نکاتی که باید در زمان اسباب کشی بدانیم

نکاتی که باید در زمان اسباب کشی بدانیم

با رعایت نکات اسباب کشی می‌توانید استرس و اضطراب جابجایی‌تان را به میزان بسیار چشمگیری کاهش دهید. نکات لازم و ضروری در اسباب کشی اصلاً سخت و دشوار نیستند و می‌توانند به میزان بسیار چشمگیری به شما در داشتن تجربه‌ای ایده آل کمک نمایند.
قطعاً در حین جابجایی وسایل و اثاثیه می‌توانید با مشکلات بسیاری روبرو شوید ولی با استفاده از ترفندها و نکات اسباب کشی قادر خواهید بود تا به‌راحتی با تمامی این مشکلات کنار آیید.
یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین ترفندهای اسباب کشی همان داشتن برنامه‌ریزی دقیق و درست می‌باشد. برنامه‌ریزی‌تان را جوری تنظیم نمایید که تمامی نکات لازم و ضروری اثاث کشی را در آن رعایت کرده باشید.
اگر به دنبال داشتن روز خوبی برای جای‌جایی‌تان هستید با ما در این مطلب همراه باشید:

ترفندها و نکات اسباب کشی آسان

با انجام چند ترفند و نکته ساده می‌توانید هم از هزینه‌های باربری‌تان کم نماید و همچنین دردسر خود و خانواده‌تان را نیز به میزان بسیار چشمگیری کاهش دهید.

از دست وسایل اضافی‌تان راحت شوید...

قطعاً نیازی به جابجایی تمامی اثاثیه و لوازم به خانه جدید نخواهید داشت. گاهی مشاهده می‌کنیم که برخی افراد در انباری خود وسایلی دارند که چندین سال است اصلاً دست به آن‌ها نزده‌اند و تنها از انبار خانه‌ای به انبار خانه دیگر آن‌ها را جابجا می‌نمایند.
خب چه نیازی است. کمی شجاع باشید و از آن‌ها دل بکنید. می‌توانید آن‌ها را اهدا کنید. یا حتی می‌توانید آن‌ها را بفروشید این‌طور از پول فروش این وسایل نیز می‌توانید برای جابجایی‌تان استفاده نمایید.
برای فروش چنین وسایلی به شما پیشنهاد می‌نمایید خیلی قبل از اسباب کشی‌تان اقدام نمایید. قطعاً روز حمل بار فرصت مناسبی برای فروش وسایل قدیمی نخواهد بود.برای فروش چنین وسایلی نیز می‌توانید از وب‌سایت‌هایی مانند دیوار و شیپور کمک بگیرید و یا سری به سمسار محله‌تان بزنید.

سرتان را خلوت کنید

شاید از آن دست افراد پرمشغله باشید. ولی باید بگوییم که در روز جابجایی وسایل باید تمامی مشغله‌هایتان را کنار بگذارید. سعی کنید در چنین روزی کار خود را تعطیل کنید چراکه اسباب کشی خود به میزان قابل‌توجهی استرس دارد و اینکه استرس کاری شما نیز به آن اضافه شود قطعاً روز سختی را برای شما خواهد ساخت.
خونسردی خود را حفظ کنید.
اگر بچه‌هایی باسن کم دارید در چنین روزی از یکی از دوستان و یا اعضای خانواده‌تان بخواهید تا از آن‌ها مراقبت نمایند. همچنین اگر حیوان خانگی دارید بهتر است در چنین روزی پیش شما نباشد تا با خیال راحت بتوانید به کارتان رسیدگی کنید.

توصیه‌ای مهم در زمان جابجایی

حتماً از یک هفته قبل از اسباب کشی‌تان شروع به تغییر آدرس‌ها در کلیه مراکزی که اشتراک دارید کنید. بسته‌های پستی‌تان را کنسل کنید تا بعد از مستقرشده در خانه جدید بتوانید آنجا آن‌ها را تحویل بگیرید.

