پنج گام برای بسته بندی و جابه جایی وسایل

پنج گام برای بسته بندی و جابه جایی وسایل

بسته بندی و جابجایی اثاثیه از اساسی ترین کارهایی است که برای اسباب کشی منزل خود باید انجام دهیم. اما بسته بندی و جابجایی اثاثیه نیز مانند هر کار دیگری نیازمند روشهای خاصی است و به برنامه ریزی و مدیریت احتیاج دارد. اثاث کشی می تواند کاری آسان و سرگرم کننده باشد اگر ما با روشهای حمل بار , بسته بندی اثاثیه و لوازم مورد نیاز آن آشنا باشیم. تنها کافیست به خود زمان بدهیم و در روزهای باقیمانده تا اسباب کشی به تدریج کلیه وسایل خود را جمع کرده و در بسته بندی های مناسب آماده نماییم. برای بسته بندی و جابجایی اثاثیه می توانیم خانه خود را به بخش های مختلف تقسیم بندی کنیم.
این دسته بندی شامل:

می باشد.
بخش بندی به ما کمک می کند تا مدیریت و نظارت بهتری روی کار حمل اثاثیه و بسته بندی و جابجایی اثاثیه داشته باشیم. در این مقاله قصد داریم با روشهای بسته بندی اثاثیه منزل و حمل و نقل اسباب و اثاثیه در سالن پذیرایی آشنا شویم.

بسته بندی اثاثیه سالن پذیرایی

بسته بندی و جابجایی اثاثیه سالن پذیرایی

جابجایی اثاثیه سالن پذیرایی پیچیده ترین بخش کار اسباب کشی است.
در سالن پذیرایی معمولا وسایل الکترونیکی از قبیل تلویزیون , وسایل صوتی و تصویری , انواع مجسمه های تزئینی , قفسه های کتاب , مبلمان , فرش و قالیچه , پرده های بزرگ , انواع لوستر,  میز نهارخوری , تابلوها و قاب های مختلف و وسایلی از این دست وجود دارد که بیشتر آنها یا ظریف و شکننده اند و یا حساس و آسیب پذیر. از این رو بسته بندی و جابجایی اثاثیه در سالن پذیرایی نیازمند تجربه و آگاهی کافی از روشهای بسته بندی اثاثیه , حمل بار و باربری دارد. اگر در این زمینه با مشکل مواجه هستید بهتر است با شرکت های اتوبار و باربری در تماس باشید تا شما را راهنمایی کرده و یا خدماتی برایتان ارسال کنند که به شما در اثاث کشی کمک نماید.

بسته بندی و جابجایی اثاثیه و جداسازی وسایل منزل

پیش از شروع کار اسباب کشی و بسته بندی و جابجایی اثاثیه در تمامی بخش های منزل بهتر است اول لوازم اضافی , غیر قابل استفاده , خراب و بی مصرف را از دیگر وسایل جدا کنیم. لازم نیست تمامی وسایلی که در خانه داریم را جابجا کنیم. این کار هزینه اسباب کشی و باربری را نیز کاهش می دهد. تا حد امکان وسایل دور ریختنی را جدا کرده و دور بریزید. اگر از وسیله ای استفاده نمی کنید می توانید آن را بفروشید یا اهدا کنید. این مسئله تنها مربوط به سالن پذیرایی نیست و در تمامی قسمت های خانه وسایل اضافی باید جدا شود. همه جا را خوب بگردید و هر وسیله اضافی که یافتید جدا کنید. زمانی که کار جداسازی وسایل اضافی از وسایل واقعا کاربردی به پایان برسد خواهید دید که چقدر نظم و ترتیب بهتری در وسایل خود دارید.
و در بسته بندی و حمل این وسایل بهتر عمل خواهید کرد.

