجا به بزرگترین اشتباهات اسباب کشی که از رایج‌ترین آن‌ها نیز به شمار می‌رود اشاره می‌کنیم. همچنین راهکارهایی برای اجتناب از آن‌ها ارائه می‌شود که پیشنهاد می‌کنیم حتماً آن را مطالعه نمایید.

1-باورهای اشتباه اسباب کشی و عدم انتخاب شرکت مناسب

یکی از اشتباهات و باورهای اشتباه در اسباب کشی این است که شما فکر می‌کنید به‌تنهایی می‌توانید خودتان اسباب کشی را انجام دهید. خدمات اسباب کشی منزل در داخل شهر نیز می‌تواند بسیار پیچیده باشد و نیاز به یک برنامه‌ریزی درست و اصولی دارد.
از مهم‌ترین مشکلات و خطرات اسباب کشی شامل:
•    آسیب دیدن و زخمی شدن وسایل
•    خراب شدن وسایل و اثاثیه
•    و همچنین هزینه‌های غیرقابل‌پیش‌بینی
می‌باشد.
اگر قصد دارید خودتان مسئولیت اثاث کشی را بر عهده بگیرید مشکلات و هزینه‌ها دور از انتظار نخواهد بود و شما باید زمان زیادی برای تحقیق و برنامه‌ریزی صرف کنید تا به‌خوبی از عهده باربری اسباب منزل خود برآیید. در این کار می‌توانید از یک باربری خوب برای اسباب کشی که تجربه کافی در زمینه بسته بندی وسایل و حمل آن‌ها را داشته باشد کمک بگیرید. برای جلوگیری از اشتباهات اسباب کشی حتماً از ترفندهای مناسب جابجایی استفاده نمایید
و نکات آن را جدی بگیرید.

2-انتخاب زمان نامناسب برای جابجایی

زمان مسئله بسیار مهمی برای جابجایی و حمل اثاثیه منزل است. بیشتر افراد بدون مقدمه و بدون انتخاب یک زمان مناسب اقدام به جابجایی اثاثیه منزل می‌کنند درحالی‌که نمی‌دانند می‌توانند در یک زمان مناسب با هزینه بسیار مناسب‌تر و بدون دردسر کمتر جابجا شوند.

 اثاث کشی در اوج زمان جابجایی

در زمانی که بیشترین جابجایی صورت می‌گیرد اوج زمان جابجایی گفته می‌شود
در این زمان لیست اتوبار و باربری‌ خوب برای اسباب کشی کاملاً پر است.
این زمان هر سال در بهار و تابستان می‌باشد از اشتباهات اساسی در اسباب کشی که بسیار رایج است جابجایی در زمان اوج شلوغی است. اگر می‌خواهید حق انتخاب داشته باشید و یک شرکت خوب و حرفه‌ای را برای کار اثاث کشی و حمل بار انتخاب نمایید بهتر است از سه تا چهار ماه قبل از  جابجایی به این فکر بیفتید و از چند شرکت باربری استعلام قیمت نمایید. درصورتی‌که بخواهید از خدمات حرفه‌ای در زمینه جابجایی اسباب منزل استفاده نمایید.
بهتر است یک زمان مناسب برای جابجایی انتخاب کنید.
لزومی ندارد حتماً در فصل‌های تابستان یا بهار جابجا شوید با یک برنامه‌ریزی خوب می‌توانید اسباب کشی در زمستان یا پاییز را به تجربه لذت‌بخش برای خود تبدیل کنید ضمن اینکه هزینه کمتری نیز به شرکت پرداخت می‌کنید زیرا می‌توانید در این زمان از تخفیف‌های خوبی برخوردار شوید.

عدم توجه به انتخاب بهترین زمان

بهترین زمان برای جابجایی بسته به شرایط و موقعیت شما دارد اما موارد مهمی نیز در این امر دخیل است که باید با توجه به آن‌ها زمان مناسبی را برگزید.
این عوامل شامل:

  • چه ساعت‌هایی شهر ترافیک کمتری دارد
  • چه روزهایی در هفته خلوت‌تر است
  • چه ماه‌هایی برای اسباب کشی مناسب‌تر است

می‌باشد.
ساعات ابتدایی صبح یا ظهر که ترافیک کمتر است و یا روزهایی که تعطیلات نباشد برای جابجایی مناسب است. روزهای ابتدا و انتهای ماه روزهای شلوغ‌تری است و ماه‌هایی که در فصل‌های خنک‌تر قرار دارند و بچه‌ها در مدرسه به سر می‌برند زمان بهتری برای اثاث کشی است.

3-اشتباهات اساسی در برآورد هزینه‌ها

اشتباهات در برآورد هزینه چیزی است که بسیار اتفاق می‌افتد.
و این به دلایل مختلفی ممکن است پیش آید.

