هزینه اسباب کشی

هزینه اسباب کشی

هزینه اسباب کشی مهم ترین نکته در هر اسباب کشی است.

اسباب کشی تجربه ای است با استرس و نگرانی زیادی همراه است و هر یک از ما ممکن است تا کنون چندین بار چنین مراحلی را پشت سر گذاشته باشیم. حتی اگر چندین بار هم تجربه اثاث کشی را داشته باشیم باز هم هر بار با مشکلات خاصی مواجه می شویم.  یکی از راههایی که به شما در جابجا کردن وسایل سنگین و کاهش استرس اسباب کشی کمک می کند استخدام یک شرکت باربری و اتوبار مناسب و متخصص با مناسب ترین قیمت اسباب کشی است. اما سوالی که اکنون پیش می آید این است که شرکت های حمل بار چه مقدار برای هزینه اسباب کشی و باربری دریافت می کنند؟ قطعا این موضوع به میزان بسیار چشمگیری برای شما اهمیت دارد که بتوانید هزینه های خود را برآورد نمایید.

هزینه اسباب کشی و باربری چقدر است؟

برای مشخص کردن بهترین قیمت و هزینه اسباب کشی و باربری می توانید با چندین شرکت باربری  و اتوبار تماس بگیرید و قیمتها را با هم مقایسه نمایید. اما پیش از انجام این کار بهتر است تصمیم بگیرید چه کارهایی را در طول اسباب کشی می توانید خودتان انجام دهید تا هزینه های جابجایی و باربری را کاهش دهید. برخی کارهای ساده و آسان در هر اثاث کشی وجود دارد که با انجام آنها در روزهای پیش از اسباب کشی به راحتی می توانید به کاهش هزینه خود کمک نمایید.تنها بخشی از حمل بار را که از عهده آن برنمی آیید را به عهده شرکت های اتوبار و باربری قرار دهید تا برای انجام آن ها هزینه کمتری صرف نمایید.

هزینه اسباب کشی و باربری

چگونه هزینه های جابجایی را کاهش دهیم؟

کارهایی هست که در طول اسباب کشی می تواند خودتان انجام دهید. این کارها را از چندین هفته قبل از اثاث کشی می توانید به مرور انجام دهید. برای مثال وسایل غیر ضروری تان و یا وسایل فصلی را که در این فصل به آنها نیاز ندارید را بسته بندی نمایید. البته اگر در بسته بندی وسایل حساس نیاز به کمک دارید بهتر است این کار را به عهده شرکت های اتوبار و باربری بگذارید.زیرا یکی از خدمات تخصصی این شرکت ها می باشد که می توانند به بهترین نحو ممکن آن را برای شما انجام دهند.

اما خب خیلی از وسایل هم هستند که حساسیت زیادی ندارند و شما می توانید با بسته بندی کردن آنها به کاهش هزینه اسباب کشی و باربری کمک نمایید. تنها دقت کنید که از وسایل مناسب برای بسته بندی استفاده کنید.

برنامه ریزی در اسباب کشی

برنامه ریزی در اسباب کشی

اسباب کشی نیز مانند هر کار دیگری نیاز به برنامه ریزی دارد.

همچنین در اسباب کشی باید به یک سری از کارها توجه کنیم که ممکن است ناخواسته یا غیر مترقبه پیش بیاد و باعث شود زمان و هزینه اسباب کشی و حمل اثاثیه تان افزایش یابد از این رو باید تمامی جوانب را بسنجیم و با دید باز اقدام به اسباب کشی نماییم. برای برنامه ریزی باید تصویر واضح و کلی از منزل خود داشته باشید. توجه نمایید که برای انجام چه کارهایی نیاز به کمک شرکت های باربری و اتوبار دارید. چه کارهایی را خودتان می توانید انجام دهید و چه مقدار بابت هزینه جابجایی و اثاث کشی می توانید به شرکت ها پرداخت نمایید.

به نکات زیر توجه کنید :

    لیستی از کارهای لازم آماده کنید.
    لیستی از لوازم منزل را نیز آماده کنید.
    تک تک اتاق های خانه را بررسی کرده و مرتب نمایید و وسایل اهدایی , غیر ضروری , فروشی , مورد نیاز و غیر قابل استفاده را مشخص نمایید.
    گاراژ یا پارکینگ و انباری را نیز فراموش نکنید و وسایل اضافی آن را جدا کنید.
    وزن وسایل سنگین و مبلمان منزل را مشخص نمایید.

