چگونه استرس روز اسباب کشی را کم کنیم؟

چگونه استرس روز اسباب کشی را کم کنیم؟

استرس اسباب کشی برای همه کسانی که تجربه اسباب کشی و جابجایی اثاثیه را داشته اند پیش آمده است. اسباب کشی هم از نظر فیزیکی و هم از نظر احساسی یکی از چالش برانگیزترین مسائل زندگی است و در تحقیقاتی که به تازگی به عمل آمده است دو سوم افراد معتقد بودند که استرس اسباب کشی حتی از استرس یک شغل تازه , شکست در روابط و حتی طلاق نیز بالاتر است.

به اعتقاد روانشناسان اسباب کشی یکی از پراسترس ترین مسائل در زندگی روزمره است. زیرا اسباب کشی و جابجایی همیشه با تغییرات همراه است و این تغییرات می تواند برای افراد استرس و نگرانی زیادی به وجود آورد. ناآشنایی و عدم اطلاع از آنچه که برای ما پیش می آیند باعث بروز استرس اسباب کشی می شود. اثاث کشی تنها به جابجایی خانه و محل زندگی نیست بلکه؛

 • تغییر محله 
 • تغییر مدرسه بچه ها 
 • تغییر مسیر هر روزه برای رفتن به سر کار

و خیلی چیزهای دیگر نیز با حمل و نقل اسباب و اثاثیه پیش می آید.

البته بروز تنش و استرس اسباب کشی در زمان باربری و حمل بار بسیار امری طبیعی است.

که اصلا هم نشانه ضعف نیست بلکه نبود نظم و عدم آشنایی با چیزهای جدید باعث می شود افراد در خود احساس ضعف و ناتوانی داشته باشند. برای کاهش استرس اسباب کشی راهکارهایی وجود دارد که می توان به چند تا از آنها در این مقاله اشاره کرد.

تاثیرات روانی اسباب کشی در افراد

تجربه اسباب کشی و جابجایی اثاثیه منزل به محل جدید می تواند یک تجربه بسیار سخت و پر  استرس برای افراد باشد. زیرا این یک تحول بزرگ در زندگی افراد است. رها کردن کارهای روتین روزانه , جدایی از دوستان و ندیدن مکان هایی که برای ما آشنا هستند باعث می شود احساس ناامنی و هرج و مرج داشته باشیم.

جداکردن بچه ها از دوستان شان همیشه برای والدین با احساس گناه همراه است و اسباب کشی همیشه تاثیرات زیادی روی فرزندان دارد.

آمادگی برای جابجایی و کاهش استرس اسباب کشی

برای کاهش استرس در هر کاری باید آمادگی مواجه با آن کار را داشته باشیم.

استرس اسباب کشی نیز به همین ترتیب است.

برای کاهش استرس اسباب کشی باید آمادگی  انجام اثاث کشی را با انجام یک سری مقدمات داشته باشیم. جابجایی اثاثیه منزل کاری سخت است و باید از قبل اقداماتی نظیر بسته بندی اثاثیه , آماده کردن خانه جدید برای سکونت , اجاره ماشین اسباب کشی, ثبت نام بچه ها در مدرسه جدید و ... انجام داده باشیم تا در روز اسباب کشی با مشکلی مواجه نشویم. آماده سازی در کنترل استرس اسباب کشی بسیار موثر است. اما خود را بیش از حد خسته نکنید.

انجام این کارها پیش از شروع جابجایی و باربری باعث می شود استرس اسباب کشی در شما کاهش یابد.

استرس اسباب کشی

استرس اسباب کشی و توجه به سلامتی خودمان

توجه به سلامتی یکی از مهم ترین نکاتی است که در کاهش استرس اسباب کشی موثر است. به یاد داشته باشیم که برای چه کاری اسباب کشی می کنیم. نزدیکی به دوستان یا خانواده , رفتن به یک خانه جدید , رفتن به یک محله بهتر همه از دلایلی است که باعث شده است ما دست به جابجایی اثاثیه منزل با حمل بار و اتوبار بزنیم و اسباب کشی کنیم. پس به سلامتی خود در این دوران استرس زا توجه کنید. فکر خود را مشغول نکنید و خوب غذا بخورید. خواب کافی نیز داشته باشید.

استفاده از خدمات شرکت های باربری

اگر اثاثیه منزل شما زیاد است تلاش خود را بکنید اما استراحت کافی نیز داشته باشید.

برای کاهش خستگی ناشی از این کار می توانید با شرکت های اتوبار و باربری تماس بگیرید. این شرکت ها کار حمل اثاثیه و بسته بندی لوازم حساس را به بهترین شکل ممکن انجام می دهند. کمک گرفتن از شرکت خدمات اسباب کشی باعث کاهش استرس اسباب کشی می شود زیرا مسلما شما نگرانی هایی از بابت حمل بارهای سنگین , آسیب ندیدن وسایل و انجام کار حمل اثاثیه در زمان مشخص خود هستید و این نگرانی ها باعث بروز استرس اسباب کشی در شما می شود. اما وقتی که کارهای خود را به یک شرکت باربری مدرن می سپارید خیال تان از بابت این کارها راحت می شود و استرس اسباب کشی نیز کاهش می یابد.

انجام تمرینات ورزشی برای کاهش استرس اسباب کشی

تمرینات تنفسی ساده می تواند باعث آرامش شما شده و به کاهش استرس اسباب کشی کمک نماید. تمرکز و ذهن خالی از هر گونه نگرانی برای انجام این تکنیک های ساده مهم است. اگر علائمی مانند ضربان قلب بالا , تعریق کف دست و ناتوانی در تمرکز دارید لازم است برای مقابله با استرس با یک روانشناس و یا مشاور صحبت کنید

احساس گیجی و سردرگمی در حین اثاث کشی و بسته بندی اثاثیه کاملا طبیعی است.

استرس اسباب کشی را با اطلس بار فراموش کنید

اسباب کشی یکی از مهم ترین عوامل استرس زا در زندگی است اما لازم است که خود را کنترل کرده و به کاهش استرس اسباب کشی در خود کمک کنیم.

 • اتوبار و باربری اطلس بار با مدرن ترین خدمات در زمینه اتوبار در تهران شامل
 • اتوبار در شمال تهران اعم از اتوبار و باربری در دزاشیب , باربری در زرگنده
 • اتوبار در جنوب تهران در تمامی مناطق مختلف جنوبی تهران
 • اتوبار در غرب تهران اعم از باربری در ستارخان و باربری در گیشا
 • اتوبار در شرق تهران اعم از باربری در تهرانپارس و باربری در نارمک
 • و اتوبار در مرکز تهران اعم از باربری در آرژانتین و باربری در فاطمی

به صورت سراسری  و باربری بین شهری اعم از:

 • بهترین سرویس دهی بسته بندی
 • اسباب کشی آسان و سریع
 • بیمه باربری
 • پرسنل ماهر خانم و آقا
 • قیمت باربری مناسب
 • اجاره ماشین حمل بار مناسب و مجهز

آماده انجام خدمات اثاث کشی و کاهش استرس اسباب کشی شماست.

استرس اسباب کشی را فراموش کنید زمانی که ما با شما همراه هستیم.

commnet_avatar

مژگان

1396/05/19 10:49:59 ق.ظ

سایتتون واقعا مطالب مفیدی داره موفق باشید

پاسخ

فرم ثبت نظرات کاربران

گزینه های ستاره دار (*) را تکمیل کنید

ارسال پیام شما با موفقیت انجام شد