اگر خودمان جابجا شویم ارزان‌تر تمام می‌شود

یکی از اشتباهات در اسباب کشی وسایل این است که تصور می‌کنیم اگر خودمان این کار را انجام دهیم نسبت به زمانی که یک شرکت باربری استخدام می‌کنیم ارزان‌تر تمام می‌شود.
اما در واقع این‌چنین نیست شما باید هزینه‌های مربوط به:
اجاره ماشین باربری؛
سوخت، بیمه خودرو، مجوزهای پارکینگ و عوارض جاده‌ها؛
وعده‌های غذایی و استراحتگاه‌های بین راه؛
تجهیزات کمکی موردنیاز  (پد لبه‌های مبلمان، چرخ باربری، و غیره)؛
مواد و وسایل بسته بندی؛
بیمه باربری برای وسایل قیمتی
را نیز به‌ویژه در باربری بین شهری تهران به‌حساب آورید.

عدم ارائه قیمت دقیق توسط شرکت‌های باربری

عدم دریافت یک قیمت تضمین‌شده از دیگر اشتباهات در برآورد هزینه‌های اسباب کشی است. معمولاً شرکت‌های باربری دو نوع قیمت را به مشتریان ارائه می‌کنند. در زمان عقد قرارداد آن‌ها بر اساس تجربه خود یک قیمت باربری پیشنهادی ارائه می‌نمایند که در بیشتر مواقع این قیمت در پایان کار افزایش پیدا خواهد کرد. همچنین برخی از شرکت‌ها با دادن قیمت‌های غیرواقعی و بسیار ارزان سعی در جلب‌توجه مشتری دارند. مشتریان نیز اغلب فریب این قیمت‌های ارزان را می‌خورند و یکی از بزرگ‌ترین اشتباهات اسباب کشی نیز همین است. باید بدانید که در هر اثاث کشی هزینه‌های پنهان زیادی وجود دارد که شرکت باید تمامی این هزینه‌ها را برآورد نماید.
و به شما اعلام کند.

نادیده گرفتن هزینه وسایل سنگین

جابجایی وسایل و اثاثیه سنگین معمولاً باقیمتی جداگانه توسط شرکت‌های حمل بار انجام می‌شود. زمانی که شما با شرکت‌های باربری تماس می‌گیرید باید اطلاعات دقیقی از وسایل سنگین ارائه نمایید این شرکت‌ها هزینه‌های متفاوتی برای جابجایی گاوصندوق یا حمل ساید و یا حمل پیانو بزرگ و سنگین دریافت می‌کنند.

4-رایج‌ترین اشتباهات اسباب کشی مربوط به بیمه است

هنگام جابجایی اثاثیه منزل اگر جعبه ظروف چینی موردعلاقه شما از دست کارگران افتاد و شکست چه کسی مسئولیت آن را بر عهده خواهد گرفت.از رایج‌ترین اشتباهات اسباب کشی این است که بیمه شرکت اتوبار از قبل بررسی نمی‌شود. بهتر است با شرکتی همکاری کنید که به شما بیمه معتبر باربری ارائه می‌نماید.
 حتماً چک کنید که باربری انتخابی شما چند نوع بیمه دارد.
برخی شرکت‌ها تنها لوازم سنگین مثل یخچال را بیمه می‌کنند.
لیست بیمه را از شرکت بخواهید و ببینید چه وسایلی شامل بیمه می‌شود. اگر فکر می‌کنید وسایل بیشتری باید شامل بیمه شوند با شرکت در میان گذاشته و از آن‌ها بخواهید که این کار را انجام دهند. بعضی از شرکت‌های کوچک کارگران خود را بیمه نمی‌کنند به این معنی که اگر آن‌ها در خانه شما در زمان اسباب کشی دچار حادثه شوند مسئولیت آن‌ها نیز با شما خواهد بود.

5-عدم توجه به بسته بندی

بسته بندی نکته بسیار مهمی در هر جابجایی است اما بسیاری از افراد آن را نادیده می‌گیرند.
این بی‌توجهی می‌تواند در زمینه‌های زیر باشد:

بسته بندی در آخرین لحظات

عدم برنامه‌ریزی مناسب برای بسته بندی وسایل و بسته بندی در آخرین لحظه‌ها که معمولاً به‌صورت نامناسب انجام می‌شود از اشتباهات بسته بندی اسباب کشی است.

بسته بندی اشیای قیمتی

شرکت های باربری معمولاً مسئولیت حمل وسایل گران‌قیمت مثل جواهرات را بر عهده نمی‌گیرند. یکی از اشتباهات این است که افراد در حمل وسایل قیمتی سهل‌انگاری می‌کنند. بهتر است مواردی مثل
•    سکه
•    اسناد رسمی
•    جواهرات
و ... را به‌خوبی بسته بندی کنید. و خودتان آن‌ها را جابجا کنید.
 
بی‌توجهی به شکستنی‌ها

از دیگر اشتباهات در بسته بندی وسایل در اسباب کشی عدم بسته بندی مناسب شکستنی‌ها است. وسایل شکستنی به وسایل محافظت‌کننده مثل پلاستیک حباب‌دار , کاغذ بسته بندی , پد محافظتی و ... نیاز دارند تا در حین جابجایی آسیب نبینند.

