برنامه ریزی برای اسباب کشی و باربری

برنامه ریزی برای اسباب کشی و باربری

برنامه ریزی برای اسباب کشی و باربری یکی از ضروریات است زیرا مهم نیست که چقدر شرایط دشوار است، در این زمان افراد چالش زیادی برای رسیدن به هدف دارند، در صورتی که برنامه ای روشن برای پیگیری نداشته باشند. داشتن یک استراتژی به آنها اطمینان و احساس کنترل می دهد، به طوری که ترس و اضطراب کاهش می یابد. انجام یک کار یک بار در یک زمان به افراد کمک می کند تا تمرکز و پیشرفت سریع تر و موثرتری داشته باشند. بنابراین، اگر شما در تلاش برای انجام یک کار سخت، مانند یک برنامه ریزی برای اسباب کشی هستید شما باید یک طرح خوب برای دستیابی به اهداف تان در یک زمان مناسب داشته باشید. بهترین روش سازماندهی شده جهت اثاث کشی و باربری اسباب منزل ، داشتن یک جدول زمانی دقیق حرکت است - چک لیست اسباب کشی هفته به هفته تا شروع کار حمل اثاثیه و بسته بندی بار که نه تنها شامل تمام وظایفی است که شما نیاز دارید قبل از حرکت و در روز جابجایی اثاثیه انجام دهید، بلکه یک زمان مشخص برای تکمیل آنها را نیز شامل می شود.

برنامه ریزی برای اسباب کشی باعث می شود شما چیزهای مهم را به یاد داشته باشید و یا فراموش نکنید که کاری را باید انجام دهید زیرا همه وظایف (بزرگ و کوچک به طور یکسان) به طور واضح در چک لیست اسباب کشی شما مشخص می شود؛ شما می توانید زمان خود را در بهترین حالت سازماندهی کنید، زیرا چک لیست جابجایی شما به شما اجازه می دهد دقیقا مشخص کنید چه چیزی باید در ماه، هفته و روز قبل از جابجایی اسباب منزل انجام شود تا بتوانید همه چیز را آماده کنید؛

شما می توانید پیگیری پیشرفت خود را به عنوان هر کار تکمیل شده در چک لیست اسباب کشی داشته باشید ازاین رو کارهای انجام شده و انجام نشده را به خوبی می دانید. دریک کلام چک لیست اسباب کشی باعث کاهش هرج و مرج باربری، سرعت بخشیدن به آماده سازی جهت بسته بندی اثاثیه و حمل بار ، و کاهش استرس ناشی از آن می شود.

چک لیست حرکت - برنامه ریزی برای اسباب کشی دو ماه قبل از حرکت

در حالت ایده آل، برنامه ریزی برای اسباب کشی شما باید حدود دو ماه قبل از روز جابجایی شروع شود. به این ترتیب، زمان کافی برای تکمیل تک تک کارها را در لیست طولانی کارهایی که در هنگام حرکت انجام می شود، خواهید داشت.

برنامه ریزی برای اسباب کشی در هفته های 7 و 8 قبل از جابجایی

دراین زمان برای برنامه ریزی برای اسباب کشی از منطقه جدید خود مطلع شوید (اگر در حال حرکت به یک شهر جدید هستید). جمع آوری اطلاعات در مورد وضعیت اقتصادی، هزینه زندگی، آب و هوا، گزینه های مسکن، میزان جرم و جنایت، فرصت های آموزشی، شیوه های فرهنگی و سایر ویژگی های منطقه مورد نظر که ممکن است از مهم ترین کارهای برای برنامه ریزی برای اسباب کشی است.
شروع به جستجوی یک خانه جدید مناسب برای خود و خانواده تان کنید.

شروع به سازماندهی وسایل خانه خود برای برنامه ریزی برای اسباب کشی نمایید.
وسایل مورد نظر خود را در چهار دسته مرتب کنید:

  • آنچه باید جمع آوری کنید
  • آنچه باید اهدا کنید
  • آنچه باید بفروشید
  • و چیزهایی که می توانید دور بریزید.

یک موجودی  از مواردی که می خواهید به خانه جدید خود ببرید تهیه نمایید.

