نه مورد از بزرگترین اشتباهات اسباب کشی

نه مورد از بزرگترین اشتباهات اسباب کشی

اشتباهات اسباب کشی همیشه برای ما مشکلات زیادی را به وجود آورده است.
یکی از اشتباهات اسباب کشی این است که شما فکر می کنید به تنهایی می توانید خودتان اسباب کشی را انجام دهید. اسباب کشی در داخل شهر نیز می تواند بسیار پیچیده باشد و نیاز به یک برنامه ریزی درست و اصولی دارد.
از مهم ترین مشکلات اسباب کشی و خطراتی که در حین جابجایی اثاثیه پیش می آید شامل:
•    آسیب دیدن و زخمی شدن وسایل
•    خراب شدن وسایل و اثاثیه
•    و همچنین هزینه های غیر قابل پیش بینی
می باشد.
اگر قصد دارید خودتان مسئولیت اثاث کشی را بر عهده بگیرید مشکلات و هزینه ها دور از انتظار نخواهد بود و شما باید زمان زیادی برای تحقیق و برنامه ریزی صرف کنید تا به خوبی از عهده باربری اسباب منزل خود برآیید. در این کار می توانید از کسانی که تجربه اسباب کشی و بسته بندی اثاثیه را داشته اند کمک بگیرید همچنین می توانید با یک اتوبار مطمئن و امین نیز مشورت نمایید.
پس از آن می توانید تصمیم خود را بگیرید.
برای جلوگیری از اشتباهات اسباب کشی حتما توصیه های زیر را جدی بگیرید.

اسباب کشی با گیاهان

اثاث کشی در اوج زمان جابجایی

در زمانی که بیشترین جابجایی صورت می گیرد اوج زمان جابجایی گفته می شود در این زمان لیست اتوبار و باربری های خوب کاملا پر است. این زمان هر سال در بهار و تابستان می باشد از اشتباهات اسباب کشی که بسیار رایج است اسباب کشی در زمان اوج جابجایی است. اگر می خواهید حق انتخاب داشته باشید و یک اتوبار خوب و حرفه ای را برای کار اثاث کشی و حمل بار انتخاب نمایید بهتر است از سه تا چهار ماه قبل از اسباب کشی به این فکر بیفتید و از چند شرکت باربری استعلام قیمت نمایید. و با در نظر گرفتن قیمت ها و شرایط و خدماتی که شرکت اتوبار به شما پیشنهاد می دهد بهترین باربری را انتخاب کنید. البته این در صورتی است که بخواهید از خدمات شرکت های باربری استفاده نمایید.

اشتباهات اسباب کشی در برآورد قیمت ها

اشتباهات اسباب کشی در برآورد قیمت باربری بسیار شایع است.
شرکت های اتوبار و باربری دو نوع قیمت به شما ارائه می دهند.
•    قیمت متعهدانه
•    قیمت غیر متعهدانه
قیمت غیر متعهدانه قیمتی است که شرکت ها بر اساس تجربه خود به شما اعلام می کنند.
این قیمتی است که همیشه پس از پایان اسباب کشی تا ده درصد به آن افزوده می شود  و نمی شود تنها به این قیمت دلخوش کرد. اما قیمت متعهدانه قیمت است که شرکت های باربری پس از بررسی تمامی لوازم و اثاثیه شما برآورد می کنند و یک قیمت توصیفی همراه با سند رسمی است و پس از تایید آن شرکت ها نمی توانند قیمت ها را افزایش دهند. تمامی هزینه های لازم در این روش مشخص می شود و یک قیمت نهایی به مشتری اعلام می شود.
از اساسی ترین اشتباهات اسباب کشی این است که مشتریان اغلب فریب قیمت های ارزان و غیر متعهدانه شرکت های باربری را می خورند. در هر اثاث کشی هزینه های پنهان زیادی وجود دارد که شرکت باید تمامی این هزینه ها را برآورد نماید و به شما اعلام کند. قیمت های ارزان شرکت های باربری حتما دلایلی دارد که این دلایل ممکن است برای شما خوشایند نباشد.
با مشاوره اصولی با متخصصی دیگر اشتباهات اسباب کشی در زمینه قیمت را تکرار نکنید.