بسته بندی پرده , قاب و تابلو و وسایل تزئینی روی دیوارها

پرده را باز کنید و آن را به دقت تا کنید.
گیره های پرده را در جعبه ای کوچک در کنار خود پرده بسته بندی کنید تا گم نشود.
برای بسته بندی پرده می توانید از کارتن های بزرگ و کارتن حمل بار کمدی استفاده کنید. این نوع کارتن ها را شرکت های حمل بار و اتوبار متخصص در بسته بندی و جابجایی اثاثیه در اختیار شما قرار می دهند. در این کارتنها  نیازی نیست پرده را تا کنید بلکه می توانید آن را آویزان نمایید تا پرده چروک نشود. در بسته بندی و جابجایی اثاثیه تمامی قاب ها , تابلوها , دیوار کوب ها , آینه و ... را از روی دیوار برداشته و به خوبی بسته بندی کنید. برای بسته بندی می توانید از روزنامه , کاغذ باطله , پارچه یا پلاستیک های حباب دار استفاده نمایید.
سپس تمامی آنها را به دقت در کارتن های بسته بندی و جابجایی اثاثیه قرار دهید و در میان آنها حتما از محافظت کننده و ضد ضربه اعم از کاغذ , پلاستیک حباب دار یا پارچه استفاده کنید. اگر برای بسته بندی لوازم حساس و بسته بندی و جابجایی اثاثیه نیاز به کمک دارید با شرکت خدمات اسباب کشی و شرکت بسته بندی لوازم منزل تماس بگیرید. این شرکت ها در فروش لوازم بسته بندی اثاثیه فعالیت دارند و در صورت نیاز شما پرسنل خود را جهت بسته بندی و جابجایی اثاثیه اعزام می دارند.

بسته بندی وسایل برای اسباب کشی

بسته بندی انواع لوستر , لامپ و چراغ و آویز

از دیگر موارد بسته بندی و جابجایی اثاثیه بسته بندی انواع:

  • لوستر
  • لامپ
  •  انواع آویز
  • و چراغ

است که در سالن های پذیرایی معمولا یافت می شود.
این وسایل حساس و ظریف هستند و بسیار آسیب پذیر می باشند. اگر دفترچه راهنما دارد برای باز کردن شان از این دفترچه کمک بگیرید. آنها را به دقت باز کنید و به بهترین شکل همانطور که در بالا گفته شد داخل کارتن های محکم بسته بندی نمایید. برای تهیه کارتن حمل بار 5 لایه مخصوص بسته بندی وسایل حساس می توانید با شرکت های باربری مدرن متخصص در بسته بندی و جابجایی اثاثیه تماس بگیرید.
روی جعبه این وسایل برچسب شکستنی بزنید.
و محتویات آن را نیز بنویسید.

بسته بندی لوازم الکترونیکی:

وسایل الکترونیکی نیز باید همگی به دقت تمام بسته بندی شود .
از دفترچه راهنمای وسایل الکترونیکی مثل تلویزیون کمک بگیرید.
اگر جعبه های این وسایل را نگه داشته اید که چه بهتر این وسایل را جمع کرده و داخل جعبه خودش بسته بندی کنید. اگر کارتن های آنها را دور انداخته اید می توانید از کارخانه درخواست جعبه نمایید. اگر به کمک نیاز دارید با شرکت متخصص در بسته بندی و جابجایی اثاثیه تماس بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه بسته بندی وسایل الکترونیکی می توانید به مقاله ما در این زمینه مراجعه نمایید.
در این مقاله با روشهای بسته بندی تلویزیون , کامپیوتر و ... آشنا می شوید.

بسته بندی تلوزیون برای اسباب کشی

بسته بندی و جابجایی اثاثیه اعم از میز تلویزیون

از دیگر اقدامات برای بسته بندی و جابجایی اثاثیه  , بسته بندی و حمل میز تلویزیون است.
اگر میز تلویزیون شیشه دارد قبل از جابجایی, شیشه ی آن را باز کنید و اگر این امکان وجود نداشت با نوار چسب پهن آن را کاملا محکم کنید تا در موقع جابجایی باز نشود.  میز را با انواع پلاستیک های حباب دار یا پارچه مناسب بپوشانید تا صدمه نبیند. شرکت های باربری و اتوبار متخصص در بسته بندی و جابجایی اثاثیه با استفاده از روکشهای ضد ضربه این وسایل را بسته بندی می کنند. اما خود شما نیز برای کاهش قیمت باربری و هزینه های بسته بندی می توانید کار بسته بندی و حمل و نقل آن را بر عهده بگیرید
به شرطی که تمامی نکات را رعایت کرده باشید.

