چگونه در زمان اسباب کشی همسایه های خوبی باشیم

چگونه در زمان اسباب کشی همسایه های خوبی باشیم

رعایت حقوق همسایه‌ها در اسباب کشی بسیار مهم است.
فقط به این دلیل که شما به خانه جدید اسباب کشی می‌کنید. به این معنا نیست که همسایگان شما شایسته‌ی احترام نباشند. پس نباید حقوق آن‌ها را در نظر نگیرید. بیشتر افراد به این نکته توجه نمی‌کنند. قطعا جابجایی شما می تواند باعث بر هم زدن آسایش همسایگان شود. به‌این‌ترتیب , مهم است که قبل از آشنایی با همسایگان جدید , آن‌ها ما را افرادی باملاحظه بدانند. در اینجا نکاتی هست که به ما می‌گوید چگونه همسایه‌های خوبی باشیم. در طول فرایند جابجایی منزل کمترین مشکل و نگرانی را برای آن‌ها به وجود آوریم. چه شما در یک مجتمع مسکونی زندگی می‌کنید. یا در یک خانه ویلایی مراعات حال همسایه‌ها همیشه باید اولویت شما باشد.

رعایت حقوق همسایه‌ها در اسباب کشی با زمان‌بندی

از مهم‌ترین و اساسی‌ترین کارها برای رعایت حقوق همسایه‌ها در اسباب کشی منزل این است که زمان‌بندی مناسبی داشته باشید. این کار شامل تمهیداتی است که برای آسایش آن‌ها به کار می‌برید. سعی کنید در طول هفته‌ای که برای اثاث کشی آماده می‌شوید.زمانی کارهای خود را انجام دهید که همسایه‌ها سرکار باشند. سروصدای شما آن‌ها را اذیت نکند. در زمان جابجایی اثاثیه به منزل جدید نه‌تنها کامیون درب ورودی پارکینگ را اشغال می‌کند. بلکه ممکن است تا حدی پیاده‌رو را با وسایل بزرگ مانند یخچال و هم‌چنین رفت‌وآمد زیاد کارگران شرکت اتوبار و باربری مسدود کنید. بنابراین تلاش کنید تا ساعت جابجایی خود را با همسایه‌ها تنظیم کنید.در زمان‌هایی که کمترین مزاحمت برای دیگران پیش می‌آید. اقدام به حمل وسایلتان داخل کامیون حمل اثاثیه نمایید.

رعایت حقوق همسایه‌ها با اطلاع‌رسانی در اسباب کشی

اطلاع‌رسانی به‌موقع می‌تواند یکی دیگر از نکات مهم در رعایت حقوق همسایه‌ها در اسباب کشی باشد. اگر در یک مجتمع ساکن هستید, بیشتر همسایه‌های نزدیک شما از اثاث کشی شما خبر دارند. ولی مطمئناً افرادی که در بلوک‌های دورتر از بلوک شما زندگی می‌کنند از جابجایی شما خبر ندارند. اگرچه ممکن است فکر کنید که حمل اثاثیه منزل شما تأثیری بر زندگی دیگران نخواهد داشت. ولی بهتر است تاریخ و روز اسباب کشی را بر روی بورد ساختمان بزنید.
این کار نشان‌دهنده احترام شما به آن‌ها است.
احتمال دارد مانند همسایگان بلوک‌های دیگر که از روز اسباب کشی شما خبر ندارند.شما نیز مطلع نباشید که در همان روز , یک خانواده‌ی دیگر نیز قصد جابجایی دارند. یا شاید یک خانواده‌ای قصد دارند در همان روز در پارکینگ ساختمان یک مهمانی بگیرند.بدین ترتیب بخش زیادی از پارکینگ اشغال می‌شود. بدین ترتیب اطلاع‌رسانی به رعایت حقوق همسایه‌ها در زمان اسباب کشی کمک می نماید. همچنین به شما در مشخص شدن این موارد و برنامه‌ریزی بهتر نیز کمک می‌کند.

برنامه‌ریزی داشته باشید

جابجایی خود را با یک برنامه‌ریزی مناسب شروع کنید.
پیش از شروع کار اطمینان حاصل کنید که تمامی لوازم شما برای اجتناب از شکستن و آسیب دیدن در بسته‌بندی‌های مناسب قرار گرفته است. در این روز تنها افرادی که توانایی کمک کردن دارند باید حضور داشته باشند. بهتر است بچه‌های کوچک‌تر و افرادی که قصد کمک ندارند برای پرهیز از شلوغی بی‌مورد راهروها , پله‌ها , و پارکینگ و آسانسور و ... از محل دور باشند. یا در پایان جابجایی از خانه خارج شوند.
هماهنگ کردن آسانسور و رزرو پارکینگ برای کامیون و ماشین حمل بار شرکت اتوبار از اقدامات مهم است. و نبود ماشین‌های اضافی نشان‌دهنده رعایت حقوق همسایه‌ها در اسباب کشی توسط شماست. همچنین می تواند به شما و کارگران باربری و حمل بار کمک کند تا یک روز موفق و جابجایی بدون استرس داشته باشید. هم‌چنین ممکن است بعضی از همسایه‌ها بخواهند که با شما خداحافظی کنند. و برای شما آرزوی خوشبختی کنند.