 •     وسایل غیر قابل استفاده را دور بریزید .
 •     وسایل فروشی و غیر ضروری را بفروشید.
 •     وسایل اهدایی را نیز به افراد نیازمند اهدا کنید

به این ترتیب دیگر نیازی به حمل و جابجایی این گونه وسایل نیست و هزینه اسباب کشی و باربری نیز کاهش پیدا می نماید.

تاریخ اسباب کشی

تاریخ اسباب کشی شما چه زمانی است؟

آیا زمان کمی دارید و باید فشرده کار کنید؟

و یا اینکه زمان لازم را در اختیار دارید و می توانید با آرامش کار های خود را انجام دهید؟

شما باید قبل از اینکه با شرکت باربری هماهنگ کنید , بدانید که چه مقدار زمان دارید. زمان در جابجایی و نحوه استفاده از آن می توان روی هزینه هایتان تاثیر داشته باشد. زیرا اگر زمان کافی داشته باشید خیلی بهتر و راحت تر است که بسیاری از کارها را خودتان انجام دهید و شخصا به برخی مسائل رسیدگی نمایید. اما خیلی از کارها هم وجود دارد که بدون کمک از یک شرکت باربری و حمل بار متخصص و متعهد نمی توانید از پس آنها برآیید. برای مثال حمل وسایل سنگین کاری است که بهتر است به کارگران اسباب کشی و حمل بار متخصص در این شرکت ها محول نمایید.
بسته به جزئیات اسباب کشی ، شرکت باربری و اسباب کشی می تواند از حجم کار شما کم کند و در زمان نیز صرفه جویی کند.

مسائلی که باید در اسباب کشی به آنها توجه نمایید:

 •     تاریخ تحویل خانه ثابت است یا اینکه می توانید آن را تغییر دهید؟
 •     تاریخ تحویل گرفتن خانه جدید مشخص است یا خیر؟
 •     آیا در هر دو خانه نیاز به انباری دارید؟
 •     آیا شما قبل از اسباب کشی خانه را بازسازی می کنید؟
 •     آیا می توانید بعد از اتمام اجاره نامه , کرایه ماه را ماه به ماه پرداخت کنید؟
 •     آیا قرارداد آپارتمان جدید خود در وسط ماه بسته اید؟
 •     برای بسته بندی کردن و حمل اثاثیه نیاز به کمک دارید ؟

مطمئنا اسباب کشی در خانه های بزرگ و آپارتمانهای چند خوابه نیاز به برنامه ریزی و تخصص بیشتری دارد. یکی از فاکتورهای مهم اضافه شدن هزینه اسباب کشی و باربری این است که چقدر خود شما مایل به انجام کارها باشید.اگر شما از یک محله به محله ی دیگری اسباب کشی می کنید ممکن است که فقط نیاز به بارگیری کامیون جابجایی و تخلیه در خانه ی جدید خود داشته باشید. ولی اگر جابجایی در مسیرهای طولانی مانند باربری بین شهری باشد ممکن است که شما خودتان یک کامیون یا کانتینر کرایه کرده و از آنها بخواهید وسایل شما را به مقصد برسانند.

این موارد در کاهش یا افزایش هزینه اسباب کشی و باربری موثر است.
سوالاتی که در نحوه محاسبه هزینه اسباب کشی و باربری باید از خود بپرسید:

    چه مقدار هزینه اسباب کشی و باربری برای بسته بندی وسایل می خواهید هزینه کنید؟
    آیا شما در اسباب کشی تنها هستید؟ و یا دوستان و یا خانواده دارید که به شما کمک کنند؟
    تعداد وسایل گرانقیمت در منزل شما چقدر است
    آیا محل قدیمی یا جدید شما دارای پله است؟
    آیا شما نیاز به تجهیزات بسته بندی و حمل بار دارید؟
    آیا شما باید تمامی کارها را در یک روز انجام دهید؟

زیرا تمامی این موارد در هزینه اسباب کشی و باربری کاملا موثر است.