اشتباهات اسباب کشی در زمینه بیمه

هنگام جابجایی اثاثیه منزل اگر جعبه ظروف چینی مورد علاقه شما از دست کارگران افتاد و شکست چه کسی مسئولیت آن را بر عهده خواهد گرفت.
مسلما هیچ کس:
از اشتباهات اسباب کشی این است که بیمه شرکت اتوبار از قبل بررسی نمی شود.
بهتر است با شرکتی همکاری کنید که به شما بیمه معتبر باربری ارائه می نماید.
حتما چک کنید که باربری انتخابی شما چند نوع بیمه دارد. برخی شرکت ها تنها لوازم سنگین مثل یخچال را بیمه می کنند. لیست بیمه را از اتوبار بخواهید و ببینید چه وسایلی شامل بیمه می شود. اگر فکر می کنید وسایل بیشتری باید شامل بیمه شوند با شرکت در میان گذاشته و از آنها بخواهید که این کار را انجام دهند. بعضی از شرکت های کوچک کارگران خود را بیمه نمی کنند به این معنی که اگر آنها در خانه شما در زمان اسباب کشی دچار حادثه شوند مسولیت آن را شرکت قبول نکرده و با شما خواهد بود.

اشتباهات اسباب کشی در جابجا کردن وسایل قیمتی

شرکت های باربری معمولا مسئولین حمل وسایل گرانقیمت مثل جواهرات را بر عهده نمی گیرند. یکی از اشتباهات اسباب کشی این است که افراد در حمل بار های قیمتی سهل انگاری می کنند. برای پرهیز از هر گونه مشکل لوازم قیمتی مثل:
•    سکه
•    اسناد رسمی
•    جواهرات
و ... را به خوبی بسته بندی کنید.
و خودتان مسئولیت جابجایی آن را برعهده بگیرید.
می توانید آن ها را با ماشین شخصی خودتان انتقال دهید.
این مطمئن ترین راه است. اگر  وسایل حساس و شکننده دارید و علاقه زیادی به آنها دارید خودتان بهتر از آنها مراقبت خواهید کرد.

جابجایی حیوانات خانگی
اشتباهات اسباب کشی در جابجایی حیوانات خانگی
از دیگر اشتباهات اسباب کشی عدم توجه به حیوانات خانگی است.
نگرانیهای اسباب کشی زیاد است.
گاهی شما فراموش می کنید که حیوانات خانگی تان را به خانه جدید منتقل نمایید.
مسلما نباید انتظار داشته باشید که شرکت های حمل بار حیوانات خانگی شما را بسته بندی کرده و حمل نمایند. فراموش کردن حیوانات خانگی از  اشتباهات اسباب کشی است. وظیفه جابجایی این حیوانات را خودتان بر عهده بگیرید. اگر مسافت طولانی است مدارک حیوان را نیز به همراه داشته باشید. همچنین از قبل از اثاث کشی حیوان را به دامپزشک نشان داده و از سلامت آن مطمئن شوید.
سپردن مسئولیت حیوانات به افراد دیگر نیز از اشتباهات اسباب کشی است.

اسباب کشی با گیاهان

اشتباهات اسباب کشی در حمل و جابجایی گیاهان

از اشتباهات اسباب کشی اهمیت ندادن به گیاهان است.
بیشتر اتوبار ها مسولیت جابجایی گیاهان را بر عهده نمی گیرند.
بخصوص اگر مسیری طولانی در پیش رو داشته باشند.
در مسیرهای کوتاه بهتر است خودتان مسولیت انتقال گیاهان را به عهده بگیرید و در مسیرهای طولانی برای اینکه گیاه آسیب نبیند بهتر است آنها را به دوستانتان و یا همسایگان هدیه دهید.
روش نادرست اسباب کشی گیاهان از اشتباهات اسباب کشی است که بسیار رایج است.
اگر گل ها و گیاهان تان برای تان مهم هستند برای جابجایی آنها بهترین شرایط را فراهم کنید. در صورتی که جابجایی آنها امکان آسیب دیدن گیاهان را افزایش می دهد از این کار اجتناب کنید و اشتباهات اسباب کشی در زمینه جابجایی گیاهان را تکرار نکنید.