برای حمل اثاثیه سنگین برنامه داشته باشید

حمل اثاثیه سنگین از مواردی است که می‌تواند باعث ایجاد مزاحمت‌های زیاد برای همسایه‌ها شود. بنابراین اگر توانایی لازم برای جابجایی این‌گونه وسایل را ندارید. بهتر از است یک شرکت خدمات جابجایی استخدام کنید. تا در کمترین زمان وسایل سنگین مثل ساید , گاوصندوق, پیانو و ... را برای شما جابجا نمایند. به‌این‌ترتیب شما کمترین مزاحمت را برای همسایه خواهید داشت. این شرکت‌ها کل پروسه جابجایی را نیز مدیریت می‌کنند. بنابراین در صورت امکان بهتر است یک شرکت خوب انتخاب برای جابجایی اسباب منزل خود انتخاب کنید.

مجوزهای لازم را دریافت کنید

برای رعایت حقوق همسایه‌ها در اسباب کشی بهتر است قبل از روز جابجایی اثاثیه با مدیریت ساختمان صحبت کنید. همچنین جای قرار گرفتن کامیون را معلوم کنید. اگر آن‌ها با قرار گرفتن کامیون در جلوی درب پارکینگ موافق نبودند به دنبال راه دیگری مانند استفاده از درب پشتی یا داخل کوچه باشید.
اگرچه بیشتر مدیران ساختمان فضای کافی را برای:
•    قرار گرفتن کامیون
•    رفت‌وآمد کارگران
•    قرار دادن وسایل و بسته‌بندی‌ها
در اختیار شما قرار می‌دهند.
مهم است که برای رعایت حقوق همسایه‌ها در اسباب کشی حتماً از آن‌ها اجازه بگیرید.

رعایت حق همسایگان در جابجایی ها

اهمیت رعایت حقوق همسایه‌ها در اثاث کشی

رعایت حقوق همسایه‌ها در اثاث کشی بسیار مهم است.
ممکن است که در این روز کارگران برای همسایه‌ها مزاحمت ایجاد کنند.
پس بهتر است که با آن‌ها صحبت کرده و به آن‌ها یادآوری کنید که:
•    فریاد
•    موسیقی بلند
•    دفع نادرست زباله
•    و مسدود کردن پیاده‌رو
درست نیست.
تا در حد امکان به حقوق دیگران احترام بگذارند.

رعایت حقوق همسایه‌ها در تمیز کردن خانه پس از حمل اثاثیه منزل

بهتر است بعد از رفتن کامیون باربری و حمل بار , قبل از اینکه برای آخرین بار درب را ببندید.
•    خانه
•    محدوده‌ی پارکینگ
•    و پیاده‌رو
را چک کنید.
اگر زباله یا جعبه‌ای جا مانده, آن‌ها را برداشته و خانه را تمیز تحویل بدهید.
تمیز کردن کوچه و پارکینگ پس از اتمام کار یکی از اقدامات مهم در رعایت حقوق همسایه‌ها در حمل اثاثیه منزل است.

از همسایه‌ها خداحافظی کنید

در آخر حتماً با همسایه‌ها به‌ویژه با افرادی که رابطه‌ای نزدیک داشته‌اید.خداحافظی کنید البته بهتر است که این کار را چند روز قبل از جابجایی وسایل انجام دهید. حتماً از آن‌ها برای مزاحمت‌هایی که در این روز برای آن‌ها به وجود می‌آورید عذرخواهی کنید. رعایت حقوق همسایه‌ها در جابجایی اسباب منزل یکی از مهم‌ترین کارهایی است که شما می‌توانید در حق همسایه‌های قدیمی و جدیدتان انجام دهید. این کار همچنین نشان‌دهنده شأن و شخصیت شماست.
ازاین‌رو حقوق همسایه‌ها را در شرایط حمل‌ونقل اسباب‌اثاثیه به‌خوبی رعایت نمایید.
و خود را برای همسایه‌های جدید و قدیم شخصی مبادی‌آداب نشان دهید
تا بتوانید دوستان خوبی باقی بماند و در مواقع لزوم از کمک آن‌ها بهره‌مند شوید.


فرم ثبت نظرات کاربران

گزینه های ستاره دار (*) را تکمیل کنید

ارسال پیام شما با موفقیت انجام شد