عدم بسته بندی جعبه ضروری

بسیاری از وسایل را ما در بدو ورود به خانه و شب اول اسباب کشی نیاز داریم.
این وسایل بهتر است در یک جعبه جداگانه بسته بندی شده و در دسترس باشد تا در موقع لزوم مورداستفاده قرار گیرد این جعبه اولین جعبه‌ای است که باز می‌شود و عدم بسته بندی پک ضروری از اشتباهات بزرگ در بسته بندی و اسباب کشی است.

اشتباهات هنگام باربری و اسباب کشی با بسته بندی همه وسایل

از دیگر اشتباهات هنگام باربری و اسباب کشی این است که فکر می‌کنیم باید همه وسایل را بسته بندی کنیم درصورتی‌که ما به برخی از آن‌ها نیاز نداریم و این وسایل اضافه تنها هزینه جابجایی و زخمت ما بیشتر می‌کند.

هر کارتنی برای بسته بندی خوب است

اشتباه دیگر این است که تصور می‌کنیم از هر کارتنی می‌توانیم برای بسته بندی استفاده کنیم. درحالی‌که بسیاری از جعبه‌ها اصلاً مناسب حمل و بسته بندی وسایل ما نیستند و باعث آسیب دیدن آن‌ها می‌شوند.

اشتباهات حین اسباب کشی و عدم برچسب زدن روی کارتن‌ها

برچسب نزدن روی کارتن‌ها از اشتباهات رایج حین اسباب کشی است که به سردرگمی و خستگی شما در زمانی که می‌خواهید کارتن‌ها را بازکنید می‌انجامد.
این نکته اما بیشتر مواقع نادیده گرفته می‌شود.

اشتباهات بزرگ در اسباب کشی حیوانات

6-جابجایی حیوانات خانگی

از دیگر اشتباهات عدم توجه به حیوانات خانگی است.
گاهی شما فراموش می‌کنید که حیوانات خانگی‌تان را به خانه جدید منتقل نمایید.
مسلماً نباید انتظار داشته باشید که شرکت‌های حمل بار حیوانات خانگی شما را بسته بندی کرده و حمل نمایند. وظیفه جابجایی این حیوانات را خودتان شخصاً باید بر عهده بگیرید.

اشتباهات هنگام اسباب کشی و باربری گیاهان

7-اشتباهات در اسباب کشی گیاهان

اشتباهات فاحش در اسباب کشی گیاهان و بی‌توجهی به آن‌ها نیز مسئله مهمی است. شرکت‌ها معمولاً مسئولیت جابجایی گیاهان را بر عهده نمی‌گیرند. بخصوص اگر مسیری طولانی در پیش رو داشته باشند. بنابراین در مسیرهای کوتاه بهتر است خودتان مسئولیت انتقال گیاهان را به عهده بگیرید و در مسیرهای طولانی برای اینکه گیاه آسیب نبیند بهتر است آن‌ها را به دوستانتان و یا همسایگان هدیه دهید.
همچنین شرایط مناسبی برای جابجایی گیاهان خود ایجاد کنید.

8-باورهای اشتباه در اسباب کشی و تمیز نکردن خانه

یکی از باورهای اشتباه در اسباب کشی این است که ما نیازی به تمیز کردن خانه نمی‌بینیم.
این است که ما خانه را با وضعیت وحشتناکی ترک می‌کنیم بدون اینکه آن را تمیز کنیم. باقیمانده کارتن‌ها و کاغذهای بسته بندی , خرده‌های آشغال و شیشه‌های شکسته و هر چیز دیگری که فکرش را بکنید ممکن است یافت شود. خانه را تمیز کنید و اگر خسارتی به خانه وارد شده است مثل خراب شدن رنگ دیوارها و ... آن را برطرف کنید و سپس آن را ترک کنید.

9-عدم برنامه‌ریزی و چک‌لیست

برای کار به این مهمی داشتن برنامه اهمیت زیادی دارد. از مدتی قبل برای آن ‌وقت بگذارید و نیازهای خود را شناسایی کنید
اگر پیش‌ازاین هرگز حرکت نکرده‌اید یا زمان زیادی از آخرین جابجایی شما می‌گذرد اغلب فراموش می‌کنیم که چقدر طول می‌کشد تا همه‌چیز مرتب شود.  این در حالی است که برخی از ما زمان‌بندی یا زمان لازم برای برنامه‌ریزی را نداریم.همچنین تهیه فهرست از کلیه وسایل بسیار مهم است. یکی از مهم‌ترین اشتباهات در جابجایی‌ها این است که شما فکر می‌کنید تهیه لیست لازم نیست. با این کار مشخص می‌شود که شما چه وسایلی را بسته بندی کرده و داخل ماشین حمل بار قرار داده‌اید و چه وسایلی قرار است در منزل جدید تحویل گرفته شود.


فرم ثبت نظرات کاربران

گزینه های ستاره دار (*) را تکمیل کنید

ارسال پیام شما با موفقیت انجام شد