ماشین باربری و انتخاب بهترین ماشین برای حمل بار

ماشین باربری و انتخاب بهترین ماشین برای حمل بار

ماشین باربری و ماشین حمل بار از ابزارهای مورد نیاز در حمل بار و باربری است.

حمل بار چه شامل اثاثیه منزل باشد و چه ارسال کالا به سایر نقاط نیاز به یک وسیله نقلیه مطمئن و مناسب برای جابجایی و حمل و نقل دارد. انتخاب ماشین باربری نیز معیارها و شرایطی دارد که رعایت آنها باعث سهولت در کار باربری و اسباب کشی خواهد شد. همچنین می تواند از بسیاری از هزینه های اضافی نیز پیشگیری نماید.

مواردی که باید در انتخاب ماشین باربری به آنها توجه کرد شامل:

  • حجم و میزان بار
  • نوع بار
  • مسافت جابجایی

می باشد.

انتخاب ماشین باربری نیازمند آشنایی با انواع ماشین های حمل بار و اسباب کشی است. به این معنی که باید بدانیم از چه وسیله ای برای حمل چه نوع باری می توان استفاده کرد.

انواع ماشین باربری و ماشین حمل بار

اتوبار و باربری نیازمند وسیله حمل و نقل مناسبی است که تحمل وزن بار و گنجایش قرار دادن آن را در خود داشته باشد. از این رو بسیار مهم است که در هنگام اسباب کشی و یا باربری ماشینی را انتخاب کنیم که با نوع و میزان بار ما هماهنگی بیشتری داشته باشد. از این رو بهتر است با انواع ماشین های باربری و اتوبار بیشتر آشنا شویم. در باربری با دو نوع ماشین حمل بار مواجه می شویم:

  1. ماشین باربری بزرگ
  2. ماشین باربری کوچک

بسته به شرایطی که در اسباب کشی و باربری وجود دارد می توان از ماشین های بزرگ یا  کوچک برای حمل بار و جابجایی اثاثیه استفاده کرد.

ماشین باربری بزرگ شامل:

  • تریلی
  • کامیون

و ماشین باربری کوچک شامل:

  • خاور
  • وانت
  • نیسان

می باشد.

ماشین حمل بار

ماشین باربری متناسب با وزن بار

برای انتخاب ماشین اسباب کشی و حمل بار باید وزن بار را در نظر گرفت و متناسب با آن ماشین حمل بار را انتخاب کرد. اگر وزن وسایل زیاد باشد باید از ماشینی استفاده کنیم که بتواند وزن این وسایل را تحمل نماید اما اگر وسایل ما سبک و کم وزن هستند می توان از ماشین های کوچکتر برای کاهش هزینه و افزایش سرعت کار حمل بار و باربری استفاده کرد. زیرا همانطور که می دانیم ماشین حمل بار و اسباب کشی بزرگ تنها در ساعات خاصی می توانند تردد کنند و اگر اثاث کشی و باربری قرار است در شهر شلوغی مثل تهران انجام شود باید ترافیک سنگین و خیابان های پر ازدحام آن را نیز در نظر گرفت. از این رو انتخاب ماشین های سبک مناسب تر است. اما اگر وسایل ما سنگین و حجیم هستند چاره ای جز انتخاب ماشین باربری بزرگ نیست.

ماشین اسباب کشی و نوع بار

نوع باری که قرار است بارگیری شود در انتخاب ماشین حمل بار بسیار مهم است. یکی از نکات مهم در ماشین باربری و اتوبار این است که وسیله نقلیه را متناسب با نوع بار خود انتخاب کنیم. وسایل شکستنی , محموله های خاص , مواد غذایی , حیوانات زنده , گیاهان و انواع و اقسام وسایل دیگر نیازمند انتخاب دقیق ماشین حمل بار و اتوبار می باشند. برای مثال در حمل وسایل شکستنی و حساس بهتر است از ماشینی استفاده شود که بتواند از این گونه وسایل محافظت کند و در مسافت های طولانی به وسایل آسیب وارد نشود. همچنین برای حمل مواد غذایی نیز نیاز به ماشینی داریم که دارای یخچال باشد.

تاثیر حجم بار در انتخاب ماشین باربری

اثاثیه بزرگ و وسایل دست و پاگیر مثل سرویس خواب , مبلمان بزرگ و لوازمی که عریض و طویل هستند را نمی توان با یک ماشین حمل بار کوچک مثل نیسان یا وانت حمل کرد و برای حمل این گونه وسایل بهتر است از ماشین های باربری بزرگ استفاده کرد. همچنین باقرار دادن تعداد کمی از این گونه وسایل ماشین حمل بار به سرعت پر می شود و ما مجبوریم در تعداد دفعات مختلف بار و اثاثیه را جابجا کنیم که این کار قیمت باربری را افزایش می دهد.

تعداد وسایل در اسباب کشی

در انتخاب ماشین باربری همچنین باید به تعداد وسایل منزل مان دقت داشته باشیم. برخی از خانه ها دارای تعداد وسایل بیشتری نسبت به دیگر خانه ها هستند و تعداد وسایل در هر خانه متفاوت است و باید دید که تعداد و میزان بار به چه اندازه است و بر اساس آن ماشین باربری را انتخاب کرد. برای مثال خوابگاه دانشجویی تعداد وسایل کمتری دارند و در خانه هایی که تعداد افراد بیشتری زندگی می کنند وسایل بیشتری نیز وجود دارد.

مسافت مهم ترین عامل در تعیین ماشین باربری

در انتخاب ماشین باربری مسافت یکی از مهم ترین عوامل است. مسافت های طولانی که عمدتا مربوط به باربری بین شهری است باید از ماشینی استفاده کرد که بتواند بار را از باد و باران و دیگر خطرات حفظ نماید. معمولا برای این کار از ماشین های مسقف استفاده می شود.

انواع ماشین باربری اطلس بار در سراسر تهران

اتوبار و باربری اطلس بار متخصص حمل اثاثیه از انواع ماشین باربری متعدد و متنوع جهت باربری اسباب منزل و حمل و نقل وسایل استفاده می کند. این شرکت ماشین باربری خود را در سراسر تهران مستقر نموده است و پس از تماس مشتریان از نزدیکترین شعبه ماشین باربری و اثاث کشی را ارسال می نماید. مدرن ترین و مجهز ترین ماشین حمل بار را در اتوبار اطلس بار خواهید یافت. رانندگان این ماشین ها از افراد آموزش دیده و آشنا به مسیرها و جاده ها انتخاب می شود و با تسلط کامل به رانندگی می توانند بار شما را به سلامت به مقصد برسانند

از مهم ترین مراکز باربری و اثاث کشی در تهران اطلس بار می توان به:

اشاره نمود.

پوشش دهی تمامی مناطق تهران در ارسال ماشین باربری , کارگر و لوازم بسته بندی و تمامی امور مربوط به اثاث کشی و جابجایی اثاثیه منزل از خدمات باربری و اتوبار در تهران اطلس بار است.فرم ثبت نظرات کاربران

گزینه های ستاره دار (*) را تکمیل کنید

ارسال پیام شما با موفقیت انجام شد