چگونه در زمان اسباب کشی همسایه های خوبی باشیم

چگونه در زمان اسباب کشی همسایه های خوبی باشیم

رعایت حقوق همسایه ها در اسباب کشی بسیار مهم است.

فقط به این دلیل که شما به خانه جدید اسباب کشی می کنید به این معنا نیست که همسایگان شما شایسته ی احترام نباشند و حقوق آنها را در نظر نگیرید. بیشتر افراد به این نکته توجه نمی کنند که ممکن است اسباب کشی آنها باعث بر هم زدن آسایش همسایگان شود به این ترتیب , مهم است که قبل از آشنایی با همسایگان جدید , آنها ما را افرادی با ملاحظه بدانند.

زمانبندی و رعایت حقوق همسایه ها در اسباب کشی

از مهم ترین کارها برای رعایت حقوق همسایه ها در اسباب کشی این است که زمانبندی مناسبی داشته باشید. رعایت حقوق همسایه ها در اسباب کشی شامل تمهیداتی است که برای آسایش آنها به کار می برید. سعی کنید در طول هفته ای که برای اسباب کشی آماده می شوید , زمانی کارهای خود را انجام دهید که همسایه ها سرکار باشند سر و صدای شما آنها را اذیت نکند. در زمان جابجایی اثاثیه به منزل جدید نه تنها کامیون درب ورودی پارکینگ را اشغال می کند بلکه ممکن است تا حدی پیاده رو را با وسایل بزرگ مانند یخچال و هم چنین رفت و آمد زیاد کارگران شرکت اتوبار و باربری مسدود کنید.

حقوق همسایه های در اسباب کشی و باربری

حقوق همسایه ها در اسباب کشی با اطلاع رسانی

اطلاع رسانی به موقع می تواند یکی دیگر از نکات مهم در رعایت حقوق همسایه ها در اسباب کشی باشد. اگر در یک مجتمع ساکن هستید , بیشتر همسایه ها ی نزدیک شما از اثاث کشی شما خبر دارند ولی مطمئنا افرادی که در بلوک های دورتر از بلوک شما زندگی می کنند از جابجایی شما خبر ندارند اگر چه ممکن است فکر کنید که حمل اثاثیه منزل شما تاثیری بر زندگی دیگران نخواهد داشت ولی بهتر است تاریخ و روز اسباب کشی را بر روی بورد ساختمان بزنید.

این کار باعث رعایت حقوق همسایه ها در اسباب کشی و احترام شما به آنها می شود. احتمال دارد مانند همسایگان بلوک های دیگر که از تاریخ اسباب کشی شما خبر ندارند , شما نیز مطلع نباشید که در همان روز , یک خانواده ی دیگر نیز قصد جابجایی دارند و یا شاید یک خانواده ای قصد دارند که در همان روز در پارکینگ ساختمان یک مهمانی بگیرند و بدین ترتیب بخش زیادی از پارکینگ اشغال می شود. بدین ترتیب اطلاع رسانی علاوه بر رعایت حقوق همسایه ها در اسباب کشی به شما در مشخص شدن این موارد نیز کمک می کند.

هماهنگ کردن پارکینگ برای کامیون و ماشین حمل بار شرکت باربری و اتوبار و نبود ماشین های اضافی نشان دهنده رعایت حقوق همسایه ها در اسباب کشی توسط شماست و  به شما و کارگران شرکت خدمات اسباب کشی و حمل بار کمک می کند تا یک روز موفق و اسباب کشی بدون استرس داشته باشید. هم چنین ممکن است که بعضی از همسایه ها بخواهند که با شما خداحافظی کرده و برای شما آرزوی خوشبختی کنند.

مجوزهای لازم

برای رعایت حقوق همسایه ها در اسباب کشی بهتر است قبل از روز اسباب کشی با مدیریت ساختمان صحبت کرده جای قرار گرفتن کامیون را معلوم کنید اگر آنها با قرار گرفتن کامیون در جلوی درب پارکینگ موافق نبودند به دنبال راه دیگری مانند درب پشتی یا داخل کوچه باشید.

اگرچه بیشتر مدیران ساختمان فضای کافی را برای:

  • قرار گرفتن کامیون
  • رفت و آمد کارگران
  • قرار دادن وسایل و بسته بندی ها

در اختیار شما قرار می دهند.

مهم است که برای رعایت حقوق همسایه ها در اسباب کشی حتما از آنها اجازه بگیرید.

رعایت حقوق همسایه ها در اسباب کشی

حقوق همسایه ها در اسباب کشی بسیار مهم است.

ممکن است که در روز اسباب کشی کارگران برای همسایه ها مزاحمت ایجاد کنند.

پس بهتر است که با آنها صحبت کرده و به آنها یادآوری کنید که:

  • فریاد 
  • موسیقی بلند 
  • دفع نادرست زباله
  • و مسدود کردن پیاده رو

درست نیست.

و تا حد امکان به حقوق دیگران احترام بگذارند.

حقوق همسایه ها در اسباب کشی و دفع زباله ها

بهتر است بعد از رفتن کامیون شرکت باربری و حمل بار , قبل از اینکه برای آخرین بار درب را ببندید 

  • خانه
  • محدوده ی پارکینگ
  • و پیاده رو

را چک کنید.

اگر زباله یا جعبه ای جا مانده , آنها را برداشته و خانه را تمیز تحویل بدهید.

تمیز کردن کوچه و پارکینگ پس از اتمام کار باربری یکی از اقدامات مهم در رعایت حقوق همسایه ها در اسباب کشی است.

خداحافظی

در آخر حتما با همسایه ها به خصوص با افرادی که رابطه ای نزدیک داشته اید , خداحافظی کنید البته بهتر است که این کار را چند روز قبل از اسباب کشی انجام دهید. حتما از آنها برای مزاحمت هایی که در روز اسباب کشی برای آنها داشته اید عذر خواهی کنید. رعایت حقوق همسایه ها در اسباب کشی یکی از مهم ترین کارهایی است که شما می توانید در حق همسایه های قدیمی و جدیدتان کنید.

رعایت حقوق همسایه ها در اسباب کشی کاری است که نشان دهنده شان و شخصیت شماست.

از این رو حقوق همسایه ها در اسباب کشی را به خوبی رعایت نمایید.

و خود را برای همسایه های جدید و قدیم شخصی مبادی آداب نشان دهید

تا بتوانید دوستان خوبی نیز باشید.فرم ثبت نظرات کاربران

گزینه های ستاره دار (*) را تکمیل کنید

ارسال پیام شما با موفقیت انجام شد