روش انجام باربری را انتخاب کنید

گزینه های در دسترس برای برنامه ریزی برای اسباب کشی  را بررسی کنید و تصمیم بگیرید که آیا قصد دارید به وسیله خودتان اثاث کشی کنید یا قصد استخدام یک شرکت باربری و اتوبار حرفه ای را دارید تا به شما کمک نمایند. اطمینان حاصل کنید که شرکت های باربری و حمل اثاثیه منزل چه چیزی باید ارائه دهند تا بتوانید در مورد برنامه ریزی برای اسباب کشی تصمیم آگاهانه بگیرید. اگر قصد استفاده از خدمات حرفه ای شرکت های اتوبار معتبر دارید، به دنبال  یک شرکت باربری حرفه ای با قیمت مناسب و قابل اطمینان باشید.

  • از توصیه های دیگران استفاده کنید
  • سوابق شرکت را بررسی کنید
  • از وب سایت های شرکت های حمل و نقل بازدید نمایید

و غیره.

برنامه ریزی برای اسباب کشی در هفته های 6 و 5 قبل از جابجایی

در برنامه ریزی برای اسباب کشی خدمات مورد نیاز خود را رزرو کنید و تمام جزئیات (زمان حرکت , بسته بندی، روش پرداخت، بیمه، و غیره) را با عوامل انتخاب شده شرکت حمل بار مورد نظر تأیید کنید؛
یک پوشه تهیه کنید و تمام اسناد مربوط به باربری وسایل منزل تان را در آن نگه دارید.
بودجه اسباب کشی برای سازماندهی امور مالی و صرفه جویی هرچه بیشتر هزینه ها باید تنظیم شود.
کارفرمای فعلی خود را از حرکت خود مطلع سازید

و اولین روز کار خود را پس از استقرار در منطقه جدید تنظیم کنید (یا شروع به جستجوی یک کار جدید کنید)؛

اگر از خانه اجاره ای جابجای می شوید، صاحبخانه خود را از این جابجایی مطلع کنید
پرونده های پزشکی و سوابق خانوادگی و کودکان را جمع آوری کنید.
به دنبال یک پزشک جدید خانواده و یک مدرسه جدید برای بچه های خود باشید (در صورت وجود)؛
فروش وسایل اضافی و یا ارسال آنلاین موارد ناخواسته را سازماندهی کنید.

لیستی از اقلام غیر قابل قبول برای بارگذاری در کامیون حمل اثاثیه به دلیل خطرناک بودن شان را تنظیم نمایید و تصمیم بگیرید چه کاری با آنها انجام دهید (آنها را دور بریزید، بفروشید، خودتان آنها را جایگزین کنید یا قبل از برنامه ریزی برای اسباب کشی آنها را استفاده کنید).

تهیه وسایل بسته بندی

شما می توانید جعبه های حمل بار و سایر مواد بسته بندی را به صورت رایگان دریافت کنید و یا هر چه که نیاز دارید خرید کنید. اطمینان حاصل کنید که شما از مواد بسته بندی اثاثیه با کیفیت بالا برای وسایل ظریف و با ارزش تر استفاده می کنید.
چک لیست حرکت -برنامه ریزی برای اسباب کشی  یک ماه قبل از حرکت
وقت آن است که برنامه ریزی برای اسباب کشی خود را با سرعت بیشتری انجام دهید.

برنامه ریزی برای اسباب کشی در هفته های 4 و 3 قبل از حرکت

وسایل ناخواسته خود را که هنوز در وضعیت خوبی قرار دارند
(چیزهایی که نمی خواهید را به فروش برسانید یا اهدا کنید)
آدرس جدید خود را به بانک، شرکت های بیمه، وکلا و دیگر افراد مهم و موسسات اطلاع دهید؛
انتقال آب و برق و... و لغو عضویت و اشتراک ها؛

حیوانات خانگی خود را به یک دامپزشک برای بررسی کامل و جمع آوری سوابق و گواهی سلامت شان نشان دهید؛جابجایی خود را به خانه جدید برنامه ریزی کنید. اگر شما تا مقصد نهایی رانندگی می کنید، ماشین خود را در اختیار دارید و برای غذا و مسکن در طول مسیر (در صورت نیاز) برنامه ریزی کنید. اگر شما به شهر جدید پرواز می کنید، پرواز خود را رزرو کنید و یک شرکت حمل و نقل قابل اعتماد برای حمل و نقل خودرو تان پیدا نمایید؛ شروع بسته بندی از وسایلی که به ندرت استفاده می شوند، تجهیزات تخصصی، لباس های غیررسمی و دکوراسیون و هر چیز دیگری که به آن نیاز ضروری ندارید را بسته بندی کنید؛ مواردی را که در جعبه ضروری بسته بندی شده و اشیاء ارزشمند که نمی خواهید در اختیار کارگران اسباب کشی قرار دهید، را کنار بگذارید.

