یازده گام برای انتخاب یک اتوبار (باربری)

یازده گام برای انتخاب یک اتوبار (باربری)

انتخاب اتوبار یکی از مراحل مهم در اسباب کشی است.

اگر ما در انتخاب اتوبار مناسب دقت کافی به کار نبریم ممکن است در طول اثاث کشی با مشکلات زیادی مواجه شویم. بسیار دیده شده است که با انتخاب اتوبار نادرست و نامطمئن خدمات مورد انتظار و مورد نیازمان را دریافت نکرده ایم و یا خسارت های زیادی به اثاثیه ما وارد شده است. تاخیر در اسباب کشی و نامنظم بودن سرویسهای باربری یکی دیگر از تبعات انتخاب اتوبار نامناسب است.

چگونگی انتخاب اتوبار معتبر و خوش قیمت

چگونه یک اتوبار  معتبر  و متناسب با میزان بودجه خود پیدا کنیم.

انتخاب اتوبار خوب شاید یکی از سخترین و دلهره آورترین مراحل اسباب کشی باشد. اگر از آن دست افرادی هستید که حساسیت زیادی روی لوازم خود دارید پس بهتر است تا پایان این مقاله با ما همراه باشید. تا بتوانید در انتخاب اتوبار بهترین گزینه را انتخاب نمایید. برای یافتن اتوبار و باربری مناسب یک تحقیق کوتاه می تواند اثر فوق العاده ای داشته باشد. در اینجا یازده گامی که به شما در انتخاب اتوبار مناسب کمک می کند را بیان می کنیم:

 1. مشورت و استفاده از تجربیات دیگران
 2. برآورد قیمت ها
 3. تحقیقات محلی برای انتخاب اتوبار
 4. کسب اطلاعات مناسب از شرکت باربری مد نظر
 5. اطمینان از کیفیت تجهیزات اسباب کشی شرکت
 6. گول قیمت های ارزان را نخورید
 7. مرور قیمت
 8. لیست قیمت شرکتهای رقیب
 9. بررسی مجوز شرکت
 10. انتخاب اتوبار قانونی
 11. تهیه لیست از اثاثیه

از مراحل انتخاب اتوبار و باربری خوب است.

انتخاب اتوبار و باربری با مشورت

گام اول : با دیگران مشورت نمایید

در انتخاب اتوبار با صاحبان تجربه مشورت نمایید.

مطمئناً در میان اطرافیان شما کسانی هستند که قبلا با شرکت های باربری کار کرده باشند و به نوعی از خدمات آنها استفاده کرده باشند در اولین گام برای انتخاب اتوبار می توانید از آنها سوال کنید و از تجربیات آنها استفاده نمایید. از دوستان و همکاران خود برای معرفی یک اتوبار خوب سوال کنید. می توانید شماره شرکت های باربری (اتوبار) نزدیک منزل خود را پیدا کنید. با شرکت های مختلف تماس بگیرید و قیمت های آنها را با هم مقایسه کنید. تصور نکنید که اگر با یک شرکت بزرگ و معتبر تماس گرفته اید دیگر نیازی نیست روی برآورد قیمت های آن دقت و حساسیت داشته باشید. به قیمت های پیشنهادی از وب سایت ها اعتماد نکنید. دقت روی هزینه های جابجایی یکی از مهم ترین اصول در انتخاب اتوبار مناسب است.

گام دوم : در مورد شرکت های باربری تحقیق نمایید

لیستی از باربری های خوب را تهیه نمایید.

سپس سابقه و سرویس ها و خدمات این شرکت ها را به صورت آنلاین بررسی نمایید. برای اینکار می توانید بخش نظرات , شکایات و تشکرات را در وبسایت آنها مشاهده نمایید و نظرات مشتریان را بررسی کنید. سابقه آنها را نیز با هم مقایسه کنید. حداقل با سه تا چهار شرکت باربری تماس بگیرید و از آنها بخواهید برآوردی از قیمت های جابجایی به شما ارائه نمایند

گام سوم :  پس از انتخاب اتوبار از آنها قیمت بگیرید

پس از اینکه شرکت باربری و حمل اثاثیه را پیدا کردید با شرکت تماس بگیرید و از آنها بخواهید تا هزینه پیشنهادی خود را به شما بدهند.  باید انتظار داشته باشید که هزینه نهایی که باید پرداخت کنید خیلی بیشتر از هزینه پیشنهادی خواهد بود. بهتر است که برآورد هزینه چند شرکت مورد نظر را با هم مقایسه کرده و بهترین قیمت را انتخاب کنید.

گام چهارم : اطلاعات لازم را از نماینده شرکت بخواهید

پس از انتخاب اتوبار ، شرکت مربوطه کارشناس خود را جهت بررسی اثاثیه و برآورد قیمت به محل شما اعزام می دارد. تمامی وسایلی که می خواهید جابجا کنید اعم از  قفسه ها، کمدها، وسایل داخل حیاط، حیاط پشتی و... را به کارشناس نشان دهید.

لیستی از وسایل را تهیه کنید و به تایید کارشنان شرکت برسانید.  تا نماینده شرکت در روز اثاث کشی نتواند ادعا کند که وسایل و اثاثیه بیشتر از مقدار تایید شده است به این ترتیب شرکت نمی تواند شما را مجبور کند تا هزینه بیشتری پرداخت کنید. مطمن شوید که نماینده شرکت در مورد شرایط خانه جدید شما مانند پله ها، آسانسور و... آگاهی دارد. نماینده شرکت می تواند اطلاعات بیشتری در مورد شرکت  به شما بدهد. مطمن شوید که در روز اسباب کشی نماینده شرکت حضور داشته باشد و فرد دیگری را برای جابجایی نفرستد. تمام سوالات خود را درباره شرکت از نماینده شرکت بپرسید.