اشتباهات اسباب کشی و وسایل اضافی

یکی از بدترین اشتباهات اسباب کشی حمل بارهای اضافی است.
در هر خانه وسایلی وجود دارد که از آنها هیچ استفاده ای نمی شود.
وسایلی که غیر قابل استفاده هستند را پیش از اسباب کشی به دیگران هدیه دهید و یا به دست سمساری ها بسپارید.
برای پیدا کردن این وسایل کافیست اتاق به اتاق بگردید
و وسایلی که در طول سال گذشته به هیچ وجه از آنها استفاده نکرده اید را در لیست
•    فروش
•    اهدا
•    یا بازیافت
قرار دهید.
بهتر است اشتباهات اسباب کشی در زمینه حمل بارهای اضافی را تکرار نکنید.
و خود را زودتر از شر چنین وسایلی راحت کنید.
شاید این وسایل به درد شما نخورند اما برخی از دوستان شما شاید تمایل به استفاده از آن داشته باشند همچنین شما می توانید این وسایل را به افراد نیازمند و خیریه ها ببخشید و آنها را خوشحال نمایید. فروش این وسایل همچنین می تواند تا اندازه ای از هزینه های اثاث کشی شما را جبران نماید. برای پرهیز از اشتباهات اسباب کشی به توصیه ها و تجربه های دیگران در این زمینه مراجعه کنید می بینید که حمل وسایل اضافی همیشه موجب دردسر افراد شده است.

جلوگیری از اشتباهات اسباب کشی با تهیه لیست

تهیه فهرست از کلیه وسایل بسیار مهم است.
یکی از مهم ترین اشتباهات اسباب کشی این است که شما فکر می کنید تهیه لیست ضروری نیست. با این کار مشخص می شود که شما چه وسایلی را بسته بندی کرده و داخل ماشین حمل بار قرار داده اید و چه وسایلی قرار است در منزل جدید تحویل گرفته شود. بهتر است وسایل تان را لیست کرده و در پایان از روی لیست آنها را تحویل بگیرید. شاید زمان زیادی از شما گرفته شود ولی بهتر از آن است که بعد از جابجایی متوجه شوید ظرف مورد علاقه تان و یا حتی یادگاری یک دوست را گم کرده اید. برای پرهیز از اشتباهات اسباب کشی و جا ماندن وسایل مورد علاقه تان هر چه سریعتر نسبت به تهیه لیست اقدام نمایید.

پرهیز از اشتباهات اسباب کشی با مشاوره با اطلس بار

اشتباهات اسباب کشی گاهی می تواند باعث بروز خسارت هایی شود که جبران آن کار بسیار سختی است. برای پرهیز از اشتباهات اسباب کشی پیش از شروع به کار اثاث کشی تمامی جوانب را بسنجید. اشتباهات اسباب کشی دیگران را بررسی کنید و به آن توجه نماید تا شما دیگر این اشتباهات اسباب کشی را تکرار نکنید. برای پرهیز از اشتباهات اسباب کشی با شرکت اتوبار و باربری اطلس بار تماس بگیرید. اطلس بار با توجه به اشتباهات اسباب کشی رایج تمامی اصول اثاث کشی ایمن را به کار می گیرد
تا به بهترین نحو از اشتباهات اسباب کشی پیشگیری نماید.فرم ثبت نظرات کاربران

گزینه های ستاره دار (*) را تکمیل کنید

ارسال پیام شما با موفقیت انجام شد