هزینه اسباب کشی و باربری

هزینه اسباب کشی و باربری پنهان

هزینه اسباب کشی و باربری دیگری که مردم اکثرا فراموش می کنند هزینه ی سوخت وسیله نقلیه مورد استفاده در زمان اسباب کشی است. بسته به مسافت خانه ی قدیم تا خانه جدید , هزینه سوخت یکی از معقول ترین هزینه اسباب کشی و باربری است که باید به آن توجه نمایید. بیشتر شرکت های باربری و حمل بار ، هزینه اسباب کشی و باربری را در مسافت های طولانی بر اساس وزن بار و وسایل براورد می نمایند. در تعیین هزینه ها در مسافت های طولانی سیاست هر شرکت متفاوت است. و برآورد قیمتها و هزینه اسباب کشی و باربری در این شرکت ها می تواند بر اساس:

 •     سوخت
 •     وزن اثاثیه
 •     و یا مسافت
 •     حجم اثاثیه
 •     تعداد کارگر و ماشین اسباب کشی

باشد.
در شرکت باربری محلی هزینه ها به صورت ساعتی محاسبه می شود. و این هزینه هم بسته به اندازه کامیون ها و تعداد کارگران دارد. در مورد هزینه های اضافی باربری اعم از کاورهای تشک و تدارکات جابه جایی از شرکت های باربری و اتوبار سوال کنید. هم چنین ممکن است از شما خواسته شود که برای گذراندن وقت استراحت و ناهار و بازگرداندن کامیون در پایان روز هزینه ی اضافی پرداخت کنید.

در هنگام جمع آوری برآوردهای هزینه های جابجایی و اسباب کشی , مطمئن شوید که این نکات را بررسی کرده و از شرکت جواب بگیرید تا در موقع دریافت فاکتور اصلی سوپرایز نشوید.

به کجا می خواهید اسباب کشی کنید؟

اسباب کشی و باربری داخل شهری به نسبت باربری بین شهری از هزینه اسباب کشی و باربری کمتری برخوردار است. مسلما در مسافت های طولانی با مقدار بیشتری بابت هزینه اسباب کشی و باربری پرداخت نمایید. همچنین اسباب کشی در شهرهای بزرگ به نسبت جابجایی و اتوبار در شهرهای کوچک یا حومه شهرها دارای هزینه اسباب کشی و باربری بیشتری است. اگر در شهر یا محلی زندگی می کنید که کامیون های باربری نمی توانند وارد کوچه شوند و یا در مکان مناسبی مستقر شوند می تواند روی هزینه اسباب کشی و باربری شما تاثیر داشته باشد. در این موارد شرکت های باربری و اثاث کشی برای تعیین هزینه اسباب کشی و باربری آن را به صورت ساعتی محاسبه کرده و شما باید در برآورده هزینه اسباب کشی و باربری و تعیین بودجه خود به این موارد دقت نمایید.


تاثیر زمان در هزینه اسباب کشی و باربری

بدترین زمان اسباب کشی تابستان است.

زیرا بیشتر جابجایی ها در این موقع صورت می گیرد.

و اجاره کردن کامیون و پیدا کردن کارگر بسته بندی و حمل بار بسیار مشکل است.  همچنین در پایان تابستان هزینه اسباب کشی و باربری بسیار گران است اگر شما تصمیم دارید که در تابستان اسباب کشی کنید برآورد هزینه ها را براساس نرخ های بالاتر از حد میانگین انجام دهید

ما در اتوبار و باربری اطلس بار به صورت شبانه روزی و حتی در ایام تعطیل در خدمت شما عزیزان هستیم تا برآورد هزینه ها را برای شما انجام دهیم .

همچنین می توانید با استفاده از بخش سفارش آنلاین همین وب سایت پیش فاکتور خود را به صورت آنلاین دریافت نمایید


خدمت گستر اردبیل 1396/08/18 03:01:22 ق.ظ

این بار اطلس بار واقعا سایت عالی دارین http://gkardebil.ir

پاسخ
سینا محمدی 1396/04/18 09:59:20 ق.ظ

خسته نباشید مطالبتون واقعا جالب و مفیده موفق باشید

پاسخ

فرم ثبت نظرات کاربران

گزینه های ستاره دار (*) را تکمیل کنید

ارسال پیام شما با موفقیت انجام شد