اطلاعات مورد نیاز از شرکت اتوبار

 1. نام کامل شرکت
 2. آدرس شرکت باربری
 3. اطلاعات تماس اعم از ایمیل، شماره تلفن
 4. آدرس وب سایت شرکت
 5. پیشینه شرکت
 6. شماره مجوز و گواهینامه های شرکت

انتخاب باربری و اتوبار

گام پنجم : انتخاب اتوبار و مرور کردن برآورد قیمت

هزینه های نهایی اسباب کشی در انتخاب اتوبار بسیار مهم است.

برآورد هزینه و قرارداد اسباب کشی زمانی رسمی می شود که توسط شما و نماینده شرکت باربری (اتوبار) امضا شود. در هنگام اسباب کشی لیستی از وسایلی که در کامیون قرار می گیرند توسط شرکت تهیه می شود که به عنوان یک سند رسمی است. مطمئن شوید که این لیست برآورد قیمت داشته و در زیر آن امضای نماینده شرکت تاریخ داشته باشد. اگر تصمیم دارید تا اثاثیه خود را بیمه اضافی کنید مطمن شوید که از هزینه و جزییات در مورد بیمه آگاهی لازم را دارید.

گام ششم : تجهیزات شرکت باربری را بررسی نمایید

تجهیزات اتوبار بسیار مهم است.

در انتخاب اتوبار بهتر است نسبت به تجهیزاتی که شرکت باربری ارائه می دهد دقت داشته باشید. کیفیت بالای این تجهیزات در سرعت و کیفیت اسباب کشی تاثیرگذار است.

 1. تجهیزات بسته بندی اثاثیه
 2. ماشین های اسباب کشی
 3. و سایر تجهیزات حمل بار

از مهم ترین تجهیزات شرکت های باربری است.

گام هفتم : گول شرکت های ارزان قیمت را نخورید

در انتخاب اتوبار در مورد شرکت هایی که خیلی پایین تر از شرکت های دیگر قیمت می دهند محتاط باشید. به لیست وسایل و قیمت ها نگاه کنید و ببینید که هزینه اضافی از کجاست. به شرکت زنگ زده و از آنها بخواهید که به شما توضیح دهند. از اینکه با شرکت های دیگر مذاکره کنید هراس نداشته باشید. در بازار الان، که رقابت بین شرکت ها زیاد است، مطمئن باشید که شرکت ها بر سر قیمت با شما کنار می آیند.

گام هشتم : بررسی لیست قیمت های پیشنهادی شرکت های رقیب

برای انتخاب اتوبار بهتر است اطلاعات کاملی را جمع آوری کنید. مطمن شوید شرکت رقیب در محدوده منزل شماست و چند سال سابقه کار دارند. اکثر شرکت های حمل بار دارای سایت هستند و شما می توانید از طریق آنلاین اطلاعات خود را کامل کنید در غیر اینصورت بهتر است از طریق تلفنی اطلاعات خود را کامل کنید.

گام نهم : انتخاب اتوبار قانونی با مجوز رسمی

دقت کنید شرکتی که به عنوان شرکت باربری خود انتخاب می کنید داری مجوز رسمی باشد و فعالیت خود را به صورت قانونی انجام دهد. تحت هیچ شرایطی با شرکت های غیر قانونی و بی مجوز وارد مذاکره نشوید.

گام دهم : انتخاب اتوبار بر اساس اطلاعات بالا

انتخاب اتوبار را به پس از پایان مراحل تحقیق خود موکول نمایید.

شما باید با در نظر گرفتن گام های بالا از انتخاب اتوبار و  شرکت باربری خود مطمن باشید. تعیین تاریخ اسباب کشی

 • تعیین جزییات اسباب کشی
 • تهیه لیست کامل اثاثیه
 • تعیین دقیق نوع خدمات و سرویس ها
 • تعیین تعداد پرسنل باربری
 • تعیین نوع تجهیزات اسباب کشی و بسته بندی اثاثیه

خود را قطعی کرده و اطمینان حاصل کنید که نماینده شرکت زیر تمام موارد قرارداد را امضا کند.

گام یازدهم : در روز بارگیری یک کپی از لیست وسایلی که نماینده شرکت تهیه کرده بگیرید.

در روز اثاث کشی نماینده شرکت یک لیست از وسایلی که قرار است جابجا شود به شما می دهد این لیست باید در تطابق با لیستی باشد که قبلا به تایید شما رسیده است. جهت انتخاب اتوبار مناسب با قیمت خوب با ما مشورت نمایید. اتوبار و باربری اطلس بار از شرکت های خوشنام و قانونی در اثاث کشی است. با انتخاب اتوبار مناسب خود را چندین گام در اثاث کشی پیش ببرید. انتخاب اتوبار می تواند شما را از شر تمامی هزینه های اضافی , مشکلات اسباب کشی و نگرانی ها و استرس ها نجات دهد. پس در انتخاب اتوبار دقت زیادی داشته باشید و این یازده گام را رعایت نمایید.

فرم ثبت نظرات کاربران

گزینه های ستاره دار (*) را تکمیل کنید

ارسال پیام شما با موفقیت انجام شد