برنامه ریزی برای اسباب کشی دو هفته قبل حرکت

با شرکت اتوبار خود تماس بگیرید تا اطمینان حاصل شود که همه چیز با توجه به برنامه جلو می رود.
و جزئیات اسباب کشی را مورد بحث قرار دهید.
پرداخت هر صورتحساب یا بدهی که ممکن است داشته باشید.
کتاب هایی که از کتابخانه گرفته اید.

و هر چیزی که از طرف دوستان یا همسایگان قرض گرفته اید را بازگردانید.
همچنین مواردی که برای تمیز کردن و یا تعمیر داده اید را تحویل بگیرید.
برای خداحافظ تمام مکان های مورد علاقه خود را در شهر فعلی بازدید کنید.
و یک مهمانی برای خداحافظی از تمام دوستان خود برگزار کنید.
 انباری و زیرزمین خانه را بررسی کنید

و همچنین بسیاری از آثار هنری، دکوراسیون، کتاب، لوازم اداری و وسایل سرگرمی خود را بسته کنید.
در برنامه ریزی برای اسباب کشی و زمان آن:

  • یک پارکینگ برای کامیون باربری در نزدیکی ورودی خانه خود
  • و همچنین یک آسانسور (اگر شما در یک ساختمان آپارتمانی زندگی می کنید) رزرو کنید
  • شروع به استفاده از مواد غذایی خود کنید

و از دست اقلام باقیمانده ای که به خانه جدید شما نمی آیند خلاص شوید.

چک لیست اسباب کشی و اتوبار

برنامه ریزی برای اسباب کشی یک هفته قبل حرکت

بیشتر لباس ها و کفش ها، لوازم آشپزخانه، طلا و جواهر، بازی های کودکان و اسباب بازی ها و سایر موارد را بسته بندی کنید.اطمینان حاصل کنید که تمام اسناد لازم را برداشته باشید و یک صندوق ذخیره برای نگه داشتن آنها در طول سفر به خانه جدید خود داشته باشید.

دو روز قبل از روز حرکت

پایان بسته بندی هر مورد متفرقه که باقی مانده است و دوباره خانه خود را بررسی کنید تا اطمینان حاصل کنید که چیزی را فراموش نکرده اید. جعبه شب اول شب و تمام اقلامی را که می خواهید با شما باشند را بسته کنید. آنها را به طور جداگانه از وسایل دیگر خود نگه دارید تا اطمینان حاصل شود که آنها در کامیون اسباب کشی به طور تصادفی قرار داده نخواهند شد. وسایل الکترونیک خود را بسته بندی کرده و وسایل و لوازم مورد نیاز تان را جهت برنامه ریزی برای اسباب کشی به مکان جدید خود آماده کنید.

چک لیست حرکت - برنامه ریزی برای اسباب کشی در روز حرکت

دراین روز بیش از هر زمان دیگری به تمرکز نیاز دارید.
چک لیست برنامه ریزی برای اسباب کشی را در دست نگه دارید تا برای روز جابجایی آماده باشید.
یک استراحت شبانه داشته باشید و صبح زود بیدار شوید
تا زمان کافی برای انجام وظایف در روز آخر را داشته باشید.
از ایمنی وسایل و بسته بندی ها مطمئن شوید.

اقدامات لازم برای محافظت از خانه قدیمی خود از آسیب و جلوگیری از حوادث و صدمات در زمانی که اقلام خود را ازخانه خارجی و بار کامیون حمل بار می کنید انجام دهید. بچه ها و حیوانات خانگی را از هرج و مرج اسباب کشی دور نگه دارید. با شرکت باربری تماس بگیرید و تمام اطلاعات لازم را به آنها بدهید تا بتوانید حرکت خود را به نحوی امن و کارآمد انجام دهید. برخی از میان وعده ها و نوشیدنی ها را در صورتی که بیش از 3-4 ساعت طول بکشد تا کار را تمام کنند در نظر داشته باشید. راننده ماشین باربری آدرس دقیق مقصد و شماره تلفن تان را باید داشته باشد تا بتواند در صورت لزوم به شما دسترسی داشته باشد؛

خانه یا آپارتمان قدیمی خود را در نهایت تمیز کنید
آخرین نگاه را به اطراف بیندازید
قفل درب را چک کنید
و شروع به سفر برای رفتن به خانه جدید نمایید.فرم ثبت نظرات کاربران

گزینه های ستاره دار (*) را تکمیل کنید

ارسال پیام شما با موفقیت انجام شد