چگونه از مهمان خود پذیرایی کنیم؟

چگونه از مهمان خود پذیرایی کنیم؟

آماده کردن خانه برای مهمانی یکی از خسته کننده ترین و دشوارترین کارهایی است که ممکن است برای همه ما پیش آید. به خصوص زمانی که خانه بزرگ و پر از وسایل و اثاثیه باشد. پذیرایی کردن از مهمان می تواند پر از خوشی و لذت و در عین حال سخت و دشوار باشد . اگر میزبان یک دور همی دوستانه یا میزبان یک مهمانی بزرگ شده اید، با یک برنامه ریزی و تدارک مناسب جهت آماده کردن خانه برای مهمانی می توانید با اعتماد به نفس کامل از مهمانان خود پذیرایی کنید. سعی کنید تا میزبانی با ملاحظه و خوب باشید و به این فکر کنید که چگونه می توانید فضایی راحت و زمان شادی را به مهمانان خود هدیه دهید. در اینجا برای میزبانی هر چه بهتر و روش های  آماده کردن خانه برای مهمانی پیشنهاد می کنیم نکات مهم زیر را از نظر بگذرانید.

آماده کردن خانه برای مهمانی اولین گام میزبانی

جهت آماده کردن خانه برای مهمانی از تمیز کردن خانه شروع نمایید.

یک خانه تمیز، فضایی گرم و صمیمی را به وجود می آورد.  روی قسمت هایی از منزل که مهمانان زمان بیشتری را در آن سپری می کنند مانند سرویس بهداشتی، آشپزخانه، راهرو و اتاق پذیرایی دقت و تمرکز بیشتری داشته باشید. این مکان ها باید تمیز و عاری از گرد و خاک باشد. در صورتی که میهمانی شما تا نیمه های شب طول می کشد بهتر است وسایل رفاه میهمانان خود را فراهم نمایید این وسایل شامل:

 • جای استراحت و وسایل لازم برای استراحت
 • وسایل بهداشتی از جمله حوله در سرویس بهداشتی
 • و ...

می باشد.

پیشنهاد ما قرار دادن وسایل پذیرایی در دسترس میهمانان می باشد تا بتوانند به راحتی انتخاب نمایند.

قطعا داشتن حق انتخاب یکی از بهترین و دلچسب ترین حس ها می باشد. پس این حس را به میهمان خود دهید. تا میهمانی شما برای این عزیزانم از بهترین مهمانی ها شود.

آماده کردن خانه برای مهمانی و تهیه ملزومات

در راستای آماده کردن خانه برای مهمانی نیاز به یک سری وسایل و مواد اولیه دارید.

برای این کار لیستی از مواد و وسایلی که نیاز دارید را تهیه نمایید.  وسایل و مواد لازم برای  آماده کردن خانه برای مهمانی  :

 • مواد غذایی
 • نوشیدنی ها
 • دستمال کاغذی به تعداد کافی
 • دستمال توالت
 • صابون
 • دستمال سفره
 • حوله تمیز برای میهمان
 • ظروف یکبار مصرف در صورت نیاز
 • گل و شمع به دلخواه

و سایر لوازمی که فکر می کنید برای یک میزبان عالی بودن نیاز دارید.

اعتماد به نفس خود را با تهیه مایحتاج مهمانی افزایش دهید.

لیست خود را از چند روز قبل تهیه نمایید و هر روز آن را چک کنید تا اگر چیزی از قلم افتاده بود فرصت داشته باشید که آن را تهیه نمایید.

چگونه بهترین انتخاب را داشته باشیم؟

در این مرحله از آماده کردن خانه برای مهمان نهایت تلاش خود را نمایید که بسته به سلیقه مهمان خود اقدام کنید.

در نظر گرفتن فصل و زمان مهمانی نیز تاثیر بسیار زیادی در انتخاب این مایحتاج خواهند داشت.

اگر قبلا با میزبان خود در مهمانی شرکت کرده باشید قطعا بهتر می توانید تصمیم بگیرید.

که مهمان شما به چه مواد غذایی ، نوشیدنی و خوراکی علاقه بیشتری دارد. مهمان های خود را شگفت زده کنید.