مبلمان و صندلی

اتصالات مبلمان را جدا کنید و در یک کیسه یا جعبه کوچک نگه دارید.
پایه های مبل را با روزنامه یا پلاستیک حباب دار بپوشانید تا آسیب نبینند.
یک شرکت باربری و حمل بار معتبر و مدرن با روشهای بسته بندی مبلمان و صندلی آشنا است و با استفاده از تجهیزات مناسب این کار را برای شما انجام می دهد. این شرکت ها در زمینه بسته بندی و جابجایی اثاثیه دانش و تخصص کافی دارند.  کوسن ها را داخل یک پلاستیک بزرگ بسته بندی کنید و روی تمامی مبلمان پارچه یا پلاستیک بکشید تا کثیف نشوند.
کف ماشین باربری نیز موکت یا زیراندازی قرار دهید و سپس اقدام به چیدمان وسایل داخل آن نمایید.

بسته بندی و جابجایی اثاثیه اعم از میز

شیشه روی میزنهار خوری را بردارید و جداگانه بسته بندی کنید.
کشوهای میز را با چسب محکم کنید تا باز نشوند.
با استفاده از مقوا یا پلاستیک حباب دار گوشه های تیز میز یا مبلمان را پوشش دهید.
تا نه خود آسیب ببینند نه به دیوارها صدمه بزنند.
این ابزارهای محافظتی توسط شرکت های حمل بار و اتوبار متخصص در بسته بندی و جابجایی اثاثیه ارائه می شود. برای بسته بندی وسایل چوبی سنگین و حساس بهتر است با شرکت های باربری معتبر تماس بگیرید.

بسته بندی و جابجایی اثاثیه شامل قالیچه و فرش

فرش و قالیچه از دیگر وسایلی است که در بسته بندی و جابجایی اثاثیه باید مورد توجه قرار بگیرد. فرش یا قالیچه را رول کنید و روی آن را با پلاستیک یا پارچه کاملا بپوشانید و با استفاده از طناب یا ریسمان آن را ببندید تا باز نشود. کاورهای پلاستیکی مخصوص فرش و قالیچه نیز توسط شرکت های باربری و اتوبار ارائه می شود. در صورتی که قصد شستن فرش خود را دارید می توانید آن را به شرکت های قالیشویی بسپارید.
و از آنها بخواهید که فرشهای شما را مستقیم به خانه جدید شما منتقل نمایند.
به این ترتیب کار شما برای حمل فرش و بسته بندی آن نیز بسیار ساده تر می شود.

بسته بندی و جابجایی اثاثیه سنگین اعم از پیانو

ممکن است در منزل خود وسایل خاص و سنگینی مثل پیانو داشته باشید.
پیانو , گاوصندوق و وسایلی از این دست نیز در بسته بندی و جابجایی اثاثیه منزل بسیار مهم است. پیانو و گاوصندوق از وزن بسیار زیادی برخوردار هستند و جابجایی آنها تنها با استفاده از تجهیزات مناسب باربری به درستی انجام می شود در غیر این صورت احتمال آسیب به وسایل و افراد بسیار زیاد خواهد بود. توصیه می شود حمل و بسته بندی این گونه وسایل را به عهده شرکت های باربری بگذارید.
 زیرا احتمال آسیب دیدن آن در حین بسته بندی و جابجایی اثاثیه منزل توسط افراد وجود دارد.
و هم اینکه فرد ممکن است حین جابجایی آن صدمه ببیند.فرم ثبت نظرات کاربران

گزینه های ستاره دار (*) را تکمیل کنید

ارسال پیام شما با موفقیت انجام شد