ترفندهای مالی در اسباب کشی

هوش مالی قطعاً بسیار مهم است . مخصوصاً برای پیش آمدن چنین اتفاق و تحولی در زندگی‌تان باید هوش مالی و برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشید.
از اصلی‌ترین نکات اسباب کشی و جابجایی این است که تمامی هزینه‌های لازم را در نظر بگیرید و با برنامه‌ای دقیق و منطقی در این مورد پیش روید.
شما باید پس‌اندازی را نیز مازاد هزینه‌هایی که دارید برای این روز در نظر بگیرید تا در صورت پیش آمدن مشکل و نیاز به هزینه کردن مشکلی برایتان ایجاد نشود.

فوت و فن های اسباب کشی

محله جدید و خانه جدید را بررسی کنید

حتماً قبل از جابجایی محله جدیدتان را به‌درستی بررسی کنید. سعی کنید مناسب‌ترین مسیر را برای روز جابجایی بیابید. قطعاً این راهنمایی اسباب کشی به شما کمک می‌نماید. شما باید یک مسیر نزدیک و خلوت را بیابید. یا اگر مسیرتان به شکلی است که همیشه ترافیک است و شلوغ است پس باید ساعت مناسب را بیابید.
توجه داشته باشید که این نکته در هزینه‌های شما بسیار مؤثر است. بررسی کنید که چه ماشین باربری بیشتر به کار شما می‌آید. امکان دارد که در کوچه جدید کامیون حمل وسایل بزرگ نتواند وارد شود. این خود دردسری عظیم برای شما خواهد شد. و مجبور به پرداخت هزینه‌های بسیاری برای کارگرها خواهید شد.

آماده کردن خانه جدید از مهم‌ترین فوت‌وفن‌های اسباب کشی

حتماً خانه جدیدتان را از قبل آماده نمایید. کارهایی مثل:

  • تمیزکاری
  • درست کردن قفل‌ها، لامپ‌ها
  • چک کردن لوله‌ها
  • بررسی وصل بودن گاز، برق, آب و تلفن

و سایر موارد دیگر
حتماً اگر توانستید با همسایه‌ها ارتباط برقرار کنید تا بتوانید اطلاعات بیشتری از محل جدید کسب نمایید. این اطلاعات به شما خیلی کمک می‌نمایند.

توصیه‌ها و نکات اسباب کشی

از دیگر نکات اسباب کشی بسیار مهم حفظ آرامش خود و اعضای خانواده است.
مسلماً تمامی افراد خانواده از بسته‌بندی و حمل و جابجایی وسایل خسته و کلافه هستند پس طوری رفتار کنید که آرامش در خانه برقرار شود و بیش از این به عواطف و احساسات اعضای خانواده فشار وارد نشود. برای پخت غذا به خانم خانه سخت نگیرید.
در زمان جابجایی و در میان این‌همه هرج‌ومرج شاید نتوان غذایی بهتر از نیمرو درست کرد.
همچنین خرید غذا از بیرون می‌تواند باعث آرامش و راحتی خیال شما و همسرتان شود.
اگر توان مالی خوبی دارید از شرکت‌های باربری کمک بگیرید.
این شرکت‌ها
•    بسته‌بندی اثاثیه
•    حمل بار
•    چیدمان اثاثیه
•    اجاره ماشین باربری
و ...
را درزمانی بسیار کوتاه برایتان انجام دهند.
برای این کار از شرکت ارائه‌کننده خدمات جابجایی بار و حمل اثاث منصف و باکیفیت استفاده نمایید. با استفاده از کمک شرکت‌های باربری می‌توانید مشکلات و نکات اسباب کشی را بدون دلهره پشت سر بگذارید. با رعایت نکات اسباب کشی می‌توانید یک جابجایی آسان, ایمن  و آرام را تجربه نمایید. نکات اسباب کشی به شما کمک می‌کند تا آرامش خود و خانواده‌تان را حفظ نمایید و به‌خوبی از پس مشکلات پیش‌بینی‌نشده در این زمان خطیر برآیید.فرم ثبت نظرات کاربران

گزینه های ستاره دار (*) را تکمیل کنید

ارسال پیام شما با موفقیت انجام شد