قطعا این موضوع  که همه چیز مطابق خواسته ، سلیقه و میلشان باشد آن ها را خوشحال خواهد کرد.

بررسی جزئیات جهت  آماده کردن خانه برای مهمانی

قبل از شروع میهمانی و در راستای  آماده کردن خانه برای مهمانی به صورت با شکوه تر و بی نقص حتما جزئیات لوازم منزل را بررسی نمایید. به عنوان مثال لامپ ها و لوستر ها را چک کرده تا مطمن شوید که مشکلی ایجاد نمی کنند، ریموت ها باطری داشته باشند و ساعت درست کار کند. بررسی روشنایی تمامی فضاهای منزل از جمله سرویس بهداشتی , اتاق ها و سالن پذیرایی بسیار مهم است اگر وسایل خرابی در منزل دارید اکنون بهترین فرصت است تا آن را تعمیر کنید. برای جلوه بهتر در میهمانی و  آماده کردن خانه برای مهمانی حتما کلیه لوازم و جزئیات منزل تان را بررسی نمایید.

 آماده کردن خانه برای مهمانی با آماده کردن اتاق میهمان

مهمانان شما با هدیه برای میزبان، کت، کیف و چمدان (اگر برای تعطیلات آخر هفته بیایند) از راه میرسند. اتاق مناسبی برای مهمانان خود آماده کنید تا بتواند وسایل خود را در آنجا گذاشته و به راحتی به آنها دسترسی داشته باشند و همچنین بتوانند در هنگام خستگی در آنجا استراحت کنند. آماده کردن اتاق مهمان یکی از بخش های مهم  آماده کردن خانه برای مهمانی است.

 • انتخاب یک جای مناسب برای چمدان میهمان ها
 • اختصاص کمک و جالباسی مناسب برای میهمان ها

تنظیم لیست مهمان ها

اگر شما میخواهید مهمانی بگیرید افرادی را دعوت کنید که در ارتباط با دیگران مشکل نداشته و لیاقت دعوت داشته باشند و بتوانند از مهمانی لذت ببرند. به اندازه ای مهمان دعوت کنید که آنها بتوانند در منزل شما احساس راحتی داشته باشند. همچنین برای رهایی از استرس از قبل نسبت به  آماده کردن خانه برای مهمانی اقدام نمایید.

به مهمانان خود اعلام کنید که دقیقا چه مدت میزبان آنها خواهید بود. اگر شما یک دورهمی دوستانه گرفته اید و نگران این هستید که تا نیمه های شب طول بکشد بهتر است که برای مهمانی خود زمان در نظر بگیرید.

محدودیت ها در آماده کردن خانه برای مهمانی

اگر دوست ندارید که مهمانان به مکان های خصوصی شما مانند حمام یا اتاق خوابتان بروند بهتر است در آنجاها را قفل کنید. همچنین می توانید از آنها عذرخواهی کرده و بگویید که آمادگی نشان دادن اتاق خواب خود را به آنها ندارید. مهمانان خود را تشویق کنید تا به جاهای دیگری که از نظر شما مشکل ندارد بروند به عنوان مثال : به آنها بگویید که اتاق خوابتان طبقه بالاست و بهتر است که شما از حیاط و یا گلخانه دیدن کنید من فکر میکنم که شما لذت بیشتری از دیدن آنها خواهید برد.

در صورتی که برای جابجا کردن اثاثیه خود برای آماده کردن خانه برای مهمانی نیاز به مشاوره و کمک دارید حتما با ما تماس بگیرید.  آماده کردن خانه برای مهمانی های شما از تخصص ماست. ما بدون اینکه با وسایل با ارزش شما کوچکترین آسیبی وارد آید در  آماده کردن خانه برای مهمانی به شما کمک می کنیم.


raha 1396/02/27 12:53:07 ب.ظ

سلام منتظر مطالب بیشتری هستیم.

پاسخ
مریم 1396/02/27 12:41:52 ب.ظ

سلام عالی بود.

پاسخ
صبحانی 1396/02/25 05:23:29 ب.ظ

مطلب خوب و آموزنده ای بود خسته نباشید

پاسخ

فرم ثبت نظرات کاربران

گزینه های ستاره دار (*) را تکمیل کنید

ارسال پیام شما با موفقیت انجام شد